Setari Cookie-uri

OLECO Doresc sa salvez o relatie care dureaza de aproape 5 ani!!!

Numele meu este Ovidiu si cer ajutor.
Sunt cu actuala prietena de aproape 5 ani. Acum relatia scartaie, partial din vina mea. De aproape 2 ani eu nu am serviciu si stau pe banii ei. Desi am cautat, nu am gasit ceva stabil, care sa mi se potriveasca. Ea a renovat apartamentul, ea a tinut casa. Eu o ajut la curatenie, gatesc ca sa o scap de munca cand vine de la servici. Este la fel de adevarat ca de aproape 2 ani, nici dragoste nu mai facem deoarece fosta mea prietena ne-a facut farmece, dupa cum a si recunoscut. Nu-i vorba de potenta pentru ca sunt viril ci doar de faptul ca acele farmece ma faceau sa stau departe de ea desi o doream enorm si aveam sentimente profunde pentru ea.
In decembrie mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca pentru ca s-a saturat sa traga singura iar eu doar sa consum.
I-am cerut sa aiba rabdare ca timpul va rezolva orice problema, dar spune ca si-a cam pierdut increderea-n mine. Vreau sa gasesc servici si sa-i demonstrez ca se poate baza din nou pe mine. Zice ca nu crede sa mai poata astepta, desi in sufletul ei ma iubeste chiar daca nu-mi mai spune verbal. Vreau sa-i arat ca sunt capabil sa o ajut financiar, sa fac o casa frumoasa si sa pun niste bani deoparte. Credeti-ma ca o vreau de sotie si vreau sa avem copilas impreuna. O iubesc enorm, o doresc alaturi de mine si nu vreau sa o pierd. Nu am inselat-o si nici nu o voi face desi ea este la servici si eu acasa. Nu as putea sa o privesc in ochi daca as umbla cu "dubluri" cum nici ea nu are pe altcineva in afara de mine. Macar aceasta incredere este reciproca.
De 2 saptamani este plecata din Bucuresti in interes de serviciu, iar maine este ziua ei de nastere. Regret enorm ca nu este fizic langa mine si o astept cu nerabdare sa vina acasa. Cred ca daca nu ma mai iubea si chiar era decisa sa ma paraseasca, nu ma mai suna si nu ma mai baga in seama, dar noi vorbim zilnic pe messenger, vorbim la telefon, se intereseaza de mine, ma intreaba ce fac, cum ma descurc iar asta imi demonstreaza ca in sufletul ei mai are dragoste pentru mine desi nu-mi spune ca ma iubeste. Iubirea stiu ca nu se spune ci se arata, iar ea arata prin fapte asa cum ai arat si eu desi nu aduc momentan bani in casa.
Cea care ne facea farmece a murit luna trecuta si sper ca odata cu ea sa dispara si raul facut impotriva noastra. M-am saturat sa se implice altii in relatia noastra. Vreau doar sa ne continuam relatia si in timp sa reusesc sa astup prapastia facuta intre noi. Mai vreau doar sa-mi acorde o sansa, una mica de care sa profit si sa-i demonstrez ca dragostea si sentimentele pentru ea sunt profunde, asa cum au fost mereu, dar poate ca n-am stiut sa le exprim asa cum trebuie si sa-i arat ca pot sa sustin o casa din punct de vedere financiar.
Am sanse sa salvez aceasta relatie?
Inclin sa cred ca DA. Voi ce spuneti?
OLECO
Postat pe 3 Februarie 2011 07:25
Nu cred ca mai ai nevoie de parerile noastre ci de cineva care sa-ti sustina punctul de vedere. Crezi in sinea ta ca poti salva relatia si asa si este insa asta numai de tine depinde. Problema ta cea mai mare in momentul actual este un loc de munca. Desigur n-ai sa gasesti peste noapte. In loc sa stai acasa sa fii casnic mai bine ti-ai dedica toata energia in gasirea unui loc de munca. Apeleaza si la o reconversie profesionala daca e cazul pentru ca din cate am inteles din comentariul tau, joburile pe care le-ai gasit nu t-i se potrivesc. Procedand astfel ai sanse ridicate sa fii observat de partenera ta si cine stie, poate va aprecia sincer eforturile tale iar relatia voastra v-a lua o turnura mult mai pozitiva.
Mult succes! [/quote]
P.S. Nu e nevoie sa-ti postezi problema pe mai multe topicuri. Raspunsurile vor fi aceleasi de la toti utilizatorii interesati de problema ta indiferent unde postezi!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 07:30
Nu mai da vina pe farmece...alea-s doar prostii In rest...eu cred ca ai o femeie minunata langa tine, pacat ca nu ai stiut sa o apreciezi! Sper totusi sa reusiti sa depasiti acest moment dificil!
mimi_ca29
Postat pe 3 Februarie 2011 07:48
Este un suflet minunat si de aceea vreau sa fac tot posibilul ca sa-l am alaturi. Nu sunt materialist ca sa spun ca o vreau pentru banii ei, dar o vreau alaturi de mine pentru faptul ca m-a acceptat asa cum sunt, cu bunele si relele mele, mi-a oferit liniste sufleteasca si ne simtim bine impreuna.

Vroiam sa stiu ce parere aveti voi, daca pot salva relatia?
OLECO
Postat pe 3 Februarie 2011 10:54
De la: OLECO, la data 2011-02-03 10:54:15Este un suflet minunat si de aceea vreau sa fac tot posibilul ca sa-l am alaturi. Nu sunt materialist ca sa spun ca o vreau pentru banii ei, dar o vreau alaturi de mine pentru faptul ca m-a acceptat asa cum sunt, cu bunele si relele mele, mi-a oferit liniste sufleteasca si ne simtim bine impreuna.

Vroiam sa stiu ce parere aveti voi, daca pot salva relatia?



Daca "misti"si tu ceva...cu siguranta poti salva relatia. Inca nu e tarziu, pune-te "pe treaba".
mimi_ca29
Postat pe 3 Februarie 2011 11:06
De la: OLECO, la data 2011-02-03 10:54:15Este un suflet minunat si de aceea vreau sa fac tot posibilul ca sa-l am alaturi. Nu sunt materialist ca sa spun ca o vreau pentru banii ei, dar o vreau alaturi de mine pentru faptul ca m-a acceptat asa cum sunt, cu bunele si relele mele, mi-a oferit liniste sufleteasca si ne simtim bine impreuna.

Vroiam sa stiu ce parere aveti voi, daca pot salva relatia?

Normal ca poti! Iar daca singura problema este faptul ca n-ai servici, accepta pentru o perioada orice ti se ofera si pe urma poti sa cauti ceva mai potrivit pentru tine.
Lucia38
Postat pe 3 Februarie 2011 11:10
Cum de 2 ani nu gasesti servici? se gaseste de munca numai sa vrei sa muncesti. ai apartament, nu platesti chirie, si pe 1000 ron daca lucrai ajutai in casa cu ceva si te vedea ca pleci la munca in fiecare zi. Dar tu, ca un trantor ai stat si stai comod pe umerii ei! Decat sa iti prezinti masinutele, tramvaiele si bineinteles desenele si sa spui toate bazaconiile pe toate forumurile are au ceva in comun sau duc cu gandul la auto, trebuia sa pui umarul la munca baiete! Esti pe forumuri non stop la 3 dupa amiaza, 10 seara, 2 dimineata , 5 dimineata, toate postarile tale sunt puse la ore la care orice om normal orice problema ar avea nu ar intra pe forum. Vrei sa o iei de nevasta? Cand mai tata ai 34 de ani, ce varsta astepti? Vrei un copilas? Cand la 50 de ani? Bai Oleco hai sa iti spun eu adevarul, tu esti un puturos ti-ai gasit proasta care sa munceasca pentru tine, stai foarte comod, ai libertate sa faci indexuri 1:43 in toate culorile si sa iti etalezi desenele de clasa a 3-a vorbindu-ne noua cum ca erai in perioada liniilor curbe, nu ai avut si nici nu ai intentia sa iti gasesti de munca. Nu ati mai facut dragoste de 2 ani???????????!!!!! Esti viril? Farmece? bai tata ai 34 de ani si zici ca i 2 facultati si noua ne vorbesti de farmece. In astia doi ani te-ai masturbat, nu? Adica sa te masturbezi poti dar sa faci sex cu persoana de langa tine, nu!
Sfatul meu: Ovidel scoala hoitu si du-te la munca baiatule! In doi ani de zile bani de masinute de unde ai avut, de la societatea secreta? Esti penibil si un puturos cum nu s-a mai vazut! Adevaratul motiv pentru care ai postat aici este mai mult ca sigur, ca ea frecventeaza acest forum si ca din intamplare sa dea peste postarea ta, ca te stie de Oleco, bineinteles si sa vada cum ca chipurile pe tine te intereseaza salvarea relatiei! Cum de nu ai nimerit pe un forum mult mai cunoscut pentru asa zise sfaturi si tocmai pe kudika sau cum naiba se cheama asta?

Salutari de la Cipula, Fane Babanul cel jegos si ionutz kotoiutz!
kudika364100
Postat pe 6 Februarie 2011 15:46
De la: kudika364100, la data 2011-02-06 15:46:07Cum de 2 ani nu gasesti servici? se gaseste de munca numai sa vrei sa muncesti. ai apartament, nu platesti chirie, si pe 1000 ron daca lucrai ajutai in casa cu ceva si te vedea ca pleci la munca in fiecare zi. Dar tu, ca un trantor ai stat si stai comod pe umerii ei! Decat sa iti prezinti masinutele, tramvaiele si bineinteles desenele si sa spui toate bazaconiile pe toate forumurile are au ceva in comun sau duc cu gandul la auto, trebuia sa pui umarul la munca baiete! Esti pe forumuri non stop la 3 dupa amiaza, 10 seara, 2 dimineata , 5 dimineata, toate postarile tale sunt puse la ore la care orice om normal orice problema ar avea nu ar intra pe forum. Vrei sa o iei de nevasta? Cand mai tata ai 34 de ani, ce varsta astepti? Vrei un copilas? Cand la 50 de ani? Bai Oleco hai sa iti spun eu adevarul, tu esti un puturos ti-ai gasit proasta care sa munceasca pentru tine, stai foarte comod, ai libertate sa faci indexuri 1:43 in toate culorile si sa iti etalezi desenele de clasa a 3-a vorbindu-ne noua cum ca erai in perioada liniilor curbe, nu ai avut si nici nu ai intentia sa iti gasesti de munca. Nu ati mai facut dragoste de 2 ani???????????!!!!! Esti viril? Farmece? bai tata ai 34 de ani si zici ca i 2 facultati si noua ne vorbesti de farmece. In astia doi ani te-ai masturbat, nu? Adica sa te masturbezi poti dar sa faci sex cu persoana de langa tine, nu!
Sfatul meu: Ovidel scoala hoitu si du-te la munca baiatule! In doi ani de zile bani de masinute de unde ai avut, de la societatea secreta? Esti penibil si un puturos cum nu s-a mai vazut! Adevaratul motiv pentru care ai postat aici este mai mult ca sigur, ca ea frecventeaza acest forum si ca din intamplare sa dea peste postarea ta, ca te stie de Oleco, bineinteles si sa vada cum ca chipurile pe tine te intereseaza salvarea relatiei! Cum de nu ai nimerit pe un forum mult mai cunoscut pentru asa zise sfaturi si tocmai pe kudika sau cum naiba se cheama asta?

Salutari de la Cipula, Fane Babanul cel jegos si ionutz kotoiutz!
Sant de aceiasi parere cu tine si in locul domnitei lui cred ca ii dadeam papuci pina acum.Ce dragoste e aia cand ea tine casa si tu ti-o scarpini in pat?Nici cel putin asta nu esti instare sa ii oferi?Om fi noi prost dar cu farmecele nu tine .........
kudika337129
Postat pe 6 Februarie 2011 17:15
De la: kudika337129, la data 2011-02-06 17:15:02Sant de aceiasi parere cu tine si in locul domnitei lui cred ca ii dadeam papuci pina acum.Ce dragoste e aia cand ea tine casa si tu ti-o scarpini in pat?Nici cel putin asta nu esti instare sa ii oferi?Om fi noi prost dar cu farmecele nu tine .........


lasati baitaul in pace..ca asta e si visul meu ...sa devin un "barbat casnic"
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 17:19
Care l-ati dat in gat pe asta de a deschis topicul, de-l facurati sa-si stearga contul? Si tocmai cand devenea mai interesant... Nici n-am apucat sa-i vad masinutele si desenele... :(
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 17:22
Nu sti ce ai pierdut! La o simpla cautare pe google cu Oleco vei da peste dement si peste ce poate face un om de 34 de ani. Nici daca i se faceau farmece nu cred ca ajungea la stadiul asta. Veti gasi si adevaratele motive pentru care nu a gasit job-ul care i se potriveste.
kudika364100
Postat pe 6 Februarie 2011 18:10
De la: kudika364100, la data 2011-02-06 15:46:07Cum de 2 ani nu gasesti servici? se gaseste de munca numai sa vrei sa muncesti. ai apartament, nu platesti chirie, si pe 1000 ron daca lucrai ajutai in casa cu ceva si te vedea ca pleci la munca in fiecare zi. Dar tu, ca un trantor ai stat si stai comod pe umerii ei! Decat sa iti prezinti masinutele, tramvaiele si bineinteles desenele si sa spui toate bazaconiile pe toate forumurile are au ceva in comun sau duc cu gandul la auto, trebuia sa pui umarul la munca baiete! Esti pe forumuri non stop la 3 dupa amiaza, 10 seara, 2 dimineata , 5 dimineata, toate postarile tale sunt puse la ore la care orice om normal orice problema ar avea nu ar intra pe forum. Vrei sa o iei de nevasta? Cand mai tata ai 34 de ani, ce varsta astepti? Vrei un copilas? Cand la 50 de ani? Bai Oleco hai sa iti spun eu adevarul, tu esti un puturos ti-ai gasit proasta care sa munceasca pentru tine, stai foarte comod, ai libertate sa faci indexuri 1:43 in toate culorile si sa iti etalezi desenele de clasa a 3-a vorbindu-ne noua cum ca erai in perioada liniilor curbe, nu ai avut si nici nu ai intentia sa iti gasesti de munca. Nu ati mai facut dragoste de 2 ani???????????!!!!! Esti viril? Farmece? bai tata ai 34 de ani si zici ca i 2 facultati si noua ne vorbesti de farmece. In astia doi ani te-ai masturbat, nu? Adica sa te masturbezi poti dar sa faci sex cu persoana de langa tine, nu!
Sfatul meu: Ovidel scoala hoitu si du-te la munca baiatule! In doi ani de zile bani de masinute de unde ai avut, de la societatea secreta? Esti penibil si un puturos cum nu s-a mai vazut! Adevaratul motiv pentru care ai postat aici este mai mult ca sigur, ca ea frecventeaza acest forum si ca din intamplare sa dea peste postarea ta, ca te stie de Oleco, bineinteles si sa vada cum ca chipurile pe tine te intereseaza salvarea relatiei! Cum de nu ai nimerit pe un forum mult mai cunoscut pentru asa zise sfaturi si tocmai pe kudika sau cum naiba se cheama asta?

Salutari de la Cipula, Fane Babanul cel jegos si ionutz kotoiutz!
SUPER TARE RASPUNS!
kudika033765
Postat pe 6 Februarie 2011 20:06
De la: kudika364100, la data 2011-02-06 15:46:07Cum de 2 ani nu gasesti servici? se gaseste de munca numai sa vrei sa muncesti. ai apartament, nu platesti chirie, si pe 1000 ron daca lucrai ajutai in casa cu ceva si te vedea ca pleci la munca in fiecare zi. Dar tu, ca un trantor ai stat si stai comod pe umerii ei! Decat sa iti prezinti masinutele, tramvaiele si bineinteles desenele si sa spui toate bazaconiile pe toate forumurile are au ceva in comun sau duc cu gandul la auto, trebuia sa pui umarul la munca baiete! Esti pe forumuri non stop la 3 dupa amiaza, 10 seara, 2 dimineata , 5 dimineata, toate postarile tale sunt puse la ore la care orice om normal orice problema ar avea nu ar intra pe forum. Vrei sa o iei de nevasta? Cand mai tata ai 34 de ani, ce varsta astepti? Vrei un copilas? Cand la 50 de ani? Bai Oleco hai sa iti spun eu adevarul, tu esti un puturos ti-ai gasit proasta care sa munceasca pentru tine, stai foarte comod, ai libertate sa faci indexuri 1:43 in toate culorile si sa iti etalezi desenele de clasa a 3-a vorbindu-ne noua cum ca erai in perioada liniilor curbe, nu ai avut si nici nu ai intentia sa iti gasesti de munca. Nu ati mai facut dragoste de 2 ani???????????!!!!! Esti viril? Farmece? bai tata ai 34 de ani si zici ca i 2 facultati si noua ne vorbesti de farmece. In astia doi ani te-ai masturbat, nu? Adica sa te masturbezi poti dar sa faci sex cu persoana de langa tine, nu!
Sfatul meu: Ovidel scoala hoitu si du-te la munca baiatule! In doi ani de zile bani de masinute de unde ai avut, de la societatea secreta? Esti penibil si un puturos cum nu s-a mai vazut! Adevaratul motiv pentru care ai postat aici este mai mult ca sigur, ca ea frecventeaza acest forum si ca din intamplare sa dea peste postarea ta, ca te stie de Oleco, bineinteles si sa vada cum ca chipurile pe tine te intereseaza salvarea relatiei! Cum de nu ai nimerit pe un forum mult mai cunoscut pentru asa zise sfaturi si tocmai pe kudika sau cum naiba se cheama asta?

Salutari de la Cipula, Fane Babanul cel jegos si ionutz kotoiutz!
kudika028419
Postat pe 28 Februarie 2011 09:03

interesanta povestea ta , te inteleg pentru am trait si eu experiente cat de cat apropiate , ce nu inteleg eu sunt urmatoarele lucruri :
1. ce inseamna sa fii viril dar sa trebuiasca sa stai departe de ea ? nu ai dorinta ptr ea sau nu are ea , daca exista ..putinta .
2. de ce nu incerci sa-ti rezolvi problema cu farmecele si stai asa ? sunt 2 caii , cea de dezlegare de farmece prin persoane care se pricep ( dar nu prea recomand , deoarece sunt impotriva vointei lui d-zeu ) dar te poate costa mult , ori vb cu un preot care se pricepe sa faca astfel de slujbe si sa iti indice ce ai de facut .Faptul ca tipa care ti-a facut vrajile , chiar daca a murit , nu a luat si raul o data cu ea .Farmecele astea le poti purta toata viata .Aici cred ca este vb de o mare delasare din partea ta.Acum sincer , ar trebuii sa iti cauti un job , ptr o femeie e cam jenant sa intretina un barbat , chiar daca este o foarte buna menajera , gateste bine...Apropo , incepe postul pastelui , este o oportunitate mare sa iti rezolvi problema prin post , rugaciune , dar cu indrumarea unei persoane competente . Faptul ca vrajile sau lipit de tine e un semn clar ca ai iesit din raza de actiune a lui d-zeu , prin ceea ce ai facut tu si si-a luat mana de pe tine , asta inseamna ca trebuie sa-ti recapeti conexiunea cu d-zeu , tu stii unde si cum ai gresit , un om foarte credincios si aproape fara de pacat nu poate fii atins de vraji .Daca vrei mai multe sfaturi , poti intra pe privat , numai sa imi spui cine esti si cu ce problema...
banalulanonim
Postat pe 1 Martie 2011 13:37
Cum sa nu-ti gasesti un loc de munca in doi ani?Da ce-ai,esti cumva handicapat de nu te vrea nimeni?Pardon,iti cam place postura asta de intretinut...
Barbie30_
Postat pe 1 Martie 2011 13:47
Mai sunt si de-astia care fac umbra pamantului degeaba,sunt foarte multi romani carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor si nu ii deranjeaza,unora li se pare firesc,ce nu inteleg e ca daca tot era casnic putea macar sa ii ofere fetei o viata sexuala,mai spune ca o iubeste,pai ce fel de iubire e asta?Si sotul meu a avut o perioada in care nu isi gasea de munca si am tinut eu casa insa chiar suferea din cauza asta,isi cauta de munca,se zbatea,avea grija si de casa si de copii si presta si in pat,chiar daca isi mai pierduse din increderea in sine,ca asa se intampla cand nu iti gasesti un job o perioada mai lunga de timp.Acum lucreaza,el tine toata casa si plateste tot inclusiv chirie,ce-i drept are mai putin timp pt familie,dar asta inseamna sa iti pese,sa te zbati,sa iti iubesti partenerul de viata,famila.Cu totii avem perioade mai grele insa 2 ani mi se pare foarte mult sa stai sa astepti totul de la celalalt cand nu te tine practic nimic acasa,esti tanar si ai putere de munca si un viitor in fatza.
Brunette27
Postat pe 5 Martie 2011 13:58
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:00
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:00:08
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu

Brunette27
Postat pe 5 Martie 2011 17:36
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 17:36:55
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:00:08
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu



daca castigi suficient ...sa stii ca sunt sanse sa te cer in casatorie
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 17:41
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 17:41:57
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 17:36:55
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:00:08
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu



daca castigi suficient ...sa stii ca sunt sanse sa te cer in casatorie


daca ai fi citit mesajul meu de mai sus,ai fi vazut ca ti-a luat-o altul inainte
Brunette27
Postat pe 6 Martie 2011 11:39
De la: Brunette27, la data 2011-03-06 11:39:02
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 17:41:57
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 17:36:55
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:00:08
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu



daca castigi suficient ...sa stii ca sunt sanse sa te cer in casatorie


daca ai fi citit mesajul meu de mai sus,ai fi vazut ca ti-a luat-o altul inainte


cine cine ...
ma duc sa-l "indisponibilizez" ...apropo, ce zestre ai?
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 11:43
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 11:43:05
De la: Brunette27, la data 2011-03-06 11:39:02
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 17:41:57
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 17:36:55
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:00:08
De la: Brunette27, la data 2011-03-05 13:58:06Mai sunt si de-astia ...carora le place sa fie intretinuti de partenerele lor...


asta e visul meu



daca castigi suficient ...sa stii ca sunt sanse sa te cer in casatorie


daca ai fi citit mesajul meu de mai sus,ai fi vazut ca ti-a luat-o altul inainte


cine cine ...
ma duc sa-l "indisponibilizez" ...apropo, ce zestre ai?

nu imi dai nr de tel al iubitei?....poa' ma reprofilez
dark_eye
Postat pe 6 Martie 2011 18:00
De la: dark_eye, la data 2011-03-06 18:00:07
nu imi dai nr de tel al iubitei?....poa' ma reprofilez


bisexuala mica....vrei sa-mi furi zestrea
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 18:12
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 18:12:15
De la: dark_eye, la data 2011-03-06 18:00:07
nu imi dai nr de tel al iubitei?....poa' ma reprofilez


bisexuala mica....vrei sa-mi furi zestrea

pescaru' e pescar...si gata....cine prinde pestele cu aur....
dark_eye
Postat pe 7 Martie 2011 00:00
De cand nu mai postezi pe "miniauto.ro" , calitatea acestui forum mult a crescut !
kudika374481
Postat pe 7 Martie 2011 14:37
iti oferim noi un loc de munca, la firma noastra... te invitam la un interviu !
kudika418682
Postat pe 28 August 2011 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filmele porno vs viata de familie 121 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 21:13
tineri cautam nasi in judetul Buzau 1 De la: kudika_991904 6 Aprilie 2017 15:49
alin 46 De la: mitura 5 Iunie 2010 15:56
Rog sfaturi pertinente 79 De la: allexxe 28 Iunie 2009 18:44
divortata la 32 ani 133 De la: biancawave 21 Septembrie 2016 22:51