Setari Cookie-uri

ceva

Buna tuturor!
si...Craciun fericit!
Sunt cu un tip de trei luni si ne intelegem minunat.
Doar ca...astazi mi.a spus "de ce nu vrei? stii ca asta e placerea suprema" dar i.am rasuns ca nu vreau sa fac dragoste in urmatorii 2 ani. [ sunt virgina iar acesta mi se pare un pas foarte impotant si nu ma simt pregatita la doar 15 ani de asta...]
Stiu ca ma iubeste si ca m.ar astepta cat ar fi nevoie...insa,nu stiu daca e ceva in neregula cu mine.
Ma saruta si atingea,insa l.am oprit spunandu.i ca nu vreau si ca nu e bine...
Mi.a spus ca am eu baremul meu cu "ce e bine si ce nu" . Poate il am,insa e un lucru rau?
Si eu tin la el foarte mult,insa macar unul din noi sa fie mai cu capul pe pamant. El este cu doar un an mai mare ca mine...si amandoi suntem la un liceu foarte bun din bucuresti,si aproape ca nu mai am timp sa ma mai gandesc si la altceva...iar de sex,nu ma simt pregatita.
Cunosc multe fete de 13,14 ani care nu mai sunt virgine.
Dar,parerea mea e ca se grabesc atatea lucruri...ai toata viata inainte pentru sex,insa pentru copilarie nu.
Deci,spuneti.mi,va rog...e ceva in neregula cu "baremul" meu?
nickname01
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:35
Imi pari o fata cat de cat q capul pe umeri,iar raspunsul ti l-ai dat u singura: "ca se grabesc atatea lucruri...ai toata viata inainte pentru sex,insa pentru copilarie nu." Iar in legatura q celelalte fete de varsta ta care si-au inceput deja viata sexuala is probabil inconstiente, nu te lua dupa ele...sunt multe alte lucruri pe care trebuie sa le experimentezi la varsta ta iar sexul nu se afla printre ele....
freakbabe
Postat pe 27 Decembrie 2009 00:22
Daca nu te simti pregatita, nu forta lucrurile, indiferent ce zice el.
goanga2000
Postat pe 27 Decembrie 2009 00:37
Deci....daca aveam 18 ani sau 19 iti ziceam fao pt ca toti barbatii vor o femeie disponibila si sincer.... alea sunt deobicei femeile care incep viata sexuala de mici..... o fata mai sus iti zice casunt alte lucruri mai bune de experimentat la varsta ta, credeo... asa e sexul trebuie experimentat la o varsta la care ai puterea de decizie in a o face cu toti barbatii care iti iasa in cale sau a o face doar cu iubitul tau... si 15 nu e varsta.
maxidanny
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:25
pana nu vrei sa o faci, nu o face. ai grija sa nu o faci de frica ca il vei pierde, pentru ca atunci oricum il vei pierde mai devreme sau mai tarziu. daca tot insista inseamna ca e un baiat foarte frustrat care nici nu stie cu ce se mananca. un baiat destept te face el pe tine sa ceri, nu iti cere el. oricum la 15 ani esti mult prea mica pentru asa ceva.
diana3289
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:20
De la: nickname01, la data 2009-12-26 23:35:58
Sunt cu un tip de trei luni si ne intelegem minunat.
....



Cunosc multe fete de 13,14 ani care nu mai sunt virgine.




Trei luni ? Si tu ai 15 ani ? Oh come on, chiar mai ai nevoie de parerile altcuiva ? La 15 ani nici nu cred ca-mi trecuse bine prin minte...sau poate am fost eu mai aiurita .
Si nu te supara , dar la 13 ani ar trebui mai degraba sa imbrace papusi decat sa si-o traga .
anissya
Postat pe 5 Ianuarie 2010 22:41
De la: anissya, la data 2010-01-05 22:41:51
De la: nickname01, la data 2009-12-26 23:35:58
Sunt cu un tip de trei luni si ne intelegem minunat.
....



Cunosc multe fete de 13,14 ani care nu mai sunt virgine.




Trei luni ? Si tu ai 15 ani ? Oh come on, chiar mai ai nevoie de parerile altcuiva ? La 15 ani nici nu cred ca-mi trecuse bine prin minte...sau poate am fost eu mai aiurita .
Si nu te supara , dar la 13 ani ar trebui mai degraba sa imbrace papusi decat sa si-o traga .
incheie relatia de amor ai toate sansele sa ajungi in patul lui pofta mie , pofta tie =copilarie incheiata, orizonturi descurajate nu ai nevoie de o grija in plus la varsta ta iubeste chitara inimii tale
laramira
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:48
De la: nickname01, la data 2009-12-26 23:35:58Buna tuturor!
si...Craciun fericit!
Sunt cu un tip de trei luni si ne intelegem minunat.
Doar ca...astazi mi.a spus "de ce nu vrei? stii ca asta e placerea suprema" dar i.am rasuns ca nu vreau sa fac dragoste in urmatorii 2 ani. [ sunt virgina iar acesta mi se pare un pas foarte impotant si nu ma simt pregatita la doar 15 ani de asta...]
Stiu ca ma iubeste si ca m.ar astepta cat ar fi nevoie...insa,nu stiu daca e ceva in neregula cu mine.
Ma saruta si atingea,insa l.am oprit spunandu.i ca nu vreau si ca nu e bine...
Mi.a spus ca am eu baremul meu cu "ce e bine si ce nu" . Poate il am,insa e un lucru rau?
Si eu tin la el foarte mult,insa macar unul din noi sa fie mai cu capul pe pamant. El este cu doar un an mai mare ca mine...si amandoi suntem la un liceu foarte bun din bucuresti,si aproape ca nu mai am timp sa ma mai gandesc si la altceva...iar de sex,nu ma simt pregatita.
Cunosc multe fete de 13,14 ani care nu mai sunt virgine.
Dar,parerea mea e ca se grabesc atatea lucruri...ai toata viata inainte pentru sex,insa pentru copilarie nu.
Deci,spuneti.mi,va rog...e ceva in neregula cu "baremul" meu?



Daca tu nu vrei nu o face,este adevarat,esti mica pentru prostii(din punctul meu de vedere),mai bine copilareste,ai timp si pentru asta.Sa-ti zic ce se va intampla?..pai se va desparti de tine,sau te va insela...(presupun doar,daca te iubeste, te asteapta)
..Eu am patit'o la 17 ani,am vb cu un baiat 8 luni,in care am refuzat sa ....asa ca dupa 8 luni mi-a zis ca nu mai poate si pa.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:44
Am uitat sa-ti zic :baiatul era super frumos(erau innebunite toate prietenele,colegele dupa el),ne intelegeam super,dar nu regret ca nu am acceptat sa fac pasul acela cu el,am suferit un pic cand s-a despartit de mine,dar viata merge inainte.Eu merg pe ideea ca prostiile se fac dupa 18 -19 ani cand esti un pic matura:d.Sper ca nici tu nu-ti vei regreta deciziile mai tarziu.TE pup
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:56
Multumesc toturor pentru raspunsuri [in special tie,Cami] .
Pai...uite ca pe 24 aprilie facem 7 luni si suntem tot impreuna , si nu am facut dragoste. Cred ca cel mai important lucru de care mi.am dat seama in perioada asta este ca nu trebuie sa o fac nici acum, nici peste putin vreme. E timp pentru toate :)
Cred totusi ca a fost o chestie de moment...sau cel putin asta imi doresc sa fi fost.
Am auzit de la cineva odata o chestie care m.a pus pe ganduri de curand : "daca il placi,culca-te cu el, dar daca il iubesti,nu o face ! " Si chiar asta voi face... Este baiatul alaturi de care ma vad lafel de fericita ca si acum si peste 10 ani,si ar fi pacat sa.l pierd doar pentru ca "tipau hormonii in mine,la 16 ani" Acum mi se pare atata de caraghios ca am vrut asta,dar cred ca e mai important,in anumite conjuncturi sa alegem cu creierul,nu cu trupul (in cazul asta ) .
Am descoperit cat de frumos este sa te plimbi in parc cu persoana iubita,sa mancati vata de zahar si sa va sarutati pasional cub un copac inflorit...sa stai pe iarba in bratele lui si sa priviti apusul. Lucruri minunate care probabil nu ar fi avut o insemnatate atat de mare daca as fi facut atunci.
Imi pare rau pentru ce ti s.a intamplat tie,Cami...si consider ca orice as zice nu te pot face sa te simti mai bine atunci cand te gandesti la perioada aia.
Inca o data : imi pare extrem de bine ca nu m.am lasat condusa de acel val. Si multumeeeec tuturor pentru raspunsuri !
Have a nice day
nickname01
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:46
Bravooo!!
Mie nu-mi pare rau pt ca tipul s-a despartit de mine,din contra ma bucur.
cami_goanga10
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-mi o idee pt o surptiza...pls 13 De la: Delyi 28 August 2010 00:02
Oare cer prea mult ? 13 De la: _PrInTzEs_ 8 Aprilie 2010 17:25
SPANIOLA TINA VREA SO FACA CU UN ROMAN? 6 De la: anastasia_m 2 Iunie 2010 21:07
Cum il faci sa te vrea!? 15 De la: kudika057107 24 Noiembrie 2009 20:45
Unde i-ati cunoscut pe iubitii vostri? 62 De la: rinah 2 Decembrie 2009 17:28