Setari Cookie-uri

dilema :)

buna..cunosc demult forumul..si am citit multe postari..si acum a venit randul meu sa va cer un sfat

in momentul de fata sunt cu cineva de aproape 3 luni..stiu ca nu e mult timp..dar in timpul asta m am atasat destul de mult de el..problema este ca el a terminat o relatie de 3 ani inainte sa fie cu mine..si eu, desi el se poarta extrem de dragut cu mine..eu ma simt amenintata de relatia lui..chiar nu am nimic sa ii reprosez..e exact persoana pe care o vreau langa mine dar neincrederea pe care o am in el se datoreaza faptului ca acum 3 ani..am fost cu el..si am fost inselata de el..si de atunci nu am mai vorbit...dar vara asta...fara sa vreau am dat de el..am inceput sa vorbim foarte mult..am iesit impreuna..dar doar ca amici...pana intro seara cand m a sarutat si de atunci am ramas impreuna...imi e frica sa nu patesc ce am patit acum 3 ani..ce sa fac?sa renunt la el de frica sa nu patesc ce am patit...sau sa continui din moment ce eu simt ca tine la mine si nu am nimic sa ii reprosez..va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi
andra90
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:00
stai sa-mi revin din citirea ultimilor fraze!!!
geo_xx
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:02
de ce ti-a frica nu scapi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:22
ciudat
blondiewishes
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:26
De la: geo_xx, la data 2009-12-17 23:02:09stai sa-mi revin din citirea ultimilor fraze!!!

Sa chem fetele sa te reanimeze
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:38
buna.stii,oamenii se mai schimba,poate ca daca i-ai da o sansa si te0ai bucura de tot ce ai acum ,nu ai mai avea dilema sfatul meu:bucura-te de tot ce ai si ce itiofera el si daca e sa va despartiti nu uita ca BATA ARE PESTE!!
Lady_Pisy
Postat pe 18 Decembrie 2009 15:27
Parerea mea e k ar trebui sa mergi inainte...Eu cel putin prefer sa merg inainte cu lucurile in privinta carora am indoieli, pt k apoi sa nu ajung sa zic "ce ar fi fost daca???" indiferent dak iti gasesti p viitor un prieten sau sot care se poarte frumos cu tine..sau kre te bate din orice...dak baiatu asta inseamna ceva pt u si tu nu incerci sa vezi c s intampla..pana la urma o ajungi sa-ti pui destul de des intrebarea de mai sus.
Cioplinsky
Postat pe 19 Decembrie 2009 01:28
De la: andra90, la data 2009-12-17 23:00:37buna..cunosc demult forumul..si am citit multe postari..si acum a venit randul meu sa va cer un sfat

in momentul de fata sunt cu cineva de aproape 3 luni..stiu ca nu e mult timp..dar in timpul asta m am atasat destul de mult de el..problema este ca el a terminat o relatie de 3 ani inainte sa fie cu mine..si eu, desi el se poarta extrem de dragut cu mine..eu ma simt amenintata de relatia lui..chiar nu am nimic sa ii reprosez..e exact persoana pe care o vreau langa mine dar neincrederea pe care o am in el se datoreaza faptului ca acum 3 ani..am fost cu el..si am fost inselata de el..si de atunci nu am mai vorbit...dar vara asta...fara sa vreau am dat de el..am inceput sa vorbim foarte mult..am iesit impreuna..dar doar ca amici...pana intro seara cand m a sarutat si de atunci am ramas impreuna...imi e frica sa nu patesc ce am patit acum 3 ani..ce sa fac?sa renunt la el de frica sa nu patesc ce am patit...sau sa continui din moment ce eu simt ca tine la mine si nu am nimic sa ii reprosez..va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi



"sa incerci inseamna sa risti sa dai gres, dar riscurile trebuie asumate deoarece cel mai mare risc in viatza e sa nu iti asumi nici un risc."
eu iti recomand sa iti cauti un pat confortabil, sa te pui in el si sa ramai acolo toata viatza, intr-o stare de letargie completa, si sa nu mai faci absolut nimic de teama k s-ar putea sa iti iese toate pe dos ce zici ? cum iti suna ?
Arthur_Rogers
Postat pe 19 Decembrie 2009 01:51
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-17 23:38:41
De la: geo_xx, la data 2009-12-17 23:02:09stai sa-mi revin din citirea ultimilor fraze!!!

Sa chem fetele sa te reanimeze


da da, sa-mi faca respiratie buson la buson
geo_xx
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:00
De la: geo_xx, la data 2009-12-19 08:00:42
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-17 23:38:41
De la: geo_xx, la data 2009-12-17 23:02:09stai sa-mi revin din citirea ultimilor fraze!!!

Sa chem fetele sa te reanimeze


da da, sa-mi faca respiratie buson la buson


Incerc sa le strig. Sa vedem care apare sa-ti dea prim ajutor
GREIERAS
MISS
IRIS
ONE
ROSEMERY
SABRINA
EMA
LUCIA
IRIS
PISICUTA
KATHARA
DOR_A
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:08
Pot sa-ti spun ce mi-a spus mai demult un preot calugar franciscan catolic. Sigur, nu e bine sa faci dragoste cu cineva pana nu te-ai casatorit religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca este mai bine pentru om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare creatura este unica. Imi zicea preotul respectiv ca nu e bine nici sa te saruti, nici sa te atingi prea mult... Imi zicea cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa se repete atingerile...Vezi, ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti... De fapt mi-a zis preotul respectiv catolic ca cununie peste cununie nu este valabil, pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
kudika081126
Postat pe 19 Decembrie 2009 23:56
valeu! o sa fie plin iadu!
da se pune daca ne pupam ca eschimosii?

De la: kudika081126, la data 2009-12-19 23:56:12Pot sa-ti spun ce mi-a spus mai demult un preot calugar franciscan catolic. Sigur, nu e bine sa faci dragoste cu cineva pana nu te-ai casatorit religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca este mai bine pentru om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare creatura este unica. Imi zicea preotul respectiv ca nu e bine nici sa te saruti, nici sa te atingi prea mult... Imi zicea cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa se repete atingerile...Vezi, ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti... De fapt mi-a zis preotul respectiv catolic ca cununie peste cununie nu este valabil, pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
one_size
Postat pe 19 Decembrie 2009 23:59
De la: one_size, la data 2009-12-19 23:59:56valeu! o sa fie plin iadu!
da se pune daca ne pupam ca eschimosii?

De la: kudika081126, la data 2009-12-19 23:56:12Pot sa-ti spun ce mi-a spus mai demult un preot calugar franciscan catolic. Sigur, nu e bine sa faci dragoste cu cineva pana nu te-ai casatorit religios cu el. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca este mai bine pentru om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare creatura este unica. Imi zicea preotul respectiv ca nu e bine nici sa te saruti, nici sa te atingi prea mult... Imi zicea cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa se repete atingerile...Vezi, ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti... De fapt mi-a zis preotul respectiv catolic ca cununie peste cununie nu este valabil, pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.


da ce draq vrei sa stai cu cretina inculta in paradis 4 ever? Desi iadul va fi ca in filmul What Dreams May Come... asa cum il "producem noi" ;-)
Mai bine ajuta-ma sa-l reanimez pe geo Ca la mine nu mai are reactii
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:27
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-19 20:08:11
De la: geo_xx, la data 2009-12-19 08:00:42
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-17 23:38:41
De la: geo_xx, la data 2009-12-17 23:02:09stai sa-mi revin din citirea ultimilor fraze!!!

Sa chem fetele sa te reanimeze


da da, sa-mi faca respiratie buson la buson


Incerc sa le strig. Sa vedem care apare sa-ti dea prim ajutor
GREIERAS
MISS
IRIS
ONE
ROSEMERY
SABRINA
EMA
LUCIA
IRIS
PISICUTA
KATHARA
DOR_A

Sorry, eu sunt in post...
Lucia38
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex pe bani :D 404 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 10:31
buna seara! 2 De la: _oktober_ 9 Mai 2010 20:44
poveste de viata! pliz hepl 24 De la: kudika_992055 12 August 2015 18:52
"SUNT CASATORITA CU UN HOMOSEXUAL'...., 186 De la: elenaionita2005 7 Septembrie 2019 11:00
Amantele....... 106 De la: Papusikmika 11 Iunie 2009 21:41