Setari Cookie-uri

ce sa fac?ce sa cred?

buna!am o relatie de 2 ani si 4 luni.totul a fost perfect la inceput,ne intelegeam foarte bine,era barbatul viselor mele il iubeam si ma iubea,credeam ca este barbatul pe care si-l doreste orice femeie.dar dupa un an si ceva au inceput certurile.tot ce ziceam era gresit la fel si tot ce faceam.am inceput sa ma gandesc cu ce am gresit si unde am gresit.am inteles ca am gresit cand mi-am calcat pe mandrie si cand am incetat sa mai am orgoliu.deci am gresit de la inceputul relatie.intre timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri pt ca stia ca relatia mea nu prea merge.la inceput am fost fascinata de ce scotea pe gura de comportamentul pe care il avea si Doamne cat de dulce mai era.incet incet m-am apropiat de el.ce am uitat sa zic e ca lucrez in strainatate ca am 25 de ani si ca colegutul meu drag este lituanian si este mai mic ca mine cu 3 ani.inainte sa vin acasa in concediul de vara anul trecut am avut un moment in care eram gata sa ma culc cu el.dar m-am trezit repede si am renuntat.de cand m-am intors din concediu am inceput sa simt altceva pt el.sa nu ma mai intereseze iubitul meu si sa ma gandesc doar la colegul meu.iubitul meu si colegul meu se cunosc si culmea e ca se si inteleg bine.amandoi avand acelasi hoby adica plimbatul cainilor.intre mine si colegul meu s-au intamplat multe.adica mesaje de genul te iubesc,saruturi dupa care scurt imi pare rau dar nu te iubesc.astea din partea lui.chiar inainte de Craciun am primit un mesaj de la el de genul:esti cea mai sexi fata pe care o cunosc,te plac dar nu pot sa te iubesc.daca as putea sa-i spun inimii sa te iubeasca crede-ma as face-o.dar dupa mesajul acesta noi ne-am intalnit si chiar a fost frumos.acum sunt iar acasa si mi-am promis mie ca o sa-l las in pace nu o sa-l mai caut.desi imi arde inima in piept cand ma gandesc la el si nu stiu de ce simt ca si el e la fel.am vorbit si cu mama mea despre toate astea si ea mi-a zis ca ea crede ca el zice toate astea pt ca nu vrea sa fie el motivul pt care ma despart de iubitul meu.problema este ca eu i-am zis ce a zis mama iar raspunsul lui a fost un zambat cateva minute de liniste dupa care raspunsul asa e soarte.am incercat sa gasesc raspuns la toata povestea asta am citit chiar si despre zodia lui sa vad daca asa se comporta zodia aceasta el fiind berbec.compatibilitatea mea cu el zice horoscopul ca e buna berbec-sagetator dar adevarul e altul.va rog mult sa-mi cititi povestea si sa va dati si voi cu parerea.orice sfat e bine venit.va multumesc
kudika102213
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:19
n-ai vrea sa deschizi topicul asta si la moda,sanatate,despartiri, sex, etc?
miss_darine
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:23
nu vrea sa se implice mai mult de atat! doar sex din cand in cand!
one_size
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:31
un rezumat ceva capat si eu?
Dontyyy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:37
De la: Dontyyy, la data 2010-01-18 10:37:42 un rezumat ceva capat si eu?


sa spere la colegutu care ia zis ca este sexi si bla..bla...dar nu poate sa o iubeasca...sau cu iubitu cu care nu se mai intelege!
multumita?
one_size
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:40
De la: one_size, la data 2010-01-18 10:40:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-18 10:37:42 un rezumat ceva capat si eu?


sa spere la colegutu care ia zis ca este sexi si bla..bla...dar nu poate sa o iubeasca...sau cu iubitu cu care nu se mai intelege!
multumita?


daca-i "imbarligaceala" atunci nu-i de mine
Dontyyy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:52
Probabil nu vrea sa intervina in relatia ta , mai ales ca cei doi se cunosc, sau poate ca el, colegul, nu are intentii serioase cu tine si se abtine in a se implica mai mult, mai e o chestie in strainatate cam toti au prietene si sotii in tara din care provin, so take care!
oana84onutza
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:27
Vrei sa faci bani mai usor?Iata o varianta:nu tb decat sa intri pe link-ul de mai jos,citesti despre ce e vb si vezi dc iti convine sau nu.N-ai nimic de pierdut si n-o sa ma apuc acum sa scriu toate etapele,pt k o sa ai destul de citit acolo,si cel mai bine,zic eu,e knd vezi cu ochii tai despre ce e vorba!
Incearca,n-ai de pierdut decat cateva minute in fata calculatorului si nu esti obligat sa te inscrii...
Ce zici,te-am facut curios/curioasa? ;)
Multa bafta!
com/pages/index.php?refid=adrianaciocovea











adrianaciocoveanu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:28
De la: adrianaciocoveanu, la data 2010-01-23 14:28:52Vrei sa faci bani mai usor?Iata o varianta:nu tb decat sa intri pe link-ul de mai jos,citesti despre ce e vb si vezi dc iti convine sau nu.N-ai nimic de pierdut si n-o sa ma apuc acum sa scriu toate etapele,pt k o sa ai destul de citit acolo,si cel mai bine,zic eu,e knd vezi cu ochii tai despre ce e vorba!
Incearca,n-ai de pierdut decat cateva minute in fata calculatorului si nu esti obligat sa te inscrii...
Ce zici,te-am facut curios/curioasa? ;)
Multa bafta!
com/pages/index.php?refid=adrianaciocovea















anastasia_m
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:30
va multumesc pt sfaturi si poate aveti dreptate.multumesc inca odata si va doresc toate cele bune
kudika102213
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:56
Sa-ti dau un sfat si asta din propie experienta.Am trecut exact prin ce treci tu acum;aveam iubit dar m-am indragostit de un coleg de munca si totul area frumos dar mi-am dat seama ca el nu e genul de om care vrea o relatie stabila,si chiar daca imi spunea ca ma iubeste o facea ca sa ma tina langa el,ca sa aive la cine veni de cate ori se simtea singur,sau cand vroia sa se simta iubit si dorit.Mi-am calcat mandria si orgoliul in picioare si,desi stiam ca nu avem nici un viitor impreuna am sperat ca se va schimba,dar a trecut un an de zile si degeaba.Pana nu spui tu STOP nu te vei simti bine.Mai bine iti vezi de viata in continuare fara sa il mai cauti.Are balta peste!Esti tanara si vei intalni pe cineva care sa te iubeasca pentru ce esti,pe cineva care te va face fericita Mult succes
Adablue
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: Manuela_R 27 Decembrie 2009 19:48
Femeia leu si barbatul fecioara 7 De la: just_cassy4th 27 Martie 2009 15:20
femeia rac barbatul leu 4 De la: ladyblue 16 Iunie 2010 11:45
oare sa imi fac probleme ? 18 De la: healthy013967 16 August 2010 10:14
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01