Setari Cookie-uri

Crema hidratanta

Buna! vreau sa gasesc o crema hidratanta care sa fie intr-adevar buna...nu ceva de genu l'oreal,garnier care numai numele sunt de ele...nici ceva ieftin gen elmiplant ,farmec pe care cat dai atata fac.Spuneti-mi si voi ce ati mai folosit si a fost intr-adevar bun
simonnik
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:27
De la: simonnik, la data 2010-01-16 14:27:53Buna! vreau sa gasesc o crema hidratanta care sa fie intr-adevar buna...nu ceva de genu l'oreal,garnier care numai numele sunt de ele...nici ceva ieftin gen elmiplant ,farmec pe care cat dai atata fac.Spuneti-mi si voi ce ati mai folosit si a fost intr-adevar bun

Logona.
Kathara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:30
de la yves-rocher sunt foarte bune eu ma impac cu ele
kudika032207
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:13
cremele care ni se potrivesc noua, poate nu ti se potrivesc tie. de exemplu eu folosesc elmiplant si imi fac foarte bine ...vara folosesc crema cu spirulina, iar iarna cea cu catina..tie astea nu-ti fac bine..deci eu zic ca cel mai bine mergi la un medic sau la cosmetician si acolo vei gasi un raspuns..daca faci experimente pe tenul tau s-ar putea sa ajungi la un moment dat la situatii neplacute: se poate sa-ti apara cosuletze, sa ti se inroseasca tenul, sa ai parte de pete, sa ti se subtieze pielea... ai grija de tenul tau..si sper sa iti gasesti crema potrivita dintre multitudinea produselor din magazine...
p.s. cand beau mai mult de 2 litri de apa pe zi, pielea e hidratata si nu mai folosesc crema..pur si simplu tenul nu o mai "absoarbe"
deliutzaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:58
Poti incerca cremele hidratante din gama Clinique, cum ar fi de ex. Moisture On-Call.
tequila_cu_varza
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:57
Eu folosesc din gama Gerovital Plant 4 produse:gel contur de ochi,crema hidratanta,crema antirid si un gel exfoliant cu samburi de piersica si sunt foarte multumita de ele. Mai imi place si Nivea Soft( cutia aceea mare de 300ml) pentru ca hidrateaza bine si se absoarbe foarte repede.
kudika099244
Postat pe 23 Ianuarie 2010 09:10
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ - un blog plin de cuvinte frumoase pentru cafeaua de dimineata,sfaturi pentru ceaiul de dupa-amiaza si relaxare dupa o zi plina de munca.
Spor la citit!
ancasobo
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:01
Eu folosesc de la Amway... lotiunea hidratanta Artistry essentials.
Loþiunea hidratantã ARTISTRY™ essentials este recomandatã pentru tenul normal spre uscat (depinde de tenul tau, exista si pt ten normal spre gras).
O formulã cremoasã dar în acelaºi timp delicatã ce calmeazã tenul eliminând orice senzaþie de disconfort. Formulã îmbogãþitã cu complexul în curs de brevetare Aura de protecþie ARTISTRY care asigurã protecþie antioxidantã ºi anti-poluare la suprafaþa tenului precum ºi factor de protecþie solarã 15 ºi hidratare continuã.
Sa nu crezi ca fac reclama aici, doar iti recomand
yryna87
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:17
De la: simonnik, la data 2010-01-16 14:27:53Buna! vreau sa gasesc o crema hidratanta care sa fie intr-adevar buna...nu ceva de genu l'oreal,garnier care numai numele sunt de ele...nici ceva ieftin gen elmiplant ,farmec pe care cat dai atata fac.Spuneti-mi si voi ce ati mai folosit si a fost intr-adevar bun

bioderma AR sensibio.dar...depinde de tenul tau.
mkdisk
Postat pe 3 Februarie 2010 14:30
Ar trebui sa te orientezi spre dermatocosmetice.
Ce tip de ten ai?
Eu folosesc Iwostin Purritin si Sebium de la Bioderma pentru matifiere vara iar iarna folosesc Sensitia, tot de la Iwostin si Hydra de la Bioderma. Mai sunt creme foarte bune si la Avene sau la La Roche Posay.
Nu ai decat sa te duci la farmacie si sa testezi
rosebud
Postat pe 3 Februarie 2010 17:29
De la: simonnik, la data 2010-01-16 14:27:53Buna! vreau sa gasesc o crema hidratanta care sa fie intr-adevar buna...nu ceva de genu l'oreal,garnier care numai numele sunt de ele...nici ceva ieftin gen elmiplant ,farmec pe care cat dai atata fac.Spuneti-mi si voi ce ati mai folosit si a fost intr-adevar bun


O varianta ar fi nutricosmetica.
Nutricosmetica –este o aparitie noua pe piata mondiala. Nuticosmetica face parte din industria suplimentelor alimentare care nu sunt medicamente. Ea influenteaza pozitiv asupra aspectului exterior si a sanatatii in intregime. Nutricosmetica este o ingrijire corecta a frumusetii. Frumusetea - este un satelit al sanatatii. Doar o femeie sanatoasa poate fi frumoasa. Nutricosmetica ia in considerarare acest fapt, saturand organismul din interior cu cele mai potrivite substanþe active necesare, care lipsesc in dieta noastrã zilnica.

Laboratoarele Biocyte Franta au conceput o serie de suplimente alimentarece se impart in cateva categorii:
-produse pentru slabit
-produse pentru ingrijirea pielii
-produse pentru ingrijirea parului si a unghiilor
-produse pentru intarirea organismului(starea de bine a corpului)


Nutricosmetica Biocyte ne ajuta sa pastram tineretea, sanatatea si tonusul vital.

Pentru riduri, poti folosi produse din gama Frumusete:

- Suplimentarea acidului hialuronic oferitã de MICROLIFT a demonstrat o ameliorare spectaculoasa a hidratarii, finetii si fermitatii pielii, aratand si potentialul imens al produsului Microlift ca agent cosmetic intern.(http://www.quantshop.ro/1003)

- MICROLIFT NUIT este special conceput pentru a accelera regenerarea pielii in timpul noptii bazandu-se pe ciclul natural al hormonului de crestere care activeaza in primele faze ale somnului. (http://www.quantshop.ro/1020)

- Motivul principal care explica ridurile este lipsa de colagen în derma, care se accentueaza pe masura ce imbatranim. Prin urmare, daca reusim sa stimulam pielea pentru ca aceasta sa sintetizeze mai mult colagen, este posibil sã inversam tendinta si sa diminuãm ridurile fetei. MICROVECTINA regenereaza pielea reinnoind celulele sale cu un „EFECT TENSOR” pe lungime actionand la interior asupra ansamblului tesuturilor. Aceasta este mai neteda si vizibil mai frumoasa. (http://www.quantshop.ro/1004)

- De cativa ani, acidul Hyaluronic se utilizeaza in medicina estetica ca produs de umplere a ridurilor. Produsele ce au la baza acid Hyaluronic sunt folosite de catre medici, inlocuind colagenul, deoarece reduce riscurile de alergie si tine mai mult timp (de la 6 la 12 luni).
Dupa o luna de utilizare a Hialuronic Forte, parametrii de hidratare a pielii au crescut semnificativ de la 7.5 %, in medie, de pana la 27% pentru cele mai multe cazuri de piele deshidratata.
Dupa o luna de utilizare a Hialuronic Forte, parametrii de elasticitate a pielii au crescut semnificativ, cu 8.4 %, in medie, de pana la 27 % pentru piele mai putin flexibila. (http://www.quantshop.ro/1035)

- Hyaloronic Fluide stimuleaza procesele de innoire si regenerare a celulelor. Gelul creeaza o suprafata de protectie a pielii, care ajuta la mentinerea umiditatii in straturile mai profunde. Stratul protector apara pielea de actiunea destructiva a radicalilor liberi si a razelor ultraviolete.
Datorita efectului puternic de regenerare si reparare a proprietatilor, pielea fetei devine neteda, mult mai ferma si mai elastica. Gelul ajuta la prevenirea ridurilor. (http://www.quantshop.ro/1040)

- Este un tratament de frumusete unic format din siliciu si colagen destinat disparitiei ridurilor faciale. Avand o patrundere tisulara exceptionala, ABSOLUT COLLAGEN permite circulatia substantei active in profunzimea ridurilor pentru a obtine o combatere rapida a acestora si de stimulare a regenerarii pielii. La pielea grasa si acneica diminueaza sebumul. (http://www.quantshop.ro/1034)

- Un puternic tensor imediat, activ asupra fetei si gatului, Serul de microvectina actioneaza ca un lifting instantaneu asupra fetei obosite. Dimineata este o excelenta baza de machiaj. Serul regenereaza pielea conferindu-i din nou substanta si inainte de o serata este o refacere imediata a frumusetii. (http://www.quantshop.ro/1005)

Toate aceste produse au rolul de a ne ajuta in lupta impotriva imbatranirii pielii.
dianamioara
Postat pe 6 Februarie 2010 23:07
cauta o farmecie care are laborator si cere o crema cu vitamine pentru fata
kudika049269
Postat pe 7 Februarie 2010 09:41
Poti incerca Gama BIONATURA HYDROACTIVE.
Se adreseaza persoanelor care au nevoie, atat de hidratare intensa, cat si de aport suplimentar de grasime.Este destinata terapiei pielii uscate, utilizeaza conceptul emolientilor in cascada (cu fitoceramide, acid hialuronic).

CARACTERISTICI: exceptionala toleranta epidermica, etalarea agreabila si aproape instantanee fara senzatia neplacuta de grasime si luciu in exces. Confortul si mirosul sunt asigurate de utilizarea in reteta a extractelor si uleiurilor naturale.

1. Lapte revitalizant pentru curatarea tenului
Laptele Hydroactive revitalizant pentru curatat tenul are la baza o compozitie hipoalergenica, fitoceramide si acid hialuronic care faciliteaza curatarea in profunzime a tenului ceea ce banalul sapun sau demachiantele obisnuite nu o fac.
Fitoceramidele reusesc o hidratare simultana a tenului, astfel incat acesta ramane curat si revigorat. (http://www.quantshop.ro/2004)

2. Lotiune revitalizanta tonica faciala, cu extract de grapefruit
Lotiunea tonica revitalizanta este indicata a fi folosita zilnic.Cu cat este mai devreme utilizata cu atat este mai eficienta. Rolul ei este de a conserva si a preintampina degradarea preatimpurie a tenului uscat si fragil. (http://www.quantshop.ro/2000)

3. Crema contur de ochi intensiv antirid
Crema contur de ochi intensiv anti-rid este cea mai bogata in Coenzima Q10 avand o conc.de 10 ori mai mare decat in crema de zi si dubla fata de crema de noapte.
De aceea poate fi utilizata cu succes in tratamente de recuperare a tenului foarte obosit si imbatranit. (http://www.quantshop.ro/2003)

4. Crema intensiv hidratanta pentru ten uscat (de zi)
Crema intensiv hidratanta de zi contine in plus factor de protectie ecran si un continut mai mare de aloe vera, uleiuri naturale hidrofile si fitoceramide. (http://www.quantshop.ro/2001)

5. Crema revitalizanta de noapte
Crema de noapte contine in plus un valoros emulgator natural cea mai curata Ceara de albine (din capacele) care plasticizeaza si restructureaza vizibil tenul obosit. Are un continut de musetel bogat in chem-azulene de cca 5 x mai mare fata de celelalte creme. Chemazulenele se gasesc in Chamomilla romana (romanita), se recolteaza inainte de sarbatoarea Rusaliilor si au un rol deosebit in calmarea tenului. (http://www.quantshop.ro/2002)



si mastile de curatare:


6. Apricote Scrub Masca sebo-regulatoare cu aprisfere, samburi caise pentru toate tenurile (gommage)
Este indicat a se folosi o data pe saptamana pentru curatarea zonelor grase (asa numitele zone T) dar si pentru dizolvarea practic a punctelor negre atat de neplacute si inestetice.
Contine un sistem unic de sebo-regulatori 100% naturali destinat curatarii tuturor tipurilor de ten. Actioneaza ca un sebocaptor pentru zonele uleioase si ca factor nutritiv pentru zonele uscate. Tenul ramane curat, neted, stralucitor. (http://www.quantshop.ro/2012)

sau

7. Bamboo Revealing masca exfolianta, muguri bambus peeling pentru toate tenurile
Contine un sistem unic de exfolianti 100% naturali destinat curatarii, albirii si uniformizarii tuturor tipurilor de ten. Este o masca moderna pentru folosirea careia aveai nevoie de maxim cinci minute. Tenul ramane curat, neted, stralucitor.
O data la 3 saptamani, rasfatati-va tenul cu aceasta masca usoara si extrem de delicata, care are ca scop exfolierea (indepartarea) celulelor moarte ale fetei si luminarea, rejuvenarea (intinerirea) tenului. Va veti simti practic mai curata, mai proaspata, mai tanara. Dupa folosirea mastilor de 5 minute se vor aplica bineinteles lotiunea tonica si apoi la cca 10 min crema. (http://www.quantshop.ro/2013)

Este indicat a se folosi toata gama, pentru rezultate rapide si complete.
Produsele nu se gasesc in farmacii si supermarket-uri.
dianamioara
Postat pe 7 Februarie 2010 11:12
Mersi mult tutoror.Ma ajutati mult cu raspunsurile voastre:D Si daca mai aveti si alte variante sunt foarte interesata in continuare
simonnik
Postat pe 11 Februarie 2010 22:34
.. de multe ori platesti mai mult reclama pe care si-o face o firma sau alta, mai mult decat produsul in sine. eu zic ca Gerocossen crema hidratanta de zi e foarte buna si are un pret rezonabil. Au si pentru ten normal spre gras, si pentru ten uscat, din cate stiu
ira09
Postat pe 19 Februarie 2010 16:44
da,ira...si de asta imi e frik...cel putin l'oreal mi se pare o prostie mare...bioten e mai bun,dar avene am auzit ca sunt destul de bunute si au un pret mai piperat:-?? nici nu stiu ce sa mai cumpar...vreau sa dau banii da nu pe reclame si nici degeaba pe un produs prost
simonnik
Postat pe 20 Februarie 2010 22:58
Daca doresti doar o crema care sa iti hidrateze pielea, cele din gamele romanesti Elmiplant, Bioten sunt chiar foarte bune
Am inteles ca si cele de la Olaz sunt bune. Si Ivatherm.
ice_flower
Postat pe 23 Februarie 2010 19:37
truse profesioale make up la mine in album
Alina31
Postat pe 23 Februarie 2010 21:51
Dincolo de cremele pe care toata lumea ti le-a recomandat, cred ca mai importanta e alimentatia ta. Neaparat minim 2 litrii de apa pe zi si multe alimente bogate in vitamina E. Daca nu vrei sa mananci alune, migdale, nuci(din cauza aportului mare de calorii) iti recomand sa apelezi la suplimente de la farmacie de vitamina E. Vei avea pielea hidratata!
AndLaura
Postat pe 24 Februarie 2010 11:27
Mai intai ar treb sa spui ce fel de ten ai? cum iti simti tenul pe parcursul zilei, ce iti doresti sa obtii... si apoi daca tii cont de aceste detalii poti sa ti alegi crema perfecta pt tenul tau:D
Inna30
Postat pe 26 Februarie 2010 16:28
http://www.okazii.ro/catalog/38146089/CREMA-PROFESIONALA-ANTICELULITICA-ANESI.html#galerie pt cine vrea o crema profesionala pe care o simti k si face efectul!
Inna30
Postat pe 26 Februarie 2010 16:29
Am tenul ff uscat:(
simonnik
Postat pe 27 Februarie 2010 22:53
Buna!


Ai spus ca ai tenul foarte uscat, inseamna ca oricata crema ai pune pe el nu ii este suficienta.. si intra imediat in piele... in cazul asta iti trebuie o crema care nu trebuie doar sa fie hidratanta,vreau sa ti spun ca toate cremele hidrateaza, dar tu pentru problema ta trebuie sa ti cumperi o crema care sa hraneasca tenul! Adica o crema grasa! Trebuie sa ai mare grija cu tenul uscat, cum te ingrijesti acasa? Sub nici o forma sa nu te speli cu sapun pentru ca iti usuca si mai rau fata, si pe langa asta te sfatuiesc sa ai mare grija de tenul tau pentru ca daca nu ai se va usca si mai tare, si cu cat se usuca mai tare cu atat se rideaza mai repede!
Inna30
Postat pe 28 Februarie 2010 16:17
Daca ai tenul foarte uscat incearca sa te demachiezi cu sensibio si dupa, sa te dai cu ictyane de la ducray
rosebud
Postat pe 28 Februarie 2010 16:31
Doresti sa te simti adorata, rasfatata, ingrijita, atat pe plan personal cat si financiar? Noi avem solutia…produse cosmetice de îngrijire, machiaj ºi parfumerie din þãri precum Franþa, Italia ºi Polonia, de asemenea, bucura-te de bijuterii asa cum ti-ai dorit din totdeauna: ...CALITATE LA PRET FOARTE MIC !!! E adevarat!!! Convinge-te, scrie pe email the24sweet@yahoo.com daca te intereseaza.
Monique_2009
Postat pe 8 Martie 2010 12:39
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 60 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 35 ron
cream regenerare de zi super calitativ protejeata fata de frig si intemperi clarins 50 ml 50ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594

ocaziebuna
Postat pe 12 Martie 2010 08:21
m aici cateva
ocaziebuna
Postat pe 12 Martie 2010 08:22
eu sunt chimista si m-am ocupat multi ani de analiza cremelor cosmetice.
Eu folosesc de ceva timp produse din SUA.Sunt pensionara dar tot imi permit sa iau un produs de calitate si sa fie natural, nu mai vreau sa aud de chimicale .Pt ten uscat iti recomand uleiuri cu vitamina e cu diverse concentratii ,Vitamin A with E wrinkle treatment OIl sau Avocado and E dry skin relief creme de la firma derma e.Hidrateaza si hranesc si nu sunt comedogene si nici parfumate.
doraina
Postat pe 15 Martie 2010 12:12
Poate ar trebui sa incerci ceva dintre dermatocosmetice - se pare ca si "trateaza" tenul.
Intereseaza-te mai intai pe google despre creme hidratante dermatocosmetice, poate "pui ochii" pe vreuna
ice_flower
Postat pe 15 Martie 2010 14:11
buna....sincera sa fiu si eu am cateodata tenul uscat..dar mi-am luat o crema de la yves rocher-sebo specific...nu ma dau in fiecare zi cu ea doar atunci cand ma fardez...asa mi-am obisnuit tenul inainte sa ma dau cu fond de ten ma dau cu crema.este foarte buna.mie mi-a dat rezultate...sper sa-ti fie buna si tie....succes....
danutza2006
Postat pe 15 Martie 2010 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
matei livia 2 De la: kudika001643 16 Martie 2009 20:17
Crema hidratanta 54 De la: simonnik 5 Iunie 2018 20:13
Marci consacrate sau produse handmade?? 2 De la: wanda_love_you 15 Iulie 2009 15:28
acnee 26 De la: Adrian1 16 Martie 2016 16:29
brobonele 6 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:52