Setari Cookie-uri

Concurs: Viata incepe vineri

vineri-ziua mea norocoasa,conform zodiacului dar si realitatii
lilioara_40
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:11
Viatza mea incepe in fiecare saptamana de luni.Pentru mine fiecare zi e importanta, in fiecare zi mi se intampla lucruri bune sau mai putin bune dar trebuie sa ne multumim cu tot ce avem
ionymary
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:17
Viata mea incepe luni :) .. plina de energie :D:D
oana486
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:17
viata mea incepe luni, continua marti, se accentueaza miercuri, mereu e altfel joia, vinerea imi da aripi, sambata ma imbratiseaza cu drag, iar duminica ma adoarme zambind.
insolens
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:17
viata mea incepe in fiecare zi...nici o zi nu e mai prejos decat alta si nu las timpul sa treaca fara rost pe langa mine! Nu ar avea rost sa desemnez o zi anume in care "incepe viata mea", deoarece la mine viata mea nu a incetat niciodata pentru a putea reincepe!
mihaela_m2
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:29
Dacã e sã vorbim de sãptãmânã, pentru mine viaþa începe luni la ora 00:00, odatã cu prima secundã. Nu vãd de ce-ar trebui sã sacrific vreo secundã, trãind-o de parcã n-ar fi viaþa mea !
ionutsk
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:54
He he... :D pentru mine...viata incepe vineri seara: Chiar daca sunt obosita imi vine un chef nebun sa fac de toate. As iesi cu prietenii in oras, ori as dori sa fiu sufletul unei petreceri, pt ca vreau sa profit la maxim de cat mai ramane liber din ziua de vineri.
tenebree
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:04
Dupa cum bine spune si cartea ....viata incepe vinerea pentru ca vine week-end-ul adica mai mult timp liber pentru mine:D
jorjik
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:08
Viata me aincepe in fiecare zi.mereu aceeasi si mereu alta.
kudika030407
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:33
viata incepe Vineri seara ! In fiecare vineri seara,cand scap de facultate,servici si de toate !
oviduru
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:42
da..si pentru mine viata incepe vineri :)
asta pentru ca weekendul e tipul meu liber, p ecare il petrec in totalitate asa cum vreau eu: bucurandu-ma de oamenii dragi mie, de locurile care imi plac si de lucrurile care imi aduc bucuriile marunte.
adriana_lolea
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:06
Pentru mine .. viata incepe intr`o zi de joi deoarece acum 17 ani in aceea zi am fost adusa pe lume ! :) De asemenea joi reprezinta o zi cu noroc pentru mine in fiecare saptamana :x
Legally_blondii
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:16
lunea incepe viata pentru mine, plina de energie, voiosie si speranta ca incep o noua saptamana mai buna ca cea care a trecut
iuliaiulia
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:24
sambata incepe viata pentru mine, pentru ca intr-o zi de sambata acum 23 ani am venit pe lume, atunci a inceput viata mea
claudiaaz86
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:26
pt mine incepe vineri dupa_amiaza pentru ca incepe weekend-ul si toata familia e acasa
la_ank
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:27
viata pentru mine incepe in fiecare zi; fiecare zi este unica. in fiecare zi descopar noi lucruri frumoase. am un copil de 1 an si 10luni care ma uimeste, in fiecare zi aflu cate un cuvant nou,ma surprinde mereu. eu in viata ma ghidez dupa zicala "TRAIESTE FIECARE ZI CA SI CAND AR FI ULTIMA, INVATA IN FIECARE ZI CA SI CAND AR FI PRIMA".
symona_nedelcu
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:41
Viata mea a inceput intr-o zi de miercuri pe la pranz. Metaforic vorbind poate reincepe in orice zi pe care o traiesc la intensitate maxima si inseamna ceva crucial pentru mine. Daca vorbim de zile preferate ale saptamanii cred as opta pentru vineri si sambata, dar nu e neaparat o regula generala. Imi place vinerea pentru speranta si promisiunea libertatii si distractiei pe care o aduce, si sambata pentru ca nu e ultima zi libera si este o zi de relaxare si distractie. Nu-mi place deloc duminica seara in schimb, imi aduce un soi de tristete in suflet pentru ca s-au terminat zilele libere petrecute alaturi de cei dragi.
tweegirl
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:48
ok
sorinana
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:56
Viata cu mine incepe luni pentru ca abia astept sa merg la servici, abia astept sa vad ce se va mai intampla in saptamana care va incepe, abia astept sa aud ce au facut ceilalti colegi in weekend,
sorinana
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:58
Sigur ca viata incepe vineri, de luni ma gandesc la segmentul vineri-duminica. De luni ma gandesc la ce club ies, cu ce ma voi imbraca (daca mai am de gand sa cumpar ceva) si ce culori o sa port pe pleoape. Uneori desi incerc sa dorm ca sa imi incarc bateriile si inima imi bate tare mai sa imi iasa din piept... ies mereu, de fiecare data simt la fel. Iubesc viata, oamenii zambitori, muzica, iubitul si stilul si asta ma tine in viata!!!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:50
intr-o vineri m-am cunoscut cu fostul meu prieten
am inceput sa urasc vinerea asa cum am inceput sa-l urasc pe el
probabil ca vinerile ar deveni mult mai frumoase daca l-as uita...
hiulia24
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:46
Cu fiecare dimineata...incepe viata mea.Imi zambesc si-mi urez o zi minunata.DE ce??? In fiecare dimineata apar noi provocari....Ador iceputurile....!!!!!
joindianetica
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:11
Nu stiu daca este doar o coincidenta...sau asa s-a intamplat sa fie...insa viata mea chiar vinerea incepe...De ce??..Am multe motive,de exemplu...Intr-o zi de vineri,anul trecut l-am intalnit pe baiatul visurilor mele,cu care sunt si acum...zilele de vineri parca sunt o binecuvantare in viata mea deoarece atat sunt de asteptate,in principal pt ca atunci incepe week-endul si ma pot relaxa dupa o saptamana obositoare de scoala...deci ...VIATA INCEPE VINERI...
kudika088455
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:32
Incepe in fiecare zi de luni, cand ma trezesc pentru a "infrunta" o noua saptamana.Iubesc ziua de luni pentru ca datorita ei stiu ca vin marti, miercuri, joi...siiii VINEEEEEERI! Iuhuuuuuuu!!!!
Nutzica
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:47
pentru mine viata incepe in fiecare zi a saptamanii,lunii,anului deoarece oricum ar fi ea trebuie traita.trebuie trait fiecare moment pt a putea afirma ca ai reusit,viata trebuie traita pt altii pt ca "nu conteaza cat traiesti,ci cum traiesti.adauga viata la ani,nu ani la viata"
flaviutza
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:06
Vinerea este prima zi pentru mine pentru ca atunci incepe weekend-ul si ma pot relaxa alaturi de familie si prieteni.
Catalina_Zamfir
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:25
In ce zi a saptamanii incepe viata pentru mine si de ce? Deocamdata viata mea este rupta. Ea s-a rupt in ziua in care am divortat, familia s-a rupt si ea. Dupa ani de casnicie, este greu sa schimbi statutul de femeie casatorita, cu o familie frumoasa, in cel de femeie singura. Cuvantul care mi-a guvernat acesti ani a fost si este RABDAREA. Acum traiesc exact ca un robot, imi duc zilele ce mi le-a dat Dumnezeu. Insa sperante de revenire, semnale sunt, iar viata mea ar putea reincepe si chiar ar putea fi mult mai fericita decat pana acum. Bineinteles, multumesc Domnului pentru fiecare zi care imi este data, dar singura fiind nu am aceleasi satisfactii sau bucurii. Cea mai dificila perioada este chiar in aceasta luna decembrie, o luna fericita pentru multi, luna cadourilor, a micilor sau marilor surprize alaturi de cei dragi. Luna celor mai frumoase sarbatori de peste an eu o trec si o petrec singura – fara nici o bucurie. Presimt totusi ca voi avea o surpriza, o mare surpriza, un eveniment total neasteptat, o redescoperire pentru tot restul vietii mele. Semne sunt, iar timpul va decide. Nimic nu este intamplator, eu cred ca nu degeaba ne-a fost dat sa trecem printr-un divort, ca sa putem aprecia si mai mult ce am avut, ce avem si sa ne putem reintoarce cu si mai mult respect unul pentru celalalt. Am incredere in mine, am incredere in el, am incredere in noi, am incredere in Dumnezeu! Sper ca suferinta mea se va sfarsi cand el, cel drag inimii mele, va fi inapoi langa mine, langa familia lui. Acum traiesc doar din asteptari. Stiu ca aceasta experienta ne va uni mult mai mult decat am fi putut visa vreodata. O experienta traita pe viu, dar, ca in filme. Viata mea poate incepe de Craciun…“All I want for Christmas is YOU!” sau Anul nou ar putea sa ne aduca impreuna – ai grija ce iti doresti – poate se intampla.
Ce sa va spun, viata mea ar putea incepe in orice zi a saptamanii, sper sa am aceasta fericire, aceasta mare surpriza, sa nu stiu care va fi acea zi si sa ma trezesc din nou alaturi de iubitul meu sot. O astept, poate fi orice zi a saptamanii. As iubi pentru vecie acea zi din saptamana, cand la usa ar aparea El. Acea zi va fi cea mai fericita zi din restul zilelor care mi-au mai ramas din viata mea. Atunci ar incepe viata mea.
Un decembrie minunat, plin de bucurii alaturi de cei dragi!
gabydo55
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:49
Eu as spune ca cea mai importanta zi pentru mine e Luni. Viata mea a inceput intr-o zi de Luni.
Pentru ca atunci Cineva a vrut ca eu sa ajung la mama, intr-o zi de 13...Si as spune ca a fost cel mai minunat dar primit de la Dumnezeu si cea mai frumoasa zi pentru amandoua.Cred ca ziua de Luni e un inceput pentru toti cei care gandesc ca e important primul pas intotdeauna ; de aceea, in viata, in iubire, in alegeri, inceputul e un fel de "luni" ...
Eusebio
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:41
Pt mn incpe duminica pt ca ma intalnesc cu prietenii shi vb despre ce ni sa intamplat toata sapptamana shi barfin chestii deala fetelor shi mergem prin cluburi shi ne simtim bn chiar ca a doua zi trebuie sa ne trezim de dimineatza pt lucru
kudika091557
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:13
pt mine viata incepe luni cand merg la servici :) dar weekendu incepe vineri cand incep sa traiesc cu adevarat....2 vieti :)
AleLuvAndrei
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele doua costumase de Craciunita oferite de Just4girls.ro! 242 De la: dorcc 8 Decembrie 2011 21:40
Castiga unul dintre cele 3 seturi cadou Benecos oferite de BIO-Cosmetics! 501 De la: liuka29 28 Ianuarie 2012 16:16
Castiga unul dintre cele 5 kituri cu geluri de dus Palmolive! 494 De la: concursKudika 28 Octombrie 2013 06:24
Concurs: Eu cine sunt? 121 De la: concursKudika 22 Iunie 2009 11:27
Concurs: Castiga un roman premiat cu Nobel! 213 De la: concursKudika 19 Martie 2012 15:30