Setari Cookie-uri

pentru oameni frustrati de sarbatori

.urasc sarbatorile
se spune ca in perioada sarbatorilor ...trebuie sa uiti de probleme si sa fi alaturi de familia ta si sa te simti bine.
dar cum telemeaua masii sa uiti de muntele de probleme ca te tot trage trage si te scoate din sarite ,de prieteniile inexistente...sa vedem si de faptul ca fiecare sarbatoare petrecuta acasa e un stress total .
dar mai bine n-ar exista toate rahaturile astea fara rost .
voi ce parere aveti ? vi se pare ca sarbatorile,fie ele de iarna fie de ce o fi....sunt un prilej de....bucurie ?
blondiewishes
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:39
pina la urma-chiar daca pare banal e spun- o bucurie ar trebui sa fie faptul ca...traim! Ca ne trezim dimineata cu miinile si picioarele la locul lor, c avedem cum apune soarele sau cade un fulg de nea, ca suntem alaturid e cei dragi noua... Importane a ne facem din fiecare zi o sarbatoare! Iti doresc sa ai liniste in suflet, pace si iubire !
Aproape_eu
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:48
De la: kentfarafiltru, la data 2009-12-05 15:48:27pina la urma-chiar daca pare banal e spun- o bucurie ar trebui sa fie faptul ca...traim! Ca ne trezim dimineata cu miinile si picioarele la locul lor, c avedem cum apune soarele sau cade un fulg de nea, ca suntem alaturid e cei dragi noua... Importane a ne facem din fiecare zi o sarbatoare! Iti doresc sa ai liniste in suflet, pace si iubire !


Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:52
De la: kentfarafiltru, la data 2009-12-05 15:48:27pina la urma-chiar daca pare banal e spun- o bucurie ar trebui sa fie faptul ca...traim! Ca ne trezim dimineata cu miinile si picioarele la locul lor, c avedem cum apune soarele sau cade un fulg de nea, ca suntem alaturid e cei dragi noua... Importane a ne facem din fiecare zi o sarbatoare! Iti doresc sa ai liniste in suflet, pace si iubire !


nush ce se mai poate spune
doar atat
stef80
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:28
CUM A SPUS CINEVA TREBUIE SA FIM FERICITI CA TRAIM.EU IUBESC CRACIUNUL, MA SIMT DIN NOU COPIL(AM 35 ANI), IN CASA MEA SUNT SINGURA CARE GANDESTE ASA , PENTRU CEILALTI ESTE O ZI OBISNUITA, PENTRU MINE NU.ASA CA SA TRAIASCA SARBATORILE.
alinuza73
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:17
aveti dreptate intr-un fel.
stiti cum se spune...pana nu pierzi ceva ...nu incepi sa pretuiesti.
blondiewishes
Postat pe 7 Decembrie 2009 00:36
De la: alinuza73, la data 2009-12-06 17:17:38CUM A SPUS CINEVA TREBUIE SA FIM FERICITI CA TRAIM.EU IUBESC CRACIUNUL, MA SIMT DIN NOU COPIL(AM 35 ANI), IN CASA MEA SUNT SINGURA CARE GANDESTE ASA , PENTRU CEILALTI ESTE O ZI OBISNUITA, PENTRU MINE NU.ASA CA SA TRAIASCA SARBATORILE.


e important sa iti pastrezi aceasta stare s sa incerci a ii faci pe dei din jurl tau sa se bucure de aerul de sarbatoare !
Aproape_eu
Postat pe 7 Decembrie 2009 10:09
na ca ai facut si rima
blondiewishes
Postat pe 8 Decembrie 2009 01:56
De la: Metal_spell, la data 2009-12-08 01:56:33na ca ai facut si rima


involuntar dart tot ce am spus aici e din inima !
Aproape_eu
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:43
De la: Metal_spell, la data 2009-12-05 15:39:55 .urasc sarbatorile
se spune ca in perioada sarbatorilor ...trebuie sa uiti de probleme si sa fi alaturi de familia ta si sa te simti bine.
dar cum telemeaua masii sa uiti de muntele de probleme ca te tot trage trage si te scoate din sarite ,de prieteniile inexistente...sa vedem si de faptul ca fiecare sarbatoare petrecuta acasa e un stress total .
dar mai bine n-ar exista toate rahaturile astea fara rost .
voi ce parere aveti ? vi se pare ca sarbatorile,fie ele de iarna fie de ce o fi....sunt un prilej de....bucurie ?


Iar tu..revino-ti !
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:45
De la: Metal_spell, la data 2009-12-07 00:36:53aveti dreptate intr-un fel.
stiti cum se spune...pana nu pierzi ceva ...nu incepi sa pretuiesti.


poate ar trebui sa pretuiesti si fara sa pierzi ceva!
sau trebuie neaparat sa pierzi ceva ..ca sa devii recunoscatoare divinitatii ca existi!
one_size
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:48
mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!
_curly
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:48
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:48:53mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!



fata hai sa ne frustram impreuna sarbatorile astea
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:55
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 12:55:15
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:48:53mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!



fata hai sa ne frustram impreuna sarbatorile astea


_curly
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:56
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:56:08
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 12:55:15
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:48:53mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!



fata hai sa ne frustram impreuna sarbatorile astea


si eu cu voi deoarece pentru mine spiritul Craciunului este nemuritor si chiar daca sint departe de casa sint totusi aproape deoarece colindele lui Hrusca inunda casa,mirosul bradului ,cozonacilor,sarmalutelor,al cirnatilor,tobei si cartabosilor strimba nasul an de an vecinilor mei francezi.
FRANNNCE
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:06
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:48:53mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!


oare de ce nu ne mai putem bucura ...ca altadata ....de aceste sarbatori ???...poate pentru ca am devenit adulti....si nu putem sa ne desprindem de copilarie ???.....de vremea cand ....eram fericiti ...CU ADEVARAT ????.......caci si eu am avut o copilarie....deosebita !!!.........

desi ......ador sarbatorile de iarana....si acest anotimp in general......si ca adult nu pot sa zic ca am trait rau...in comparatie cu altii.......desi e mereu loc de mai bine........NU MAI SIMT ACEA MAGIE.....ACEA FRUMUSETE .....ACEL MISTER....AL ACESTOR SARBATORI !!!....poate si unde nu prea mai e zapada.....sauuuuuu.....nu stiu......VREAU SA MA BUCUR CA ALTADATA.....SI.....NU MAI POT !!!.......insa....tot pot sa mai spun........ADOR IARNA SI SARBATORILE DE IARNA !!......caci din inima mea n-or sa dispara niciodata !!..........
etta
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:22
De la: etta, la data 2009-12-09 13:22:08
De la: _curly, la data 2009-12-09 12:48:53mie imi plac sarbatorile de iarna.
e perioada cand,colinzile se aud in toata casa iar eu pot sa ma refugiez in copilaria mea,acolo unde ma intorc iar si iar cu atata placere ,bucurie si fericire...........
simt deja mirosul de brad si aud lemnele troznind in soba.......
ma duc sa imi torn cenusa in cap !!!!!


oare de ce nu ne mai putem bucura ...ca altadata ....de aceste sarbatori ???...poate pentru ca am devenit adulti....si nu putem sa ne desprindem de copilarie ???.....de vremea cand ....eram fericiti ...CU ADEVARAT ????.......caci si eu am avut o copilarie....deosebita !!!.........

desi ......ador sarbatorile de iarana....si acest anotimp in general......si ca adult nu pot sa zic ca am trait rau...in comparatie cu altii.......desi e mereu loc de mai bine........NU MAI SIMT ACEA MAGIE.....ACEA FRUMUSETE .....ACEL MISTER....AL ACESTOR SARBATORI !!!....poate si unde nu prea mai e zapada.....sauuuuuu.....nu stiu......VREAU SA MA BUCUR CA ALTADATA.....SI.....NU MAI POT !!!.......insa....tot pot sa mai spun........ADOR IARNA SI SARBATORILE DE IARNA !!......caci din inima mea n-or sa dispara niciodata !!..........


da,pt ca am devenit adultzi,ne-am lasat invadatzi de rautatzi si nevoi,invidie si alte lucruri urate,pierzand in acelasi timp acea curatzenie a sufletului de copil.
da etta,la fel si eu ma intorc cu atat de mult drag la copilaria mea atat de fericita.........

france draga,te pup si ma bucur sa te vad
_curly
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:26
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:45:00
De la: Metal_spell, la data 2009-12-05 15:39:55 .urasc sarbatorile
se spune ca in perioada sarbatorilor ...trebuie sa uiti de probleme si sa fi alaturi de familia ta si sa te simti bine.
dar cum telemeaua masii sa uiti de muntele de probleme ca te tot trage trage si te scoate din sarite ,de prieteniile inexistente...sa vedem si de faptul ca fiecare sarbatoare petrecuta acasa e un stress total .
dar mai bine n-ar exista toate rahaturile astea fara rost .
voi ce parere aveti ? vi se pare ca sarbatorile,fie ele de iarna fie de ce o fi....sunt un prilej de....bucurie ?


Iar tu..revino-ti !


N-am de ce draga mea .Pur si simplu oamenii sunt diferiti ,eu detest sarbatorile.Sunt tot mai comerciale in fecare an.Pe langa asta sunt doar un rahat .un rahat plin de ...zambete ironice si bani aruncati aiurea.siiiiii pe langa asta pur si simplu urasc sa vad oamenii pregatindu-se atata pentru ceva ce NU are NICI-O valoare
blondiewishes
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine si mai aminteste... 3 De la: adicon 27 Decembrie 2008 20:26
pentru oameni frustrati de sarbatori 18 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 23:37
Astept idei pt Revelion in Bucuresti intr-un cadru elegant 2 De la: RalucaRalu 30 Noiembrie 2010 23:33
Planuri pentru noul an! 63 De la: geo_xx 3 Ianuarie 2010 23:26
Sarbatori..cu gust de paine 4 De la: erikahd2008 17 Februarie 2009 21:20