Setari Cookie-uri

casatoriile cu barbatii mulsulmani...

salut am deschis acest subiect pentru ca ma fascineaza foarte multa lumea araba si as vrea din experientele voastre sa stiu ce inseamna casatoria cu un arab(musulman)
lumika
Postat pe 25 Ianuarie 2010 23:31
De la: lumika, la data 2010-01-25 23:31:08salut am deschis acest subiect pentru ca ma fascineaza foarte multa lumea araba si as vrea din experientele voastre sa stiu ce inseamna casatoria cu un arab(musulman)


Bine ai venit pe Kudika. Iti raspund maine, acu e tarziu, dar nu-mi fac griji ca primesti orcum sfaturi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Ianuarie 2010 00:00
:charge:
ankris
Postat pe 26 Ianuarie 2010 00:01
[img]http://emoticons4u.com/crazy/061.gif[/img]
ankris
Postat pe 26 Ianuarie 2010 00:03
daca te pasioneaza foarte mult sa iesi din casa doar insotita, sa devii scalava unui barbat incapabil de iubire, de a suporta toanele unui barbat care acum este cald cu tine, mai incolo este rece...daca esti gata sa accepti faptul ca intre voi nu va exosta comunicare niciodata si ca tu esti langa el pt a i face copii si atat..daca esti gata sa accepti ca te va insela si va avea mai multe amante..si exemplele pot continua...
zoredia
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:49
Ai uitat de patura-de-pus-in-cap,da' tabloul e complet.
nicossia
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:52
De la: nicossia, la data 2010-01-31 11:52:43Ai uitat de patura-de-pus-in-cap,da' tabloul e complet.


multe fete au avut de suferit pe urma asta si nu as vrea sa fiu in lcul lor cred ca nici tu nu
iulia069834
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:56
De la: lumika, la data 2010-01-25 23:31:08salut am deschis acest subiect pentru ca ma fascineaza foarte multa lumea araba si as vrea din experientele voastre sa stiu ce inseamna casatoria cu un arab(musulman)




... casatoria cu un arab ? ... un concurs de cine pe cine ... ar trebui sa te fascineze mai intii lumea othodoxa ca sa poti face comparatii ... dar sint sigur ca nu stii nimic despre ea si de aceea te ''fascineaza'' ceeava exotic ...

... in principiu sint tot oameni ... cu bun simt si caracter sau mincinosi si agresivi ... atita timp cit sint in romania e inca bine ... dupa ce pleaca de aici isi aduc aminte (sint ajutati sa isi aduca aminte) foarte repede cu ce pagina (asta sint crestinii pentru ei) s-au maritat si vor sa recupereze ...
marco918
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:08

nicossia
Postat pe 1 Februarie 2010 10:03
De la: iulia069834, la data 2010-01-31 11:56:02
De la: nicossia, la data 2010-01-31 11:52:43Ai uitat de patura-de-pus-in-cap,da' tabloul e complet.


multe fete au avut de suferit pe urma asta si nu as vrea sa fiu in lcul lor cred ca nici tu nu

Nu inteleg.Eu completam comentariul de deasupra ,cu care-s de acord.N-am acuzat pe nimeni de nimic ...sau arata-mi cum am facut-o,ca nu-mi dau seama de unde a iesit "riposta ".Chiar nu inteleg.
nicossia
Postat pe 1 Februarie 2010 10:11
Buna,
de unde tragi tu concluziile astea?ai avut o asemenea experienta?
eu sunt casatorita cu un arab musulman de 12 ani si n am trecut prin asa ceva.sunt respectata de el, am un job,2 copii frumosi si sunt crestina in continuare.sa stii ca viata mea nu s a schimbat in rau dupa casatorie,din contra pot sa spun ca nu visam sa fie asa cum o am.
si nici plapuma sau patura nu o port
kamkrys75
Postat pe 1 Februarie 2010 10:13
De la: nicossia, la data 2010-02-01 10:11:28
De la: iulia069834, la data 2010-01-31 11:56:02
De la: nicossia, la data 2010-01-31 11:52:43Ai uitat de patura-de-pus-in-cap,da' tabloul e complet.


multe fete au avut de suferit pe urma asta si nu as vrea sa fiu in lcul lor cred ca nici tu nu

Nu inteleg.Eu completam comentariul de deasupra ,cu care-s de acord.N-am acuzat pe nimeni de nimic ...sau arata-mi cum am facut-o,ca nu-mi dau seama de unde a iesit "riposta ".Chiar nu inteleg.


i-am scris initiatoarei....
iulia069834
Postat pe 13 Februarie 2010 12:06
nu la asa ceva
yumy
Postat pe 13 Februarie 2010 12:11
De la: yumalai, la data 2010-02-13 12:11:15nu la asa ceva


nu la asa ceva ce?
iulia069834
Postat pe 13 Februarie 2010 12:11
De la: iulia069834, la data 2010-02-13 12:11:51
De la: yumalai, la data 2010-02-13 12:11:15nu la asa ceva


nu la asa ceva ce?

la casatoriile cu barbatii musulmani
yumy
Postat pe 13 Februarie 2010 12:14
Am fost sclava unui musulman timp de 17 ani. Acum sunt in divort. Sfatul meu este sa-ti vezi de viata ta si sa lasi lumea musulmana.
kudika123794
Postat pe 21 Februarie 2010 07:58
am avut o colega de munca ce era musulmana,careia ii era frica si de fratele ei care desi era mai mic decat ea ii interzicea sa se amestece in discutiile" oamenilor mari".pentru ea barbatii erau sfinti stiau de toate............asa a fost crescuta,cu aceste idei,de a respecta barbatul ca si pe DUMNEZEU sa accepte tot ce face.ei i se parea anormal ca o fata la 25 de ani sa poata face ce vrea:sa mearga singura pe strada,sa-si lase parul despletit,sa fumeze.........lucruri care sunt banale. apoi s-a casatorit normal tot cu un musulman si nu se mai stie nimic de ea caci sotul nu i-a permis sa lucreze.asadar in final am inteles ca ei chiar ii placea viata asta si ca unor femei le place sa fie chinuite si injosite fiecare are in viata ceea ce isi doreste......si fecare isi alege strada vietii deci fiecare cu idealul lui
fran
Postat pe 24 Februarie 2010 16:22
Eu am o verisoara care a fost vrajita de lumea musulmana. A cunoscut un pakistanez pe internet care locuieste in Manchester, au vorbit o saptamana si apoi a plecat imediat in Anglia.
Mare mi a fost mirarea cand am vazut poze cu ea in sacul acela cu care se imbraca femeile musulmance, am aflat ca s a convertit la islamism, poarta hijab,invata alfabetul arab..n a iesit deloc din casa si are 2 luni de cand este acolo. De lucrat nici nu se pune problema.Dar ea nu are nimic impotriva.
Eu auzisem ca musulmanii sunt asa stricti cu femeile lor daca sunt in tara de origine,nicidecum in alta tara..
El e foarte posesiv,nu comunica deloc cu ea.
zoredia
Postat pe 26 Februarie 2010 12:49
drage kudika
din experienta proprie va day cateva sfaturi, si luati-le bine in considerare inainte sa va lasati cucerite de exotismul barbatului musulman, caci trebuie facuta bine daca vreti sa facet ceva cu ei....

am avut 2 relatii, una s-a incheiat repede, el a revenit, in genunchi sa ma ceara de nevasta, desi stia ca sunt cu altcineva, si inca mai spera, iar celalat suntem impreuna de un an si ne facem planuri de casatorie...dar ca sa ajung aici, a fost greu, am avut noroc de prieteni din lumea lor care mi-au dat sfaturi, si de un cap tare si fitzos de romanca indarjita ...deci
- nu au educatie in familie pt comunicare, afectiune, respect, sunt notiuni pe care nu le-au cunsocut...
- de obicei au anturajul lor, numai barbati si vorbesc numai de femei..desi sunt nuli...
- nu fac nimic in casa, nu se preocupa de binele familiei, pt ca asta cade in sarcina femei, femeie care nu are nevoie de dovezi de dragoste din punctul lor de vedere daca el aduce mancare acasa....mentalitate om de caverna, nu va suparati pe ei, asta au invatat....

dar...al meu arab musulman care la inceput era macho si avea pretentia ca eu ii apartin, a suferit atat de mult cand i-am dat papucii sa isi ia musulmanca, ca situatia s-a intors la 360 grade....va spun cu mana pe inima ca nu am crezut ca un barbat, fie din orice cultura, poate iubi cu atata patos si dorinta.....cum nu ii apreicam in mod extraordinar, nu l-am luat in seama cu efuziunile lui amoroase, chiar l-am catalogat smecher...dar a alergat atat de ult dupa mine ca m-a impresionat, si a facut atatea eforturi sa se schimbe ca mi-a dat o lectie de viata...
- a renuntat la amicii misogini cu care iesea mai tot timpul, singur a decis ca e pierdere de timp cu ei, pt ca a vazut ca noi doi avem gusturi comune in materie de distractie si mai aales pt ca l-am lasat liber sa se convinga singur ....
- de fiecare data cand isi impunea vointa, era mare scandal..urla el, urlam si eu, si tranteam usi mai tare decat el....si nici nu mai dadea de mine la telefon, iar cand aparea spasit la usa, ii explicam ca trebuie sa isi lustruiasca mentalitatea altfel ramane singur, pt ca araboice musulmance de la el din tara nu vrea, si mai ales ca acu si femeile lor s-au emancipat, divorteaza de ei a viteza luminii acum si el a vazut in grupul lui de prieteni cate divorturi se fac...
- deci daca nu are un pic de creier (al meu e inginer informatician), daca nu are noroc sa fie departe de familie (noi suntem in canada), si mai ales daca nu va iubeste la NEBUNIE....aveti foarte multa munca sa il re-educati....iar ingredientul esential la noi este ca se lasa dominat, dar DOAR ACASA, in public trebuie sa fi doamna , a nu fi prea libertina, ca sunt foarte nesiguri pe ei, pt ca nu sunt barbati crescuti de tati, sunt barbati cocolositi si stricati de mame, deci nu cunosc adevarata putere masculina protectoare a unui barbat adevarat, al meu descopera acum la 31 ...dar ce apreciez este ca vrea sa invete si face eforturi in fiecare zi, si stiu ca se datoreza 200% iubiri si caracterului meu de razboinic care nu se lasa calcat in picioare...la un moment dat ne luam la bataie, si eu dadeam mai tare, dar a invatat lectia si acum e oficial sub papuc cu o clauza esentiala...SA IL FACI SA CREADA CA EL E SEF...dar ma rasfata la nebunie pt asta...
deci cititi cu atentia si bafta.....de altfel, au cateva calitati esentiale care atrag toate femeile (sunt frumosi, sarmanti cand vor, foarteeee pasionali si iubitori de frumos, mancaciosi si foarte sensibili la facut compimente)...important sa stiti sa ii tneti...cum meritati, nu cu umilinta...
kudika061913
Postat pe 27 Februarie 2010 17:03


In concluzie, e grea magia cand crezi doar in ea!
kudika_17393
Postat pe 2 Octombrie 2012 18:32
De la: kudika123794, la data 2010-02-21 07:58:48Am fost sclava unui musulman timp de 17 ani. Acum sunt in divort. Sfatul meu este sa-ti vezi de viata ta si sa lasi lumea musulmana.




Multa bafta in solutionarea divortului! Tot dupa 17 ani am incetat si eu sa mai fiu sclava unui musulman iar acum la 2 ani de la divort pot sa spun cu mana pe inima ca a fost o decizie inteleapta sa pun capat umilintei. Acum mi-am gasit in sfarsit linistea sufleteasca si mi-am recapatat respectul de sine chiar daca divortul a durat 2 ani si am avut parte de multe amenintari si multa suferinta si m-a obligat sa cedez toate bunurile materiale in schimbul custodiei copiilor.



Pentru cea care a deschis topicul am un singur sfat: invata din greselile altora si nu te lasa pacalita de imaginea pe care ti-o ilustreaza individul la inceputul relatiei
kudika123794
Postat pe 5 Octombrie 2012 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselat de sotie 42 De la: ad__83 25 Iulie 2011 15:31
Traditii la nunta 15 De la: bursuka 28 Septembrie 2009 16:40
Are un respect profund pentru parintii lui..... 8 De la: kudika012552 15 Martie 2010 16:46
A divortat pentru mine dar oare e al meu? 43 De la: kudika_958855 2 Septembrie 2014 18:26
Vrei sa te casatoresti cu un negru? 16 De la: kudika_16543 17 Iulie 2014 21:06