Setari Cookie-uri

ce vrea de fapt sa ne despartim sau sa continuam ?

salutare tuturor! ca de obicei va cer parerea....am o relatie de 7 luni cu un baiat care pana acum parea ca nu e ca toti ceilalti. tote bune si frumoase pana de revelion cand am plecat la munte cu niste prietenii si 2 fete gemene singure si destul de bagarete care s-au cam tot dat la al meu prieten...in prima zi n-am zis nimic desi observam cu tristete ca cele doua il luau in brate chipurile sa se fereasca de bulgari, erau mereu in preajma lui desi eram si eu acolo. nimic grav pana cand prietenul meu a inceput sa le dea atentie la modul ca mie abia imi raspundea daca-l intrebam ceva si lor imediat, le lasa pe ele sa-l ajute la gratare nu pe mine...l-am lasat in pace sa vad pana unde merge! m-a certat pe mine din cauza lor pt ca nu a vazut cine se joaca cu zapada si a fost lovit cu un bulgare in cap,se lua de mine din toate nimicurile si normal cum si eu sunt om, dupa ce am mancat, m-am retras undeva afara din cabana ca sa ma linistesc. a durat putin momentul de liniste pentru ca at cand i-am spus ce ma deranjaza ca alea se dau la el si ca le da nas, mi-a spus ca sunt nebuna ca nu se da nimeni la el ca nu l-a luat nimeni in brate. ne-am impacat pe moment ca sa nu intram in noul an certati,pe 1 ianuarie am venit acasa, pe 2 ne-am vazut la un suc si am observat ca avea un comportament ciudat..l-am intrebat ce are, a zis ca nimic..l-am lasat in pace. de pe 3 pana pe 9 nu ne-am mai intalnit doar am vb la telefon pentru ca el a fost ocupat sa iasa cu baietii seara de seara pana dimineata. l-am intrebat daca nu cumva s-a plictisit de relatie ca nu cred ca nu putea sa-si faca timp cateva minute sa ne vedem, a zis ca nu e asa ca pur si simplu a copilarit si el si sa nu ma mai oftic atat ca nu ne-am vazut de cateva zile. de mentionat faptul ca pana acum nu a mai avut relatii mai lungi de o luna si numai cu fete "cuminti",nu a fost obisnuit sa fie cineva alaturi de el si sa i se dea atentie cum e normal intr-o relatie,etc..dupa saptamana de petreceri, am plecat la facultate la craiova. au urmat 2 zile in care ne-am vazut doar la cursuri, abia daca m-a sunat iar de venit in vizita nici vorba.inainte serile le petrecea cu mine, ne stangeam mai multi avand in vedere ca mai stau cu 2colege si aveam amici comuni.pana la urma mi-am luat inima in dinti,am tras aer in piept si intr-o seara sapt asta cand m-a sunat l-am luat mai tare si l-am rugat sa-mi spuna adevarul...a urmat o convorbire telefonica de vreo ora si ceva in care mi-a spus ca nu sunt vinovata cu nimic,ca sunt o fata de noata 10, ca am fost prea buna cu el l-am lasat sa iasa cu baietii, sa umble, nu l-am stresat, nu am stat pe interes, ca stie ca tin la el dar a intrat intr-o stare de "ciufuteala" cum zice el, nu mai are chef de nimeni, se cearta cu toata lumea,simte ca e legat de o persoana de mult timp, i se acorda atentie si nu e obisnuit...nu vrea sa ne despartim nu vrea sa ma faca sa sufar,ci doar sa o lasam mai moale pana isi revine ca trebuie sa se gandeasca la ce lasa in urma si ce are in fata iar in cazul in care ne vom despartii, vrea sa ramanem f buni prieteni. in momentul de fata cred ca nu stie cum sa incheie relatia, e foarte distant si probabil ma va lasa sa pun punct cand nu o sa mai suport... acum il las pe el sa ma caute nu-l presez tot ca sa se gandeasca. problema e ca nu mai pot sta asa imi e foarte greu,vine si sesiunea...imi lipseste enorm, ma doare ca nu mai e ca inainte,dar am stabilit ca ii las o perioada de gandire. am ajuns sa nu pot dormii noaptea,ma invinovatesc pentru ce s-a intamplat de revelion desi mi-a zis ca nu are legatura...poate daca nu-i ziceam nimic nu intra in starea asta...oare isi va revenii sau urmeaza despartirea? voi ce credeti? va multumesc de acum pentru sfaturi... stiu ca o sa le primesc pe cele mai bune
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:58
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 13:58:51salutare tuturor! ca de obicei va cer parerea....am o relatie de 7 luni cu un baiat care pana acum parea ca nu e ca toti ceilalti. tote bune si frumoase pana de revelion cand am plecat la munte cu niste prietenii si 2 fete gemene singure si destul de bagarete care s-au cam tot dat la al meu prieten...in prima zi n-am zis nimic desi observam cu tristete ca cele doua il luau in brate chipurile sa se fereasca de bulgari, erau mereu in preajma lui desi eram si eu acolo. nimic grav pana cand prietenul meu a inceput sa le dea atentie la modul ca mie abia imi raspundea daca-l intrebam ceva si lor imediat, le lasa pe ele sa-l ajute la gratare nu pe mine...l-am lasat in pace sa vad pana unde merge! m-a certat pe mine din cauza lor pt ca nu a vazut cine se joaca cu zapada si a fost lovit cu un bulgare in cap,se lua de mine din toate nimicurile si normal cum si eu sunt om, dupa ce am mancat, m-am retras undeva afara din cabana ca sa ma linistesc. a durat putin momentul de liniste pentru ca at cand i-am spus ce ma deranjaza ca alea se dau la el si ca le da nas, mi-a spus ca sunt nebuna ca nu se da nimeni la el ca nu l-a luat nimeni in brate. ne-am impacat pe moment ca sa nu intram in noul an certati,pe 1 ianuarie am venit acasa, pe 2 ne-am vazut la un suc si am observat ca avea un comportament ciudat..l-am intrebat ce are, a zis ca nimic..l-am lasat in pace. de pe 3 pana pe 9 nu ne-am mai intalnit doar am vb la telefon pentru ca el a fost ocupat sa iasa cu baietii seara de seara pana dimineata. l-am intrebat daca nu cumva s-a plictisit de relatie ca nu cred ca nu putea sa-si faca timp cateva minute sa ne vedem, a zis ca nu e asa ca pur si simplu a copilarit si el si sa nu ma mai oftic atat ca nu ne-am vazut de cateva zile. de mentionat faptul ca pana acum nu a mai avut relatii mai lungi de o luna si numai cu fete "cuminti",nu a fost obisnuit sa fie cineva alaturi de el si sa i se dea atentie cum e normal intr-o relatie,etc..dupa saptamana de petreceri, am plecat la facultate la craiova. au urmat 2 zile in care ne-am vazut doar la cursuri, abia daca m-a sunat iar de venit la mine nici vorba iar inainte serile le statea numai cu mine. m-am hotarat si intr-o seara sapt asta cand m-a sunat l-am luat mai tare si l-am rugat sa-mi spuna adevarul...a urmat o convorbire telefonica de vreo ora si ceva in care mi-a spus ca nu sunt vinovata cu nimic, ca am fost prea buna cu el l-am lasat sa iasa cu baietii, sa umble, nu l-am stresat dar a intrat intr-o stare de "ciufuteala" cum zice el, nu mai are chef de nimeni, se cearta cu toata lumea,simte ca e legat de o persoana de mult timp i se acorda atentie si nu e obisnuit...nu vrea sa ne despartim nu vrea sa ma faca sa sufar,ci doar sa o lasam mai moale pana isi revine ca trebuie sa se gandeasca la ce lasa in urma si ce are in fata iar in cazul in care ne vom despartii, vrea sa ramanem f buni prieteni. in momentul de fata cred ca nu stie cum sa incheie relatia, e foarte distant si probabil ma va lasa sa pun eu punct... acum il las pe el sa ma caute nu-l presez tot ca sa se gandeasca. problema e ca nu mai pot sta asa imi e foarte greu,mai ales ca am intrat si in sesiune,dar am stabilit ca ii las o perioada de gandire. am ajuns sa nu pot dormii noaptea ,ma invinovatesc pentru ce s-a intamplat de revelion desi mi-a zis ca nu are legatura...poate daca nu-i ziceam nimic nu intra in starea asta....oare isi va revenii sau urmeaza despartirea? voi ce credeti? va multumesc de acum pentru sfaturi pentru ca stiu ca o sa le primesc pe cele mai bune



un rezumat?
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:04
vezi ca ti-am raspuns aici
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/30963/nu-stiu-ce-sa-cred-oare-vrea-sa-ne-despartim-si-nu-stie-cum-sa-faca.html/#post-821104

nu e nevoie sa deschizi acelasi topic de mai multe ori
kitty_krieger
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:12
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-15 14:12:41vezi ca ti-am raspuns aici
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/30963/nu-stiu-ce-sa-cred-oare-vrea-sa-ne-despartim-si-nu-stie-cum-sa-faca.html/#post-821104

nu e nevoie sa deschizi acelasi topic de mai multe ori


cred ca-i place sa fie"alergata" printre topice
Dontyyy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:16
mii de scuze..nu am vrut sa-l deschis de mai multe ori..prima data mi-a dat eroare, mi-a aratat ca nu a fost publicat apoi cand l-am mai adaugat o data era de doua ori...
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:20
ai 20 de ani, esti frumoasa, ai toata viata inainte, lumea e plina de barbati iar tu suferi pt un kkt cu ochi care se simte mare macho cand niste tipe ii dau mai multa atentie decat ar trebui. respecta-te. nu-l mai cauta si lasa-l pe el in pace.daca te va cauta sa te comporti la fel cum a facut si el cu tine.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:49
buna.....am citit scurta povestioara pe care ai postat-o si as dori sa-ti spun ceva in legatura cu intrebarea care te macina asa de mult.Mi-as dori sa-ti fi dat seama pana acum ce fel de barbat ai avut , din pacate , langa tine 7 luni. Cunosc foarte bine genul acesta de specie , daca o pot numi asa .......acest baiat , ca nu-l pot numi barbat , este aidoma a 95% dintre baieti , anume sufera de LIPSA CRONICA DE CARACTER (nu are coloana vertebrala)si nu va capata prea curand ceea ce se cheama CARACTER. Din punctul meu de vedere ar trebui sa-ti iei inima-n dinti si sa te lupti cu sentimentele pe care le ai ptr el , la modul , ca nu ar mai trebui nici sa-i raspunzi la telefon.genul asta de trepadusi ordinari nu isi au locul langa fete de teapa ta .......nu vreau sa jicnesc pe nimeni , dar crede-ma ca baieti ca el sunt cat frunza si iarba si niciodata nu isi vor dori langa ei ptr eternitate fete ca tine , ci le place teribil sa se balacare in dulcele stil de Dolce far niente cu toate matracucele care , din pacate , se gasesc din plin peste tot , as putea sa spun ca la noi exista o adevarata pepiniera de astfel de specii. Asadar , cu scuzele de rigoare daca am jicnit pe cineva , scopul meu a fost sa iti vin in intampinare cu un sfat cat se poate de pertinent , si care sper sa te ajute pe viitor . Si sa nu uiti niciodata ca cea mai importanta persoana esti tu ......BARBATII asa gandesc in strafundul sufletului lor ....caci constiinta , din pacate , le lipseste cu desavarsire.Succes mai departe in viata si casca ochii bine cand mai intalnesti astfel de B......nu stiu cum sa-i categorisesc.....
kudika009567
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:17
salutare is noua pe aici:)....am citit povestea ta:D....pana la urma cum sa terminat?:D
capsunica94
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:15
De la: capsunica94, la data 2010-01-31 21:15:56salutare is noua pe aici:)....am citit povestea ta:D....pana la urma cum sa terminat?:D



a facut un pilaf q multa ceapa, si s-a hotarat sa-l uite
freakbabe
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:19
daca si tu ai fi procedat ca el, cu diverse scuze si ca ti-ai dori o pauza....de ce crezi ca ai fi procedat asa?...pune-te in locul lui si incearca sa patrunzi in gandire...la modul cel mai serios iti spun, cand unul din cei doi parteneri doresc o pauza de genul asta...sigur relatia nu mai functioneaza asa cum trebuie si sigur se apropie un sfarsit...asa ca, vezi-ti de treburile tale, de sesiune si, uita-l...barbati dornici sa iubeasca si sa fie iubeti sunt o multime..profita ca esti tanara, fara probleme si ca ai posibilitatea sa cunosti...
Barbie39
Postat pe 1 Februarie 2010 10:22
Nu te invinovati pt nimic. Foarte bine ca i-ai spus ce te-a deranjat. Daca te respecta intelegea, nu-si cauta scuze. Procedeaza asa, pt ca data viitoare,in cazul in care va ve-ti impaca, sa nu-i reprosezi nimic,daca-l vrei langa tine. Crezi ca merita? E asa frumoasa viata, nu merita.
nadyuta
Postat pe 1 Februarie 2010 10:33
Dragutza,

Barbatii au aceste atitudini gen "copchil mic", atunci cind nu vor sa aiba o relatie cu o anumit gen de fata. O fata cuminte te obliga s-o iei de nevasta. Acu la drept vorbind (am aflat pe pielea mea) cam ce-ai putea face cu o fata cuminte? Nici o clipa berbanþii nu se gindesc ca o fata cuminte asteapta un barbat de foc (cum spune Sandra Brown). E prea mult sa si gindeasca:)))) pe termen lung.
Iti recomand cartea "Ce fel de femei prefera barbatii?" unde, in mare parte ai sa gasesti raspunsul la intrebarea ta.

Dar din ce mi-am dat seama, de-a lungul timpului, barbatii nu vor spune niciodata daca e alb sau negru. O vor "scalda" fiindca intotdeauna isi vor pastra "un as in mineca". Un as la care atunci cind vor da telefon si vor "mieuna" cit sint de oropsiti pe acest pamint:)))), vor gasi o tandrete, un umar, o sarutare, urmind apoi sa plece lasind in urma "esti prea buna ptr. mine".

P.S Asta e o parere. Orice decizie vei lua iti va apartine in totalitate. Bafta multa.

P.S. 2. Ideea de baza e sa-l tii (si tu) in incertitudine. Adica sa nu-l mai suni ptr. explicatii. Tie ti-ar place sa fii sunata si luata la rost?;)
blue69fantasy
Postat pe 1 Februarie 2010 21:12
De la: blue69fantasy, la data 2010-02-01 21:12:11Dragutza,

Barbatii au aceste atitudini gen "copchil mic", atunci cind nu vor sa aiba o relatie cu o anumit gen de fata. O fata cuminte te obliga s-o iei de nevasta. Acu la drept vorbind (am aflat pe pielea mea) cam ce-ai putea face cu o fata cuminte? Nici o clipa berbanþii nu se gindesc ca o fata cuminte asteapta un barbat de foc (cum spune Sandra Brown). E prea mult sa si gindeasca:)))) pe termen lung.
Iti recomand cartea "Ce fel de femei prefera barbatii?" unde, in mare parte ai sa gasesti raspunsul la intrebarea ta.

Dar din ce mi-am dat seama, de-a lungul timpului, barbatii nu vor spune niciodata daca e alb sau negru. O vor "scalda" fiindca intotdeauna isi vor pastra "un as in mineca". Un as la care atunci cind vor da telefon si vor "mieuna" cit sint de oropsiti pe acest pamint:)))), vor gasi o tandrete, un umar, o sarutare, urmind apoi sa plece lasind in urma "esti prea buna ptr. mine".

P.S Asta e o parere. Orice decizie vei lua iti va apartine in totalitate. Bafta multa.

P.S. 2. Ideea de baza e sa-l tii (si tu) in incertitudine. Adica sa nu-l mai suni ptr. explicatii. Tie ti-ar place sa fii sunata si luata la rost?;)



Nu stii ca femeilor le plac genul asta de tipi, mai vagabonzi asa, este imposibil sa nu placa. Te atrag oriunde te-ai duce, nu le poti rezista. Chiar daca am avut o relatie cu un tip de genu, si a iesit prost, nu o sa te inclini la unul cuminte, petnru ca tot un "golan" o sa te atraga, pentru ca iti aduce in viata sare si piper, cu ei nu o sa te plictisesti niciodata, pe cand cu unul cuminte este posibil ca dupa o perioada sa intre monotonia in viatza si relatia voastra si o sa devina plictisitoare, relatia.

Baietilor de genul asta, le plac fetele cuminti mult mai mult decat cele "rele", pe astea le vor o noapte 2, numai mult.
Melodia lui Puya - Doamna si vagabontul, este cea mai perfecta melodie pentru noi, femeile, in situatiile de genul asta.

Mie mi-a dat-o o colega de facultate pentru ca imi place de un tip care arata a vagabont, a golan; sincer nu este frumos dar ma atrage intr-un fel, pff de nici unul cuminte nu ar putea sa o faca.
cleopatra89
Postat pe 3 Februarie 2010 10:36
Sa rectific ... "nu este prea frumos, dar este frumos', cine sa ne mai inteleaga daca nici noi nu ne intelegem :)))














conversatie la o cafea :D ...
cleopatra89
Postat pe 3 Februarie 2010 10:39
viata merge mai departe
barbatii sunt lasi, si nu au curajul sa spuna franc cand se termina si spun ca au nevoie de o pauza, asa ca, nu are rost sa il mai astepti
moniche
Postat pe 3 Februarie 2010 13:22
Am mai scris si pe celalalt topic ... :D
cleopatra89
Postat pe 3 Februarie 2010 17:22
nu inteleg despre ce sentiment de vinovatie vb....cred k glumesti daca imi facea mie asa ceva la munte cred k se ruga in genunchi s ne impacam ..... si inca ceva in orice relatie vei avea, s fii u cea egoista , sa fii cea care il tine in tensiune s nu se simta niciodata sigur pe tine...daca nuuu...o s suferi mereu din cauza unor ........
kagome_kudika
Postat pe 4 Februarie 2010 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
Femeia Gemeni si barbatul Balanta, sunt sau nu compatibili? 13 De la: gabriela67 20 Noiembrie 2010 17:03
femeia capricorn-barbat varsator 3 De la: kudika005416 27 Iunie 2009 16:57
catre capricoarne... 64 De la: miss_darine 4 August 2011 17:45
sagetatoare cu taurash..... 10 De la: DiavolytaTa 22 Aprilie 2009 00:15