Setari Cookie-uri

ea capricorn si el peste sunt compatibili???

ce puteti sa imi spuneti :(((?
kudika080135
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:32
De la: kudika080135, la data 2009-12-04 10:32:11 ce puteti sa imi spuneti :(((?

Buna ziua!
miss_darine
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:35
jjj
freakbabe
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:09
Hellowww, sunt capricorn si am si eu o relatie q un pesti de 2 luni....ce pot sa spun e ca nu trece saptamana sa nu ne certam, mereu ne tachinam unul pe celalalt ...sau face crize de gelozie si nu mai poti discuta q el....nu am voie sa vorbesc la telefon q nici un baiat, chit ca mi-e coleg, sau daca vorbesc prea mult iar nu e bine, crede ca pun ceva la cale....sufera de paranoia saracutzul , trebuie sa-i raspund prompt la mesaje si la telefon..deci cat mai repede posibil altfel ia foc, mdea crede ca sunt q altcineva, mereu o sa te controleze sa vada unde esti, ai ocazia sa te intalnesti q el oriunde te-ai duce...doar ca sa vada daca nu l-ai mintit sau daca esti q vreun alt pretendent. Daca ies din casa tre sa-i spun unde, cand, q cine, cat dureaza si binenteles scopul chit ca merg pana la chiosc sa-mi iau o guma...minte de ingheata apele dar nu-i place sa fie mintit, ii crede pe toti din acelasi aluat ca el, se teme sa nu fie tras pe sfoara asa cum face el cu toata lumea...asa ca daca ai sa-l pacalesti sau sa-i faci vreo faza urata vreodata sa nu te miri ca nu o sa mai vorbeasca q tine, iar de-ai sa vrei sa te impaci q el , sau sa-i demontrezi ca s-a inselat ca a inteles gresit tre sa-i vii q dovezi, argumente....chiar el o sa ti le ceara....cand e nervos ai face bine sa nu-i stai in cale mai ales daca u esti pricina , o sa izbeasca si tranteasca tot ce prinde in cale, si nici nu o sa stea q tine sa vorbeasca ca un om civilizat ci o sa zbiere ...ca si cum ar fi crescut in padure.....ii place sa fie magulit, alintat sa-i faci complimente, sa-l lauzi...dar nu te astepta sa ti se intoarca favoarea, e un egost, dorinta lui e lege....u tre sa ramai q satisfactia ca l-ai facut pe el fericit, deci asta ar trebui sa te multumeasca....daca a sa-l prinzi vreodata pe el q mata in sac niciodata nu o sa-ti recunoasca, o sa gaseasca mii de scuze penibile...el nu e niciodata vinovat. Nu-i place sa fie contrazis, tre sa-i dai intotdeauna dreptate fa-l sa creada ca el detine controlul, ca el e boss-ul ( capricoarncele sunt inteligente si metiuloase, zii ca el dar fa ca tine , joaca-te q el fii mereu q doi pasi inaintea lui, daca greseste nu-i da peste nas, lasa-l pe el sa te invete cate ceva chiar daca u deja stii ce vrea el sa-ti explice, o sa se simta bine de tot ). O alta chestie ce as putea spune despre el e ca e foarte bun la pat, ii place sa experimenteze tot felul de lucruri noi, nu-i place rutina ...e foarte tandru si iubaret....Orice om are defecte, nimeni nu e perfect asa ca eu il iubesc pe pestisorul meu asa cum e el ...e important sa lasam fiecare de noi, si o sa fie foarte bine...si nimic nu e mai frumos si mai placut decat sa adormi in bratele persoanei pe care o iubesti, iar a doua zi sa te trezesti langa el...e cel mai bun mod de ati incepe ziua.
Astept sa-mi spui daca te-ai regasit in descrierea facuta de mine, si poate imi mai dai si cateva sfaturi...
freakbabe
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:58
Cat de adevarat!asa e iubitul meu cu care sunt impreuna de 6 ani.sunt o capricoarna puternica la cat d emulte i-am suportat.
kudika444834
Postat pe 18 Octombrie 2012 11:58
deci e asa de amanuntita descrierea relatiei dintre capricorn(f) si pesti(B)ca parca am scris-o eu. asa este . are si parti bune dar te face sa suferi. face in asa fel incat sa cazi mereu tu in cap. lanseaza bombe si apoi te laasa sa fierbi in suc propriu.lipseste comunicarea . isi vede de inotatul lui. asa ca aveti grija . ca puneti suflet si e mai dificil apoi
tudorn
Postat pe 19 Octombrie 2012 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dubii relatie 8 De la: 17 Ianuarie 2013 11:01
taur cu taur merge 13 De la: Dor_a 22 Aprilie 2009 18:59
buna 1 De la: yoAde 12 August 2010 08:54
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 31 De la: kudika487616 27 Iulie 2012 16:07
El rac - ea scorpion 4 De la: kudika068159 18 Septembrie 2009 13:17