Setari Cookie-uri

waiting for orgasm

hei.
Mi-am inceput viata sexuala de curand. Totul merge struna doar ca..nu pot sa am orgasm.
E trist pentru ca ma gandesc ca sunt anormala,avand in vedere ca am inteles ca majoritatea femeilor au,chiar foarte repede.
Desi sunt foarte excitata,ma simt foarte bine si simt ca mai e putin si se intampla,se intampla altceva,nu stiu ce si intru intr-un fel de blocaj psihic si zic 'Cut!'.
Atunci simt ca nu mai pot sa rezist gen,si imi vine sa il dau pe prietenul meu la o parte si ma opresc..
Mentionez ca era vorba si de clitoris si de vagin.
Cand e vorba de masturbare se intampla la fel,renunt imediat.
Sunt sigura ce e ceva psihic,am o gramada de complexe peste care nu stiu cum sa trec si mai nou si faza cu orgasmul a devenit un complex,pentru ca nimeni nu intelege cum nu il pot avea deoarece este 'atat de usor'-in privinta majoritatii.
Nu stiu ce detalii sa mai ofer,dar mi-ar placea sa citesc niste pareri..
cincisprezecesute
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:09
http://www.romedic.ro/lipsa-orgasmului-la-femei-anorgasmia--0P931
miss_darine
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:25
o spalare pe creier si esti ca nou:))))))sau noua
just_heaven
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:18
De la: just_heaven, la data 2010-01-22 09:18:38o spalare pe creier si esti ca nou:))))))sau noua
sa nu uitam sa punem ariel:D
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:21
De la: yumalai, la data 2010-01-22 09:21:51
De la: just_heaven, la data 2010-01-22 09:18:38o spalare pe creier si esti ca nou:))))))sau noua
sa nu uitam sa punem ariel:D



ariel sau mult laptic.....
just_heaven
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:25
De la: just_heaven, la data 2010-01-22 09:25:36
De la: yumalai, la data 2010-01-22 09:21:51
De la: just_heaven, la data 2010-01-22 09:18:38o spalare pe creier si esti ca nou:))))))sau noua
sa nu uitam sa punem ariel:D



ariel sau mult laptic.....
ce vrei tu :d [img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/87/87434c3wor9yztz.gif[/img][/url]
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:30
imi place nick-ul tau....daca e in euro deja am un orgasm
freakbabe
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:44
De la: cincisprezecesute, la data 2010-01-21 22:09:39hei.
Mi-am inceput viata sexuala de curand. Totul merge struna doar ca..nu pot sa am orgasm.
E trist pentru ca ma gandesc ca sunt anormala,avand in vedere ca am inteles ca majoritatea femeilor au,chiar foarte repede.
Desi sunt foarte excitata,ma simt foarte bine si simt ca mai e putin si se intampla,se intampla altceva,nu stiu ce si intru intr-un fel de blocaj psihic si zic 'Cut!'.
Atunci simt ca nu mai pot sa rezist gen,si imi vine sa il dau pe prietenul meu la o parte si ma opresc..
Mentionez ca era vorba si de clitoris si de vagin.
Cand e vorba de masturbare se intampla la fel,renunt imediat.
Sunt sigura ce e ceva psihic,am o gramada de complexe peste care nu stiu cum sa trec si mai nou si faza cu orgasmul a devenit un complex,pentru ca nimeni nu intelege cum nu il pot avea deoarece este 'atat de usor'-in privinta majoritatii.
Nu stiu ce detalii sa mai ofer,dar mi-ar placea sa citesc niste pareri..


dupa 'cut' sa un 'paste'
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:49
De la: cincisprezecesute, la data 2010-01-21 22:09:39hei.
Mi-am inceput viata sexuala de curand. Totul merge struna doar ca..nu pot sa am orgasm.
E trist pentru ca ma gandesc ca sunt anormala,avand in vedere ca am inteles ca majoritatea femeilor au,chiar foarte repede.
Desi sunt foarte excitata,ma simt foarte bine si simt ca mai e putin si se intampla,se intampla altceva,nu stiu ce si intru intr-un fel de blocaj psihic si zic 'Cut!'.
Atunci simt ca nu mai pot sa rezist gen,si imi vine sa il dau pe prietenul meu la o parte si ma opresc..
Mentionez ca era vorba si de clitoris si de vagin.
Cand e vorba de masturbare se intampla la fel,renunt imediat.
Sunt sigura ce e ceva psihic,am o gramada de complexe peste care nu stiu cum sa trec si mai nou si faza cu orgasmul a devenit un complex,pentru ca nimeni nu intelege cum nu il pot avea deoarece este 'atat de usor'-in privinta majoritatii.
Nu stiu ce detalii sa mai ofer,dar mi-ar placea sa citesc niste pareri..



da' de unde stii cum arata orgasmu'?
geo_xx
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:06
De la: freakbabe, la data 2010-01-22 23:44:43imi place nick-ul tau....daca e in euro deja am un orgasm


nebuna ..ca de obicei
ionelaela
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:14
mergi la un psiholog .......... e la moda
perce_neige
Postat pe 24 Ianuarie 2010 06:45
De la: cincisprezecesute, la data 2010-01-21 22:09:39 mai nou si faza cu orgasmul a devenit un complex,pentru ca nimeni nu intelege cum nu il pot avea deoarece este 'atat de usor'-in privinta majoritatii.


In privinta majoritatii masculine vrei sa spui nu ? Mai frunzareste un pic forumul si poate descoperi ca nu esti singura femeie care are probleme cu orgasmu
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2010 08:42
nu esti u de vina zic eu..depinde de el..poate k nu e indeajuns de bun..asha eram sh eu q primul baiat..e chestia k stai stresata sh nu t potzi concentra asupra orgasmului k esti la inceput nici eu nu aveam la inceput sh q tipul respectiv..dar aqm ..am un pr de 7 luni nu se lasa pana nu ma face sa`mi tremure picioarele :)) sh am sh 3 4 depinde kt de lung e actul sexual..eu zic sa lashi rushinea la o parte..sa te concentrezi bine numai asupra placerii sh la nmk altceva sh va fi bine..nu dispera..nu esti nebuna sh nu ai nevoie de psiholog..nimeni nu are dn prima:*:*:*
dah
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:10
De la: kudika085573, la data 2010-01-29 19:10:27nu esti u de vina zic eu..depinde de el..poate k nu e indeajuns de bun..asha eram sh eu q primul baiat..e chestia k stai stresata sh nu t potzi concentra asupra orgasmului k esti la inceput nici eu nu aveam la inceput sh q tipul respectiv..dar aqm ..am un pr de 7 luni nu se lasa pana nu ma face sa`mi tremure picioarele :)) sh am sh 3 4 depinde kt de lung e actul sexual..eu zic sa lashi rushinea la o parte..sa te concentrezi bine numai asupra placerii sh la nmk altceva sh va fi bine..nu dispera..nu esti nebuna sh nu ai nevoie de psiholog..nimeni nu are dn prima:*:*:*

mama'ta stie ce faci tu?
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:16
hei, cincisprezece sute...
Vad ca nimeni nu este dispus sa te ajute... si chiar femeile care ar putea sa te indrume iti dau mesaje aiurea...
In primul rand...nu stiu cati ani ai, care este experienta ta de viata, daca esti sau nu intr-adevar pregatita sa ai o viata sexuala...daca iti iubesti sau nu prietenul sau daca doar vrei sa faci sex...Sunt foarte multi factori care contribuie la inhibitie/dezhibitie in activitatea sexuala. Prietenul tau a mai avut si alte experiente sau ati fost amandoi virgini ? Si multe alte asemenea intrabari la care nici nu ar trebui sa raspunzi pe un astfel de site unui/unor necunoscuti si mai ales necalificati !
Faptul ca nu reusesti sa ai orgasm nici prin masturbare e un semn ca tu ai o problema cu tine, poate intr-adevar ar trebui sa discuti cu un sexolog sau un psiholog, este firesc sa apelezi la un ajutor calificat.Imbucurator este faptul ca realizezi ca ai o problema si cauti solutii dar ar trebui sa le cauti acolo unde le-ai putea primi pe cele bune! Nu mai cauta ajutor pe sit-uri de genul asta, raspunsurile in bataie de joc iti pot face mai degraba rau decat bine...
Sa ai o zi frumoasa, pa !
dancombi
Postat pe 4 Februarie 2010 10:40
"waiting for orgasm" vezi ca vine cu trenul de cinci si un sfert!
iacinta
Postat pe 4 Februarie 2010 10:53
am trecut si eu prin asta...ai nevoie de rabdare si timp,lasa nervii de-o parte.incearca sa nu te gandesti la nimic in timpul actului sexual sau gandeste-te la ceva frumos.te sfatuiesc sa mai incerci sa te masturbezi linistita,fara graba...stai relaxata,in primul rand ai nevoie sa te cunosti tu pe tine,cauta locul care te excita cel mai mult si insista acolo...dar fara nervi ;)
kudika046295
Postat pe 4 Februarie 2010 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
!!!...ash avea o intrebare...!!! 29 De la: scorpio67 20 Iulie 2009 14:01
Fetis 13 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:43
Ce parere aveti despre damele de companie? 476 De la: llore21 2 Decembrie 2010 22:53
:d 4 De la: felixcat 25 Aprilie 2010 14:03
Nu simte nimic cand o ating. 8 De la: Nistor_Alexandru_2 20 Februarie 2016 14:18