Setari Cookie-uri

sa pastrez relatia sau sa renunt?

...Va rog ajutati'ma sa gasesc solutia cea maio buna
.....Un prieten bun ma invitat sa'l insotesc la un restaurant unde avea sa se intalneasca cu niste prieteni.acolo ajunsi ne asteptau un cuplu.ea ,o tipa la cca 40 de ani ,finutza,cu foaarte mult bun simt iar el un tip la 1,75 un aspect fizic bine intretinut si f.frumos:).in timpul mesei din discutiile care au fost la masa am inteles ca tipa avea ceva bani ,o agentie imobiliara iar tipul frumusel cu care avea si o relatie,Andrei o ajuta sa o conduca.la cca o luna ma intalnesc cu el in club.era fara ea ma salutat si nu i'am dat atentie multa dupa care m'am retras.la 3 luni de la prima intalnire ma sunat si am iesit la suc.mi'a spus ca ii place foarte mult de mine si ca il interesez.i'am spus ca si eu il plac dupa care au urmat 7 zile pline de intalnirimsarutari tandre,am ajuns si la un apartament unde locueste el f.rar dar nu sa intamplat nimic mai mult inafara de saruturi si mangaieri.am petrecut un weekend minunat la munte unde am facut dragoste ...a fost minunat,am plans de fericire,el un cavaler doar ca greseala a fost ca m'am indragostit de el.ea il suna incontinuu ;aveau discutii interminabile,isi vorbeau urat iar el imi spunea ca nu mai suporta situoatia si ca nu mai are nici un sentiment pt ea.ca e stresanta si multe chestii.cu mine a fost un cavaler nu am ce spune si o prietena buna care a fost cu noi la munte a spus ca se vede ca Andrei ma place.nu stiu ce sa fac.il ador enorm si vreau sa fiu cu el,insa nu stiu ce sa fac cu "sotia"lui.credeti ca va renunta la ea ptr mine?ajutatima va rog cu un sfat.Va multumesc :)
daruire
Postat pe 23 Mai 2010 23:18
kudika1993
Postat pe 24 Mai 2010 00:47
parerea mea e k iti pierzi timpul cu el.dak vr s o trm cu ea o f d mult n crezi?
gb_byenkutza
Postat pe 2 Iunie 2010 17:22
De la: adhiambo, la data 2010-05-23 23:18:24...Va rog ajutati'ma sa gasesc solutia cea maio buna
.....Un prieten bun ma invitat sa'l insotesc la un restaurant unde avea sa se intalneasca cu niste prieteni.acolo ajunsi ne asteptau un cuplu.ea ,o tipa la cca 40 de ani ,finutza,cu foaarte mult bun simt iar el un tip la 1,75 un aspect fizic bine intretinut si f.frumos:).in timpul mesei din discutiile care au fost la masa am inteles ca tipa avea ceva bani ,o agentie imobiliara iar tipul frumusel cu care avea si o relatie,Andrei o ajuta sa o conduca.la cca o luna ma intalnesc cu el in club.era fara ea ma salutat si nu i'am dat atentie multa dupa care m'am retras.la 3 luni de la prima intalnire ma sunat si am iesit la suc.mi'a spus ca ii place foarte mult de mine si ca il interesez.i'am spus ca si eu il plac dupa care au urmat 7 zile pline de intalnirimsarutari tandre,am ajuns si la un apartament unde locueste el f.rar dar nu sa intamplat nimic mai mult inafara de saruturi si mangaieri.am petrecut un weekend minunat la munte unde am facut dragoste ...a fost minunat,am plans de fericire,el un cavaler doar ca greseala a fost ca m'am indragostit de el.ea il suna incontinuu ;aveau discutii interminabile,isi vorbeau urat iar el imi spunea ca nu mai suporta situoatia si ca nu mai are nici un sentiment pt ea.ca e stresanta si multe chestii.cu mine a fost un cavaler nu am ce spune si o prietena buna care a fost cu noi la munte a spus ca se vede ca Andrei ma place.nu stiu ce sa fac.il ador enorm si vreau sa fiu cu el,insa nu stiu ce sa fac cu "sotia"lui.credeti ca va renunta la ea ptr mine?ajutatima va rog cu un sfat.Va multumesc :)


Va renunta la ea pana te "invechesti ' tu .Probabil ca biata de ea are parte des de astfel de rataciri ale lui.Stai mai usor sa vezi cat timp te mai place ! Daca era asa un cavaler intai renunta la ea si apoi trecea la actiune cu tine !

Postat pe 2 Iunie 2010 17:35
daca as fi in locul tau l-as pune pe mister sa se casatoreasca cu duduia aia bogata, apoi as ucide-o dupa care raman cu avereaaaaaa.....un happy end!!!!!!!!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 2 Iunie 2010 17:38
ea are 40 de ani si el are un metru 75 . m'ai spart, de ce nu spui ca si el are tot vreo 40 de ani?
Shhh
Postat pe 2 Iunie 2010 19:04
aham ..clar te iubeste fata!
one_size
Postat pe 2 Iunie 2010 19:06
...asa este...intr'un fel ai dreptate ..au avut un motiv intemeiat sa se casatoreasca,adica numai asa reseau sa o scoata pe ea dintr'o chestie urata.acum lucrurile stau bine de cca 2 ani,cand eu inca nu il cunosteam.eu il cunosc de 3 luni si ceva si avem o presupusa relatie de cca o luna...o sa mai las putin timp sa treaca ...mersi de raspuns :)
daruire
Postat pe 3 Iunie 2010 20:27
De la: gb_byenkutza, la data 2010-06-02 17:22:19parerea mea e k iti pierzi timpul cu el.dak vr s o trm cu ea o f d mult n crezi?


parerea mea ca scrii degeaba!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:30
De la: one_size, la data 2010-06-02 19:06:35aham ..clar te iubeste fata!


absolut!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:30
De la: adhiambo, la data 2010-06-03 20:27:14...asa este...intr'un fel ai dreptate ..au avut un motiv intemeiat sa se casatoreasca,adica numai asa reseau sa o scoata pe ea dintr'o chestie urata.acum lucrurile stau bine de cca 2 ani,cand eu inca nu il cunosteam.eu il cunosc de 3 luni si ceva si avem o presupusa relatie de cca o luna...o sa mai las putin timp sa treaca ...mersi de raspuns :)


cum arata o relatie d-aia...presupusa??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:31
Shhh....poate ti se pare ciudat dar el are 28 de ani spre surprinderea ta si a mea cand am aflat ca este casatorit cu o tipa de varsta ei care din cate am aflat eri are 51 de ani am ramas masca.
problema era ceva de genul:ea a fost casatorita cu un tip care o batea,ia dus 2 firme aproape de faliment...si multe chestii urate,iar Abdrey ,tipul care il impartim practic amandoua contra unor servivici,adica daca el pune firmele pe picioare are jumate din tot plus nu stiu cati bani si ca pe ei sa nu ii lege nimic inafara de o hartie.zis si facut ,firmele merg bine,el a luat banii si acum vrea mai mult.tipa ,pe nume Silvya stie de relatia mea cu el.este ok ptr ca si ea are o alta relatie cu un alt tip ;faza este ca lui Anrey ii este frica ca o sa puna ala mana pe bani si mie nu imi place deloc situatia asta.nu stiu incotro sa o iau....:)
daruire
Postat pe 3 Iunie 2010 20:39
îl împarți contra unor servicii ....vãleu....de ce nu ai spus de la început cã ești o petardã
freakyyy
Postat pe 3 Iunie 2010 20:43
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 20:43:08îl împarți contra unor servicii ....vãleu....de ce nu ai spus de la început cã ești o petardã


ba' da' rea esti!!
se zice artifica .



geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 21:24
" o tipa la cca 40 de ani ,finutza,cu foaarte mult bun simt iar el un tip la 1,75 un aspect fizic bine intretinut si f.frumos:).in timpul mesei din discutiile care au fost la masa am inteles ca tipa avea ceva bani ,o agentie imobiliara iar tipul frumusel cu care avea si o relatie,Andrei o ajuta sa o conduca "

Oare o sa-l mai vrei si dupa ce nu o va mai " ajuta sa conduca" afacerea ??
valivieru96
Postat pe 3 Iunie 2010 21:36
....cu siguranta o sa'l vreau in continuare......de eri ne'am mutat impreuna si din cate vad el chiar ma adora....mi'a spus ca sunt pe primul loc in planurile lui...sa speram ca e un inceput..multumesc pentru sfaturile voastre si parerile care le'ati lasat chiar si celor care au vrut sa ma necajeasca cu raspunsuri rautacioase...:)chiar il ador pe Andrei...poop va tin la curent
daruire
Postat pe 4 Iunie 2010 22:40
De la: adhiambo, la data 2010-06-04 22:40:40....cu siguranta o sa'l vreau in continuare......de eri ne'am mutat impreuna si din cate vad el chiar ma adora....mi'a spus ca sunt pe primul loc in planurile lui...sa speram ca e un inceput..multumesc pentru sfaturile voastre si parerile care le'ati lasat chiar si celor care au vrut sa ma necajeasca cu raspunsuri rautacioase...:)chiar il ador pe Andrei...poop va tin la curent


da, si incalzirea globala e doar un zvon lansat de industrialistii si prelucratori de petrol!!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iunie 2010 09:24
am trait si eu pana mai ieri o iubire imposibila.parerea mea este sa iti impui puncut de vedere.ori tu ori ea.daca nu lasal
iulian71
Postat pe 5 Iunie 2010 10:09
De la: Shhh, la data 2010-06-02 19:04:05ea are 40 de ani si el are un metru 75 . m'ai spart, de ce nu spui ca si el are tot vreo 40 de ani?


exact asta vroiam sa remarc si eu citetz! mi-ai furat replica!
daniella_s
Postat pe 5 Iunie 2010 13:53
si totusi nu uita un lucru...ea are bani...si el mai devreme sau mai tarziu te va lasa pt ea...succes...aaaa.sfatul meu....da-i liber ca la taxiu in gara...pup
kudika137395
Postat pe 5 Iunie 2010 14:31
Daca voia sa renunte la ea,era f simplu,isi schimba nr de tel ,daca-l afla ,ii inchidea cand auzea ca este ea,nu se mai lungea la discuti.
cami_goanga10
Postat pe 5 Iunie 2010 16:37


e greu de spus , parerea mea este sa ii lasi sa-si rezolve problemele , ia o pauza sentimentala si cand totul s-a definitivat , vezi cum merge , abia atunci cand sunt relaxati amandoi , poti sa iti dai seama , acum amandoi sunt agitati iar maine se pot impaca .
banalulanonim
Postat pe 5 Iunie 2010 17:41
Vezi? Asta e avantajul unei agentii imbobiliare: stii mereu cate un apartament gol, pe care sa-l prezinti cate unei tipe...
Neamtu
Postat pe 5 Iunie 2010 18:13
A, si daca am fost prea subtil, pot traduce: te-a folosit pentru sex. Succes!
Neamtu
Postat pe 5 Iunie 2010 18:16
multumesc de raspunsuri !!! poate aveti dreptate...eu accept toate parerile ...insa ele sunt impartite.timpul rezolva totul....app...nu stiu cat ma foloseste el ptr sex....de o luna de cand avem aceasta relatie nu m'am culcat cu el decat de 2 ori si ne intalnum zilnic cate 3,4.6 ore....probabil ceva este de sta cu mine,insa eu incerc sa vad partea buna a lucrurilor:) poop
daruire
Postat pe 5 Iunie 2010 19:12
Concluzie:
darksukkubus69
Postat pe 5 Iunie 2010 22:12
chinuiel streseazal incearcal fal gelos si afli daca doat tu il iubesti si el nu te foloseste
alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 11:50
[quote name='alyn27' ='2010-06-06 11:50:31']chinuiel streseazal incearcal fal gelos si afli daca doat tu il iubesti si el nu te foloseste [/quote]
daaa buna idee asa o sa fac....:)
daruire
Postat pe 6 Iunie 2010 15:25
mai geo reincarcat iara tu cred k esti cam "terminat "de felul tau dak te tot incarci nu?
ti-am cerut eu tie parerea?
gb_byenkutza
Postat pe 7 Iunie 2010 16:25
nu am inteles nimic
daria88
Postat pe 7 Iunie 2010 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP,CUM SA PROCEDEZ?????? 14 De la: kudika_nikole 14 Februarie 2012 17:02
Ajutati-ma sa iau o decizie 18 De la: Lisssa 28 Septembrie 2010 07:18
Cum il faci sa te vrea!? 15 De la: kudika057107 24 Noiembrie 2009 20:45
sex 45 De la: the_O 29 Octombrie 2010 13:05
Voi gasi vreodata pe cineva care sa vrea sa ma pastreze? 40 De la: geo_reincarcat_iara 29 Aprilie 2010 22:06