Setari Cookie-uri

iubirea imposibila poate atinge perfectiunea?:)

Este o vb auzita, si poate in proportie mare traita de mine......insa, nehotarata fiind as vrea sa ma conving prin parerile voastre daca este adevarat.Visati la altceva decat aveti sau...sunteti intr-o asemenea postura?Daca da, cum faceti fata?Majoritatea persoanelor traiesc macar o data sentimentul pe care-l provoaca acea iubire interzisa,care din pacate este cea mai aproape de persoana din vis !!!Pareri?
rose30
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:54
Din pacate sunt de acord. Suntem vanatori prin structura si nu ne putem dori cu toata inima ceva de avem deja. E trist, dar adevarat
OanaTrifu
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:05
daca e interzisa nu are cum sa fie perfecta, dar de fapt nicio relatie nu e perfecta asa k "go, interziso, go!" :)) ( ceva gen "run , forest, run" )..

tot ce e interzis e frumos, dar nu si constructiv sau de durata ..
maria_radugrl
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:30
esti prea sigura pe tine!Iubirea imposibila poate atinge perfectiunea
E mai greu,dar daca iti doresti CU ADEVARAT ceva,cu siguranta reusesti!Tot ce pot sa spun e ca iubirea mea imposibila,acum e posibila(dupa multa munca de lamurire...)iar de perfectiune se apropie cu pasi repezi
the_O
Postat pe 8 Februarie 2010 12:15
iubire imposibila.....moralitate etica....este un cosmar un soi de detentie de care tu esti de vina si la care singura te condamni. Cred ca toate femeile au partea lor de iubire imposibila macar o data in viata. Norocoase sunt cele care si-o si implinesc.

Doreste-ti succesul unei iubiri imposibile, nu perfectiunea, e mult mai pamantesc!
nobodyy
Postat pe 8 Februarie 2010 15:01
poti defini iubirea imposibila ca si iubire platonica...
nu cred ca poate sa ajunga la perfectiune
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Februarie 2010 12:32
se poate....traiesc o poveste imposibila pe langa alta posibila....adevarata iubire o gasesti doar o data n viata...cititi despre suflete gemene si ve ti intelege
malephique
Postat pe 10 Februarie 2010 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o problema ciudataa ! 8 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 13:49
nu stiu ce sa fac!!! 26 De la: kudika103803 15 Ianuarie 2010 03:07
o singura singura gresala a fost fatala dar nu pate fi numita gresala 15 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:50
Macar o parere 29 De la: _Cryssa_ 4 Februarie 2011 09:12
va rog ajutati-ma pt mine f important!! 7 De la: ionutza02 6 Octombrie 2009 11:42