Setari Cookie-uri

Sa fii mereu pe locul doi.................

Acum zece luni mi-am intalnit sortitul , sortit care mai fusese sortit in urma cu zece ani unei alte femei, femeie de care inca il leaga multe (afaceri) dar nu si sentimente (sper)
Din cauza trecutului sau, trebuie mereu sa ma lovesc de fantoma fostei sotii. In discutii cu prietenii despre trecut, mereu specifica: "cand eram cu XXX.............". Inteleg ca nu poate altfel sau ca mai degraba nu vrea sa se exprime altfel desi l-am atentionat in repetate randuri ca ma deranjeaza.
Cu fosta lui sotie nu am nimic, doar prezenta ei "spirituala" (daca pot sa spun asa) ma deranjeaza. Se pare ca ea a fost cea care a decis ca e mai bine sa se desparta.
Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca dupa 10 luni, iubitul meu, care ma iubeste "cel mai mult pe lumea asta" , continua sa ma strige cu numele fostei
Am inteles la inceput ca era ceva normal, obisnuinta, dar dupa aproape un an nu cred ca mai poate fi vorba de asta.
Lui i se are amuzant dar pe mine chiar ma doare
Si eu am avut o relatie in trecut, in urma careia am suferit enorm, dar asta nu m-a facut sa il numesc pe actualul ca pe fostul (nu de putine ori era sa fac asta, dar mi-am muscat limba mai bine)
V-ati simtit vreodata asa?
Cum ati reactionat?
Roxyanna
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:56
"Acum zece luni mi-am intalnit sortitul , sortit care mai fusese sortit in urma cu zece ani unei alte femei, femeie de care inca il leaga multe (afaceri) dar nu si sentimente (sper) "
da factor comun sortitului, ca l-ai folosit de 3 ori in propozitie!
On topic: cred ca m-ar deranja f tare sa fiu strigata cu numele fostei, nu mi s-ar parea amuzant deloc!
Io zic sa te gandesti mai bine daca iti este el sortitul!
miss_darine
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:01
De la: Roxyanna, la data 2009-12-15 20:56:24Acum zece luni mi-am intalnit sortitul , sortit care mai fusese sortit in urma cu zece ani unei alte femei, femeie de care inca il leaga multe (afaceri) dar nu si sentimente (sper)
Din cauza trecutului sau, trebuie mereu sa ma lovesc de fantoma fostei sotii. In discutii cu prietenii despre trecut, mereu specifica: "cand eram cu XXX.............". Inteleg ca nu poate altfel sau ca mai degraba nu vrea sa se exprime altfel desi l-am atentionat in repetate randuri ca ma deranjeaza.
Cu fosta lui sotie nu am nimic, doar prezenta ei "spirituala" (daca pot sa spun asa) ma deranjeaza. Se pare ca ea a fost cea care a decis ca e mai bine sa se desparta.
Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca dupa 10 luni, iubitul meu, care ma iubeste "cel mai mult pe lumea asta" , continua sa ma strige cu numele fostei
Am inteles la inceput ca era ceva normal, obisnuinta, dar dupa aproape un an nu cred ca mai poate fi vorba de asta.
Lui i se are amuzant dar pe mine chiar ma doare
Si eu am avut o relatie in trecut, in urma careia am suferit enorm, dar asta nu m-a facut sa il numesc pe actualul ca pe fostul (nu de putine ori era sa fac asta, dar mi-am muscat limba mai bine)
V-ati simtit vreodata asa?
Cum ati reactionat?


povesteste-i despre viitoarea sortita!!
geo_xx
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:09
"povesteste-i despre viitoarea sortita!! "
nah ca s-a luat boala si la noi cu sortitzii astia! zapaaaaaaa
miss_darine
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:22
mi-e sortit sa rad in bulbuci
geo_xx
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:28
Mda, pe mine m-ar deranja enorm. Parerea mea e ca n-ar strica sa-l strigi si tu in pat cu numele altuia sa vezi cat de amuzant i s-ar parea. Nu as exclude ideea ca mai are sentimente fata de fosta sotie, din moment ce nu el a initiat divortul.
Kathara
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:36
una e cand te striga o data din greseala..dar chiar de atata timp?
andre208
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:54
De la: Kathara, la data 2009-12-15 21:36:10Mda, pe mine m-ar deranja enorm. Parerea mea e ca n-ar strica sa-l strigi si tu in pat cu numele altuia sa vezi cat de amuzant i s-ar parea. Nu as exclude ideea ca mai are sentimente fata de fosta sotie, din moment ce nu el a initiat divortul.





Mi s-ar parea foarte tare sa il strigi in pat : Hai "ANDREI" hai,mai bine ,asa,asa sa vezi ce amuzant i s-ar parea lui ia sa incerci
Lady_Pisy
Postat pe 21 Decembrie 2009 11:57
wow!
adica cum sa a strige pe numele fostei?
pai l-as striga si eu cu diverse nume mai putin al lui!
one_size
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:18
e deranjant ce s eintimpl. Ar trebui s aii spui mai des acest lucru si sa ii atragi atentia c anu e elegant din parte alui sa procedeze astfel.
Aproape_eu
Postat pe 31 Decembrie 2009 18:00
De la: Roxyanna, la data 2009-12-15 20:56:24Acum zece luni mi-am intalnit sortitul , sortit care mai fusese sortit in urma cu zece ani unei alte femei, femeie de care inca il leaga multe (afaceri) dar nu si sentimente (sper)
Din cauza trecutului sau, trebuie mereu sa ma lovesc de fantoma fostei sotii. In discutii cu prietenii despre trecut, mereu specifica: "cand eram cu XXX.............". Inteleg ca nu poate altfel sau ca mai degraba nu vrea sa se exprime altfel desi l-am atentionat in repetate randuri ca ma deranjeaza.
Cu fosta lui sotie nu am nimic, doar prezenta ei "spirituala" (daca pot sa spun asa) ma deranjeaza. Se pare ca ea a fost cea care a decis ca e mai bine sa se desparta.
Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca dupa 10 luni, iubitul meu, care ma iubeste "cel mai mult pe lumea asta" , continua sa ma strige cu numele fostei
Am inteles la inceput ca era ceva normal, obisnuinta, dar dupa aproape un an nu cred ca mai poate fi vorba de asta.
Lui i se are amuzant dar pe mine chiar ma doare
Si eu am avut o relatie in trecut, in urma careia am suferit enorm, dar asta nu m-a facut sa il numesc pe actualul ca pe fostul (nu de putine ori era sa fac asta, dar mi-am muscat limba mai bine)
V-ati simtit vreodata asa?
tu nu esti pentru el decat un pansament...deocamdata,pana gaseste altul mai bun...cum e posibil sa-si bata joc de tine in halul asta?iar tu,sa-l numesti SORTITUL",dupa doar 10 luni de relatie?...si faptul,ca iti spune pe numele fostei lui sotii arata clar ca nici macar nu considera ca ai merita sa-ti pronunte numele...fetelor-fetelor,cred ca unele s-au nascut doar pentru a fi bataia de joc a diferitilor badarani...
Cum ati reactionat?
stravaro
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:27
De la: Roxyanna, la data 2009-12-15 20:56:24Acum zece luni mi-am intalnit sortitul , sortit care mai fusese sortit in urma cu zece ani unei alte femei, femeie de care inca il leaga multe (afaceri) dar nu si sentimente (sper)
Din cauza trecutului sau, trebuie mereu sa ma lovesc de fantoma fostei sotii. In discutii cu prietenii despre trecut, mereu specifica: "cand eram cu XXX.............". Inteleg ca nu poate altfel sau ca mai degraba nu vrea sa se exprime altfel desi l-am atentionat in repetate randuri ca ma deranjeaza.
Cu fosta lui sotie nu am nimic, doar prezenta ei "spirituala" (daca pot sa spun asa) ma deranjeaza. Se pare ca ea a fost cea care a decis ca e mai bine sa se desparta.
Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca dupa 10 luni, iubitul meu, care ma iubeste "cel mai mult pe lumea asta" , continua sa ma strige cu numele fostei
Am inteles la inceput ca era ceva normal, obisnuinta, dar dupa aproape un an nu cred ca mai poate fi vorba de asta.
Lui i se are amuzant dar pe mine chiar ma doare
Si eu am avut o relatie in trecut, in urma careia am suferit enorm, dar asta nu m-a facut sa il numesc pe actualul ca pe fostul (nu de putine ori era sa fac asta, dar mi-am muscat limba mai bine)
V-ati simtit vreodata asa?
Cum ati reactionat?



Vesnica problema a uriasului EGO masculin: e obsedat ca l-a parasit fosta si nu poate uita.Cum el , marele barbat sa fie parasit? Ar trebui sa-l scuturi serios , sa revina cu picioarele pe pamant, nu mai sta in umbra aleia, afirma-ti personalitatea sa simta " fraierul" ce are langa el acum.

Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:34
stai putin sa inteleg.de cat era sotul tau departiti de fosta?ca nu mi se pare normal sa se intampla chetsia asta.Si eu in rel actuala pe la inceputiri il strigam pe partnerul meu ca pe ex meul dar asta -s-a intamplat de vreo 2 ori.E foarte neplakut, iar eu zic sa ai o discutie sincera cu el...........ptr ca eu cred ca inka se gandeste la ea si asta nu-i ok ptr voi ca si cuplu, si nici ptr voi ca indivizi.
jeanpierre
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:11
Probabil el e un tip mai matur ca varsta (nu si la minte) si probabil gaseste amuzant sa te necajeasca astfel.E greu de crezut ca dupa atata timp sa mai faca astfel de greseli,atat de des si neintentionat.
Nu stiu cat te ia in serios pe tine si relatia voastra si probabil de fosta inca il mai leaga foarte multe.
Cum ti-au spus si alte fete,ar fi cazul sa te gandesti serios daca chiar el este "sortitul"...
heaven2007
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:48
"Sortitul"??? Sortit sa ce ? Sa- si bata joc de tine? Ia striga-l tu de cateva ori... cu vreo trei- patru nume diferite...
darksukkubus69
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:30
De la: darksukkubus69, la data 2010-01-04 23:30:24"Sortitul"??? Sortit sa ce ? Sa- si bata joc de tine? Ia striga-l tu de cateva ori... cu vreo trei- patru nume diferite...


raul gonzalez alfred stefano!
si ...rikiiii!
geo_xx
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:31
darksukkubus69
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:00
Iti dai seama ce tare ar fi?!
darksukkubus69
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:01
incepi preludiu cu raul, ii faci un sex oral mormaind " gooonzzzzzaaleeees", il lasi sa te penetreze strigand "aaaah alfredo!", si la orgasm strigi cat te tin plamaniiiii " stefanooooo"
la tigara de dupa ii spui : ai fost minunat rikiiiiii!!
geo_xx
Postat pe 6 Ianuarie 2010 21:58
De la: geo_xx, la data 2010-01-06 21:58:29incepi preludiu cu raul, ii faci un sex oral mormaind " gooonzzzzzaaleeees", il lasi sa te penetreze strigand "aaaah alfredo!", si la orgasm strigi cat te tin plamaniiiii " stefanooooo"
la tigara de dupa ii spui : ai fost minunat rikiiiiii!!

tu tot timpul ma faci sa rad cu lacrimi
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:03
cand nu avem probleme...ni le facem singuri...
greierash_is_back
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:05
De la: miss_darine, la data 2010-01-07 21:03:44
De la: geo_xx, la data 2010-01-06 21:58:29incepi preludiu cu raul, ii faci un sex oral mormaind " gooonzzzzzaaleeees", il lasi sa te penetreze strigand "aaaah alfredo!", si la orgasm strigi cat te tin plamaniiiii " stefanooooo"
la tigara de dupa ii spui : ai fost minunat rikiiiiii!!

tu tot timpul ma faci sa rad cu lacrimi




am si io momentele mele
geo_xx
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ofer ajutor psihologic... 19 De la: georgiana1705 18 Martie 2010 20:52
caut prietene musulmance 57 De la: anutzzaa 24 Martie 2014 22:20
cum ii spui ca dupa despartire amicitia mai mult te chinuie? 49 De la: ionelaela 16 Noiembrie 2009 21:40
Barbatii sa raspunda! Care este genul de femeie care 'va pune cu botul pe labe'? 176 De la: denis_3d25 31 Octombrie 2009 18:06
bine sau rau , m-am aruncat cu capul inainte prea devreme>? 21 De la: kudika_pudika 2 Iunie 2011 12:39