Setari Cookie-uri

De ce femeile se ”vand” pentru nimicuri cotidiene?

Salut,urmãresc destul de des discuțiile pe forum și aș vrea sã vãd și eu pãrerea voastrã legat de un subiect pe care multe femei îl știu dar preferã sã nu îl discute. Foarte multe fete, femei ajung sã aibã o carierã strãlucitã într-un timp foarte scurt, pe un motiv de altfel banal de acum, cã sunt foarte pregãtite în domeniu și nu pentru așa zisele relații profesionale cu șefii, colegii de rang superior și multe altele. Mã întreb câte din femeile de succes de azi pot spune cu mâna pe suflet cã au reușit ceva în viațã pe forțe proprii, în condițiile în care vedem din ce în ce mai des peste tot fetițe care abia au învãțat sã scrie , cã vor sã devinã vedete de televiziune, fotomodele, și multe altele. Oare doar femeile care ies la o cafea cu șeful vor avea o poziție bunã în societate, sau doar cele care dau pe dinafarã de atâta frumusețe fãcutã în fotoshop?Oare nu s-au sãturat femeile de micile promovãri în funcție de cât de scurtã e fusta, sau cât de bine își fac datoria la serviciu mai mult în biroul șefului?
omiduka
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:28
Aș mai vrea sã știu dacã existã astfel de femei care au fost promovate pe aceste motive și dacã au o problemã cu asta
omiduka
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:37
esti invidioasa pe elena udrea?
miss_darine
Postat pe 21 Ianuarie 2010 20:56
De la: omiduka, la data 2010-01-21 13:37:55Aș mai vrea sã știu dacã existã astfel de femei care au fost promovate pe aceste motive și dacã au o problemã cu asta


dupa cum vezi se inghesuie toate sa recunoasca....
mahy33
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:13
De la: omiduka, la data 2010-01-21 13:28:50Salut,urmãresc destul de des discuțiile pe forum și aș vrea sã vãd și eu pãrerea voastrã legat de un subiect pe care multe femei îl știu dar preferã sã nu îl discute. Foarte multe fete, femei ajung sã aibã o carierã strãlucitã într-un timp foarte scurt, pe un motiv de altfel banal de acum, cã sunt foarte pregãtite în domeniu și nu pentru așa zisele relații profesionale cu șefii, colegii de rang superior și multe altele. Mã întreb câte din femeile de succes de azi pot spune cu mâna pe suflet cã au reușit ceva în viațã pe forțe proprii, în condițiile în care vedem din ce în ce mai des peste tot fetițe care abia au învãțat sã scrie , cã vor sã devinã vedete de televiziune, fotomodele, și multe altele. Oare doar femeile care ies la o cafea cu șeful vor avea o poziție bunã în societate, sau doar cele care dau pe dinafarã de atâta frumusețe fãcutã în fotoshop?Oare nu s-au sãturat femeile de micile promovãri în funcție de cât de scurtã e fusta, sau cât de bine își fac datoria la serviciu mai mult în biroul șefului?



unde lucrez eu, se angajeaza 70% pe pile. asta pot sa recunosc. insa!!!!! promovarile chiar sunt pe bune! o data pe an, primavara deobicei, se iau dosarele angajatilor si se "studiaza" evolutia. impreuna cu superiorii fiecarei persoane in cauza. de ex, Mitica de la xerox are cel putin 6 superiori. aia toti 6 dimpreuna cu directoru' fac un fel de sedinta. Ion zice ca Mitica progreseaza, Vasile zice ca e muncitor, Gheorghe zice ca intarzie la munca si tot asa...apoi se uita in dosarul "inculpatului" si se cauta daca omu a avut multe greseli, ce relatie a avut cu superiorii, alte incidente etc... pare complicat si multa munca...mai ales ca e o companie mare! dar asa se procedeaza. pana acum n-am auzit de o singura persoana care sa nu-si fi meritat promovarea! si ....crede-ma,se barfeste din greu!

am impresia ca tu te impotmolesti in niste stereotipii si crezi ca daca vezi doar siliconate la tv, in reviste, in scara ta, sau ti s-a intamplat sa-ti sufle o pipitza promovarea...asa e peste tot! dar nu e! si ca idee generala...eu una n-as lucra intr-o firma unde se promoveaza pzda, nu creierul!
greierash_is_back
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:14
De la: mahy33, la data 2010-01-21 21:13:09
De la: omiduka, la data 2010-01-21 13:37:55Aș mai vrea sã știu dacã existã astfel de femei care au fost promovate pe aceste motive și dacã au o problemã cu asta


dupa cum vezi se inghesuie toate sa recunoasca....


iti imaginezi ca n-o sa spuna una ca "da....eu am dansat in poalele sefului si acum sunt directoare". doar nu-i proasta! sar toate in capul ei si iar se lasa cu circ
greierash_is_back
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:15
Exista si companii in care este apreciata valoarea profesionala a angajatelor femei .pentru ca femeile au unele caracteristici de pret necesare intr-un busines: analiza , rabdare si o baza teoretica solida (hai sa vedem cati barbati tocilari exista!??).depinde de politica firmei si de modul de abordare.dar peste tot mai sunt si de umplutura "parasutele" trebuie sa castige si ele un ban si daca nu au creier ce sa faca....
kudika093476
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:58
In Romania cred k doar 10% din femeile de succes au reusit prin forte proprii,fara sa profite de niste sani siliconati,fara o partida de amor cu seful,fotograful,managerul,etc....nu sunt rea si nici invidioasa pe reusita lor.
ki_ss
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:47
Dar de femeile invidioase pe succesul altora de ce nu zici ?
Summer_
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:07
ca sa ajungi in varf pleci pe o scara de jos ....da nu stiu de ce am eu impresia ca vreti unela sa sariti niste trepte ale scarii .....si nu prea sunteti in stare....
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:22
eu am ceva de recunoscut...ops.

prima data salutare ....nu am fost avansata pentru

ca am acceptat avansurile sefului...am fost concediata
pentru ca nu le-am acceptat.. ...

si urmatorul interviu a inceput cu vrei sa iesim la
o cafea mai intai? sa ne cunoastem mai bine?
rezultatul...postul s-a ocupat pentru ca nu be-au cafea ...dar inteleg... astia sunt creierul barbatului...

ma rog ai celor care gandesc cu capul ala
kudika105787
Postat pe 29 Ianuarie 2010 20:13
Marea problema este, dupa parerea mea, ca cei care angajeaza sunt majoritatea barbati.
Nu sunt o feminista convinsa, dar daca femeile ar ocupa functii de conducere intr-o mai mare proportie, nu ar fi astfel de situatii.
crissyana
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:44
De la: SCRISTINA106, la data 2010-01-30 20:44:55Marea problema este, dupa parerea mea, ca cei care angajeaza sunt majoritatea barbati.
Nu sunt o feminista convinsa, dar daca femeile ar ocupa functii de conducere intr-o mai mare proportie, nu ar fi astfel de situatii.






... din pacate femeile nu sint solidare si nu au o baza realista si corecta a pretentiilor ... au o mare cantitate de Barby-Brutushi printre ele care prefera o capra cu seful (daca are o sefa incearca un transfer) decit sa faca fatza concurentei corecte a celorlalti ... si apoi le vezi preamarind sexul fara ''inhibitii'' (fara exceptie) si comportindu-se ridicol in diverse situatii ... iar prin ridicol minjesc multe femei cu adevarat capabile care nu ocupa functii atit de vizibile ... pina la un punct intradevar ...

marco918
Postat pe 31 Ianuarie 2010 04:54
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-21 21:14:18
De la: omiduka, la data 2010-01-21 13:28:50Salut,urmãresc destul de des discuțiile pe forum și aș vrea sã vãd și eu pãrerea voastrã legat de un subiect pe care multe femei îl știu dar preferã sã nu îl discute. Foarte multe fete, femei ajung sã aibã o carierã strãlucitã într-un timp foarte scurt, pe un motiv de altfel banal de acum, cã sunt foarte pregãtite în domeniu și nu pentru așa zisele relații profesionale cu șefii, colegii de rang superior și multe altele. Mã întreb câte din femeile de succes de azi pot spune cu mâna pe suflet cã au reușit ceva în viațã pe forțe proprii, în condițiile în care vedem din ce în ce mai des peste tot fetițe care abia au învãțat sã scrie , cã vor sã devinã vedete de televiziune, fotomodele, și multe altele. Oare doar femeile care ies la o cafea cu șeful vor avea o poziție bunã în societate, sau doar cele care dau pe dinafarã de atâta frumusețe fãcutã în fotoshop?Oare nu s-au sãturat femeile de micile promovãri în funcție de cât de scurtã e fusta, sau cât de bine își fac datoria la serviciu mai mult în biroul șefului?



unde lucrez eu, se angajeaza 70% pe pile. asta pot sa recunosc. insa!!!!! promovarile chiar sunt pe bune! o data pe an, primavara deobicei, se iau dosarele angajatilor si se "studiaza" evolutia. impreuna cu superiorii fiecarei persoane in cauza. de ex, Mitica de la xerox are cel putin 6 superiori. aia toti 6 dimpreuna cu directoru' fac un fel de sedinta. Ion zice ca Mitica progreseaza, Vasile zice ca e muncitor, Gheorghe zice ca intarzie la munca si tot asa...apoi se uita in dosarul "inculpatului" si se cauta daca omu a avut multe greseli, ce relatie a avut cu superiorii, alte incidente etc... pare complicat si multa munca...mai ales ca e o companie mare! dar asa se procedeaza. pana acum n-am auzit de o singura persoana care sa nu-si fi meritat promovarea! si ....crede-ma,se barfeste din greu!

am impresia ca tu te impotmolesti in niste stereotipii si crezi ca daca vezi doar siliconate la tv, in reviste, in scara ta, sau ti s-a intamplat sa-ti sufle o pipitza promovarea...asa e peste tot! dar nu e! si ca idee generala...eu una n-as lucra intr-o firma unde se promoveaza pzda, nu creierul!






... greirash ... esti prea incintata de locul tau de munca ... ... nu ai nici o duduie pe acolo care sa sara cite 3-4 trepte deodata sau niste bonusuri ''neasteptate'' la salar ? ...

... am lucrat o perioada in ro la o firma maricica si sefii straini se rugau de papushele din firma sa se marite ca deja la fiecare petrecere (team building ) se stringeau cite 3-4 pe fiecare si ii frecau si se frecau de le era rusine sa se mai ridice de pe canapele ... si daca nu doreau si tot nu scapau sa fie acompaniati acasa de cea mai ''norocoasa'' ... unii isi aduceau nevestele ca sa scape de toate fufele excitate de avantajul de a o face cu seful ... altii se faceau ca nu mai inteleg ...
marco918
Postat pe 31 Ianuarie 2010 05:07
De la: kudika105787, la data 2010-01-29 20:13:45 eu am ceva de recunoscut...ops.

prima data salutare ....nu am fost avansata pentru

ca am acceptat avansurile sefului...am fost concediata
pentru ca nu le-am acceptat.. ...

si urmatorul interviu a inceput cu vrei sa iesim la
o cafea mai intai? sa ne cunoastem mai bine?
rezultatul...postul s-a ocupat pentru ca nu be-au cafea ...dar inteleg... astia sunt creierul barbatului...

ma rog ai celor care gandesc cu capul ala






morala......ori invata si femeile sa bea cafea....ori...se combina ....
nu-i misoginism...stati linistiti!!
dar am vazut atatea posturi...ocupate de femei incopetente incat...uneori...e chiar scarbos sa vezi cum...neshte "BARBIE"...ocupa vremelnic...postul pt care nici macar nu-i pregatita!!
e adevarat ca exista si reversul...cand o femeie capabila...e inlocuita pt ca are demnitate...
vedeti cat de greu e sa gasesti calea?
de aceea...fiecare cred ca tre` sa-si cunoasca capacitatile si...daca e convins ca are sanse sa lupte pt a-si gasi calea .
ovidiu_42
Postat pe 1 Februarie 2010 06:51
la actualul loc de munca pe care il ocup sunt singurul cu toate actele in regula.. incompetenta si chiulul sau pupincurismul apare indiferent de sex, dar femeia are un avantaj in aceasta situatie, acum depinde si de sef, ca poate e un individ serios.
cat despre faza cu interviul, acum depinde de fiecare persoana in parte, dupa 3 ore de vorbit cu respectiva femeie ma bucuram ca inca traiesc
felixcat
Postat pe 1 Februarie 2010 10:44
Buna. Si eu am trecut prin ceva asemanator. Am fost la un interviu si persoana (care era de gen feminin) mi-a zis direct in fata, ca primesc postul doar daca am o minte deschisa, n-am inhibitii si accept sa mi-o pun cu seful si cu alti barbati ce au functii importante, cu care colaboreaza firma respectiva.
Am samas socata de tupeul tipei (care dupa faza si imbracaminte se vedea ce taratura e, dar taratura cu lant ditamai de aur la gat, cercei si o pereche de silicioane). Si salariu...primeam aproape 1000 E pe functia de asistenta personala a directorului ;)) Si restul tipelor ce lucrau acolo erau toate decoltate, machiate strident si cat mai impopotonate.
Bineinteles ca nici n-am mai calcat pe acolo..

Si am mai fost la un interviu unde scria ca e vb de Operator pc si acolo m-am trezit ca era vb de video-chat...unde m-au intampinat 2 tipi si au incercat sa ma convinga cat de corecti sunt ei si cat de avantajos ma plateste..in fine, totul numai ca sa ma convinga ca salariu mai mare si conditii mai bune nu as mai gasi in toata tara.
Abea asteptam sa plec de acolo. Ma ingrozea si faptul ca eram intr-un aparatament doar cu ei 2 :D

Sunt satula de atata testosteron...
LoreleyDiane
Postat pe 1 Februarie 2010 10:57
De la: LoreleyDiane, la data 2010-02-01 10:57:07Buna. Si eu am trecut prin ceva asemanator. Am fost la un interviu si persoana (care era de gen feminin) mi-a zis direct in fata, ca primesc postul doar daca am o minte deschisa, n-am inhibitii si accept sa mi-o pun cu seful si cu alti barbati ce au functii importante, cu care colaboreaza firma respectiva.
Am samas socata de tupeul tipei (care dupa faza si imbracaminte se vedea ce taratura e, dar taratura cu lant ditamai de aur la gat, cercei si o pereche de silicioane). Si salariu...primeam aproape 1000 E pe functia de asistenta personala a directorului ;)) Si restul tipelor ce lucrau acolo erau toate decoltate, machiate strident si cat mai impopotonate.
Bineinteles ca nici n-am mai calcat pe acolo..

Si am mai fost la un interviu unde scria ca e vb de Operator pc si acolo m-am trezit ca era vb de video-chat...unde m-au intampinat 2 tipi si au incercat sa ma convinga cat de corecti sunt ei si cat de avantajos ma plateste..in fine, totul numai ca sa ma convinga ca salariu mai mare si conditii mai bune nu as mai gasi in toata tara.
Abea asteptam sa plec de acolo. Ma ingrozea si faptul ca eram intr-un aparatament doar cu ei 2 :D

Sunt satula de atata testosteron...





Vorbesti serios???? :))) Ce idioata, cum sa iti spuna asa ceva??? Ce credea ca toate sunt ca ea? :)) ... Nu cred ca este o taratura ... poate doar o tipa careia ii plac banii foarte multe incat este capabila sa devina o dama de companie ceva mai stilish, nu gen dintr-alea de pe Centura:))) ... nu-i prea mare difirenta dar ... .
cleopatra89
Postat pe 1 Februarie 2010 11:07
Sa va spun despre un vis pe care l-am avut eu acum maxim o saptamana. Este aproximativ tema subiectului. Imi doresc foarte mult sa devin o femeie de afaceri, sa nu depinde de nimeni financiar nici de mama nici de un barbat. Eu sunt virgina si acum ceva tim am avut un crush, un tip ceva mai mare decat mine, mai cu bani, sa zicem, care are un fel de bar unde locuesc eu. La un moment dat in vis el afla ca sunt virgina si vrea sa se culce cu mine, un fel de afacere, si eu iam zis "Ok! Daca o iei ca o afacere vreau 50.000 Euro + o masina, nu neaparat noua, si actiuni la barul tau" zis si facut. Cu banii pe care i-am luat imi facusem planuri ce afacere sa imi deschid.
In fata primariei este un schelete de bloc, ma gandeam sa cumpar acel "bloc" sa il daram, sa il iau de la zero si sa fac acolo apartamente de inchiriat iar la parter sa fac o cafenea, o sala de fitness si un bar, gen pub.
O alta afacere este sa deschid in Vama Veche un fel de Motel - Pensiune, intr-o parte sa am casa unde locuiesc eu cu familia mea, 20 camere suprapuse modern facute si amenajate, fiecare camera baie proprie + in cealalta parte ca curtii o amenajare speciala pentru corturi, la care se adauga bai fete si baieti separate, toalete la fel, o bucatatrie afara, o camera cu masini de spalat, etc. totul modern si frumos.
Si cam asa visez eu sa ajung o femeie de afaceri .
Oricum nu se va pune problm chiar €sa o iau pe aceasta cale, dar cand o dorinta este mai mare decat tine si arde cu atata pasiune, visele trec dincolo de limitele oamenilor si de principii.
cleopatra89
Postat pe 1 Februarie 2010 11:22
dream on
mikiduta39
Postat pe 1 Februarie 2010 11:34
De la: cleopatra89, la data 2010-02-01 11:22:07Sa va spun despre un vis pe care l-am avut eu acum maxim o saptamana. Este aproximativ tema subiectului. Imi doresc foarte mult sa devin o femeie de afaceri, sa nu depinde de nimeni financiar nici de mama nici de un barbat. Eu sunt virgina si acum ceva tim am avut un crush, un tip ceva mai mare decat mine, mai cu bani, sa zicem, care are un fel de bar unde locuesc eu. La un moment dat in vis el afla ca sunt virgina si vrea sa se culce cu mine, un fel de afacere, si eu iam zis "Ok! Daca o iei ca o afacere vreau 50.000 Euro + o masina, nu neaparat noua, si actiuni la barul tau" zis si facut. Cu banii pe care i-am luat imi facusem planuri ce afacere sa imi deschid.
In fata primariei este un schelete de bloc, ma gandeam sa cumpar acel "bloc" sa il daram, sa il iau de la zero si sa fac acolo apartamente de inchiriat iar la parter sa fac o cafenea, o sala de fitness si un bar, gen pub.
O alta afacere este sa deschid in Vama Veche un fel de Motel - Pensiune, intr-o parte sa am casa unde locuiesc eu cu familia mea, 20 camere suprapuse modern facute si amenajate, fiecare camera baie proprie + in cealalta parte ca curtii o amenajare speciala pentru corturi, la care se adauga bai fete si baieti separate, toalete la fel, o bucatatrie afara, o camera cu masini de spalat, etc. totul modern si frumos.
Si cam asa visez eu sa ajung o femeie de afaceri .
Oricum nu se va pune problm chiar €sa o iau pe aceasta cale, dar cand o dorinta este mai mare decat tine si arde cu atata pasiune, visele trec dincolo de limitele oamenilor si de principii.

pai cu 50000 de euro chiar raman la stadiul de vis toate constructiile alea
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 11:38
De la: LoreleyDiane, la data 2010-02-01 10:57:07Buna. Si eu am trecut prin ceva asemanator. Am fost la un interviu si persoana (care era de gen feminin) mi-a zis direct in fata, ca primesc postul doar daca am o minte deschisa, n-am inhibitii si accept sa mi-o pun cu seful si cu alti barbati ce au functii importante, cu care colaboreaza firma respectiva.
Am samas socata de tupeul tipei (care dupa faza si imbracaminte se vedea ce taratura e, dar taratura cu lant ditamai de aur la gat, cercei si o pereche de silicioane). Si salariu...primeam aproape 1000 E pe functia de asistenta personala a directorului ;)) Si restul tipelor ce lucrau acolo erau toate decoltate, machiate strident si cat mai impopotonate.
Bineinteles ca nici n-am mai calcat pe acolo..

Si am mai fost la un interviu unde scria ca e vb de Operator pc si acolo m-am trezit ca era vb de video-chat...unde m-au intampinat 2 tipi si au incercat sa ma convinga cat de corecti sunt ei si cat de avantajos ma plateste..in fine, totul numai ca sa ma convinga ca salariu mai mare si conditii mai bune nu as mai gasi in toata tara.
Abea asteptam sa plec de acolo. Ma ingrozea si faptul ca eram intr-un aparatament doar cu ei 2 :D

Sunt satula de atata testosteron...





acu`...sincer...vezi ce inseamna...sa nu stii!! ....ca...daca stiai....era mult mai ushor....acu`!!!
si...poate stiai ce sa faci!!!


ovidiu_42
Postat pe 1 Februarie 2010 18:25
frumusetea naturala rezista fara artificii .
kudika099473
Postat pe 4 Februarie 2010 11:12
-pentru ca nu le au =NIMICURILE=
kudika099473
Postat pe 4 Februarie 2010 11:16
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 11:38:36
De la: cleopatra89, la data 2010-02-01 11:22:07Sa va spun despre un vis pe care l-am avut eu acum maxim o saptamana. Este aproximativ tema subiectului. Imi doresc foarte mult sa devin o femeie de afaceri, sa nu depinde de nimeni financiar nici de mama nici de un barbat. Eu sunt virgina si acum ceva tim am avut un crush, un tip ceva mai mare decat mine, mai cu bani, sa zicem, care are un fel de bar unde locuesc eu. La un moment dat in vis el afla ca sunt virgina si vrea sa se culce cu mine, un fel de afacere, si eu iam zis "Ok! Daca o iei ca o afacere vreau 50.000 Euro + o masina, nu neaparat noua, si actiuni la barul tau" zis si facut. Cu banii pe care i-am luat imi facusem planuri ce afacere sa imi deschid.
In fata primariei este un schelete de bloc, ma gandeam sa cumpar acel "bloc" sa il daram, sa il iau de la zero si sa fac acolo apartamente de inchiriat iar la parter sa fac o cafenea, o sala de fitness si un bar, gen pub.
O alta afacere este sa deschid in Vama Veche un fel de Motel - Pensiune, intr-o parte sa am casa unde locuiesc eu cu familia mea, 20 camere suprapuse modern facute si amenajate, fiecare camera baie proprie + in cealalta parte ca curtii o amenajare speciala pentru corturi, la care se adauga bai fete si baieti separate, toalete la fel, o bucatatrie afara, o camera cu masini de spalat, etc. totul modern si frumos.
Si cam asa visez eu sa ajung o femeie de afaceri .
Oricum nu se va pune problm chiar €sa o iau pe aceasta cale, dar cand o dorinta este mai mare decat tine si arde cu atata pasiune, visele trec dincolo de limitele oamenilor si de principii.

pai cu 50000 de euro chiar raman la stadiul de vis toate constructiile alea



Cu 500000 euro incep macar un ieftina macar nu??? :))) ...
Nu-mi spulbera vizul te rog ... macar la stadiul de vis sa ramana :D:P
cleopatra89
Postat pe 4 Februarie 2010 18:25
[quote name='cleopatra89' date='2010-02-04 18:25:Cu 500000 euro incep macar un ieftina macar nu??? :))) ...
Nu-mi spulbera vizul te rog ... macar la stadiul de vis sa ramana :D:P [/quote]
pai, acum ai adaugat un zerou la suma aia,daca mai pui inca unul atunci sigur ti se va implini visul
miss_darine
Postat pe 4 Februarie 2010 18:33
De la: cleopatra89, la data 2010-02-04 18:25:06
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 11:38:36
De la: cleopatra89, la data 2010-02-01 11:22:07Sa va spun despre un vis pe care l-am avut eu acum maxim o saptamana. Este aproximativ tema subiectului. Imi doresc foarte mult sa devin o femeie de afaceri, sa nu depinde de nimeni financiar nici de mama nici de un barbat. Eu sunt virgina si acum ceva tim am avut un crush, un tip ceva mai mare decat mine, mai cu bani, sa zicem, care are un fel de bar unde locuesc eu. La un moment dat in vis el afla ca sunt virgina si vrea sa se culce cu mine, un fel de afacere, si eu iam zis "Ok! Daca o iei ca o afacere vreau 50.000 Euro + o masina, nu neaparat noua, si actiuni la barul tau" zis si facut. Cu banii pe care i-am luat imi facusem planuri ce afacere sa imi deschid.
In fata primariei este un schelete de bloc, ma gandeam sa cumpar acel "bloc" sa il daram, sa il iau de la zero si sa fac acolo apartamente de inchiriat iar la parter sa fac o cafenea, o sala de fitness si un bar, gen pub.
O alta afacere este sa deschid in Vama Veche un fel de Motel - Pensiune, intr-o parte sa am casa unde locuiesc eu cu familia mea, 20 camere suprapuse modern facute si amenajate, fiecare camera baie proprie + in cealalta parte ca curtii o amenajare speciala pentru corturi, la care se adauga bai fete si baieti separate, toalete la fel, o bucatatrie afara, o camera cu masini de spalat, etc. totul modern si frumos.
Si cam asa visez eu sa ajung o femeie de afaceri .
Oricum nu se va pune problm chiar €sa o iau pe aceasta cale, dar cand o dorinta este mai mare decat tine si arde cu atata pasiune, visele trec dincolo de limitele oamenilor si de principii.

pai cu 50000 de euro chiar raman la stadiul de vis toate constructiile alea



Cu 500000 euro incep macar un ieftina macar nu??? :))) ...
Nu-mi spulbera vizul te rog ... macar la stadiul de vis sa ramana :D:P

asta ti-e visul???sa te f*ti pe bani???haaaaaaaahaaaaaa
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 18:39
De la: cleopatra89, la data 2010-02-04 18:25:06
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 11:38:36
De la: cleopatra89, la data 2010-02-01 11:22:07Sa va spun despre un vis pe care l-am avut eu acum maxim o saptamana. Este aproximativ tema subiectului. Imi doresc foarte mult sa devin o femeie de afaceri, sa nu depinde de nimeni financiar nici de mama nici de un barbat. Eu sunt virgina si acum ceva tim am avut un crush, un tip ceva mai mare decat mine, mai cu bani, sa zicem, care are un fel de bar unde locuesc eu. La un moment dat in vis el afla ca sunt virgina si vrea sa se culce cu mine, un fel de afacere, si eu iam zis "Ok! Daca o iei ca o afacere vreau 50.000 Euro + o masina, nu neaparat noua, si actiuni la barul tau" zis si facut. Cu banii pe care i-am luat imi facusem planuri ce afacere sa imi deschid.
In fata primariei este un schelete de bloc, ma gandeam sa cumpar acel "bloc" sa il daram, sa il iau de la zero si sa fac acolo apartamente de inchiriat iar la parter sa fac o cafenea, o sala de fitness si un bar, gen pub.
O alta afacere este sa deschid in Vama Veche un fel de Motel - Pensiune, intr-o parte sa am casa unde locuiesc eu cu familia mea, 20 camere suprapuse modern facute si amenajate, fiecare camera baie proprie + in cealalta parte ca curtii o amenajare speciala pentru corturi, la care se adauga bai fete si baieti separate, toalete la fel, o bucatatrie afara, o camera cu masini de spalat, etc. totul modern si frumos.
Si cam asa visez eu sa ajung o femeie de afaceri .
Oricum nu se va pune problm chiar €sa o iau pe aceasta cale, dar cand o dorinta este mai mare decat tine si arde cu atata pasiune, visele trec dincolo de limitele oamenilor si de principii.

pai cu 50000 de euro chiar raman la stadiul de vis toate constructiile alea



Cu 500000 euro incep macar un ieftina macar nu??? :))) ...
Nu-mi spulbera vizul te rog ... macar la stadiul de vis sa ramana :D:P

asta ti-e visul???sa te f*ti pe bani???haaaaaaaahaaaaaa
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 18:39
ACESTE BARBIE INCAPABILE DESPRE CARE VB TU CRED
CA SUNT BAUTOARE DE CAFEA( )
CU SEFUL...
kudika105787
Postat pe 8 Februarie 2010 19:22
De la: ovidiu_42, la data 2010-02-01 06:51:32
De la: kudika105787, la data 2010-01-29 20:13:45 eu am ceva de recunoscut...ops.

prima data salutare ....nu am fost avansata pentru

ca am acceptat avansurile sefului...am fost concediata
pentru ca nu le-am acceptat.. ...

si urmatorul interviu a inceput cu vrei sa iesim la
o cafea mai intai? sa ne cunoastem mai bine?
rezultatul...postul s-a ocupat pentru ca nu be-au cafea ...dar inteleg... astia sunt creierul barbatului...

ma rog ai celor care gandesc cu capul ala






morala......ori invata si femeile sa bea cafea....ori...se combina ....
nu-i misoginism...stati linistiti!!
dar am vazut atatea posturi...ocupate de femei incopetente incat...uneori...e chiar scarbos sa vezi cum...neshte "BARBIE"...ocupa vremelnic...postul pt care nici macar nu-i pregatita!!
e adevarat ca exista si reversul...cand o femeie capabila...e inlocuita pt ca are demnitate...
vedeti cat de greu e sa gasesti calea?
de aceea...fiecare cred ca tre` sa-si cunoasca capacitatile si...daca e convins ca are sanse sa lupte pt a-si gasi calea .

ACESTE BARBIE INCAPABILE DESPRE CARE VB TU CRED
CA SUNT BAUTOARE DE CAFEA( )
CU SEFUL...

SCUZE PENTRU ANTERIORUL MESAJ..TREBUIA SA CITEZ
kudika105787
Postat pe 8 Februarie 2010 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul meu vorbeste tot tipul cu fosta 22 De la: kudika_993705 30 Septembrie 2015 00:47
se intoarce roata 36 De la: ilincafrumu 17 August 2011 12:50
Ce sa fac ca sa fie totul bine? 11 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 03:56
ii e rusine cu mine de acasa la el nu ma duce si ne vedem doar 5 min pe zi? 20 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:10
Am nevoie de sfaturi !!! 7 De la: MSFVAL 20 Februarie 2014 10:19