Setari Cookie-uri

Ce imi puteti spune despre barbatul Pesti?

Am avut un soi de experienta ciudata cu un baiat Pesti. N-am mai interactionat niciodata in felul asta cu un baiat din zodia asta. S-a aratat extrem de deschis si intelegator la inceput, foarte dornic sa incercam sa ne cunoastem mai bine, dar deodata a disparut. Fara nici o explicatie, motivatie, scuza. Bineinteles, m-am gandit ca am facut, zis eu ceva gresit, ca l-am jignit. Am incercat o discutie pe tema asta cu el, doar telefonica din pacate (nu se putea face-to-face din motive de locatie), dar mai mult de "nu s-a intamplat nimic" nu am reusit sa scot de la el. Ma rog, a disparut cu totul, nu-i nici o tragedie, ca nu eram indragostita sau ceva, dar gandul motivelor lui inca ma bantuie, vreau sa stiu ce l-a facut sa se razgandeasca asa brusc, fara argumente.
Atitudinea lui m-a surprins si mai mult pentru ca in grupul lui de prieteni vorbeste cel mai mult, e super spontan, spune cele mai trazniste glume si prostii.
E adevarat ca barbatii Pesti atunci cand au probleme, nu le discuta cu cei apropiati, ca sunt niste introvertiti, ca nu se exteriorizeaza, ca nu sunt niste vorbareti? De asemenea, sunt o specie de barbati cam complexati? In sensul ca nu se pot impaca prea bine cu ideea unei partenere care are succes profesional, care atrage atentia, privirile si a altor barbati. In familie nu am decat un exemplu de barbat Peste care se incadreaza f bine in descrierea de mai sus. Plus experienta unei prietene f bune, care mi-a zis ca Pestii sunt posesivi, le place sa detina controlul.
Voi ce parere aveti despre barbatii din zodia asta?
Multumesc.
ceacupanda
Postat pe 21 August 2008 10:08
ai zis bine, ai cunoscut DOAR un barbat peste.
nu pot sa te contrazic in totalitate, sunt ciudati pesti, la fel ca toti ceilalti oameni, dar depinde cum ii vezi, cu ce ochi, pt ca si eu, cu unii vb cu altii nu, uneori vb mult, alteori nu, in functie de stare, de persoana, de probleme. vrei sa spui ca doar pestii sunt posesivi? sau ca au feld e fel de pitici pe creer?! toti avem. oricine si-ar dori sa rezolve ceva pe cont propriu, fara sa apeleze la alte persoane. poate ca asa s-a comportat cu tin, nu spun ca a facut bine, asta face parte din cei 7 ani, si in plus de asta mai este si anturajul, parintii...sunt multe aspecte care formeaza o persoana, un BARBAT.
NU A FOST SA FIE, simplu, nu ai dece sa pierzi timpul si sa incerci sa intelegi dece, cu el nu poti sa te intelegi, sau dece a facut el asa, cand nimeni altcineva pana acum nu a facut.
si eu am avut o relatie cu o fata, si apoi cand s-a rupt totul, nu puteam nici macar sa vb, ca doi amici, ca doi oameni chipurile maturi, pur si simplu ne certam, din orice, ceea ce mi unul nu mi s-a mai intamplat pana acum, si poate nici ei.
costin69
Postat pe 22 August 2008 10:22
Da, asa e, NU A FOST SA FIE. Si eu banuiesc ca cei 7 ani de acasa si lipsa de experienta cu fetele, poate, nu l-au lasat sa fie un pic mai deschis si fairplay.
Ai dreptate, nu ar trebui sa imi mai fac ganduri, de ce, ce l-a facut sa dispara asa... Dar as fi vrut sa stiu, doar pt a sti pe viitor, pt a invata ceva din asta. Pt ca e clar ca ceva l-a indepartat brusc, aproape sigur ceva ce am facut/zis eu...
Dar a trecut, nu a fost nimic dramatic.
Nu doar pestii sunt posesivi, sunt cu siguranta mai multe zodii care indica acest defect. Si cum ai zis si tu, educatia, familia, anturajul, experienta de viata completeaza caracteristicile zodiei in care te-ai nascut si astfel te formezi ca OM.
Multumesc pt parerea ta ;)
ceacupanda
Postat pe 22 August 2008 10:47
Posibil ca el sa nu fi dorit mai mult, adica doar o relatie de prietenie (pt ca se stie ca sunt f prietenosi, empatizeaza f repede)... La asta te-ai gandit? Sa fi inteles tu gresit atitudinea lui si sa fi "atacat", iar el sa fi dat automat inapoi in momentul in care a vazut ca ai inteles gresit?
Cat despre introvertire, da, desi sunt prietenosi, se inchid in ei atunci cand au probleme.... dar asta nu inseamna ca la exterior fug de oameni, raman printre ei, doar ca nu-si discuta problemele cu altii (depinde si de persoana, cata incredere are in ea si de relatia dintre ei)
Nu sta in asteptarea lui, daca vrea mai mult de la tine, te va cauta :) daca nu, cum spunea costin mai sus: Nu a fost sa fie.... Dar ai prea putine date sa judeci omul asta :)
diana77
Postat pe 22 August 2008 12:39
Diana, multumesc si tie pt parerea ta.
Nu il judec in nici un caz pe acest Peste pentru ca, dupa cum ai zis si tu, am foarte putine date despre el. In gandurile mele referitoare la ce ar fi putut declansa retragerea lui nici nu am incercat sa ii pun vreo eticheta sau sa trag vreo concluzie pentru ca nu am avut cum, cunoscandu-l foarte putin.
Cu siguranta nu a fost vorba doar de prietenie pt ca s-a exprimat clar, in cuvinte simple si sincere, cum ca ma place fooooooarte mult si ca vrea sa fim impreuna. Eu, trecand printr-o perioada a vietii in care nu stiam daca mai vreau sa ma indragostesc, daca mai vreau o relatie serioasa, la inceput l-am "incurajat" sa nu se indragosteasca de mine pt ca nu as fi vrut sa il ranesc in vreun fel (eu mi-am dat seama repede ca el s-a aprins rau). Pentru ca mi-a placut si mie mult de el, pentru ca am simtit un click fain intre noi, i-am zis ca vreau sa incercam, dar sa aiba rabdare cu mine. El s-a aratat extrem de intelegator spunand ca vrea sa riste pt ca ma place prea mult.
Dupa o perioada scurta in care am comunicat foarte bine, eram in acel proces de inceput, de cunoastere, de flirt si dor aprins, a disparut.
Si intrebat fiind ce s-a intamplat, a raspuns "nimic". Si atunci am inteles ca nu se va mai intampla nimic. Deloc. Nu stau in asteptarea lui. A nimanui, de fapt.
Dar ar fi fost fair din partea lui sa imi zica macar atat "din motive pe care nu pot/nu vreau sa ti le spun nu se mai poate, nu vreau sa te mai vad, sa te mai aud". Si era de ajuns pt mine.
Dar el s-a retras fara sa zica nimic. Si a fost un pic cam disrespectful fata de mine.
Sa nu mai zic ca si foarte surprinzator pt ca in faza initiala el a fost cel care m-a abordat si a facut primele "demersuri" spre a incepe ceva impreuna.
Ehh, whatever de-acum... nu a fost sa fie. Dar as fi vrut sa invat ceva din intamplarea asta care sa imi foloseasca mai tarziu. Asa, am ramas doar cu intrebarea "ce-o fi patit?!"
ceacupanda
Postat pe 22 August 2008 14:46
Din ce am vazut eu la Pesti se aprind repede, mai mult ca un foc de paie.... sau cateodata se entuziasmeaza (prea mult dupa parerea mea) si vorbesc multe, fac planuri, etc... Eu traiesc cu un Peste si am invatat sa nu iau de bun tot ce zice astept sa vad daca e ceva ce duce la bun sfarsit sau e doar entuziasm de moment
diana77
Postat pe 22 August 2008 18:55

E foarte ciudat sa citesc ce ati scris despre barbatul pesti,mai ales ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.Ne-am cunoscut,ne-am placut din prima clipa,nu puteam sa ne luam ochii unul de la celalalt,mi-a marturisit ca se simte atras de mine(am corespondat prin mail pentru ca el e american),ne-am facut planuri de vacanta impreuna,pentru ca apoi sa nu mai dea nici un semn.A nu se intelege gresit:ne-am cunoscut "in direct"nu prin intermediul calculatorului,deci am avut acel contact vizual extrem de important. Adevarul e ca e un tip foarte ocupat,dar nu-i inteleg deloc reactia.S-o fi plictisit,o fi fost vreo gluma proasta,habar n-am.Sunt extrem de curioasa daca atunci cand va reveni in Romania voi mai auzi ceva de el sau va ramane cea mai ciudata intamplare din viata mea.
bimbada
Postat pe 24 August 2008 14:48
Mda... tare ciudati si greu de citit sunt barbatii uneori...
Cred ca vom ramane cu impresia asta, a celei mai ciudate intamplari cu un barbat din vietile noastre.
Sper sa nu se mai intample, ca e foarte urat sentimentul pe care ti-l lasa o astfel de atitudine contradictorie neargumentata.
Asa o fi ei... sau doar pestii, cine stie?! Dar chiar ca privind la ce s-a intamplat totul pare o gluma proasta. Sau hai mai bine sa credem ca a fost o gluma proasta, decat sa ne framantam ca am gresit noi cu ceva.
Anyway, his loss... nu-i asa?!
ceacupanda
Postat pe 24 August 2008 23:13
pietenul meu este pesti...ma inteleg uper cu el ..stiu cum sai vb sti cum sal linistesc cand il ia nervi...se agita imediat,e fff gelos..dar are si un suflet super sensibil si daca leai intrat la inima isi dau si viata pt tine ...nu prea vor sa arate la alti ca pot fi si sensibil...de umor ce sa va zic sunt cei mai haiosi si glumeti...
mamaia22
Postat pe 25 August 2008 00:11
pai barbatul peste este cum ati spus si voi, glumet,atragator de obicei,puternic la suprafata,arogant,chiar ingamfat...la prima vedere,dar de fapt sunt sensibili.sunt fff fustangii,le place viata,dar dak ajungi sa le intrii la sufletel,si sa va intelegeti,e numai lapte si miere.Cel putin asa era un fost iubit,protector cu mine,glumet,intradevar avea momente cand isi arata sentimentele in public,dar si momente cand...se ferea de ochii prietenilor.in concluzie,dak stii cum sa ii iei si exista intelegere intre voi...sunt buni de luata acasa
pui_mic
Postat pe 25 August 2008 16:46
Si mie mi s-a intamplat asa cu un peste, de fapt e singurul care mi-a facut faza asta...adica, am fost impreuna 2 sapt., si dupa doua sapt. cand eu credeam ca totul merge din ce in ce mai bn, dintr-o data nu mai e de gasit, nu mai rasp la tel, la msg, cu greu am reusit sa scot de la el o explicatie, care sunt sigura ca nu mi-o dadea daca nu era un pic baut...de obicei din ce stiu eu, ei isi dau drumu la gura mai usor atunci cand au luat ceva la bord...at. iti spun tot.
In rest, despre pesti ce pot sa spun decat ca sunt foarte sensibili, romantici, dar si foarte imprevizibili, foarte greu de citit.
darlia
Postat pe 26 August 2008 17:04
Hmmm...cred ca depinde de persoana, de educatie. Eu am un peste langa mine de 4 ani de zile si nu am fost despartiti nici macar o zi, chiar daca sunt fecioara si fixista. Intr-adevar este imprevizibil, foarte incapatanat, introvertit (trebuie sa il trag de limba minute bune ca sa-mi spuna ce are), dar si foarte stabil in sentimente si odata ce spune ca-i place foarte mult de cineva poti fi convinsa ca e adevarat, daca se ataseaza emotional foarte greu se mai dezlipesc de respectiva. Si eu am patit cu sotul meu ce ai patit si tu acum. Dupa prima intalnire nici un semn de viata cateva zile (probabil asa rumega ei situatia), il intrebau prietenii cum a fost si el..nimic, chiar facea pe ursuzul. Abia dupa cateva zile m-a sunat si totusi acum suntem casatoriti.
madyo
Postat pe 27 August 2008 08:39
mie una nu mi mai trebuie pesti cate zile voi avea...introvertiti..DA!....posesivi...DAAA!!!!...gelosi..DAAA!!(fara motive)....aroganti..DA!....ingamfati...DA!...sa iasa mereu ei deasupra,toata lume agrseste numai ei au dreptate.....critici..non stop...vesnic nemultumiti....stabili in relatie...hmmm(aici depinde si de aducatie)...certareti....si..al meu era si violent!Sunt ff glumeti intradevar...dar tind sa exagereze cateodata,avand impresia ca esti luat/a la misto.Eu am stat cu el mai bine de 4 ani din care 3 i am petrecut sub acxelasi acoperis.....acum poate nu sunt toti la fel,avand in vedere ca zodia pesti este o zodie dubla(2 pesti)...depinde pe care din cei 2 il nimeresti...
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 21:59
Va multumesc pentru pareri, pentru concluziile voastre in urma experientelor cu barbatii Peste.
Ma simt mai bine acum stiind ca nu sunt singura care a trecut printr-o experienta din asta. E foarte intresant sa aflu ca impresiile mele in urma acestei scurte povesti se adeveresc, se potrivesc si cu intamplarile voastre.
Concluzia mea acum e ca aceste caracteristici de baza a oricarei zodii sunt intarite, pozitiv sau negativ, de educatie, de anturaj, de experienta de viata si de ce nu si de gradul de inteligenta sociala, inter-relationala al fiecaruia.
Experiente ciudate sigur vor mai veni, dar sper sa nu mai dau peste un barbat atat de rezervat, de introvertit niciodata. Prefer sa vorbeasca mai mult decat mine, ma pricep mai bine la temperat, calmat situatii si oameni.
ceacupanda
Postat pe 29 August 2008 12:26
...eu de un an si jumatate am o relatie cu un barbat Pesti...ce pot sa spun este ca, la inceput, am avut un moment de retinere referitor la implicarea in aceasta relatie. De ce?...pt ca barbatii pesti sunt un pic diferiti fata de ceilalti barbati...daca am face un "inventar " as spune ca atunci cand nimic nu-i tulbura, sunt afectosi, dornici, alintati, barbatii perfecti....iar cand ceva ii macina, sunt ft retrasi, cauta nod in papura in orice moment, sunt gelosi ...
...ceea ce am facut eu ca aceasta relatie sa merga si sa fiu un om fericit, a fost sa nu-l scot niciodata din starile in care este in momentele respective, sa-l inteleg, sa-l iubesc si sa-i ofer tot timpul ceea ce-si doreste, neconditionat, sa nu ma lansez in nicio competitie cu el, sa nu incerc sa-l schimb ci doar sa-i arat ca greseste atunci cand greseste, ca face bine atunci cand face bine...niciodata nu am pus conditii, in schimb m-am facut inteleasa asupra unor aspecte care imi provoaca disconfort si pe care nu ar trebui nici macar sa le nuanteze, nu mai spun sa si apara ca fapt...eu sunt taur, si taurii au un suflet ft bun, se implica in tot ceea ce intreprind, iubesc si se dedica neconditionat,... DAR, in momentul in care e ceva care apasa pe suflet, deranjeaza , i-au masuri in consecinta...

so....iubiti Pestii asa cum vor ei..sunt speciali...nu incercati sa-i schimbati pt ca nu o sa mearga...credeti-ma ca atunci cand le intrati la suflet, nu mai iesiti de acolo....never forever...


nykol33
Postat pe 5 Septembrie 2008 12:05
hm..si eu am o relatie cu un pesti de 3 ani si vreo 8 zile ce sa zic..tot ce s.a zis mai sus e adevarat...f ingamfati f siguri pe ei critici rautaciosi etc etc....dar cum au zis vreo 2 persoane mai sus daca ajungi sa le intri in suflet isi dau si vaita ptr tine..sunt genul de barbati care pur si simplu iau foc daca un altul se da la tine sau daca doar afla ca cineva a incercat sa iti faca rau....eu locuiesc cu el de 8 luni de zile suntem departe de tara si ne e bine...avem multe discutii din cauza caracterului ce il are dar intotdeauna ne impacam si ne intelegem dupa fiekre cearta si mai bine....si da sunt f f sensibili dar nu vor sa o arate si din cauza orgoliului lor risca si sa piarda persoana iubita numai sa nu arate cu adevarat cum sunt in adancul sufletului/....eu am trait o experienta de genul asta cu el si risca sa ma piarda si tot nu ar fi zis nici makr :stai nu pleca am gresit..: sau ceva de genul..plangea in alta camera sa nu il vad eu dar nu spunea nimic...si culmea ironiei tatal meu e tot pesti si e la fel k am vazut relatia lui cu mama mea ani la rand si sunt la fel atat iubitul meu cat si tatal meu aceleasi caractere...dar ar face orice ptr persoana iubita mai putin sa lase orgoliul ala care il au o ambitie si un orgoliu prostesti dupa parerea mea....oricum ar fi ei ,,stiu sa se faca foarte iubiti...si sunt f dulci atunci cand vor:)
nykoko
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:41
Prietenul lu vecina mea e Peste...hmm ce pot sa zic despre el??
E o afacere profitabila !
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:48
dar despre femeile pesti si barbatii gemeni?cum i-ati caracteriza?ce ziceti merge o relatie intre cei doi?
alexutza_dlagutza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:51
salut!eu tocmai ce am terminat o relatie de 10 luni cu un :peste"...se foarte gelos,posesiv si egoist...cat am fost impreuna pot sa bag mana in foc ca nu m-a inselat pt ca am locuit impreuna si stiam absolut tot ce face,ma alinta,aveam momente perfecte impreuna dar cand il apuca gelozia se termina tot...gasea tot felul de motive absurde,de ex:"ce te uiti la baieti?eu nu mai sunt destul de frumos pt tn?...nu ami suportam gelozia absurda..ma verifica tot timpulo:mail,telofin,messenger..sa vada ce am vb si cu cn am vb al ce ora si de cate ori /zi .era obsedat ce fac eu in permanenta si nu i-am dat niciodata motive pt nu a avea incredere in mn...ma omoara cel mai tare ca nu poate sa aiba incredere,l=am rugat daca tot ma controleaza s-o faca fara sa vad eu ca nu mai suport si facea mai rau pana m-a scos din sarite si l-am parasit,asta dupa o cerat apriga cu injuraturi si imbranceli,ceea ce m-a cam speriat..voi ce parere aveti?merita sa ma continui relatia cu un asemenea baiat? :sml-confused0006
laura_ct
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:37
barbatul pesti,in general este sufletist,darnic,prietenos,foarte intelegator;sotul meu face parte din zodia pesti si vreau sa va spun ca e o pers,. speciala;poate ptr. mine sau ptr fam.ce nu imi place,este ca nu e o pers.ambitioasa si nu spune totul ce are pe suflet.de multe ori,tine ascunsa cate o problema si se framanta de unul singur fara sa rezolve ceva.in rest ,e darnic,iubaret si putin sensibil .este sufletist.mai multe va spun cu alta ocazie
elly_postolache
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:01
Sotul meu e pesti suntem impreuna de opt ani si suntem casatoriti de 2ani acum asteptam si un copil , e adevarat ca sunt f dificili dar iti zic cu mana pe inima ca e cel mai bun prieten al meu , cel mai bun sot(face de toate in casa) si cel mai bun coleg de munca........uneori ii mai apuca il las si eu
in pace momentan ce sa fac ......alteori ii explic si parerea mea...........daca ii arati ca il iubesti odata el iti arata inzecit ca te iubeste, de gelos nu e ..cu toate ca ar putea fi eu lucrez intr-un mediu numai cu barbati si arat si bine.insa nu mi-a facut faze,,,,,,plus ca e f madru ca sotia lui are o cariera mult mai buna ca a lui .in felul meu il impulsionez si pe el as vrea f mult de la el insusi .Insa conteza si mult anturajul in care e ....e o persoana f influentabila..apleaca urehea la tot si daca il iei cu binisorul faci ce vrei din el............ai incercat asta sa te dai bie pe langa el ca o pisicutza si sa nu ii ceri nimic sa vezi ce rezultate obtii. Ma cel putzin la mine a mers pana acum..succes...
ionlea
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:15
De la: pui_mic, la data 2008-08-25 16:46:07pai barbatul peste este cum ati spus si voi, glumet,atragator de obicei,puternic la suprafata,arogant,chiar ingamfat...la prima vedere,dar de fapt sunt sensibili.sunt fff fustangii,le place viata,dar dak ajungi sa le intrii la sufletel,si sa va intelegeti,e numai lapte si miere.Cel putin asa era un fost iubit,protector cu mine,glumet,intradevar avea momente cand isi arata sentimentele in public,dar si momente cand...se ferea de ochii prietenilor.in concluzie,dak stii cum sa ii iei si exista intelegere intre voi...sunt buni de luata acasa



perfect de acord cu tine

eu o sa il si iau "acasa" in curand :D

abia astept:P

v-am pupat
diana_princessa
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:20
http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/143684.html >>>>>>>.Fiecare dintre noi e un inger cu o singura aripa,si nu putem zbura decat imbratisandu- ne ...si unde ar putea fi mai frumos ...decat pe malul marii??!) PUPICII!
livia_alecsandra
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:22
Barbatul peste e un vis...
Pentru tine unul ,,pierdut,,...
A fost fin si nu a vrut sa-ti spuna clar ce nu mergea intre voi...
Poate distanta.
Garant e ,,indragostit,, , un peste e vesnic indragostit,nu conteaza de cine si in ce conditii.
Sa-ti para rau de ce ai pierdut!
Sa-ti para bine ca s-a sfarsit inainte de a incepe!
misaolt
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:49
Barbatul pesti,varsator,taur...barbatul care nu are nici o explicatie pentru gestul sau care face ce face din instinct, caretraieste momentul si atit.Ce explicatii sa dea?????Ceri prea MULT
taurita61
Postat pe 16 Ianuarie 2009 07:46
De la: misaolt, la data 2009-01-15 20:49:14Barbatul peste e un vis...
Pentru tine unul ,,pierdut,,...
A fost fin si nu a vrut sa-ti spuna clar ce nu mergea intre voi...
Poate distanta.
Garant e ,,indragostit,, , un peste e vesnic indragostit,nu conteaza de cine si in ce conditii.
Sa-ti para rau de ce ai pierdut!
Sa-ti para bine ca s-a sfarsit inainte de a incepe!


hmm..f dureros....de ce sa ii para rau...la cati barbati sunt pe fata pamantului.asta e,nu a fost sa fie...si totul se intampla cu un scop in viata...poate va intalnii pe cineva care va fii un vis mai frumos decat un peste sau poate un alt peste
ancaface
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:09
se potriveste cel mai bine cu femeia rac :)
Astept sa ma votezi si tu la concursul de pe site-ul unde particip eu ! Thanks ! :* http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:46
te astept si pe tine cu un vot la poza mea ! Aici ai linkul ! Si ma poti adauga in lista ta de prieteni , sa vorbim :) Thanks ! http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:48
3 pesti am cunoscut:
primul - betiv, intorvertit, complexat, lenes, posesiv, gelos, dornic sa iasa in fata, nu suporta superioritatea femeii de langa el, invidios, laudaros, introvertitt, ascuns, in cele din ruma infidel
al doilea - infidel ,mincinos frumos, totusi sarmant si foarte cuceritor, in acelasi timp ingrozitor de imprevizibil
al treilea - orgolios, dornic de afirmare pe orice plan, la fel de puturos ca primul, doar distractia conteaza, serviciul nu.
Toti 3, aceeasi atitudine demna de incredere si bla bla la inceput. E doar o masca la ei, la fel ca si veselia si logoreea. de fapt sunt introvertiti, si nu isi exprima niciodata adevaratele ganduri.
Mie una....nu-mi mai trebuie in veci :))
Irinaenache
Postat pe 4 Februarie 2009 21:33
A ...acest e un subiect studiat de mine, am s-au am avut sot pesti cumnatii amundoi pesti vecinul pesti ei bine cred ca stiu multe despre ei. Am sa fac un rezumat scurt sa nu va plictisesc. Barbatii pest ,sun sensibili , artisti si filozofi sunt visatorii . NU TE CASATORII CU PESTII!!!!!! atit cred ca ajunge.
taurita61
Postat pe 5 Februarie 2009 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu scorpion,el scorpion dar ma cam indragostesc de un barbat in zodia pesti 5 De la: sweetgirlalexandra 28 Octombrie 2009 09:33
buna dimineata 9 De la: kudika149571 12 Iulie 2010 14:07
kudika069665 10 De la: elliaa 19 Septembrie 2009 20:58
Ne iubim dar nu putem fi impreuna 1 De la: 9 August 2019 13:08
Eu Leoaica, El Sagetator... 25 De la: bruneagra25 13 August 2009 09:39