Setari Cookie-uri

relatia dupa casatorie

buna fetelor!! am intrat frecvent pe site dar doar ca sa citesc subiectele si parerile postate de altii.acum insa ma vad nevoita sa vq cer parerea. eu si cu sotul meu avem o relatie de 1an jumate si suntem casatoriti de 5 luni.dupa casatorie lucrurile s-au cam schimbat el nu se mai arata deloc interesat de mine si majoritatea timpului sau liber prefera sa-l consume cu hobby-urile lui pescuitul, vanatoare si jocurile pe calculator. de inselat nu s pune problema pt ca e total impotriva acestui lucru si plus ca nu ar avea cand atata timp cat suntem mereu impreuna , avand acelasi job in acelsi birou...am incercat sa-i explic ca acorda prea mult timp hobby-urilor sale dar nua am ajuns la niciun consens.in fiecare week-end eu stau singura acsa pt ca el e la pescuit sau la vanatoare.seara vine rupt de oboseala si adoarme, desi eu poate as vrea sa ne petrcem ceva timp impreuna... voi ce sfat imi dati?? de patru luni de zile astepatam si un bebel
michelle24
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:21
De la: michelle24, la data 2009-12-27 21:21:47buna fetelor!! am intrat frecvent pe site dar doar ca sa citesc subiectele si parerile postate de altii.acum insa ma vad nevoita sa vq cer parerea. eu si cu sotul meu avem o relatie de 1an jumate si suntem casatoriti de 5 luni.dupa casatorie lucrurile s-au cam schimbat el nu se mai arata deloc interesat de mine si majoritatea timpului sau liber prefera sa-l consume cu hobby-urile lui pescuitul, vanatoare si jocurile pe calculator. de inselat nu s pune problema pt ca e total impotriva acestui lucru si plus ca nu ar avea cand atata timp cat suntem mereu impreuna , avand acelasi job in acelsi birou...am incercat sa-i explic ca acorda prea mult timp hobby-urilor sale dar nua am ajuns la niciun consens.in fiecare week-end eu stau singura acsa pt ca el e la pescuit sau la vanatoare.seara vine rupt de oboseala si adoarme, desi eu poate as vrea sa ne petrcem ceva timp impreuna... voi ce sfat imi dati?? de patru luni de zile astepatam si un bebel


inarmeaza-te cu rabdare si tutun!
bun venit in minunata lume a casatoriilor
geo_xx
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:38
multumesc pt promptitudine!!! dar nu m-ai incurajat deloc
michelle24
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:53
Ascunde pusca si undita!
Kathara
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:06
De la: michelle24, la data 2009-12-27 21:53:39multumesc pt promptitudine!!! dar nu m-ai incurajat deloc


promite-i ca s-a lins pe bot de p..., daca nu petrece si niste timp cu tine!
geo_xx
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:08
nu-l pupa in fund, ca gresesti. nici nu-i cersi atentie...
trateaza-l cu aceeasi moneda sa vedem daca-i convine.
beyoance
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:33
De la: joana_rise, la data 2009-12-27 23:33:17nu-l pupa in fund, ca gresesti. nici nu-i cersi atentie...
trateaza-l cu aceeasi moneda sa vedem daca-i convine.
juliannes
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:40
Sunt de acord cu plateste-i cu aceasi moneda...
Incearca sa iti faci si tu hobiurile tale, si in momentul cand are nevoie de tine, dispari la biblioteca, aerobic sau alte hobbiuri vechi sau noi sa vada si el cum e cand persoana pe care te astepti sa o gasesti acasa e ocupata cu propria persoana...
juliannes
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:47
in primul rand multumesc pt raspunsuri! problema e ca deja am abordat indiferenta fata de el dar se pare ca nu-l deranjeaza si nu-mi simte lipsa.in 3 luni de zile am facut sex o sg data tot ca sa ma "razbun " pe el dar nu s-a suparat.probabil pune lipsa apetitului si pe seama sarcinii mele.nush c sa mai fac!!!!!!!!am incercat chiar sa discut cu el pt ca e un tip cu care se poate discuta, open mind, dar a izs ca asa e normal "barbatii sa aiba hobiuri". eu insa nu pot intelege cum dupa o saptamana d munca 6 zile din 7, duminica in loc s-o petreci in doi in familie, sau sa pleci undeva sa te distrezi , el prefera sa petrecem acesta zi separat.
michelle24
Postat pe 28 Decembrie 2009 10:01
yumy
Postat pe 28 Decembrie 2009 10:03
Prima greseala: casatoria... A doua greseala (mai mare): copilul ( nu trebuia sa te grabesti)... Mdaaa.... Cu siguranta ca mai sunt pe lume barbati care sa fie interesati de tine... sotul tau ar trebui sa afle si el asta...
darksukkubus69
Postat pe 28 Decembrie 2009 22:51
De la: michelle24, la data 2009-12-27 21:21:47buna fetelor!! am intrat frecvent pe site dar doar ca sa citesc subiectele si parerile postate de altii.acum insa ma vad nevoita sa vq cer parerea. eu si cu sotul meu avem o relatie de 1an jumate si suntem casatoriti de 5 luni.dupa casatorie lucrurile s-au cam schimbat el nu se mai arata deloc interesat de mine si majoritatea timpului sau liber prefera sa-l consume cu hobby-urile lui pescuitul, vanatoare si jocurile pe calculator. de inselat nu s pune problema pt ca e total impotriva acestui lucru si plus ca nu ar avea cand atata timp cat suntem mereu impreuna , avand acelasi job in acelsi birou...am incercat sa-i explic ca acorda prea mult timp hobby-urilor sale dar nua am ajuns la niciun consens.in fiecare week-end eu stau singura acsa pt ca el e la pescuit sau la vanatoare.seara vine rupt de oboseala si adoarme, desi eu poate as vrea sa ne petrcem ceva timp impreuna... voi ce sfat imi dati?? de patru luni de zile astepatam si un bebel


Eu il inteleg, faptul ca aveti acelasi job, stati in acelasi birou...acasa impreuna, la serviciu impreuna...simte si el nevoia de o gura de aer proaspat. Nu tre sa stati mereu bot in bot, ca pana la urma se duce naibii tot farmecul si atractia si apare plictiseala.
goanga2000
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:22
De la: darksukkubus69, la data 2009-12-28 22:51:48Prima greseala: casatoria... A doua greseala (mai mare): copilul ( nu trebuia sa te grabesti)... Mdaaa.... Cu siguranta ca mai sunt pe lume barbati care sa fie interesati de tine... sotul tau ar trebui sa afle si el asta...





... nu toate sint matracuce ca tine ... ai atita grija sa nu ''gresesti'' incit nici nu o sa iti dai seama cind ai devenit o acritura ...
marco918
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:28
De la: michelle24, la data 2009-12-27 21:21:47buna fetelor!! am intrat frecvent pe site dar doar ca sa citesc subiectele si parerile postate de altii.acum insa ma vad nevoita sa vq cer parerea. eu si cu sotul meu avem o relatie de 1an jumate si suntem casatoriti de 5 luni.dupa casatorie lucrurile s-au cam schimbat el nu se mai arata deloc interesat de mine si majoritatea timpului sau liber prefera sa-l consume cu hobby-urile lui pescuitul, vanatoare si jocurile pe calculator. de inselat nu s pune problema pt ca e total impotriva acestui lucru si plus ca nu ar avea cand atata timp cat suntem mereu impreuna , avand acelasi job in acelsi birou...am incercat sa-i explic ca acorda prea mult timp hobby-urilor sale dar nua am ajuns la niciun consens.in fiecare week-end eu stau singura acsa pt ca el e la pescuit sau la vanatoare.seara vine rupt de oboseala si adoarme, desi eu poate as vrea sa ne petrcem ceva timp impreuna... voi ce sfat imi dati?? de patru luni de zile astepatam si un bebel





... cunosc genul ... e la locul lui, fidel, dar ii trebuie o zguduitura zdravana ca sa isi revina ... foarte zdravana ... acum nu realizeaza ce poate pierde, si nu pare ca are ce, si asta e problema ... societatea si ''tendintele'' actuale produc barbati care se maturizeaza foarte greu sau deloc ... multa brinza buna in burduf de ciine ...
... problema cea mai mare sint jocurile pe calculator, ca pescuitul si vinatoarea sint pina la urma niste sporturi in aer liber pe care te-ai putea face ca iti plac ... dar fara o zguduitura nu il clintesti din pierdut timpul ... lucrurile se mai aranjeaza si pe parcurs pe masura ce problemele ignorate se acutizeaza ... ''produ'' discret niste probleme ... copii sint cei care mobilizeaza foarte multi oameni din letargie ... ... multa sanatate ...
marco918
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:39
Marco918, dar nu sunt deloc matracuca, draga, sunt o tipa super bine care isi traieste viata, cred ca tu esti acritura dintre noi doi din cate vad, ca tu ai o problema cu asta (ia zi, nu-i asa ca-ti place ciorba acra?)... Si nu, nu trebuie sa am grija sa nu gresesc... este ceva natural la mine.... Dar nu-mi amintesc sa te fi bagat in seama, cred ca m-am adresat altcuiva...
darksukkubus69
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:41
De la: michelle24, la data 2009-12-28 10:01:31in primul rand multumesc pt raspunsuri! problema e ca deja am abordat indiferenta fata de el dar se pare ca nu-l deranjeaza si nu-mi simte lipsa.in 3 luni de zile am facut sex o sg data tot ca sa ma "razbun " pe el dar nu s-a suparat.probabil pune lipsa apetitului si pe seama sarcinii mele.nush c sa mai fac!!!!!!!!am incercat chiar sa discut cu el pt ca e un tip cu care se poate discuta, open mind, dar a izs ca asa e normal "barbatii sa aiba hobiuri". eu insa nu pot intelege cum dupa o saptamana d munca 6 zile din 7, duminica in loc s-o petreci in doi in familie, sau sa pleci undeva sa te distrezi , el prefera sa petrecem acesta zi separat.
3 luni fara sex?da ce barbat e asta?
krizantema
Postat pe 27 August 2012 08:20
si-a pus scula nada la pescuit
kudika467548
Postat pe 27 August 2012 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri diferite dupa 6 ani de relatie 9 De la: simmy_mona 12 Ianuarie 2013 21:08
a II a casatorie 12 De la: amrita 19 Ianuarie 2013 07:13
Povestea mea... 9 De la: kudika_30778 4 Aprilie 2013 11:26
Voi credetti in legatul cununiei??? 0 De la: 30 Octombrie 2012 02:59
Unde v-ar placea sa va casatoriti? 10 De la: morticia_adams 20 August 2009 22:47