Setari Cookie-uri

barbatul sagetator

Buna ! am vazut ca se tot discuta pe acest forum de barbatii din diferite zodii, nu stiu daca s-a mai vb inainte de barbatul sagetator ( daca s-a vb imi cer scuze ), as vrea tare mult sa aflu cate ceva din experienta voastra cu un asemenea barbat. Eu sunt indragostita de mult timp de unul si desi suntem foarte departe unul de celalalt nu pot sa-l uit, mie mi se pare o zodie foarte complicata, cred ca au un suflet bun dar sunt foarte schimbatori si de multe ori de ignora in cel mai rau mod cu putinta( desi sunt indragostiti), insa cred ca sunt fideli.
Va multumesc si va doresc o zi superba.
basalic
Postat pe 28 Iunie 2009 12:35
De la: basalic, la data 2009-06-28 12:35:09Buna ! am vazut ca se tot discuta pe acest forum de barbatii din diferite zodii, nu stiu daca s-a mai vb inainte de barbatul sagetator ( daca s-a vb imi cer scuze ), as vrea tare mult sa aflu cate ceva din experienta voastra cu un asemenea barbat. Eu sunt indragostita de mult timp de unul si desi suntem foarte departe unul de celalalt nu pot sa-l uit, mie mi se pare o zodie foarte complicata, cred ca au un suflet bun dar sunt foarte schimbatori si de multe ori de ignora in cel mai rau mod cu putinta( desi sunt indragostiti), insa cred ca sunt fideli.
Va multumesc si va doresc o zi superba.


Nu poti sa afli de pe un forum detalii despre o persoana de langa tine...
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:46
De la: basalic, la data 2009-06-28 12:35:09Buna ! am vazut ca se tot discuta pe acest forum de barbatii din diferite zodii, nu stiu daca s-a mai vb inainte de barbatul sagetator ( daca s-a vb imi cer scuze ), as vrea tare mult sa aflu cate ceva din experienta voastra cu un asemenea barbat. Eu sunt indragostita de mult timp de unul si desi suntem foarte departe unul de celalalt nu pot sa-l uit, mie mi se pare o zodie foarte complicata, cred ca au un suflet bun dar sunt foarte schimbatori si de multe ori de ignora in cel mai rau mod cu putinta( desi sunt indragostiti), insa cred ca sunt fideli.
Va multumesc si va doresc o zi superba.
cei mai buni oameni .....tot ce iti doresti de la ei.....ff seriosi ...eu zic ca merita ....
danutzza_stefi
Postat pe 11 Iulie 2009 20:47
Cunosti un om dupa ce stai cu el in casa! De sagetator si fidelitate nu incape vorba. Asa ca nu iti face iluzii degeaba. Am si eu unul de vreo trei ani si pot spune ca nu este tocmai ce vrei ca femeie. Acum ma gandesc la o forma onorabila ca sa o rup definitiv cu el pt ca sta la mine.
anghelescuadriana
Postat pe 13 Iulie 2009 11:44
Draga, Danutza!
Si eu iubesc de doi ani de zile un barbat sagetator. A fost totul frumos. M-a facut sa ma simt iubita, frumoasa, desteapta.. deosebita si mi-a creat nenumarate sperante pana cand in ecuatia iubirii noastre au intrat parintii lui care au avut ceva de zis. Dintr-o data totul a intrat in ceata. Desi in fiecare zi imi spune ca ma iubeste nu poate lu o hotarare... eu, dragostea vietii lui sau parintii. M-a adus intr-o stare de nu ma mai recunosc. Parca sunt bolnava. Iubirea lui a devenit din binecuvantare blestem. Totul e complicat... dintr-o data. Tot ce parea usor a devenit complicat. Recunoste ca e un las si nu poate lupta pentru iubirea lui dar... ce pacat... eu sufar si sufar si dintr-o data ma trezesc cu acuze.. lasa-ma ca din cauza ta... si apoi... TE IUBESC.. CUM POT TRAI ASA? nu pot sa ma desprind de el.. IL IUBESC PANA VOI MURI..
kudika055208
Postat pe 27 Iulie 2009 23:39
Barbatii sagetator chiar daca isi iubesc partenera tot nu pot sa se abtina sa nu o insele.
Catalina_2302
Postat pe 22 August 2009 17:03
adevarul este ca sagetatorii sunt fffff dificili...si eu am avut o relatie de 2 ani si jumatate cu un sagetator...la inceput totul a fost perfect,mult prea perfect!aveam toata iubirea lui,eram tottul pt el,dar totul s-a shimbat....ii indiferent mi-a zis ca nu ma mai iubeste,ca ma vede doar ca pe o sora....ma intreb cum dupa o relatie de 2 ani si jumatate,ambii am fost virgini cand ne-am cunoscut..ma vede akm ca pe o sora????ii drag de mine...dar eu nu asta vreau ,vreau sa ma iubeasca pt k eu il iubesc din tot sufletul:(( ii trist dar asta e....ce pot sa fac sa il uit???
love_ulya
Postat pe 22 August 2009 19:20
Nu cunosc zodia prea bine,dar.."sagetator" vine de la cel cu sageata..arunca sageti..mereu...ascutite sau mai putin,va las pe voi,fiecare,sa ganditi spre ce si cine!Dupa caz!
locked
Postat pe 22 August 2009 19:28
Sagetatorii in general, atat nativele cat si nativii, sunt complicati din multe puncte de vedere...sunt greu de inteles pt multi !
Summer_
Postat pe 22 August 2009 19:50
sunt cu un sagetator de 5 ani...eu berbec incapatanat pana la dumnezeu!....
repet de o suta de ori : nu zodia il caracterizeaza pe unom cel mai bine!!
depinde de la pers la pers.....
sa zicem ca sunt totusi ff orgoliosi si tin mult la libertatea lor...
cat despre faptul ca pana la urma inseala..eu una nu ma plang deloc! de aia si zic ca pers dif , chiar daca sunt aceeasi zodie!!
oricum, sunt totusi pers mai dificile.....
anca0704
Postat pe 22 August 2009 20:01
kudika 0558......te felicit pt ceea ce ai spus!
anca0704
Postat pe 22 August 2009 20:03
si eu sunt tare curioasa in legatura cu barbatii sagetator, ma intalnesc din aprilie cu unul si nu stiu nici acum in ce relatie suntem, adica daca suntem sau nu impreuna...personal mi se pare un tip foarte inchis, daca nu chiar ciudat, cand sunt cu el pare foarte tandru si iubitor, dar in restul timpului parca ma ignora total
Sunny24
Postat pe 22 August 2009 22:20
Eu nu cred in horoscop si de'alde de'astea..eu sunt cu un sagetator de un an juma si pot sa spun ca nu ne-am certat niciodata. Si faza cu inselatul.. ..la al meu nu se potriveste deci e de bine
Pumpkin_Head
Postat pe 22 August 2009 22:35
buna sunt si eu cu un barbat sagetator eu sunt balanta si ne intelegem de minune.....la inceput era mai tacut si rece fata de mine dar cu timpul a devenit tot mai cald......sagetatorul e cea mai cu capul pe pamant dintre zodiile de foc si iubesc cu pasiune......nu mi se par dificili.....mentionez ca si prietena mea cea mai buna e sagatator
monik21
Postat pe 23 August 2009 00:19
Nu vreau sa te dezamagesc,sunt convinsa ca exista si exceptii,dar totusi incearca sa fii un pic mai atenta...cat despre femeile sagetator..e altceva,vorbim de alt gen de relatie intre tine si prietena ta.
Eu sunt tot balanta,ba chiar cu ascedentul in balanta , si am stat 4 ani cu un sagetator.Primii 2 ani de zile am crezut ca sunt cea mai fericita femeie din lume,apoi am inceput sa ma trezesc.La inceput o sa negi fiecare semn care te va face sa crezi ca nu e ceea ce pare,pentru ca sunt niste manipulatori desavarsiti.Urmatorii 2 ani eu am stat cu speranta ca se va schimba,dar n-o sa fie niciodata asa.
Te fac sa te simti speciala,unica,extrem de iubita...traiesti momente langa ei de vis,dar niciodata sa nu crezi ca doar tu existi pentru ei...sunt niste cuceritori,le place jocul,provocarea...nu vor recunoaste niciodata adevarul si intotdeauna or sa gaseasca o metoda sa arunce vina asupra ta.
Orice ai citi aici n-o sa te faca cu nimic sa-ti schimbi parerea despre relatia voastra...daca este un sagetator veritabil trebuie sa-ti dai tu singura seama...din pacate o sa ai nevoie de foarte mult timp pentru ca sunt niste actori desavarsiti si stiu sa profite de slabiciunile fiecaruia.
Ca sa intelegi mai bine iti dau un exemplu...ma pierduse din cauza infidelitatilor lui desi il amenintasem de mai multe ori ca aflasem ...dupa multe rugaminti si scene dranatice demne de scena Teatrului National m-am intors la el intr-un week-end...mi-a plans in brate incontinuu....luni dimineata radea cu alta in oras...
Nu mai incerc sa-i inteleg...abia am reusit sa scap din acest cosmar...a fost langa mine de fiecare data cand am avut nevoie,dar asta nu schimba cu nimic cei 4 ani pierduti in minciuna.
Nu doresc la nimeni sa ajunga sa iubeasca un sagetatot!!!!...nici macar dusmanilor mei...

ps: Si desi ei mint si inseala ,nu te astepta sa accepte vreodata sa-l lasi petru altul...o sa ajungi sa nu-l recunosti...devin extrem de violenti...
Evyta
Postat pe 23 August 2009 06:11
Cu toate ca de mult timp am sustinut ca intrec zodiacul este o vrajeala ieftina,am citit anumite articole, interpretari, analize despre sagetatori ( femei ) si m-am regasit in multe chestii...Sunt destule aspecte negative ale acestei zodii, iar cei care sunt alaturi de astfel de nativi trebuie sa fie in stare sa le suporte multe...insa pe de alta parte, nativii au si multe calitati, care de multe ori reusesc sa anulez defectele !
Summer_
Postat pe 23 August 2009 06:24
symonay2006
Postat pe 23 August 2009 15:53
nu stiu de ce aud mereu aceleasi versiuni despre barbatii sagetatoe,doamne este chiar adevarat,acelasi lucru mi s-a intamplat si mie..puteam sa am un viitor decent dar am cunoscut barbatul care mi-a ruinat viata,nu stiu daca o sa mai am vreo dat tot ce am pierdut ptr el,regret..am lasat serviciul cu care puteam sa fac si cariera,mi-am abandonat familia,mi-am cheltuit si ultimiii banuti doar ca sa-l urmez si cand colo surpriza:dupa o luna de paradis au inceput juignirile,bataile,urletel..nu va cer sa credeti in zodiac dar va cer sa fiti macar precaute si sa analizati bine totul inainte de a facevreo alegere ptr un astfel de barbat
symonay2006
Postat pe 23 August 2009 16:07
Eu am avut 3 relatii serioase ,toate cu sagetatori ,inclusiv acum sunt cu un baiat de un an si jumatate ,sagetator, facand comparatie ,sa stii ca 70 % sunt cam la fel .
Sunt niste persoane carora le place sa li se ofere libertate ,sa nu fie stresati de partenera si sunt ff nehhotarati ,cuvantul parintilor valoreaza destul de mult .Daca iubesc cu adevarat sunt fideli ,nu le place sa fie condusi coordonati,cand vad ca li s interzice ceva ,mint ,pt a putea face ceea c isi doresc ''omit adevarul '' cum spune prietenul meu :)) ,in rest daca stii cum sa t porti cu ei sunt cei mai buni oameni ,cei mai calmi,generosi si chiar poti fi fericita .Bafta
emilik8
Postat pe 23 August 2009 17:22
mai, dupa cum vezi parerile sunt impartite...depinde de persoana respectiva, de ce fel de persoana a avut contact cu un barbat sagetator, unele femei se inteleg bine cu ei, altele nu..eu fac parte din cele care nu s-au inteles cu sagetatorii..
si eu am fost 2 ani de zile cu un sagetator si ne-am iubit f mult reciproc, la inceput a fost fff super, m-am simtit f fericita cu el..in timp lucururile nu au mai fost asa de roz..intr-adevar sunt dificili...au si calitati, pot zice ca sunt atenti cu fetele, se pricep f bine la cadouri, sunt darnici din pct de vedere material, vor sa iti asigure confortul, eu una nu am avut pb cu inselatul, desi se spune despre sagatatori ca insala, al meu nu era asa...era afectuos, pupacios, dar cand era cv sa mearga rau, trebuia sa ma feresc din calea lui...din pacate sunt cam egoisti, iresponsabili, dezordonati, cand au o pb in loc sa o infrunte, o evita, lovesc in cea mai apropiata persoana, la greu, din pacate...in fine e nevoie de compromisuri cand esti cu el, e nevoie sa fii tu cea dominata, sa lasi tu de la tine, pt ca ei sunt f mandri si orgoliosi, au un caracter f puternic si va trebui sa lasi de la tine...depinde ff mult si ce fel de pers esti tu...ce zodie esti? ca poate depinde daca esti compatibila sau nu cu el..zodiile de aer si de foc sunt compatibile cu sagetatorul...ideea e ca cat de mult ma iubea, tot nu se gandea la binele meu si nu lasa de la el...sunt dificili..nush dar depinde fff mult de persoana..al meu este un caz particular sau poate si asemanator cu altele...dar nu putem generaliza.
iulia12
Postat pe 23 August 2009 18:28
mmm...ce sa mai zik si eu....am citit tot ce s a scris pe forum si concluzia este k da barabatul sagetator inseala, este cel mai mare actor, orgolios, mandru din cale afara.......si multe alte carateristici negative ar mai fi.....spun asta pt k si eu iubesc un sagetator.... il Iubesc de 3 ani. M ai exact acum 3 ani am fost impreuna cateva luni , ne am despartit din cauza k......surpriza...ma insela....a mai trecut o perioada de un an...dupa care ne am impacat si iar ne ma certat...si tot asa decurge relatia...daca pot sa ii zik asa.....ideea este k minte de fiecare data...si eu il iert de fiecare data....pt k il iubesc.DE ACEEA GANDESTE TE BINE CAND VREI SA INCEPI O RELAITE CU UN SAGETATOR....PT K ASA CUM TI AU ZIS SI CELELALTE FETE.....O SA SUFERI IN ENORM CAND AJUNGI SA IUBESTI UN SAGETATOR!!!!POOOOP
Anckici
Postat pe 23 August 2009 20:39
Aiureli...cand doi oameni nu se potrivesc nu inseamna ca unul e bun si altul e rau,cum se privesc lucrurile pe aici... e ridicol, toti avem calitati si defecte! Ar fi interesant de auzit si parerea sagetatorilor care sunt criticati pe aici despre partenerele lor...Un singur lucru va spun: ptr sagetatori dragoste nu inseamna babysitting, cum au unii(unele) impresia! A,iar plictiseala , care intervine mai devreme sau mai tarziu in orice relatie, e insuportabila ptr un sagetator. Daca esti o persoana monotona si plictisitoare, chiar e un sfat bun sa stai departe de sagetatori!
Auzi, rac cu sagetator. Pai degeaba critici sagetatorul, relatia asta nu merge datorita unor diferente enorme dintre cei 2. Nu din vina sagetatorului.
Si nu stiu ce sagetatori ati cunoscut voi, dar una din trasturile principale e sinceritatea. Deci chestiile cu minciuna cad. Sagetatorii spun adevarul din instinct, ei nici nu prea stiu sa minta.(m,aestrii miniciunii, falsului si manipularii sunr scorpionii!) N-au talent la asta, se dau de gol imediat daca incearca.
Sunteti culmea. Mintitul si inselatul sunt defectele generale ale barbatilor.(ale unora dintre ei) Nu ale sagetatorilor!
Iar ascendentul conteaza mult mai mult. Cineva poate sa fie sagetator, dar sa aiba influente puternice sau ascendent in scoprion, caz in care faza cu mintitul si inselatul e mult mai plauzibila.
Nu mai generalizati aiurea. Mi se pare o tampenie sa judeci o categorie intreaga de oameni asa!!
bgd74
Postat pe 24 August 2009 19:18
De la: 592777, la data 2009-08-24 19:18:53Aiureli...cand doi oameni nu se potrivesc nu inseamna ca unul e bun si altul e rau,cum se privesc lucrurile pe aici... e ridicol, toti avem calitati si defecte! Ar fi interesant de auzit si parerea sagetatorilor care sunt criticati pe aici despre partenerele lor...Un singur lucru va spun: ptr sagetatori dragoste nu inseamna babysitting, cum au unii(unele) impresia! A,iar plictiseala , care intervine mai devreme sau mai tarziu in orice relatie, e insuportabila ptr un sagetator. Daca esti o persoana monotona si plictisitoare, chiar e un sfat bun sa stai departe de sagetatori!
Auzi, rac cu sagetator. Pai degeaba critici sagetatorul, relatia asta nu merge datorita unor diferente enorme dintre cei 2. Nu din vina sagetatorului.
Si nu stiu ce sagetatori ati cunoscut voi, dar una din trasturile principale e sinceritatea. Deci chestiile cu minciuna cad. Sagetatorii spun adevarul din instinct, ei nici nu prea stiu sa minta.(m,aestrii miniciunii, falsului si manipularii sunr scorpionii!) N-au talent la asta, se dau de gol imediat daca incearca.
Sunteti culmea. Mintitul si inselatul sunt defectele generale ale barbatilor.(ale unora dintre ei) Nu ale sagetatorilor!
Iar ascendentul conteaza mult mai mult. Cineva poate sa fie sagetator, dar sa aiba influente puternice sau ascendent in scoprion, caz in care faza cu mintitul si inselatul e mult mai plauzibila.
Nu mai generalizati aiurea. Mi se pare o tampenie sa judeci o categorie intreaga de oameni asa!!


ridicol esti tu ca te iei mereu de scorpioni.ai cunoscut si tu cativa si aku ii bagi pe toti intr o oala.ca sa vezi cam cat de ingust esti la minte.eu sunt scorpion si urasc minciuna si falsul(fasitatea si lingusitorii in general).de acea toti amicii mei sunt persoane sincere,de incredere si altruiste.pt ca sunt ca mine.iar amicii mei sunt tauri,raci,lei,fecioare si scorpioni.
vezi tu ca la persoanele mai putin educate,fara principii si fara scrupule ies in efidentza calitatile negative ale zodiei in care sunt nascuti.asa ca evita astfel de pers. daca intr adevar esti o pers isteatza.
GreenScorpio
Postat pe 25 August 2009 18:15
De la: GreenScorpio, la data 2009-08-25 18:15:41
De la: 592777, la data 2009-08-24 19:18:53Aiureli...cand doi oameni nu se potrivesc nu inseamna ca unul e bun si altul e rau,cum se privesc lucrurile pe aici... e ridicol, toti avem calitati si defecte! Ar fi interesant de auzit si parerea sagetatorilor care sunt criticati pe aici despre partenerele lor...Un singur lucru va spun: ptr sagetatori dragoste nu inseamna babysitting, cum au unii(unele) impresia! A,iar plictiseala , care intervine mai devreme sau mai tarziu in orice relatie, e insuportabila ptr un sagetator. Daca esti o persoana monotona si plictisitoare, chiar e un sfat bun sa stai departe de sagetatori!
Auzi, rac cu sagetator. Pai degeaba critici sagetatorul, relatia asta nu merge datorita unor diferente enorme dintre cei 2. Nu din vina sagetatorului.
Si nu stiu ce sagetatori ati cunoscut voi, dar una din trasturile principale e sinceritatea. Deci chestiile cu minciuna cad. Sagetatorii spun adevarul din instinct, ei nici nu prea stiu sa minta.(m,aestrii miniciunii, falsului si manipularii sunr scorpionii!) N-au talent la asta, se dau de gol imediat daca incearca.
Sunteti culmea. Mintitul si inselatul sunt defectele generale ale barbatilor.(ale unora dintre ei) Nu ale sagetatorilor!
Iar ascendentul conteaza mult mai mult. Cineva poate sa fie sagetator, dar sa aiba influente puternice sau ascendent in scorpion, caz in care faza cu mintitul si inselatul e mult mai plauzibila.
Nu mai generalizati aiurea. Mi se pare o tampenie sa judeci o categorie intreaga de oameni asa!!


ridicol esti tu ca te iei mereu de scorpioni.ai cunoscut si tu cativa si aku ii bagi pe toti intr o oala.ca sa vezi cam cat de ingust esti la minte.eu sunt scorpion si urasc minciuna si falsul(fasitatea si lingusitorii in general).de acea toti amicii mei sunt persoane sincere,de incredere si altruiste.pt ca sunt ca mine.iar amicii mei sunt tauri,raci,lei,fecioare si scorpioni.
vezi tu ca la persoanele mai putin educate,fara principii si fara scrupule ies in efidentza calitatile negative ale zodiei in care sunt nascuti.asa ca evita astfel de pers. daca intr adevar esti o pers isteatza.


Bineinteles ca in afara de atacuri la persoana gratuite voi scorpionii nu stiti multe. Nu-mi spune tu cum e cu scorpionii ca stiu eu mai bine. Normal ca va laudati si va credeti cei mai tari dar sunteti niste manipulatori, prefacuti si falsi... Sau poate chiar nu va dati seama???? Scorpioni sinceri si de incredere? Eu n-am vazut!! Pot parea, dar in nici un caz nu sunt. Am avut incredere candva in scorpioni si rau am facut. Mi-au demonstrat de fiecare data ca nu merita, si te folosesc doar pentru scopurile lor, apoi aruncandu-te ca pe o masea stricata!! Astia sunt scorpionii! Evident ca,a sta fiind firea lor, li se pare ceva normal sa se comporte asa. Saracii, poate chiar nu inteleg cat de rai sunt.
La un scorpion e suficient sa te uiti in ochii lui sa vezi falsitatea si nepotrivirea intre fata pe care o arata si cea adevarata. Cea mai a dracului zodie. Poti sa spui tu ce vrei, nu-mi schimbi parerea. Si nu-s singurul care are o parere ffff proasta despre aceasta zodie. Toate zodiile au defecte, mai mici sau mai mari, insa te asigur ca nu mai exista vreuna la fel de rea precum scorpionul. De altfel denumirea e extrem de sugestiva.
A se observa ca am atacat zodia, nu o persoana particulara.
Creatura aia hidoasa si veninoasa(a carei intepatura e mortala!) nu poate insemna nimic bun.
Deci da,a ma ceva cu scoprionii, nu vreau nici macar sa-i vad. E chiar amuzant, dar am ajuns sa-i :"ghicesc" de la o posta. E suficient sa te uiti in ochii lor (ocazie cu care vei simti ceva fiori) .A doua oara nu-ti mai trebuie. Asemenea privire rece si ingrozitoare(parca vor sa te hipnotizeze) nu o intalnesti la alte zodii! Brrr... Stii cum se spune "ochii sunt oglinda sufletului".
Asa ca un scorpion care vrea sa ma mai prosteasca ar face bine sa-si puna ochelari de soare.
bgd74
Postat pe 25 August 2009 22:39
De la: kudika055208, la data 2009-07-27 23:39:10Draga, Danutza!
Si eu iubesc de doi ani de zile un barbat sagetator. A fost totul frumos. M-a facut sa ma simt iubita, frumoasa, desteapta.. deosebita si mi-a creat nenumarate sperante pana cand in ecuatia iubirii noastre au intrat parintii lui care au avut ceva de zis. Dintr-o data totul a intrat in ceata. Desi in fiecare zi imi spune ca ma iubeste nu poate lu o hotarare... eu, dragostea vietii lui sau parintii. M-a adus intr-o stare de nu ma mai recunosc. Parca sunt bolnava. Iubirea lui a devenit din binecuvantare blestem. Totul e complicat... dintr-o data. Tot ce parea usor a devenit complicat. Recunoste ca e un las si nu poate lupta pentru iubirea lui dar... ce pacat... eu sufar si sufar si dintr-o data ma trezesc cu acuze.. lasa-ma ca din cauza ta... si apoi... TE IUBESC.. CUM POT TRAI ASA? nu pot sa ma desprind de el.. IL IUBESC PANA VOI MURI..


IDEM... Si mi-a mai devenit si sot in urma cu 1 an... Pana au intervenit brutal ai lui si imi va deveni "fost sot"...
ElenushC
Postat pe 30 August 2009 00:46
Nu stiu ce fel de barbati sagetatori ati intilnit voi dar eu pot sa spun cu siguranta ca zodia sagetator este cea mai interesanta, acestea sunt cei ma veseli oameni, cei mai aventuristi, cei mai norokosi, shi cei mai super..... shi nu sunt deloc greu de inteles trebuie doar sa te starui un pic.....shi o sa-i intelegi foarte bine......
nikkusor
Postat pe 21 Martie 2010 12:29
Deci sora mea este scorpion si nu as avea incredere in ea nici de mana cu ea ca ar face ceea ce a promis. Si despre sagetatori care mint, e ceva normal pentru ca unii care isi impun asta, sa invete sa minta, sa fie f f f reci si f f f calmi. Eu unul mi-am pus asta pentru ca altfel nu as putea reusi profesional si in general cand un adevar nu te ajuta, poti sa-l inventezi, oricum totul este subiectiv. Cui ii pasa pana la urma, nu exista decat familie si terti :)
Borntobewild
Postat pe 22 Martie 2010 20:15
Iar despre minciuna sagetatorilor in relatiile de dragoste, este la fel de cat se poate de oportuna. Cum sa ii spui unei femei ce ai facut tu cand aveai telefonul inchis, normal ca ai ramas fara baterie, sau cum sa ii spui unei femei motivele reale pentru care vrei sa te desparti de ea, ii faci un favor mintind-o altfel ai complexa-o pe viata :)
Borntobewild
Postat pe 22 Martie 2010 20:19
ce s-a spus pana acum despre sagetatori este adevarat. sunt simpatici, buni, dar nu te potzi baza pe ei. sunt imaturi, alunecosi, etc. iti sunt alaturi la greu daca se nimersc sa fie acolo, nu din pra multa disponibilitate. sunt casatorita cu un sagetator de 11 ani. ne-am inteles foaret bine, am plecat de la zero, l-am sustinut in tot ce a intreprins, l-a impins de la spate sa studieze, spre binele lui. din pacate, in moemntul in care a intervenit familia, el n-a putut macar sa sustina adevarul (a oscilat continuu intre cele doua parti, desi putea sa-si spuan punctul de vedere la moemntul respectiv si conflictul sa nu escaladeze). sunt capricorn cu ascendent in scorpion si tot ce am facut ca sa-i fie bine lui si alor lui a afost dezinteresat. din pacate am ramas cu un gust amar, chiar daca suntem impreuna.
lotusrom1
Postat pe 23 Martie 2010 17:14
referitor la sora ta care e scorpion si in care nu ai incredere, poate fi o exceptie. toti scorpionii pe care ii cunosc sunt de incredere, sunt oameni care au puterea sa-ti spuna verde in fatza ce-i deranjeaza si sunt putini care mint. din acestia am intalnit eu, de exemplu.
lotusrom1
Postat pe 23 Martie 2010 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur , el varsator 5 De la: catrinalevis 16 Iulie 2009 10:10
ea TAUR el RAC 2 De la: _oktober_ 4 Decembrie 2011 09:49
cum sa cucerim un barbat din zodia pesti? 8 De la: kruger 24 Noiembrie 2009 11:02
iubire 29 De la: Dontyyy 13 Ianuarie 2010 13:54
fecioara+taur? 11 De la: ice_flower 12 Februarie 2010 17:00