Setari Cookie-uri

mi ar prinde bine niste sfaturi.....

Buna .Sunt noua pe aici,si v as ruga daca puteti sa mi dati si mie niste sfaturi,pt ca simt ca nu mai pot.Povestea mea suna cam asa ....in urma cu 7 luni m am despartit de o persoana cu care am avut o relatie de 5 ani.Nu mai mergea ,din nici un punct de edere.Am trecut peste, si mi am spus ca nu imi mai trebuie un alt barbat ,in viitorul apropiat cel putin.Inca cum socoteala de acasa nus e potrieste cu cea din targ,....m am indragostit.El un barbat charmant,glumet,stilat.Toate lucrurile pareau sa mearga bine intre noi.....inclusiv relatiile intime.Dupa 2 luni si jumatate ne am despartit.Eu am pus punct,desi tineam la el mai mult decat la orice pe lumea asta.Am facut o pt ca mi se parea mie ca este cam rece...si inca sustin asta....dar abia acum am inteles ca acesta este felul lui de a fi(am aflat de curand de la verisoara lui cu care sunt colega de facultate,la fel se poarta si cu ea...cand este fff dragut si amabil,cand nici nu o bag ain seama).Offfff. Dupa 2 luni de la despartire nu reusesc sa mi l scot din cap ...si din suflet!!!!Din ziua in care am pus punct relatiei si pana astazi ma gandesc zi de zi la el,si in loc sa mi treaca mai rau imi este dor de el,si nu ne am mai vazut deloc si nici l atel nua m mai vbt.El este ffff orgolios de felul lui.Plang f des si nu stiu ce sa fac.De apropiat de altcineva nu se pune problema,pt ca am incercat si nu am reusit,nu stua inchisa in casa,am prieteni ,ies,am servici,am ocupatie.Cand imi vine in minte,incerc sa m agandesc la altceva ,,,,,dar se pare ca nimic nu functioneaza.Nu am somtit asta pt nimeni nicodata,desi am avut o rel de 5 ani inainte,si am mai fost indragostita.Ma desparteam.....sufeream 1 zi 2..1 saptamana si imi trecea.Acum chiar nu stiu ce se intampla cu mine.L as vrea inapoi,as vrea sa incerc sa ma apropii iar de el,dar nu stiu cum sa o fac,stiu ca este singur,nu are pe nimeni.Nu ma interesez eu de el,pur si simplu imi ajunge la urechi fara sa reau.Verisoarei lui ii spun sa schimbe subiectul cand vb despre el,tot ca sa il las in trecut.Acum stie si nu mai b despre el in prezenta mea.Mi se inmoaie genunchii de cate ori ii vad masina,din intamplare,sau de cate ori il vad de la distanta(pt ca,contact vizual direct nu am mai avut de atunci),incepe sa mi bata inima ingrozitor de tare,si incep sa tremur.As vrea sa stie ca imi pare rau pt alegerea pe care am facut o atunci si ca regret in fiecare zi,dar nu stiu cum sa fac acest lucru,fara totusi sa creada ca sunt disperata(chiar daca pe undeva acesta este adevarul!).Imi este teama sa ii dau vre un semn,pt ca ma gandesc ca ma v a respinge si imi va vorbi urat.Nu stiu cum sa procedez.Mi ar prinde bine niste sfaturi,de l apersoane care au trecut prin asta,care au mai multa experienta ca mine.V as fi recunoscatoare...
adela8484
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:06
hai ca am avut rabdare sa citesc tot ... nu stiu ce-i cu mine ... Draga domnisoara , te anunt daca nu stiai ca esti indragostita pana peste urechi iar el nu ... un barbat poa' sa fie tencuit cu 3 straturi de gheta cand apare indragosteala se topeste la foc automat ... imi pare rau ca te dezamagesc ...

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:43
De la: Un_Domn, la data 2008-11-06 20:43:44hai ca am avut rabdare sa citesc tot ... nu stiu ce-i cu mine ... Draga domnisoara , te anunt daca nu stiai ca esti indragostita pana peste urechi iar el nu ... un barbat poa' sa fie tencuit cu 3 straturi de gheta cand apare indragosteala se topeste la foc automat ... imi pare rau ca te dezamagesc ...


Bravo! Eu nu am avut rabdare, dar raspunsul pare atat de plauzibil, deci subscriu ce ai relatat.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:47
draga mea...de unde dorinta asta a ta ....de a fi ignorata?? iti place asta?...hhhmmmm....oricat mi-ar placea un barbat( pt ca nu imping lucrurile asa departe ca tine ...gen ...il iubesc de nu mai pot)nu as tolera sa ma ignore.....nici macar o zi .
in plus ..chiar nu vad reciprocitate din partea lui ....
la ce te mai omori cu zile???
uita-l si fa-ti un bine.
succes
ninushk
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:02
... hmm... parerea mea e ca odata si odata tot trebuie dezlegat calu' de la gard.... pt ca asta nu e viata...crede'ma, stiu ce zic.... il vrei? fa ceva in sensul asta... intalneste'l si vorbeste'i ... nu la telefon, nu prin email.... face to face... cel mai corect...stii de ce? ochii dau de gol sentimentele fiecaruia.... fa'ti curaj, aduna'te si rezolva situatia... nu mai amana, fiindca e mai rau asa.... fii pregatita pt ambele situatii (ca doar 2 cazuri pot fi) : ori va impacati, ori nu.... si gata! ... teoretic e usor, practic, e ceva mai greu...dar stii ce? daca iti doresti ceva cu adevarat, lupta ! ... in cazul in care vei fii respinsa, viata va continua.... fie ca vrei, fie ca nu.... iar daca va ve'ti impaca... viata tot va continua... dar..intr un mod mai placut ..sa zicem
Lioness
Postat pe 3 Februarie 2009 17:56

Noi,oamenii, nu ne dam seama de valoarea unui lucru decat atunci cand l-am pierdut sau suntem aproape sa-l pierdem,si asta pentru ca nu stim ce cautam si asa ne dam seama ...

Invata sa pretuiesti inainte sa pierzi!
Floare_de_castan
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:46
te cred k nu e usor; dar dak zici k el e atat de indiferent si rece, nu e o idee buna sa ii arati k esti indragostita de el. e genul de tip caruia nu-i place sa fie sufocat. de aceea, iti recomand doar sa fortezi putin destinul; nush, un tel de sarbatori, o intalnire "intamplatoare"
x_tina90
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ma marit cu cine vor parintii? 8 De la: Indiana_Jones 20 Septembrie 2011 22:58
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38
exista vreo solutie.. vreo legatura intre noi? 2 De la: rashela 20 Octombrie 2009 01:24
cum era mIRC-ul odata pentru persoanele care voiau sa se cunoasca:)) 11 De la: kudika_25894 10 Iunie 2013 20:22
salut: 4 De la: battleofwits 19 Septembrie 2010 11:03