Setari Cookie-uri

putin ajutor, daca se poate...

Buna fetelor,
Ma poate ajuta cineva cu o solutie. Culoarea parului meu este un blond inchis. Timp de aprox 10 ani am avut suvite blonde pana acum 2 luni cand m-am hotarat sa ma vopsesc pentru prima data pentru a reveni la culoarea mea naturala. Am apelat la un coafor si, dupa cum ma asteptam rezultatutl nu a fost foarte aproape. Nu ma pot obisnui deoarece intotdeauna mi-a placut blondul, dar orice coafeza imi zicea ca parul meu e prea subtire si sensibil pentru a-l vopsi blond. Astfel, as incerca l'oreal casting creme gloss 810, fiind fara amoniac. Singura problema e, ca in cateva luni am nunta si nu mi-ar placea sa fac o prostie mai mare decat ultima, in care am vrut sa revin la culoarea mea naturala. As apela la un coafor, dar, avand in vedere ca la toate mi se spune acelasi lucru, ca nu am un par prea minunat, m-am saturat sa ies dezamagita din coafoare, avand in vedere ca las bani grei in fiecare in care intru.
Vreau sa mentionez ca am postat aceasta discutie si pe alte forumuri, poate sunt mai multe sanse de raspuns..:)
Poate lucrati voi in domeniu sau va pricepeti putin, sa ma pot simti o mireasa frumoasa :)
ioana_o
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:31
buna. draga mea ar trebui sa ti cond de sfaturile primite de catre coafeze.este drept ca blondul subtiaza firul de par si intr-un final se rupe.asa ca nu iti ramane decat sa optezi ptr o culoare apropiata de cea natura si nu in ultimul rand ar fi bn sa nu te faci acasa ci la un salon de frumusete.eu sunt coafeza si am intalnit multe cliente care si-au dorit ceva ce nu le permite firul de par.succes.
kudika037649
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:53
Multumesc mult pentru raspuns. Pana la urma tot la un coafor am apelat si se pare ca vopseaua fara amoniac nu prinde decat pe un blond mult mai deschis decat nuanta vopselei. Deocamdata voi ramane la culoarea actuala si inainte de nunta ma voi mai hotari.
ioana_o
Postat pe 13 Ianuarie 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cel mai bun Balsam fara clatire 3 De la: balrog 14 Martie 2011 13:40
coada rasucita 4 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
Par cret...sfaturi..experienta proprie? 18 De la: stefanitza_87 22 Iulie 2016 17:35
TZEPE PE NET CU EXTENSIILE 91 De la: kudika_1012859 22 Iulie 2016 17:39
buna........... 2 De la: kudika049911 8 Iulie 2009 20:23