Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre femeile la volan??

Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???
Sabynutza
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:56
De la: Sabynutza, la data 2009-12-12 22:56:11Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???


De ce n-as accepta-o? Cunosc soferite mult mai bune decat un barbat.
Kathara
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:58


da ce-i cu intrebarea asta? tu ai carnet?

eu una am..si nu am nimic impotriva lor...si la barbati exista soferii foarte buni si soferi foarte prosti....ca si la femei....
nu e o regula ca toate "soferitele" conduc rau, am cunoscut femei ce conduc mai bine decat multi barbati...
Calandrinon
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:59
De la: Sabynutza, la data 2009-12-12 22:56:11Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???



Care dintre voi ....cine ?presupun ca intrebarea se adreseaza barbatilor ca la femei sigur nu te-ai gandit cand ai deschis topicul asta
iris_4_ever
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:03
accept ideea, desigur, dar era sa fiu calcata de muuuulte soferitze cam "blondute" chiar pe trecerea de pietoni.Si de aceea mi-e frica sa vad o femeie la volan.
iacinta
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:47
nu inteleg unde vrea sa ajunga fatuca cu topicul asta...
_oktober_
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:54
Domane fereste, mai bine cu un barbat la volan,un sofer bun evident !
Summer_
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:55
De la: Sabynutza, la data 2009-12-12 22:56:11Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???


Tu ai auzit ca in alte tari femeile conduc taxi, trenuri, metrouri, autobuze, camioane, tiruri etc?.
Cica unele au meseria de pilot...(Aleas pilotitze ?)
Crezi ca alea au nevoie de acceptul cuiva?
Unde e exact marea ta dilema?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:11
De la: Sabynutza, la data 2009-12-12 22:56:11Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???


Majoritatea sunt catastrofe, era sa fiu lovita de cel putin 7-8 ori si numai de catre femei.

Postat pe 13 Decembrie 2009 13:34
Nati-o franta, ca ti-am dres-o!

Ce intrebare e asta, ma rog?
Si ce raspunsuri, doamnelor!

O femeie la volan e la fel de buna ca un barbat la volan. Soferia tine de exercitiu si atat. Totul e reflex conditionat.
Ati fost "aproape" calcate de soferitze.... Intrebarea mea e insa: de soferi nu ati fost niciodata "aproape" calcate?
Si soferitzele alea, erau cumva incepatoare?

Eu va pot spune altceva - vad in fiecare zi barbati la volan facand niste greseli cat ei de mari, incapabili sa se adapteze traficului, schimband benzi fara sa semnalizeze sau - si mai bolund! _ semnalizand dreapta si schimband banda stanga, mergand prea incet sau pe doua benzi de-odata, intrand in sensul giratoriu pe banda necorespunzatoare si tot asa.

Treaba e insa asa: Vezi un barbat la volan facand o idiotenie, il gratulezi cu un "boule" si treci mai departe.
Vezi in schimb o femeie la volan facand o greseala si concluzia vine imediat: Femeile (toate, adica

) la volan nu-s bune de nimic.

Dati-mi voie sa va contrazic.
Si voi o sa imi dati dreptate dupa ce o sa va luati carnetul si o sa conduceti cam 15 mii de km.
Dor_a
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:59
De la: Dor_a, la data 2009-12-13 13:59:38Nati-o franta, ca ti-am dres-o!

Ce intrebare e asta, ma rog?
Si ce raspunsuri, doamnelor!

O femeie la volan e la fel de buna ca un barbat la volan. Soferia tine de exercitiu si atat. Totul e reflex conditionat.
Ati fost "aproape" calcate de soferitze.... Intrebarea mea e insa: de soferi nu ati fost niciodata "aproape" calcate?
Si soferitzele alea, erau cumva incepatoare?

Eu va pot spune altceva - vad in fiecare zi barbati la volan facand niste greseli cat ei de mari, incapabili sa se adapteze traficului, schimband benzi fara sa semnalizeze sau - si mai bolund! _ semnalizand dreapta si schimband banda stanga, mergand prea incet sau pe doua benzi de-odata, intrand in sensul giratoriu pe banda necorespunzatoare si tot asa.

Treaba e insa asa: Vezi un barbat la volan facand o idiotenie, il gratulezi cu un "boule" si treci mai departe.
Vezi in schimb o femeie la volan facand o greseala si concluzia vine imediat: Femeile (toate, adica

) la volan nu-s bune de nimic.

Dati-mi voie sa va contrazic.
Si voi o sa imi dati dreptate dupa ce o sa va luati carnetul si o sa conduceti cam 15 mii de km.







Laura_cute
Postat pe 13 Decembrie 2009 15:03
De la: Dor_a, la data 2009-12-13 13:59:38Nati-o franta, ca ti-am dres-o!

Ce intrebare e asta, ma rog?
Si ce raspunsuri, doamnelor!

O femeie la volan e la fel de buna ca un barbat la volan. Soferia tine de exercitiu si atat. Totul e reflex conditionat.
Ati fost "aproape" calcate de soferitze.... Intrebarea mea e insa: de soferi nu ati fost niciodata "aproape" calcate?
Si soferitzele alea, erau cumva incepatoare?

Eu va pot spune altceva - vad in fiecare zi barbati la volan facand niste greseli cat ei de mari, incapabili sa se adapteze traficului, schimband benzi fara sa semnalizeze sau - si mai bolund! _ semnalizand dreapta si schimband banda stanga, mergand prea incet sau pe doua benzi de-odata, intrand in sensul giratoriu pe banda necorespunzatoare si tot asa.

Treaba e insa asa: Vezi un barbat la volan facand o idiotenie, il gratulezi cu un "boule" si treci mai departe.
Vezi in schimb o femeie la volan facand o greseala si concluzia vine imediat: Femeile (toate, adica

) la volan nu-s bune de nimic.

Dati-mi voie sa va contrazic.
Si voi o sa imi dati dreptate dupa ce o sa va luati carnetul si o sa conduceti cam 15 mii de km.


Multe femei, mai ales in Ro, conduc mai mult in oras, une de multe ori sunt acompaniate de barbati sau nu neaparat. Pt multe femei din Ro carnetul de conducere este un accesoriu.
Stii cate cunosc asa ? Isi iau carnetele si stau pe bara buna bucata de vreme, dupa care se trezesc sa conduca si habar n-au.

Sau considera ca este f trendy sa ai carnet, masina, daca nu este masina personala o imprumuta pe a taticului sa a lui iubi si ies cu prietenele in oras, muzica in masina, figuri, impresii etc. ( sunt multe din astea )

Majoritatea, chiar daca obisnuiesc sa conduca regulat, tot fac greseli, ca si barbatii ! Insa, ele nu reactioneaza la fel ca barbatii in situatiile limita, de exemplu atunci cand trebuie sa eviteun obstacol.

Tatal meu a avut un accident care pana la urma s-a dovedit ca a fost produs de femeie....explicatia ei : ,,m-am pierdut''. Masina afost avariata 80%, eu m-am mirat cum de tata a scapat intreg pt ca locul soferului era distrus total, insa el a scapat. Am vb cu un sef de l apolitia rutiera, care isi dadea palme,avusese 5 astfel de accidente in judet, intr-o singura saptamana ( tipul nu era un soi de Garcea ). Atunci mi-a spus ca situatia aceasta este asemanatoare in toata tara.

Ca in orice situatii, exista si exceptii...femei care conduc f bine, chiar mai bine decat unii barbati. Insa, aceste femei sunt rare pe la noi.
Summer_
Postat pe 13 Decembrie 2009 15:31
Eu am carnet dar cunosc multi baieti care nu sunt de acord ca fetele sa aibe carnet
Sabynutza
Postat pe 13 Decembrie 2009 19:04
De la: Dor_a, la data 2009-12-13 13:59:38 si mai bolund! _ semnalizand dreapta si schimband banda stanga, mergand prea incet sau pe doua benzi de-odata, intrand in sensul giratoriu pe banda necorespunzatoare si tot asa


Mare dreptate ai Dorule eu eram sa intru intr-un idiot din cauza folosirii necorespunzatoare a semnalului
iris_4_ever
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:37
De la: Sabynutza, la data 2009-12-12 22:56:11Care dintre voi accepta ideea de femeie "soferitza"???

O intrebare cam tampita....dar ....sunt de acord cu soferitele,eu una am mii de km,inclusiv cu tirul,de 4 anii de cand am carnet nu am nici un accident,niciun punct acumulat,nu amenzi(nu sunteti obligati sa ma credeti)
yza79
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:46
De la: Dor_a, la data 2009-12-13 13:59:38Nati-o franta, ca ti-am dres-o!

Ce intrebare e asta, ma rog?
Si ce raspunsuri, doamnelor!

O femeie la volan e la fel de buna ca un barbat la volan. Soferia tine de exercitiu si atat. Totul e reflex conditionat.
Ati fost "aproape" calcate de soferitze.... Intrebarea mea e insa: de soferi nu ati fost niciodata "aproape" calcate?
Si soferitzele alea, erau cumva incepatoare?

Eu va pot spune altceva - vad in fiecare zi barbati la volan facand niste greseli cat ei de mari, incapabili sa se adapteze traficului, schimband benzi fara sa semnalizeze sau - si mai bolund! _ semnalizand dreapta si schimband banda stanga, mergand prea incet sau pe doua benzi de-odata, intrand in sensul giratoriu pe banda necorespunzatoare si tot asa.

Treaba e insa asa: Vezi un barbat la volan facand o idiotenie, il gratulezi cu un "boule" si treci mai departe.
Vezi in schimb o femeie la volan facand o greseala si concluzia vine imediat: Femeile (toate, adica

) la volan nu-s bune de nimic.

Dati-mi voie sa va contrazic.
Si voi o sa imi dati dreptate dupa ce o sa va luati carnetul si o sa conduceti cam 15 mii de km.


Pai eu in general am "norocul" de a fi aproape calcata tocmai de blondutele cu lamaia pe geam (merg foarte mult vara cu rolele si cand vreau sa trec strada pe zebra trebuie sa ma uit de 1000 de ori sa vad dak soferii opresc- aceste femei foarte Rar opresc) .... dar nu am spus ca toate femeie conduc prost, de fapt stiu foarte multe care conduc mai bine ca barbatii.
iacinta
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:05
De la: Sabynutza, la data 2009-12-13 19:04:23Eu am carnet dar cunosc multi baieti care nu sunt de acord ca fetele sa aibe carnet



si tu te iei dupa astfel de misogini care baga toate femeile in aceasi oala?

intreaba-i daca cumva sunt deacord ca femeile sa aiba drept de vot...ca poate nici aia nu le convine.
Calandrinon
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde????? 85 De la: freakbabe 27 Ianuarie 2010 21:06
Am nevoie de sfaturi... 7 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 15:17
help me! 13 De la: ella_c 21 Aprilie 2010 10:05
unde sa ne petrecem vacanta? 2 De la: kudika074062 19 Iunie 2010 14:53
Buna tuturor! 10 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 19:02