Setari Cookie-uri

am nevoie de niste sfaturi urgent va rog!

buna,acum 4 ani am cunoscut un tip care la inceput mi s-a parut sa zic asa ...f nepotrivit si nu i-am dat importanta insa el s-a interesat de mine a luat nr meu de tel de la niste cunostinte comune si a inceput sa ma sune,in prima faza ii cam dadeam cu flit,dar dupa o saptamna de insistente am cedat si m-am intlnit cu el,apoi am inceput o relatie cu el.dupa 4 luni mi-a spus ca in perioada asta el a mai fost cu o tipa cu care era de 5 ani dar s-au despartit,atunci nu am zis nimic am acceptat situatia.La aproximativ 4 luni tipa l-a sunat si i-a propus sa se impace si ulterior am aflat ca s-au impacat...am vrut sa termin relatia cu el atunci dar jura ca ma iubeste si ca vrea doar sa se razbune pe ea.Am acceptat situatia cam o luna pt ca incepusem sa il iubesc,apoi i-am impus sa aleaga.totul arata ca m-a ales pe mn dar eu banuim ca nu e adevarat si totusi am continuat relatia cu el timp de 2 ani jumate,pana cand am spus stop dar el nu vroia sa intelega asa ca am fost nevoita sa imi fac un alt prieten in speranta ca in felul asta ma v-a lasa in pace.eu inca il mai iubeam si imi era greu sa nu il mai vad dar cand banuielile mele s-au confirmat si anume ca in tot timpul asta el a mai fost si cu aia mi-am impus sa imi vad de viata mea.am avut o relatie de un an jumate cu tipul cu care incepusem doar ca sa scap de el.dupa perioada asta m-a cautat si am inceput sa ma intalnesc din nou cu el stiind ca mai e cu tipa respectiva si el stiid ca si eu am o relatie...dupa o luna eu am renuntat la tipul cu care eram pt el insa el ezita sa termine cu ea.Dupa aprox 6 luni de iubire ca-n povesti mi-a recunoscut ca s-a insurat cu tipa aia exact cu o luna inainte sa ne reintalnim dar nu s-a mutat cu ea si asta cred ca e singurul lucru care il cred pt ca era tot timpul cu mine in fiecare seara ramanea la mine.El zice ca m iubeste ca o sa divorteze de aia,ca nu o iubeste,ca el ma iubeste pe mine,ca s-a insurat cu aia ca nu avea alta solutie,ca era convins de faptul ca eu nu o sa ma mai intorc vreodata la el...plange si jura ca o sa divorteze,cica dosarul ar fi deja facut doar ca trebuie depus.Nu stiu ce sa fac pt ca unele fapte arata ca,chiar ma iubeste,dar nu pot accepta ideea ca s-a insurat.Ce sa fac in cazul asta?Am nevoie de parerile voastre ca sa imi fac o ideea despre ce ar trebui sa fac. Il iubesc enorm de mult si chiar credeam ca de data asta o sa fie bine,imi doream o familie cu el...etc.Va multumesc anticipat si sper ca o sa ma ajutati.

Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:29
De la: , la data 2010-01-17 17:29:29buna,acum 4 ani am cunoscut un tip care la inceput mi s-a parut sa zic asa ...f nepotrivit si nu i-am dat importanta insa el s-a interesat de mine a luat nr meu de tel de la niste cunostinte comune si a inceput sa ma sune,in prima faza ii cam dadeam cu flit,dar dupa o saptamna de insistente am cedat si m-am intlnit cu el,apoi am inceput o relatie cu el.dupa 4 luni mi-a spus ca in perioada asta el a mai fost cu o tipa cu care era de 5 ani dar s-au despartit,atunci nu am zis nimic am acceptat situatia.La aproximativ 4 luni tipa l-a sunat si i-a propus sa se impace si ulterior am aflat ca s-au impacat...am vrut sa termin relatia cu el atunci dar jura ca ma iubeste si ca vrea doar sa se razbune pe ea.Am acceptat situatia cam o luna pt ca incepusem sa il iubesc,apoi i-am impus sa aleaga.totul arata ca m-a ales pe mn dar eu banuim ca nu e adevarat si totusi am continuat relatia cu el timp de 2 ani jumate,pana cand am spus stop dar el nu vroia sa intelega asa ca am fost nevoita sa imi fac un alt prieten in speranta ca in felul asta ma v-a lasa in pace.eu inca il mai iubeam si imi era greu sa nu il mai vad dar cand banuielile mele s-au confirmat si anume ca in tot timpul asta el a mai fost si cu aia mi-am impus sa imi vad de viata mea.am avut o relatie de un an jumate cu tipul cu care incepusem doar ca sa scap de el.dupa perioada asta m-a cautat si am inceput sa ma intalnesc din nou cu el stiind ca mai e cu tipa respectiva si el stiid ca si eu am o relatie...dupa o luna eu am renuntat la tipul cu care eram pt el insa el ezita sa termine cu ea.Dupa aprox 6 luni de iubire ca-n povesti mi-a recunoscut ca s-a insurat cu tipa aia exact cu o luna inainte sa ne reintalnim dar nu s-a mutat cu ea si asta cred ca e singurul lucru care il cred pt ca era tot timpul cu mine in fiecare seara ramanea la mine.El zice ca m iubeste ca o sa divorteze de aia,ca nu o iubeste,ca el ma iubeste pe mine,ca s-a insurat cu aia ca nu avea alta solutie,ca era convins de faptul ca eu nu o sa ma mai intorc vreodata la el...plange si jura ca o sa divorteze,cica dosarul ar fi deja facut doar ca trebuie depus.Nu stiu ce sa fac pt ca unele fapte arata ca,chiar ma iubeste,dar nu pot accepta ideea ca s-a insurat.Ce sa fac in cazul asta?Am nevoie de parerile voastre ca sa imi fac o ideea despre ce ar trebui sa fac. Il iubesc enorm de mult si chiar credeam ca de data asta o sa fie bine,imi doream o familie cu el...etc.Va multumesc anticipat si sper ca o sa ma ajutati.


aoleu !
pai daca te iubeste ,ce motive asa serioase ar fi avut sa se insoare cu aia ? hai sa fim seriosi
si tu dc te-ai desp de cel cu care ai avut o relatie de 1 an jumate ? daca ai stat cu el atat,inseamna ca ceva ceva tot simteai pt el ,nu ?
lasa-l naiba sa-si vada de viata lui destrabalata
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:38
s-a insurat cu aia dupa ce zice el si-a dat seama ca nu mai are nici o sansa de impacare cu mine.m-am despartit de tipul ala pt ca inca il iubesc pe asta,sincer era doar o consolare,ma intelegeam bine cu el ca prieteni,dar sentimente profunde pentru el nu au existat niciodata,am crezut ca o sa ma faca sa il uit pe celalalt...dar nu a fost asa..
pasarik
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:18
acu` serios,cate personalitati ai?
mitura
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:33
Am impresia ca atit tu cat si el trebuie sa va maturizati pentru o relatie...

Ce porcarie Nu te folosesti de o persoana ca sa uiti de alta, nu te casatoresti cu cineva, doar de dragul nesansei pe care ipotetic nu o ai la alta...Bleah Ce sa mai zic de relatii paralele. Bleah

In toata tura vura nu sunteti in stare sa comunicati impreuna, va bateti joc de viata voastra si din pacate implicati alte persoane care intradevar investesc sentimente in voi si nu meritati.

Facit /Rezumat:
Voi doi va potriviti. Va lipseste o anumita conduita morala adecvata. Dar nu-i nimic tragic...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:41
s-a insurat cu tipa aia dar nu s a mutat cu ea .....pai ce insuratoare e asta asta iti spune tie .....si tu naiva crezi
valivieru96
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:47
chiar nu s-a mutat cu ea pt ca mai mereu ramanea la mn sau cand nu ramnea la mn vorbem la telefon pana tarziu ori p mess pana dimineata..nici eu nu imi pot da seama ce fel de casnicie e asta...cat despre ce zici tu ''full metal'' ai si tu dreptate dar nu am deschis acest topic ca sa fiu judecata,l-am deschis pt faptul ca am nevoie de niste sfaturi,oricum imi fac procese de constiinta singura....oricum iti multumesc pt parere.
pasarik
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:28
"dar nu am deschis acest topic ca sa fiu judecata,l-am deschis pt faptul ca am nevoie de niste sfaturi," - LASA-L dracului !
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:33
Eu nu te-am judecat. Am scris ca situatia denota imaturitate si e este o porcarie din care ar fi bine sa iesi. Asta o poti face, daca reusesti sa rupi legaturile cu aceea persoana...Ai termina si cu procesele de constiinta;-)
Dar se pare ca ai o obsesie, ca el e marea iubire...Nu este, dar daca tu esti convinsa de sentimentele voastre, cere-i sa divorteze si legalizeaza relatia. Sa vezi daca e deacord.
Dar in primul rand trebuie tu sa stii ce vrei si ce astepti de la viata, apoi gasesti un drum sa realizezi ce vrei.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:46
De la: pasarik, la data 2010-01-17 19:28:51chiar nu s-a mutat cu ea pt ca mai mereu ramanea la mn sau cand nu ramnea la mn vorbem la telefon pana tarziu ori p mess pana dimineata..nici eu nu imi pot da seama ce fel de casnicie e asta...cat despre ce zici tu ''full metal'' ai si tu dreptate dar nu am deschis acest topic ca sa fiu judecata,l-am deschis pt faptul ca am nevoie de niste sfaturi,oricum imi fac procese de constiinta singura....oricum iti multumesc pt parere.

Da'ce sfaturi vrei tu sa primesti? De genu':fataaaaaa, chiar imi pare rau pt tine, da' daca te iubesteeeeeee, da-i inainte cu tupeu? Pur si simplu totul este o balacareala de prost gust, el te inseala, tu il inseli si totul pt o iubire de c_c_o. Daca asta vrei si iti doresti, ramai mama draga amanta toata viata, punct.
miss_darine
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:19
banuiesc ca vrei sa vezi "relatia voastra" prin ochii nostrii obiectivi..ei bine eu i-am inchis ca nu mi-a placut ce am citit ..niciunul nu a luptat pt altul ... dar el a dat lovitura de final si acum el casatorit...uof alta telenovela Sarmana Maria ..clar sfatul care-l ceri este LUPTA ! dar adevaratul este MERGI MAI DEPARTE
ionelaela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:56
De la: pasarik, la data 2010-01-17 19:28:51chiar nu s-a mutat cu ea pt ca mai mereu ramanea la mn sau cand nu ramnea la mn vorbem la telefon pana tarziu ori p mess pana dimineata..nici eu nu imi pot da seama ce fel de casnicie e asta...cat despre ce zici tu ''full metal'' ai si tu dreptate dar nu am deschis acest topic ca sa fiu judecata,l-am deschis pt faptul ca am nevoie de niste sfaturi,oricum imi fac procese de constiinta singura....oricum iti multumesc pt parere.




Si tu nu te-ai gandit niciun moment ca poate femeia lucreaza in tura de noapte si nici nu are chef/ timp sa stea cu orele in telefon cu el , sa isi auda reciproc respiratia? Drept pentru care omul s-a simtit neglijat si o fi vrut pe cineva sa-l faca sa se simta barbat dom'le...si te-a gasit fix pe tine. Zic si eu, mai cunosc specimene din astea de barbati..si stai linistita, nu o sa divorteze nici cand va avea par alb . Casatoria implica o alegere, nu faptul ca nu avea de ales. Ca nu te-a ales pe tine, aia-i nasol, dar ar trebui sa vezi realitatea si sa fugi mancand pamantul .
anissya
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nemultumire 22 De la: kudika031158 18 Noiembrie 2009 19:38
care e surpriza ideala? 26 De la: yrtdssdd 26 Mai 2009 01:15
Divortata dar inca ma cauta 1 De la: kudika_1036002 3 Martie 2019 09:31
Cum este sa fii mireasa? 62 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 13:18
Casatorie in Germania 8 De la: Diavolyta_ 23 Mai 2009 14:14