Setari Cookie-uri

Relatie complicata

In urma cu aproximativ 7 ani am avut o aventura cu un tip. S-a intamplat sa facem sex, insa nu au fost sentimente. Trecusera 2 ani de la prima iubire si am vrut sa.mi dovedesc ca o pot lua de la capat. N-a fost sa fie, insa nu asta e povestea in sine. Acum aprox 3 ani am cunoscut un tip online, dupa ce am conversat de cateva ori si dupa ce i.am "analizat" profilul am remarcat ca acel tip din urma cu ceva ani ii e fix cumnat..nu i.am zis nimic, insa o perioada de cateva luni am incetat sa.i mai raspund..Ironia sortii a facut sa incepem sa conversam din ce in ce mai des si sa punem problema unei relatii. El era plecat si urma sa vina sa ne cunoastem. Atunci am hotarat sa.i spun adevarul si sa.l las sa decida.. Nu a parut deranjat, ne.am intalnit, dupa ceva timp m.a cerut de sotie, am pus nunta, am plecat cu el..problemele abia dupa un an si ceva au inceput sa apara..sora lui nu ma suporta, chiar daca nu a fost deranjata la inceput..Acum, s.a despartit de mine ptr a 4 a oara si definitiv, zic eu, ptr ca nu poate trece peste "relatia" mea cu sora lui si peste faza cu cumnatul. Nu ii contesc decizia, insa ma simt foarte vinovata..simt ca i.am facut rau din prea multa iubire, chiar a fost iubire intre noi. El si acum spune ca ma iubeste dar nu poate trece peste asta. A fost cea mai mare greseala sa cred ca va fi totul roz si imi asum intreaga vina, chiar daca el nu era omul perfect si de.a lungul relatiei i.am trecut multe cu vederea..Ma omoara aceasta vina pe care mi.o asum intru-totul.. Va multumesc anticipat ptr sfaturi, chiar am nevoie de ele.
kudika_1034881
Postat pe 23 Decembrie 2018 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hepl 8 De la: kudikale 13 Mai 2012 11:42
nu stiu cum sa procedez... 4 De la: m_user 5 Noiembrie 2009 09:15
nu stiu ce sa fac... 12 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 15:56
O barfa la un pahar de Lipton Ice Tea 4 De la: kudika_10344 22 Noiembrie 2012 12:54
ast raspuns urgent!! 25 De la: andapui 26 Mai 2009 18:48