Setari Cookie-uri

parul meu distrus de o nebuna :((( help!!!

la multi ani dragii mei!!!! in loc sa fiu fericita ca am trecut in noul an, sunt f trista din cauza parului meu....m-am gandit la o schimbare pt revelion si m-am dus la stilista mea....am vrut breton(aveam deja pe o parte dar crescuse) am intrebat-o ce parere are cum mi-ar sta mai bn tot pe o parte sau pe toata fruntea ...se gandeste putin si-mi zice ca mi-ar sta bn pe toata fruntea....imi face bretonul si cand ma uit in oglinda m-am speriat . ..m-am dus acasa mi l-am indreptat si e dezastru....nu e drept e franjurat si pe deasupra e scurt..am nevoie de un sfat...ce sa-i fac sa creasca mai repede??
Spiridusha_89
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:50
incearca cu ulei de ricin sau mai sunt produse la farmaciile naturiste sigur te vor ajuta.pana at incearca sa l ascunzi cum fac vedele(nu mereu se vede ca au breton) daca nu ti place asa cum e.parul oricum nu creste mai mult de 2 cm pe luna si at ajutat
kudika_bibi
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:32
"cum fac vedele"
vedele sau verzele?
miss_darine
Postat pe 9 Ianuarie 2010 15:41
din cauza asta nu am avut eu breton niciodata :)

altfel mereu ar fi trebuit sa stau cu foarfeca in el pt a nu-mi intra in ochi .. plus k dak nu mi-ar fi stat bine n-aveam multe optiuni salvatoare...doar un ciuf in frunte :)) ..
maria_radugrl
Postat pe 9 Ianuarie 2010 16:12
am crezut ca e ceva mai rau de atat....darpoti ruga o prietena sa te aranjeze putin sau incearca chiar tu sau dute la frizerita sa te aranjeze. ..ce e bun pentru par ulei de rechin galbenus de ou in apa da stralucire si creme kallos cu lapte
iulia069834
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:33
Poate tie nu_ti place dar sa stii ca f cool bretonul franjurat si_ti da un aer shic.Aranjeaza_l cu gel,ceva si o sa vezi ce supre coooooolll vei arata
kudika063794
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:57
poti sa-l prinzi in agrafe pana mai creste dupa care ti-l aranjezi cum iti place.....e bun uleiul de ricin dar nu face minuni in scurt timp, tot e nevoie sa astepti, de ci cel mai bine, cauta-ti o modalitate placuta de-al aranja, sunt convinsa ca nu e chiar asa o mare catastrofa!
Dolcys
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:59
:))))))))))))))) Incredibil cat pot vorbi femeile despre un breton ciopartzit!
kudika110053
Postat pe 24 Ianuarie 2010 01:09
De la: kudika110053, la data 2010-01-24 01:09:49:))))))))))))))) Incredibil cat pot vorbi femeile despre un breton ciopartzit!



ur funny [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
freakbabe
Postat pe 24 Ianuarie 2010 01:13
si eu am patit asta acum 3 ani, am vrut o schimbare si coafeza mi-a tuns parul scurt si mi-a facut un breton pe toata fruntea si bogat, cand am iesit din salon imi venea sa plang de ciuda, toate prietenele imi spuneau ca imi sta bine dar mie nu imi placea, nu am avut ce face decat sa astept sa creasca aparul. Acum dupa 3 ani mi-am facut din nou breton si imi place si nu am sa renunt la el pt un timp pana ma plictisesc.poate ca iti sta bine dar nu esti tu obisnuita acum
liliana_2007
Postat pe 24 Ianuarie 2010 10:47
De la: liliana_2007, la data 2010-01-24 10:47:17si eu am patit asta acum 3 ani, am vrut o schimbare si coafeza mi-a tuns parul scurt si mi-a facut un breton pe toata fruntea si bogat, cand am iesit din salon imi venea sa plang de ciuda, toate prietenele imi spuneau ca imi sta bine dar mie nu imi placea, nu am avut ce face decat sa astept sa creasca aparul. Acum dupa 3 ani mi-am facut din nou breton si imi place si nu am sa renunt la el pt un timp pana ma plictisesc.poate ca iti sta bine dar nu esti tu obisnuita acum

pai stai mai putin. poate nu ati comunicat suficient. ca doar nu te ai asezat pe scaun si ti a bagat foarfeca la baza cefei si n ai avut ce sa mai zici... aici nu mi se pare ca a gresit coafeza. adica tu trebuia sa ii specifici ce nu vrei. daca i ai zis doar ca vrei o schimbare si atat, a facut o schimbare.
cata_mica
Postat pe 24 Ianuarie 2010 10:51
aveam parul drept si eu i-am zis ca vreau sa ma tunda filat si i-am explicat cum si mi-a bagat foarfeca in par si la taiat scurt din prima ce era sa mai zic apoi mi-a zis de breton si i-am zis ca vreu un pic pe o parte si ia la taiat drept a zis ca asa este la moda ce era sa mai fac?
liliana_2007
Postat pe 24 Ianuarie 2010 16:27
Iti zic eu ce am facut cand am fost intr-o situatie foarte asemanatoare cu a ta: am chemat-o pe sefa salonului de coafura sa ii explic problema, a zis ca o va penaliza la salar 10% si am refuzat sa platesc pt "capodopera" donsoarei stilist.Si avand in vedere cat timp trebuie ca sa iti creasca la loc, parca tot n-a fost de-ajuns..
andreuzza
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:21
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-02 11:50:10la multi ani dragii mei!!!! in loc sa fiu fericita ca am trecut in noul an, sunt f trista din cauza parului meu....m-am gandit la o schimbare pt revelion si m-am dus la stilista mea....am vrut breton(aveam deja pe o parte dar crescuse) am intrebat-o ce parere are cum mi-ar sta mai bn tot pe o parte sau pe toata fruntea ...se gandeste putin si-mi zice ca mi-ar sta bn pe toata fruntea....imi face bretonul si cand ma uit in oglinda m-am speriat . ..m-am dus acasa mi l-am indreptat si e dezastru....nu e drept e franjurat si pe deasupra e scurt..am nevoie de un sfat...ce sa-i fac sa creasca mai repede??



Exact asa a patit si o colega de facultate , cam in aceasi perioada...nu ia mai ramas nimic de facut decat sa se chinuie sa`l mai prinda ,numai ca ii statea urat , sau sa inceapa sa`l aranjeze asa cum era ...si arata mai bn ...cat de crescut ..se roaga in fiecare seara sai creasca mai repede paru
flafiy
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:29
incearca un nou profesionist;)...unul care cunoaste formele fetelor si stie sigur cum ti-ar sta bine,si aici ma refer si la tunsoare si la culoare.....spre exemplu am vrut eu blond si m-am facut la o tipa care in afara faptului ca mi-a distrus parul m-a mai si facut sa arat ca un caine...de un an am descoperit un tip foarte tare care mi-a zis ca mi-ar sta foarte bine blonda...iti inchipui ca am fost reticenta la inceput,dar dupa am zis wtf..ok!..let it go!...si ghici ce ..de atunci numai blonda m-am vopsit ptr ca nu ma mai satur...si tunsori care le face:X....imi creste si mai repede parul,ori e de la mana lui,ori de la produsele care le foloseste.
yoyo_stormy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:47
De la: liliana_2007, la data 2010-01-24 16:27:40aveam parul drept si eu i-am zis ca vreau sa ma tunda filat si i-am explicat cum si mi-a bagat foarfeca in par si la taiat scurt din prima ce era sa mai zic apoi mi-a zis de breton si i-am zis ca vreu un pic pe o parte si ia la taiat drept a zis ca asa este la moda ce era sa mai fac?

doaaaamne
atunci aia chiar e proasta.
cata_mica
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:44
De la: liliana_2007, la data 2010-01-24 16:27:40aveam parul drept si eu i-am zis ca vreau sa ma tunda filat si i-am explicat cum si mi-a bagat foarfeca in par si la taiat scurt din prima ce era sa mai zic apoi mi-a zis de breton si i-am zis ca vreu un pic pe o parte si ia la taiat drept a zis ca asa este la moda ce era sa mai fac?

sa o tunzi cheala
Kattyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 23:15
sfat: "da-l dracului de par!!! singurul remediu este sa te razi in cap!"

Iti poti tatua pe chelie ce-ti doreste inimioara ta.
Raluca_C
Postat pe 11 Februarie 2010 15:59
De la: kudika110053, la data 2010-01-24 01:09:49:))))))))))))))) Incredibil cat pot vorbi femeile despre un breton ciopartzit!

si asta nu e nimic...
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Februarie 2010 16:07
Buna fetelor,as dori si eu o schimbare de luc,imi recomandati si mie un stilist bun.Mie teama sa ma duc la un salon din coltu strazi, am patito si eu,mia parut rau (sia batut joc de paru meu)asta este de opt luni umblu cu el numai prins si nu ma mai suport. va multumesc mult
puiuta78
Postat pe 15 Februarie 2010 13:19
nu pot sa inteleg ce te amuza atat de tare acest lucru;):-j
bebelusaflory
Postat pe 17 Februarie 2010 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre:femeia berbec, barbatul pesti? 10 De la: lumimari 29 Iunie 2009 09:47
femeia rac cu barbatul pesti ce sanse ar fi............................ 14 De la: cristymona 1 August 2012 12:09
amandoi balanta 7 De la: kudika181837 5 Ianuarie 2011 19:32
buna 1 De la: kuntiberiu 4 August 2009 13:32
femeia capricorn si barbatul taur.Ajutati ma va rog. 6 De la: kudika408282 29 Aprilie 2012 13:10