Setari Cookie-uri

Despre... hasis....

Am specificat ca am prieteni care fumeaza aproape in fiecare zi, atata timp cat au bani sa le cumpere...cand raman fara finante, nu mai cumpara !

Pot sa fumez si de mai multe ori, am zis o medie...ideea este ca nu mi-am dorit sa fumez constant, ci doar cand se iveste ocazia...


Acum nu vreau sa fac reclama ierburilor, ceea ce vreau sa zic este ca dracul nu este asa de negru pe cat pare ! Intradear exista substante care te determina sa fii dependent, chiar de la magazinele legale, insa cine are habar despre efectele lor nu se baga...
Summer_
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:18
De la: Summer_, la data 2010-01-29 19:18:37Am specificat ca am prieteni care fumeaza aproape in fiecare zi, atata timp cat au bani sa le cumpere...cand raman fara finante, nu mai cumpara !

Pot sa fumez si de mai multe ori, am zis o medie...ideea este ca nu mi-am dorit sa fumez constant, ci doar cand se iveste ocazia...


Acum nu vreau sa fac reclama ierburilor, ceea ce vreau sa zic este ca dracul nu este asa de negru pe cat pare ! Intradear exista substante care te determina sa fii dependent, chiar de la magazinele legale, insa cine are habar despre efectele lor nu se baga...


dupa parerea mea nici ei nu sunt dependenti de asa ceva .
O persoana dependenta ,ajunge deja sa faca asta de cateva ori pe zi ,in fiecare zi ....si in alte cazuri mai extreme sa ajunga sa vanda lucruri sa poata sa faca rost de bani,pt droguri...parerea mea !
Esti dependent,decat daca nu te poti controla!
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:57
De la: Summer_, la data 2010-01-29 19:18:37Am specificat ca am prieteni care fumeaza aproape in fiecare zi, atata timp cat au bani sa le cumpere...cand raman fara finante, nu mai cumpara !

Pot sa fumez si de mai multe ori, am zis o medie...ideea este ca nu mi-am dorit sa fumez constant, ci doar cand se iveste ocazia...


Acum nu vreau sa fac reclama ierburilor, ceea ce vreau sa zic este ca dracul nu este asa de negru pe cat pare ! Intradear exista substante care te determina sa fii dependent, chiar de la magazinele legale, insa cine are habar despre efectele lor nu se baga...


pai prima data ne-ai spus ca zici din propria experienta acuma te intorci si vbesti de prietenii tai..eu sunt de parere ca orice drog oricat de usor ar fi, fumat in fiecare zi duce la dependenta intr-o mica sau mai mare masura..pt ca atunci cand dai de gustul lor si iti place, cand dai de o problema nu mai esti in stare sa o confrunti alegi calea aia mai usoara de a fuma si de a uita de ea..
yogeolove
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:24
De la: yogeolove, la data 2010-01-30 16:24:23
De la: Summer_, la data 2010-01-29 19:18:37Am specificat ca am prieteni care fumeaza aproape in fiecare zi, atata timp cat au bani sa le cumpere...cand raman fara finante, nu mai cumpara !

Pot sa fumez si de mai multe ori, am zis o medie...ideea este ca nu mi-am dorit sa fumez constant, ci doar cand se iveste ocazia...


Acum nu vreau sa fac reclama ierburilor, ceea ce vreau sa zic este ca dracul nu este asa de negru pe cat pare ! Intradear exista substante care te determina sa fii dependent, chiar de la magazinele legale, insa cine are habar despre efectele lor nu se baga...


pai prima data ne-ai spus ca zici din propria experienta acuma te intorci si vbesti de prietenii tai..eu sunt de parere ca orice drog oricat de usor ar fi, fumat in fiecare zi duce la dependenta intr-o mica sau mai mare masura..pt ca atunci cand dai de gustul lor si iti place, cand dai de o problema nu mai esti in stare sa o confrunti alegi calea aia mai usoara de a fuma si de a uita de ea..



Citeste-mi draga primul mesaj in care am vb atat de mine cat si de unii cunoscuti care fumeaza...

Am putea sa nu purtam atatea polemici daca citim cu atentie mesajele !

Zi-mi si mie, ai fumat asa ceva ? De cate ori ? Cum te-ai simtit ? Ai mai vrut sa fumezi dupa ?

Summer_
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:55
Potenþialul de a crea dependenþã:
Dependenþa fizicã de substanþele active din cannabis nu a putut fi demonstratã pânã în prezent. Aparent, nu existã simptome de sevraj fizic pur dupã oprirea consumului.
Chestiunea dependenþei psihice este dificil de apreciat ºi depinde de definiþia termenului.

uite aici desene animate


http://www.ana.gov.ro/rom/hasis.htm
felixcat
Postat pe 30 Ianuarie 2010 23:32
De la: felixcat, la data 2010-01-30 23:32:39Potenþialul de a crea dependenþã:
Dependenþa fizicã de substanþele active din cannabis nu a putut fi demonstratã pânã în prezent. Aparent, nu existã simptome de sevraj fizic pur dupã oprirea consumului.
Chestiunea dependenþei psihice este dificil de apreciat ºi depinde de definiþia termenului.

uite aici desene animate


http://www.ana.gov.ro/rom/hasis.htm


p.s: poate exista persoane care nu stiu, hasisul se obtine din planta de cannabis.
felixcat
Postat pe 30 Ianuarie 2010 23:33
De la: Summer_, la data 2010-01-30 17:55:47
De la: yogeolove, la data 2010-01-30 16:24:23
De la: Summer_, la data 2010-01-29 19:18:37Am specificat ca am prieteni care fumeaza aproape in fiecare zi, atata timp cat au bani sa le cumpere...cand raman fara finante, nu mai cumpara !

Pot sa fumez si de mai multe ori, am zis o medie...ideea este ca nu mi-am dorit sa fumez constant, ci doar cand se iveste ocazia...


Acum nu vreau sa fac reclama ierburilor, ceea ce vreau sa zic este ca dracul nu este asa de negru pe cat pare ! Intradear exista substante care te determina sa fii dependent, chiar de la magazinele legale, insa cine are habar despre efectele lor nu se baga...


pai prima data ne-ai spus ca zici din propria experienta acuma te intorci si vbesti de prietenii tai..eu sunt de parere ca orice drog oricat de usor ar fi, fumat in fiecare zi duce la dependenta intr-o mica sau mai mare masura..pt ca atunci cand dai de gustul lor si iti place, cand dai de o problema nu mai esti in stare sa o confrunti alegi calea aia mai usoara de a fuma si de a uita de ea..



Citeste-mi draga primul mesaj in care am vb atat de mine cat si de unii cunoscuti care fumeaza...

Am putea sa nu purtam atatea polemici daca citim cu atentie mesajele !

Zi-mi si mie, ai fumat asa ceva ? De cate ori ? Cum te-ai simtit ? Ai mai vrut sa fumezi dupa ?




eu zic ca stiu sa citesc destul de bine cat sa si inteleg la fel.. tu ai zis: "Asa ca, din PROPRIE EXPERIENTA, dependenta, nu creeaza" iar experienta ta ne-ai spuso mai sus, ca fumezi de 10 ori pe an.. iar eu ti-am dat raspunsul si ti-am zis ca de 10 ori pe an fumand normal k nu creeaza dependenta apoi te-ai legat de prietenii tai fa-ne sa intelegem dependenta nu se creeaza din experienta ta sau a prietenilor tai? in fine, vad oricum ca te dai o foarte mare consumatoare la 10 ori pe an , daca te-as intreba "de ce nu creeaza dependenta", ai stii sa-mi raspunzi oare?
yogeolove
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:04
De la: felixcat, la data 2010-01-30 23:33:54
De la: felixcat, la data 2010-01-30 23:32:39Potenþialul de a crea dependenþã:
Dependenþa fizicã de substanþele active din cannabis nu a putut fi demonstratã pânã în prezent. Aparent, nu existã simptome de sevraj fizic pur dupã oprirea consumului.
Chestiunea dependenþei psihice este dificil de apreciat ºi depinde de definiþia termenului.

uite aici desene animate


http://www.ana.gov.ro/rom/hasis.htm


p.s: poate exista persoane care nu stiu, hasisul se obtine din planta de cannabis.


te contrazic putin si iti spun ca exista dependenta fizica"simptome care apar cand incerci sa te lasi dar nu iti mai da voie corpul: vise ciudate, neliniste, iritabilitate, agitatie, insomnie, greata si crampe" ca tot ai adus vba de cannabis..
yogeolove
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:19
Yogeolove, eu te-am intrebat daca tu ai fumat ca sa vad daca am cu cine sa vorbesc...ca asa multi viteji se arata ca sa analizeze fapte, efecte si alte chestii...

Pot sa fumez la o petrecere sa ma rup, sa zicem, sa facem 14 jointuri pt 8 persoane, iar a 2a zi sa nu mai vreau neaparat ! Chit ca in seara respectiva aveam tot felul de senzatii..

Si nu, nu intelegi, ti-am dat 2 exemple, eu ( care nu fumez asa mult si by the way, acel numar 10 a fost asa orientativ, nu este untarget pe care il stabilesc ) si niste prieteni care fumeaza mai mult decat mine...

Voi fi si mai explicita...un prieten fumeaza aproape in fiecare zi cu iubita lui, insa cand pleaca in Grecia, sa munceasca, adica de 2 ori pe an cate 3 luni, nu fumeaza ! Cum este ?
Summer_
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:23
De la: Summer_, la data 2010-01-31 12:23:46Yogeolove, eu te-am intrebat daca tu ai fumat ca sa vad daca am cu cine sa vorbesc...ca asa multi viteji se arata ca sa analizeze fapte, efecte si alte chestii...

Pot sa fumez la o petrecere sa ma rup, sa zicem, sa facem 14 jointuri pt 8 persoane, iar a 2a zi sa nu mai vreau neaparat ! Chit ca in seara respectiva aveam tot felul de senzatii..

Si nu, nu intelegi, ti-am dat 2 exemple, eu ( care nu fumez asa mult si by the way, acel numar 10 a fost asa orientativ, nu este untarget pe care il stabilesc ) si niste prieteni care fumeaza mai mult decat mine...

Voi fi si mai explicita...un prieten fumeaza aproape in fiecare zi cu iubita lui, insa cand pleaca in Grecia, sa munceasca, adica de 2 ori pe an cate 3 luni, nu fumeaza ! Cum este ?






... summer ... nu te amagi ... nici fumatorii sau betivani nu accepta realitatea ... dependenta psihica e un placebo pentru consumatori ... dar atita timp cit CEVA iti creeaza stari ireale si modificari ale organismului nu poti spune de dependenta psihica ... discutia poate fi lunga si plictisitoare ... dar e ca si cum a incerca sa te vindeci de orice spunind doar - eu vreau sa fiu sanatos ... nu poti aduce niste paramentri dereglati ai unui organism inapoi la normal doar cu sugestii ... in cazul dependentelor e ceva mai simplu citeodata - cauza si efect ... alteori e prea tirziu ... si nimeni din cei afectati nu o sa poate recunoaste cind e prea tirziu ...

... e unul nu m-as minti in legatura cu prietenul ... sint persoane dependente pe care pur si simplu nu le poti recunoaste pentru ca se chinuie din rasputeri sa minta pe oricine in jurul lor ... muncesc, respira doar pentru dependenta lor ...
marco918
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:35
De la: Summer_, la data 2010-01-31 12:23:46Yogeolove, eu te-am intrebat daca tu ai fumat ca sa vad daca am cu cine sa vorbesc...ca asa multi viteji se arata ca sa analizeze fapte, efecte si alte chestii...

Pot sa fumez la o petrecere sa ma rup, sa zicem, sa facem 14 jointuri pt 8 persoane, iar a 2a zi sa nu mai vreau neaparat ! Chit ca in seara respectiva aveam tot felul de senzatii..

Si nu, nu intelegi, ti-am dat 2 exemple, eu ( care nu fumez asa mult si by the way, acel numar 10 a fost asa orientativ, nu este untarget pe care il stabilesc ) si niste prieteni care fumeaza mai mult decat mine...

Voi fi si mai explicita...un prieten fumeaza aproape in fiecare zi cu iubita lui, insa cand pleaca in Grecia, sa munceasca, adica de 2 ori pe an cate 3 luni, nu fumeaza ! Cum este ?


hai sa te intreb altceva... cand prietenii tai nu au bani si tu te-ai duce la ei cu 2 tigari una normala si un spice care din cele 2 crezi k ar alege'o ? pt ca totusi vbim de droguri usoare care inca nu sunt la nivelul de a te face sa-ti vinzi de prin ksa lucruri pt a le procura..
yogeolove
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:18
vise ciudate, neliniste, iritabilitate, agitatie,
astea tin de psihic.. restul, pot sa fie cazuri izolate, cunosc o persoana care are crampe musculare cand incearca sa nu mai fumeze.
felixcat
Postat pe 31 Ianuarie 2010 22:03
De la: blaa, la data 2010-01-29 16:39:06
De la: princesa_j, la data 2010-01-27 18:08:53Pt. teguila cu varza... Chiar? Am auzit ca "doar" cele mai "grele"... cocaina si nu mai stiu altele mai "tari" iti creaza dependenta... Banuiesc ca, depinde ce fel de hasis este... unde a fost facut.. etc. nu?


aiurea !dependentza iti creeaza doar daca nu ai LIMITE PERSONALE ,sa zicem ! si eu....trag ..si nu is dependenta ! cine stie sa se controleze ...
anyway,TRAIASCA BEREA ..ca e buna rau !


Thanks... Ideea este ca, de fapt poaate sa iti creeze dependenta pana la urma, nu-i asa? Ziceai ca si tu tragi... Hasis? :) te intreb "doar" ca sa stiu daca este vorba de acelasi "produs"...
princesa_j
Postat pe 1 Februarie 2010 15:02
in principiu, nu este indicat sa consumi droguri, daca totusi o faci sper sa te opresti dupa ce iti satisfaci curiozitatea si nu incerca droguri mai puternice, acolo pot sa apara probleme grave.
felixcat
Postat pe 1 Februarie 2010 19:35
De la: felixcat, la data 2010-02-01 19:35:47in principiu, nu este indicat sa consumi droguri, daca totusi o faci sper sa te opresti dupa ce iti satisfaci curiozitatea si nu incerca droguri mai puternice, acolo pot sa apara probleme grave.


ca e usor ca e puternic la urma urmei tot un drog ramane..
yogeolove
Postat pe 1 Februarie 2010 19:53
De la: princesa_j, la data 2010-02-01 15:02:29
De la: blaa, la data 2010-01-29 16:39:06
De la: princesa_j, la data 2010-01-27 18:08:53Pt. teguila cu varza... Chiar? Am auzit ca "doar" cele mai "grele"... cocaina si nu mai stiu altele mai "tari" iti creaza dependenta... Banuiesc ca, depinde ce fel de hasis este... unde a fost facut.. etc. nu?


aiurea !dependentza iti creeaza doar daca nu ai LIMITE PERSONALE ,sa zicem ! si eu....trag ..si nu is dependenta ! cine stie sa se controleze ...
anyway,TRAIASCA BEREA ..ca e buna rau !


Thanks... Ideea este ca, de fapt poaate sa iti creeze dependenta pana la urma, nu-i asa? Ziceai ca si tu tragi... Hasis? :) te intreb "doar" ca sa stiu daca este vorba de acelasi "produs"...


si has,si "maria" ...si alte ierburi ...si coca de vreo 10 ori ..in 4 5 luni ..aprox ..
blaa
Postat pe 1 Februarie 2010 20:43
Pai, mai bine ar fi atunci sa te opresti, daca ti-ai satisfacut curiozitatea.Mie una intotdeauna mi-a fost foarte teama.
tequila_cu_varza
Postat pe 1 Februarie 2010 20:48
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-02-01 20:48:56Pai, mai bine ar fi atunci sa te opresti, daca ti-ai satisfacut curiozitatea.Mie una intotdeauna mi-a fost foarte teama.


pai ..asa ziceam si eu!
pana una alta...i have beer tonight !
blaa
Postat pe 1 Februarie 2010 20:58
De la: blaa, la data 2010-02-01 20:43:58
De la: princesa_j, la data 2010-02-01 15:02:29
De la: blaa, la data 2010-01-29 16:39:06
De la: princesa_j, la data 2010-01-27 18:08:53Pt. teguila cu varza... Chiar? Am auzit ca "doar" cele mai "grele"... cocaina si nu mai stiu altele mai "tari" iti creaza dependenta... Banuiesc ca, depinde ce fel de hasis este... unde a fost facut.. etc. nu?


aiurea !dependentza iti creeaza doar daca nu ai LIMITE PERSONALE ,sa zicem ! si eu....trag ..si nu is dependenta ! cine stie sa se controleze ...
anyway,TRAIASCA BEREA ..ca e buna rau !


Thanks... Ideea este ca, de fapt poaate sa iti creeze dependenta pana la urma, nu-i asa? Ziceai ca si tu tragi... Hasis? :) te intreb "doar" ca sa stiu daca este vorba de acelasi "produs"...


si has,si "maria" ...si alte ierburi ...si coca de vreo 10 ori ..in 4 5 luni ..aprox ..


:) ook... vreo 10....ce este "maria"? :) sa nu razi... si intrebarea de fapt este despre HASIS, subject-ul... Deci, sa inteleg de la voi toti, ca: NU creeaza dependenta... insa, daca te "apuci" de hasis, cu timpul poate sa te intereseze si mai "grele", de expl. in cazul daca esti un pic mai tare deprimat, sau ai probleme?
princesa_j
Postat pe 2 Februarie 2010 16:37
De la: princesa_j, la data 2010-02-02 16:37:22
De la: blaa, la data 2010-02-01 20:43:58
De la: princesa_j, la data 2010-02-01 15:02:29
De la: blaa, la data 2010-01-29 16:39:06
De la: princesa_j, la data 2010-01-27 18:08:53Pt. teguila cu varza... Chiar? Am auzit ca "doar" cele mai "grele"... cocaina si nu mai stiu altele mai "tari" iti creaza dependenta... Banuiesc ca, depinde ce fel de hasis este... unde a fost facut.. etc. nu?


aiurea !dependentza iti creeaza doar daca nu ai LIMITE PERSONALE ,sa zicem ! si eu....trag ..si nu is dependenta ! cine stie sa se controleze ...
anyway,TRAIASCA BEREA ..ca e buna rau !


Thanks... Ideea este ca, de fapt poaate sa iti creeze dependenta pana la urma, nu-i asa? Ziceai ca si tu tragi... Hasis? :) te intreb "doar" ca sa stiu daca este vorba de acelasi "produs"...


si has,si "maria" ...si alte ierburi ...si coca de vreo 10 ori ..in 4 5 luni ..aprox ..


:) ook... vreo 10....ce este "maria"? :) sa nu razi... si intrebarea de fapt este despre HASIS, subject-ul... Deci, sa inteleg de la voi toti, ca: NU creeaza dependenta... insa, daca te "apuci" de hasis, cu timpul poate sa te intereseze si mai "grele", de expl. in cazul daca esti un pic mai tare deprimat, sau ai probleme?



maria- marijuana
pai da ..eu fumez din 2007 ...adik de 3 ani ,dependenta nu sunt ,inca.cu toate ca ..am avut si 1 luna zi de zi cand fumam ...am avut si 1 luna in care nu fumam ...depinde...de chef ,de unde sunt ..cel mai des fumez cand sunt in romania ...
chiar daca esti deprimat,trist etc ...nu conteaza.cel putin pt mine nu.pot sa nu fumez si nu am nimic .sunt linistita,nu "imi cere creierul,organismul"...
depinde de la persoana la persoana ...cum am mai zis ...depinde de ficare de limitele care si le impune fiecare ...si de controlul asupra faptelor sale!
blaa
Postat pe 2 Februarie 2010 16:50
De la: blaa, la data 2010-02-02 16:50:27maria- marijuana
pai da ..eu fumez din 2007 ...adik de 3 ani ,dependenta nu sunt ,inca.cu toate ca ..am avut si 1 luna zi de zi cand fumam ...am avut si 1 luna in care nu fumam ...depinde...de chef ,de unde sunt ..cel mai des fumez cand sunt in romania ...
chiar daca esti deprimat,trist etc ...nu conteaza.cel putin pt mine nu.pot sa nu fumez si nu am nimic .sunt linistita,nu "imi cere creierul,organismul"...
depinde de la persoana la persoana ...cum am mai zis ...depinde de ficare de limitele care si le impune fiecare ...si de controlul asupra faptelor sale!



Foarte bine spus !

Majoritatea celor care consuma f mult aceste produse o fac din teribilism, nu din dependenta !
Summer_
Postat pe 2 Februarie 2010 17:42
De la: Summer_, la data 2010-02-02 17:42:00
De la: blaa, la data 2010-02-02 16:50:27maria- marijuana
pai da ..eu fumez din 2007 ...adik de 3 ani ,dependenta nu sunt ,inca.cu toate ca ..am avut si 1 luna zi de zi cand fumam ...am avut si 1 luna in care nu fumam ...depinde...de chef ,de unde sunt ..cel mai des fumez cand sunt in romania ...
chiar daca esti deprimat,trist etc ...nu conteaza.cel putin pt mine nu.pot sa nu fumez si nu am nimic .sunt linistita,nu "imi cere creierul,organismul"...
depinde de la persoana la persoana ...cum am mai zis ...depinde de ficare de limitele care si le impune fiecare ...si de controlul asupra faptelor sale!



Foarte bine spus !

Majoritatea celor care consuma f mult aceste produse o fac din teribilism, nu din dependenta !


blaa
Postat pe 2 Februarie 2010 17:54

maria- marijuana
pai da ..eu fumez din 2007 ...adik de 3 ani ,dependenta nu sunt ,inca.cu toate ca ..am avut si 1 luna zi de zi cand fumam ...am avut si 1 luna in care nu fumam ...depinde...de chef ,de unde sunt ..cel mai des fumez cand sunt in romania ...
chiar daca esti deprimat,trist etc ...nu conteaza.cel putin pt mine nu.pot sa nu fumez si nu am nimic .sunt linistita,nu "imi cere creierul,organismul"...
depinde de la persoana la persoana ...cum am mai zis ...depinde de ficare de limitele care si le impune fiecare ...si de controlul asupra faptelor sale![/quote]

:) Merci blaa... Inseaman ca esti "tare"... ca sunt sigura ca, sunt multi care sunt mai.... "weak".... din pacate...
princesa_j
Postat pe 3 Februarie 2010 16:47
De la: princesa_j, la data 2010-02-03 16:47:24
maria- marijuana
pai da ..eu fumez din 2007 ...adik de 3 ani ,dependenta nu sunt ,inca.cu toate ca ..am avut si 1 luna zi de zi cand fumam ...am avut si 1 luna in care nu fumam ...depinde...de chef ,de unde sunt ..cel mai des fumez cand sunt in romania ...
chiar daca esti deprimat,trist etc ...nu conteaza.cel putin pt mine nu.pot sa nu fumez si nu am nimic .sunt linistita,nu "imi cere creierul,organismul"...
depinde de la persoana la persoana ...cum am mai zis ...depinde de ficare de limitele care si le impune fiecare ...si de controlul asupra faptelor sale!


:) Merci blaa... Inseaman ca esti "tare"... ca sunt sigura ca, sunt multi care sunt mai.... "weak".... din pacate...[/quote]

blaa
Postat pe 3 Februarie 2010 16:52
De la: miss_darine, la data 2010-01-26 21:52:27
De la: princesa_j, la data 2010-01-26 16:25:12Dragi... "forumisti"... Niste experiente despre, cu hasis, cat este de daunator, creeaza dependenta sau nu.... etc., etc. Merci anticipat.... (ii doar o curiozitate :) for my general knowledge)

pai cred ca nu atingi nirvana consumand hasis, poate altceva mai tare, gen...........palinca


=))=))=))=)) chestia asta mi a facut seara
blondiewishes
Postat pe 9 Aprilie 2010 03:46
"bagi has nu vrei sa te lasi" :))
tudormihaela11
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Risc sarcina 12 De la: kudika517135 18 Aprilie 2012 22:20
La ce va ganditi cand vedeti o femeie cu unghii foarte mari la maini...? 15 De la: Flowers 18 Februarie 2012 18:55
castitate 22 De la: R0MW4LD 3 Februarie 2011 05:18
ceau 6 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 15:47
Mireasa virgina 15 De la: PRALEA_ 1 August 2011 15:11