Setari Cookie-uri

Buna tuturor, va rog am nevoie de un sfat...

Mi-e si jena sa o spun dar am mari probleme cu pielea, pe maini si in special pe picioare am pielea ca de gaina, am momente in care nici nu ma suport sa ma ating deoarece am senzatia de durere. Acum e mai rau ca se intinde si pe restul corpului... am fost la un doctor dermatolog care mi-a recomandat Akerat de la Avene, insa nu mi-a priit deloc, nu ma simt bine deloc cand ma dau cu ea, mai folosesc crema Nivea pt piele uscata dar nici aceasta nu prea ma ajuta. Va rog daca a-ti trecut prin asa ceva, sau aveti cunostinta, spuneti-mi ce sa fac, cu ce sa ma dau???
aliseby
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:02
mergi la un alt dermatolog. cauta pe internet pareri despre un dermatolog bun din orasul tau si mergi la el. am fost si eu la dermato si mi-au dat si mie creme de la avene de la roche posay asta pt baietelul meu care avea o dermatita groaznica. medici sunt multi unii superficiali. cauta un dr bun cu referinte si mergi la el. in rest tratamente pt piele uscata gasesti pe tot google-ul dar din cate spui problema e mai grava la tine!multa sanatate!!
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:34
foarte nasol cel mai bine e sa consulti si altii doctorii iti recomand sa te duci la spitalul fundeni sunt f buni doctorii de acolo
yumy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:37
am si eu o problema asemanatoare numai ca mie imi apar niste bubitze cu un lichid alb pe degetele de la maini,iar daca ma scarpin,se sparg si mi se ususca pielea...parca am maini de baba am fost la un dermatolog si mi-a spus ca am pzoriasis ,iar cand m-am dus la un alt dermatolog mi-a zis ca e o alergie la detergenti si vad ca acum scap de ele,mai greu....pt ca nu tin eu tratamentul cum trebuie....oricum...cauta un dermatolog bun,ca sa nu te sperie cum m-a speriat pe mine vita aia cu pzoriasisul ei!
ankris
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:50
De la: ankris, la data 2010-01-27 20:50:48am si eu o problema asemanatoare numai ca mie imi apar niste bubitze cu un lichid alb pe degetele de la maini,iar daca ma scarpin,se sparg si mi se ususca pielea...parca am maini de baba am fost la un dermatolog si mi-a spus ca am pzoriasis ,iar cand m-am dus la un alt dermatolog mi-a zis ca e o alergie la detergenti si vad ca acum scap de ele,mai greu....pt ca nu tin eu tratamentul cum trebuie....oricum...cauta un dermatolog bun,ca sa nu te sperie cum m-a speriat pe mine vita aia cu pzoriasisul ei!
aiavut o alergie si eu fac asa knd dau de praf si polenuri :D si stiue cam greu sa te tii de tratament ... mai ales cand incepi sa te saturi de atatea medicamente....
yumy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:54
aaaaa esti din iasi. acu am vazut.iti recomand sa te duci in tatarasi, in ciurchi este o sectie a unui spital sau e chiar spital nu stiu sigur. langa scoala nr 4, pe langa o fosta gradinita. acolo mi-am tratat baiatul de boala aia nenorocita , nu mai stiu cum chema doctorita din pacate, dar sunt medici buni acolo si trateaza boli de piele. asa stiu
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
JUCARIILE ECOLOGICE 2 De la: kr3atzza 7 Aprilie 2010 12:24
vreau sa ma ingrash vreo 3-4 kg 9 De la: lonely_soul 27 Iunie 2009 10:59
celulita 33 De la: ancutzik_c_18 21 Mai 2009 12:51
gama clarins ce ziceti ?? 2 De la: mahy33 10 Martie 2010 20:21
ingrijire profesionala 1 De la: carmina02 21 Aprilie 2008 00:23