Setari Cookie-uri

reductil retras de pe piata!!!

aseara cautam de zor pastile care te ajuta sa slabesti. am cautat reductil pentru ca si mama le luase si avusese rezultate incredibile...ce mai, toate forumurile ma convinsesera...ruductil da rezultate!!! azi am sunat sa-mi fac programare la doctor pentru ca voiam sa-mi fac si analizele (am vazut ca are multe contraindicatii).
acum 20 de min aflu de la stiri ca au fost retrase de pe piata :((
cum poate un medic sa-ti recomande niste pastile despre care aflii apoi ca nici macar nu au fost testate!? mai mult..........foarte multe persoane nu au avut efecte secundare.....de ce sa le retraga complet? sa fie mai greu de obtinut....sau nu stiu......................... oricum.....starea generala de azi DEZAMAGIRE
monipag
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:13
Da, se pare ca vor sa retraga de pe piata pastilele care contin sibutramina - deci ar intra si Reductilul si Lindaxa. Or mai fi si altele.

Eu am luat reductil si...la mine nu a avut nici un fel de efect ...adica nici pozitiv, nici negativ , pur si simplu ca luam - ca nu luam era la fel, nu imi taia pofta de mancare cine-stie-ce, si nici efecte adverse nu am avut....
tequila_cu_varza
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:32
De la: monipag, la data 2010-01-22 20:13:11aseara cautam de zor pastile care te ajuta sa slabesti. am cautat reductil pentru ca si mama le luase si avusese rezultate incredibile...ce mai, toate forumurile ma convinsesera...ruductil da rezultate!!! azi am sunat sa-mi fac programare la doctor pentru ca voiam sa-mi fac si analizele (am vazut ca are multe contraindicatii).
acum 20 de min aflu de la stiri ca au fost retrase de pe piata :((
cum poate un medic sa-ti recomande niste pastile despre care aflii apoi ca nici macar nu au fost testate!? mai mult..........foarte multe persoane nu au avut efecte secundare.....de ce sa le retraga complet? sa fie mai greu de obtinut....sau nu stiu......................... oricum.....starea generala de azi DEZAMAGIRE


nu ar trebui sa fii dezamagita....um motiv a existat de au fost scoase de pe piata...plus de asta nu cred ca e o idee buna sa slabesti prin intermediul unor pastile, nu fac bine organismului....eu una nu m-as risca...cel mai bn ar fi sa incepem sa facem cat mai mult sport, sa avem o alimentatie cat mai sanatoasa si un program pe care sa il respectam......degeaba se inghit atatea pastile, daca acea persoana nu face deloc miscare si mananca mereu....e practic inutil...
freakbabe
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:45
eu l-am gasit azi in farmacie, m-a rugat o prietena sa-i iau! a mai fost o data zvonul asta si nu s-a intamplat nimic... cine stie..
Kitty_the_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:17
Cam asa, Kitty Oricum, la tv nu au zis decat ca "poate" ar urma sa se retraga de pe piata...
tequila_cu_varza
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:38
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-22 21:38:31Cam asa, Kitty Oricum, la tv nu au zis decat ca "poate" ar urma sa se retraga de pe piata...


nu se retrag sigur! sunt foarte eficiente si eu am luat si mie-a mers bine!
Kitty_the_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:42
De la: freakbabe, la data 2010-01-22 20:45:06
De la: monipag, la data 2010-01-22 20:13:11aseara cautam de zor pastile care te ajuta sa slabesti. am cautat reductil pentru ca si mama le luase si avusese rezultate incredibile...ce mai, toate forumurile ma convinsesera...ruductil da rezultate!!! azi am sunat sa-mi fac programare la doctor pentru ca voiam sa-mi fac si analizele (am vazut ca are multe contraindicatii).
acum 20 de min aflu de la stiri ca au fost retrase de pe piata :((
cum poate un medic sa-ti recomande niste pastile despre care aflii apoi ca nici macar nu au fost testate!? mai mult..........foarte multe persoane nu au avut efecte secundare.....de ce sa le retraga complet? sa fie mai greu de obtinut....sau nu stiu......................... oricum.....starea generala de azi DEZAMAGIRE


nu ar trebui sa fii dezamagita....um motiv a existat de au fost scoase de pe piata...plus de asta nu cred ca e o idee buna sa slabesti prin intermediul unor pastile, nu fac bine organismului....eu una nu m-as risca...cel mai bn ar fi sa incepem sa facem cat mai mult sport, sa avem o alimentatie cat mai sanatoasa si un program pe care sa il respectam......degeaba se inghit atatea pastile, daca acea persoana nu face deloc miscare si mananca mereu....e practic inutil...

corect....nimic nu se obtine usor...nu voiam sa iau niste pastile si sa bag mac si kfc....numai ca acestea ma ajutau sa vad mai repede rezultate (cel putin speram)...doar cu sport si regim se vad....dar tarziu.....in urma cu mult timp am participat la rochia de mireasa...o emisiune pe euforia...am fost la sala, remodelare si regim....am slabit 4 kg int-o luna dar nu se vedeau...ce-i drept le-am pus mai greu la loc.......
monipag
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:20
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-22 21:38:31Cam asa, Kitty Oricum, la tv nu au zis decat ca "poate" ar urma sa se retraga de pe piata...

eu nu am vazut stirea de la tv....mi-a spus mama...am citit doar pe net...ar fi bine sa fie asa :)
monipag
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:22
De la: monipag, la data 2010-01-22 23:22:16
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-22 21:38:31Cam asa, Kitty Oricum, la tv nu au zis decat ca "poate" ar urma sa se retraga de pe piata...

eu nu am vazut stirea de la tv....mi-a spus mama...am citit doar pe net...ar fi bine sa fie asa :)


sigur e asa, daca cumva nu le gasesti, se gasesc la mine si ti le trimit eu! sunt din sibiu:)
Kitty_the_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:24
De la: monipag, la data 2010-01-22 23:20:43
De la: freakbabe, la data 2010-01-22 20:45:06
De la: monipag, la data 2010-01-22 20:13:11aseara cautam de zor pastile care te ajuta sa slabesti. am cautat reductil pentru ca si mama le luase si avusese rezultate incredibile...ce mai, toate forumurile ma convinsesera...ruductil da rezultate!!! azi am sunat sa-mi fac programare la doctor pentru ca voiam sa-mi fac si analizele (am vazut ca are multe contraindicatii).
acum 20 de min aflu de la stiri ca au fost retrase de pe piata :((
cum poate un medic sa-ti recomande niste pastile despre care aflii apoi ca nici macar nu au fost testate!? mai mult..........foarte multe persoane nu au avut efecte secundare.....de ce sa le retraga complet? sa fie mai greu de obtinut....sau nu stiu......................... oricum.....starea generala de azi DEZAMAGIRE


nu ar trebui sa fii dezamagita....um motiv a existat de au fost scoase de pe piata...plus de asta nu cred ca e o idee buna sa slabesti prin intermediul unor pastile, nu fac bine organismului....eu una nu m-as risca...cel mai bn ar fi sa incepem sa facem cat mai mult sport, sa avem o alimentatie cat mai sanatoasa si un program pe care sa il respectam......degeaba se inghit atatea pastile, daca acea persoana nu face deloc miscare si mananca mereu....e practic inutil...

corect....nimic nu se obtine usor...nu voiam sa iau niste pastile si sa bag mac si kfc....numai ca acestea ma ajutau sa vad mai repede rezultate (cel putin speram)...doar cu sport si regim se vad....dar tarziu.....in urma cu mult timp am participat la rochia de mireasa...o emisiune pe euforia...am fost la sala, remodelare si regim....am slabit 4 kg int-o luna dar nu se vedeau...ce-i drept le-am pus mai greu la loc.......


poate ca se vad rezultate dar cat rau ii faci organismului?...poate ca se vad rezultate la exterior dar pe dinauntru te distrugi....parerea mea...
freakbabe
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:29
Am spus mai sus, si mai zic o data: eu am luat 2 luni Reductil in vara si la mine nu a avut chiar nici un efect -nici pozitiv ( nu mi-a taiat pofta de mancare asa cum se spune) si nici negativ (nu am avut chiar nimic)....asa ca, nu stiu ce sa mai cred
tequila_cu_varza
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:40
salut tequila_cu_varza


si eu am luat reductil si am fost foarte dezamagita sa vad k nu au nici un efect... eu am luat reductil 10 mg... crezi k daca le iau pe alea mai tari de 15 mg ar fi vreo diferenta?

tu de care ai luat?
ale_alexa_me
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:52
Asa am auzit si eu de la niste prietene despre reductil ca nu are chiar niciun efect
magda_miron
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:55
eu am inteles ca are ca efect ca nu mai dormi, te devitaminizezi si ajungi in 2 saptmaani un soi de zombie iresponsabil, cu care nu se mai intelege nimeni. Daca tu zici ca asta inseamna nici un efect super nu am ce zice
gabriela_sandu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:37
De la: gabriela_sandu, la data 2010-01-27 18:37:18 eu am inteles ca are ca efect ca nu mai dormi, te devitaminizezi si ajungi in 2 saptmaani un soi de zombie iresponsabil, cu care nu se mai intelege nimeni. Daca tu zici ca asta inseamna nici un efect super nu am ce zice


nu dormi in prima saptamana, zombie nu ajungi ca de la superslim ca doar am luat de ambele si oricum difera de la organism la organism!
Kitty_the_cat
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:48
Kitty_the_cat si eu auzisem ca si Gabriela despre Superslim ca iti da insomnii ingrozitoare si ca slabesti mult dar te devitaminizezi. Tu ai incercat? A avut efecte asupra ta?
dana_romos
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:34
De la: kudika077838, la data 2010-01-27 17:52:40salut tequila_cu_varza


si eu am luat reductil si am fost foarte dezamagita sa vad k nu au nici un efect... eu am luat reductil 10 mg... crezi k daca le iau pe alea mai tari de 15 mg ar fi vreo diferenta?

tu de care ai luat?


Si de 10 mg, si de 15 mg.
Am luat in total vreo 4 luni. Nu imi inhiba foamea mai mult decat o faceam eu, cu vointa proprie De aceea am renuntat.
La fel am patit si cu Regenon.
V-o spun sincer, NU sunt deloc contra acestor pastile, si m-ar fi bucurat sa am si eu niste rezultate...
Cred ca exista oameni, ca si noi, la care nu au nici un efect.
Iar acest lucru trebuie stiut.
tequila_cu_varza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:26
eu am luat reductil o luna , am slabit aproximativ 9-10 kg.dupa aceea bineinteles am inceput sa mananc, dar nu am mai pus kilogramele la loc .azi am fost la farmacie sa le iau si mi s a spus ca au fost retrase.am mai vazut ca sunt disponibile pe niste siteuri cred ca imi dau comanda :)
denysa93
Postat pe 2 Februarie 2010 22:09
Superslimu la mine nu a mers , adica senzatia de foame era la fel ,si da,avem niste insomnii groaznice
denysa93
Postat pe 2 Februarie 2010 22:11
buna,
vreau eu :)
le mai ai?
Luminitza2010
Postat pe 5 Mai 2010 23:31
Buna,as dori eu Reductil daca mai ai
romananca
Postat pe 4 Iunie 2010 10:15
E u m-am simtit foarte bine de ele,cine vrea mai am o cutie.
Ma gasiti pe mes ,camelia83irina@yahoo.com
camelia_27
Postat pe 7 Iunie 2010 10:02
Buna ! Sunt reprezentant oficial Hollywood reduct, formula imbunatatita a Reductil dar ca aici sibutramina e naturala . daca doresti sa comanzi flacon de 50 capsule plus un ghid de dieta in format electronic ( gratuit) la mine gasesti la 110 ron. stoc limitat1
Alina31
Postat pe 17 Iunie 2010 21:51
Buna ! Sunt reprezentant oficial Hollywood reduct, formula imbunatatita a Reductil dar ca aici sibutramina e naturala . daca doresti sa comanzi flacon de 50 capsule plus un ghid de dieta in format electronic ( gratuit) la mine gasesti la 110 ron. stoc limitat! poti accesa www.reductil.ro ca sa te convingi . mersi
Alina31
Postat pe 17 Iunie 2010 21:52
Buna ! Sunt reprezentant oficial Hollywood reduct, formula imbunatatita a Reductil dar ca aici sibutramina e naturala . daca doresti sa comanzi flacon de 50 capsule plus un ghid de dieta in format electronic ( gratuit) la mine gasesti la 110 ron. stoc limitat! ca sa te convingi te rog acceseaza www.reductil.ro. Deoarece livrarea se face prin reprezentanti , te rog sa ma contactezi! Multumesc!
Alina31
Postat pe 17 Iunie 2010 21:53
De la: Alina31, la data 2010-06-17 21:52:01Buna ! Sunt reprezentant oficial Hollywood reduct, formula imbunatatita a Reductil dar ca aici sibutramina e naturala . daca doresti sa comanzi flacon de 50 capsule plus un ghid de dieta in format electronic ( gratuit) la mine gasesti la 110 ron. stoc limitat! poti accesa www.reductil.ro ca sa te convingi . mersi



il vinzi pe sub mana ?????? aaaaaaaaa......are si sibura..............ceeeee??????????
anastasia_m
Postat pe 17 Iunie 2010 21:54
salut, ma numesc Bianca si sunt noua pe aici...voiam sa va intreb un lucru...eu am inceput sa iau REGENON RETARD 60mg cate o pastila pe zi...si ce-i drept pana acum am slabit ceva...mentionez ca iau de 5 zile aproximativ...nu am avut nici o reactie adversa...poate doar multa multa energie...pofta de mancare nu prea am...in fine...problema e alta...eu am luat pastilele respective din iasi pt k eram inca la facultate...dar acum sunt in botosani si nu gasesc deloc pastilele astea la negru, iar de reteta nu am putut face rost in nici unfel...si ar trebuie sa intrerup pana cand fac rost de pastile...va rog daca este cineva din bt care imi poate face rost de pastiel as fi recunoscatoare...aaa... si sa nu uit...din cate am inteles REGENON RETARD e aceeasi chestie ca REGENON simplu doar ca e in concentratie mai mare...daca as putea sa le continui cu altceva va rog sa imi spuneti...am citit tot ce este scris mai sus despre super splim si reductil akum nu stiu ce sa fac...de unde sa fac rost de pastilute si daca cineva ma poate ajuta....VA MULTUMESC FRUMOS SI ASTEPT UN RASP...SI SPOR LA SLABIT
bia123
Postat pe 25 Iunie 2010 20:56
De la: Alina31, la data 2010-06-17 21:53:10Buna ! Sunt reprezentant oficial Hollywood reduct, formula imbunatatita a Reductil dar ca aici sibutramina e naturala . daca doresti sa comanzi flacon de 50 capsule plus un ghid de dieta in format electronic ( gratuit) la mine gasesti la 110 ron. stoc limitat! ca sa te convingi te rog acceseaza www.reductil.ro. Deoarece livrarea se face prin reprezentanti , te rog sa ma contactezi! Multumesc!


Tu ori esti escroaca, ori bubui de proasta...sibutramina e amfetamina...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 21:04
unde anume ai gasit...in ce farmacie ca eu am cautat de zor si nimic.....toate farmacistele mi-au spus ca le-au retras....eu le-am folosit o perioada de maxim 5 luni impreuna cu siofor dupa prescriptia medicului si am ajuns de la 80 l 62kg. sml-happy0158: ..j m-am mentinut mancand normal pana mai recent cand m-am ingrasat si am ajuns la 75kg.sml-mad0217:..si nu mai gasesc reductil...spune-mi si mie unde ai gasit .pls:*
angel06
Postat pe 17 August 2010 16:20
salut...am luat o luna Regenon si vreau sa va spun ca am slabit in jur de 7 kg...paote si mai mult ..oricum totul depinde de psihic...cel putin la mine asa a fost...daca imi spuneam dimineata "azi vei fi happy orice ar fi si nu o sa mananci deloc dulciuri" chiar asa era...ce-i drept insomnii au fost dar nu in asa fel incat sa renunt....am o problema in schimb...ar trebui sa mai scap de 6 kg dar nu mai am de unde face rost de reteta ...daca stie cineva de unde pot "lua o reteta " pt Regenon sau Retard v-as fi recunoscatoare...In Botosani de preferat sau Iasi...sau na ...poate imi vinde cineva pastilute...Va rog ...Multumesc...Aaaa...c voiam sa va spun...daca aveti reteta Botosaniul e cel mai bun loc unde puteti gasi Regenon...problema e reteta :(...Va rog care ma poate ajuta?
bia123
Postat pe 18 August 2010 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
omegasvelt-o porcarie 2 De la: kudika226898 16 Martie 2011 07:04
slabesti 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentru slabit DESERT PLANT 2 De la: kudika004192 25 Martie 2009 10:47
Pastilele pt slabit 119 De la: kudika505441 13 August 2020 16:33
Reducere 15% la tratamente de slabit si nutritie in Cluj 2 De la: roz5blue6lila7 24 Februarie 2010 13:41
CEAIUL ZEIN 1 De la: b63msh 13 Decembrie 2009 01:59