Setari Cookie-uri

dilema mare.ajutor!!!

sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:55
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 10:55:37sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?



eu una nu cred,,,,,,,,,,,,,,dar se pare ca tu esti cea care crede ca mai merita o a doua sansa ,,,,,,,,,,va fi la fel nu se va schimba nimic
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:02
Ti-a mai cerut el o sansa sau doar te-ai gandit tu singurica daca sa-i mai oferi sau nu?
ankris
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:04
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 10:55:37sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?

sansa ii dai cuiva care are si ceva bun ......personajul din cazul tau nu are nimic bun ....cui ii dai sansa????....doar te amagesti
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:09
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 10:55:37sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?
Exact asa este sotul uneia dintre amantele mele . De el nu poti scapa fiindca nu accepta ,mai departe daca mergi nu realizezi nimic ,asa ca ......
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:12
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 10:55:37sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?


Daca e asa cum spui da-i viteza imediat! daac nu incearca sa il ajuti sa isi gaseasca ceva sa il motiveze ca munca. Dar daca te-a inselat de la inceput...nu prea vad bine..
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:13
am avut mai multe tentative de a ne desparti anul acesta si mereu ma rugat sa ii mai acord o sansa si sa am incredere in el insa mereu temerile mele cele mai mari sau adeverit.acum insa nu stiu daca mai pot sa il mai iert mai ales dupa ce am aflat ca ma inselat si nici nu iam zis ca stiu dar daca iasi zice stiu ca miar mai cere o sansa.paharul sa umplut sunt prea confuza nu stiu ce sa fac
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:13
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:13:42am avut mai multe tentative de a ne desparti anul acesta si mereu ma rugat sa ii mai acord o sansa si sa am incredere in el insa mereu temerile mele cele mai mari sau adeverit.acum insa nu stiu daca mai pot sa il mai iert mai ales dupa ce am aflat ca ma inselat si nici nu iam zis ca stiu dar daca iasi zice stiu ca miar mai cere o sansa.paharul sa umplut sunt prea confuza nu stiu ce sa fac


si uite asa vetzi avea o viatza plina numai de "sanse",,,,,,,,,,spune-mi merita tot sacrificiul asta? la el a devenit deja "obisnuintza" greseste baiatu cere repede o sansa
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:24
nu cred ca merita sa imi irosesc anii cei mai frumosi pt a da sanse nenumarate unui om care nu sa schimbat decat in rau dea lungul timpului.ms mult pt sfat apreciez mult ca nu mai judecat
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:33
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:33:58nu cred ca merita sa imi irosesc anii cei mai frumosi pt a da sanse nenumarate unui om care nu sa schimbat decat in rau dea lungul timpului.ms mult pt sfat apreciez mult ca nu mai judecat


Daca ai hotarat asta, acum trebuie sa fi si ferma .Bafta
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:35
sansa dai unui om care greseste o data ...se pare ca iubitul tau se foloseste de slabiciunile tale sfatul meu fa-i vant din viata ta ,altfel vei regreta
mikiduta39
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:37
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:13:42am avut mai multe tentative de a ne desparti anul acesta si mereu ma rugat sa ii mai acord o sansa si sa am incredere in el insa mereu temerile mele cele mai mari sau adeverit.acum insa nu stiu daca mai pot sa il mai iert mai ales dupa ce am aflat ca ma inselat si nici nu iam zis ca stiu dar daca iasi zice stiu ca miar mai cere o sansa.paharul sa umplut sunt prea confuza nu stiu ce sa fac
Nu poti scapa de el degeaba te'amagesti ,nu tu decizi !!!!
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:40
si uite asa mi sa mai adeverit o temere...stiam ca se foloseste de slabiciunile mele dar uneori adevarul doare atat de tare incat am incercat sa neg acest lucru cat mai mult.nu mai vreau sa mai neg nimic vreau sa fiu fericita iar el nu e omul care ma poate face fericita.am sa pun punct fara a ma mau uita in urma tura asta
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:41
multumesc mult de sfaturi dar tinand cont de situatia in care te afli chiar nu am nevoie de sfaturile tale(ma refer la amante) cred ca u esti exact ca prietenul meu de incerci sa ma tragi in jos. mai bine veziti de alt topic
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:43
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:43:29multumesc mult de sfaturi dar tinand cont de situatia in care te afli chiar nu am nevoie de sfaturile tale(ma refer la amante) cred ca u esti exact ca prietenul meu de incerci sa ma tragi in jos. mai bine veziti de alt topic


tzi-a dat sfatul tocmai pentru a te face sa intzelegi ceva,,,,,,,,,,avand un asemenea barbat langa tine pana la urma si tu itzi vei cauta fericirea in bratzele altui barbat si atunci vei fi la fel ca cel pe care il tot iertzi acum
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:47
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:43:29multumesc mult de sfaturi dar tinand cont de situatia in care te afli chiar nu am nevoie de sfaturile tale(ma refer la amante) cred ca u esti exact ca prietenul meu de incerci sa ma tragi in jos. mai bine veziti de alt topic
Nu, nu te trag niciunde cum de'altfel nici tu in viata nu vei ajunge nici unde ,fiindca sint femei destepte care fac ce vor si stiu ce vor si celelalte care sint slugile p--lii !!!
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:49
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 11:49:36
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:43:29multumesc mult de sfaturi dar tinand cont de situatia in care te afli chiar nu am nevoie de sfaturile tale(ma refer la amante) cred ca u esti exact ca prietenul meu de incerci sa ma tragi in jos. mai bine veziti de alt topic
Nu, nu te trag niciunde cum de'altfel nici tu in viata nu vei ajunge nici unde ,fiindca sint femei destepte care fac ce vor si stiu ce vor si celelalte care sint slugile p--lii !!!



de ce esti rau?
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:50
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 11:49:36
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:43:29multumesc mult de sfaturi dar tinand cont de situatia in care te afli chiar nu am nevoie de sfaturile tale(ma refer la amante) cred ca u esti exact ca prietenul meu de incerci sa ma tragi in jos. mai bine veziti de alt topic
Nu, nu te trag niciunde cum de'altfel nici tu in viata nu vei ajunge nici unde ,fiindca sint femei destepte care fac ce vor si stiu ce vor si celelalte care sint slugile p--lii !!!

pot sa-ti dau un premiu pt afirmatie???
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:52
si crezi ca din slugile p***i nu poti deveni o femeie puternica? asata depinde de caracterul femeii .daca amanta ta tea gasit pe tine iar u ii zici acelasi lucru pe care mil zici si mie ca nu va scapa de el niciodata eu consider ca u esti cel ce o trage in jos.daca u iai zice sa dea divort si ai sustineo ar faceo. deci ?
anamaria_m
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:52
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:52:49si crezi ca din slugile p***i nu poti deveni o femeie puternica? asata depinde de caracterul femeii .daca amanta ta tea gasit pe tine iar u ii zici acelasi lucru pe care mil zici si mie ca nu va scapa de el niciodata eu consider ca u esti cel ce o trage in jos.daca u iai zice sa dea divort si ai sustineo ar faceo. deci ?


mai fata omul a vrut sa-tzi dea un sfat nu sa ajunga sa fie el cel "disecat" aici,,,,,,,,,,,,,,,,,,,esti nervoasa, suparata te intzeleg dar focalizeaza toate astea spre persona acare le-a si generat
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:57
nu te lasa descurajata,dimpotriva demonstreaza ca esti o persoana puternica si fa ceea ce ai de facut .tine cont de vrb. aceea veche "ce nu te omoara te face mai puternica" bafta
mikiduta39
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:01
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:52:49si crezi ca din slugile p***i nu poti deveni o femeie puternica? asata depinde de caracterul femeii .daca amanta ta tea gasit pe tine iar u ii zici acelasi lucru pe care mil zici si mie ca nu va scapa de el niciodata eu consider ca u esti cel ce o trage in jos.daca u iai zice sa dea divort si ai sustineo ar faceo. deci ?
Acea persoana are un copil de 4 ani ia sfatul meu a fost sa nu ia decizii doar pt. ea .Un divort cu scandal nu-i o solutie trebuie sa astepte un moment prielnic ,iar eu o ajut sa astepte acel moment
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:05
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 12:05:44
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:52:49si crezi ca din slugile p***i nu poti deveni o femeie puternica? asata depinde de caracterul femeii .daca amanta ta tea gasit pe tine iar u ii zici acelasi lucru pe care mil zici si mie ca nu va scapa de el niciodata eu consider ca u esti cel ce o trage in jos.daca u iai zice sa dea divort si ai sustineo ar faceo. deci ?
Acea persoana are un copil de 4 ani ia sfatul meu a fost sa nu ia decizii doar pt. ea .Un divort cu scandal nu-i o solutie trebuie sa astepte un moment prielnic ,iar eu o ajut sa astepte acel moment


Parca ziceai ca e una dintre amante..sau iti faci harem?
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:10
De la: heroes, la data 2010-01-29 12:10:26
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 12:05:44
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 11:52:49si crezi ca din slugile p***i nu poti deveni o femeie puternica? asata depinde de caracterul femeii .daca amanta ta tea gasit pe tine iar u ii zici acelasi lucru pe care mil zici si mie ca nu va scapa de el niciodata eu consider ca u esti cel ce o trage in jos.daca u iai zice sa dea divort si ai sustineo ar faceo. deci ?
Acea persoana are un copil de 4 ani ia sfatul meu a fost sa nu ia decizii doar pt. ea .Un divort cu scandal nu-i o solutie trebuie sa astepte un moment prielnic ,iar eu o ajut sa astepte acel moment


Parca ziceai ca e una dintre amante..sau iti faci harem?
Da,asa ziceam....unde-i "haremul"
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:15
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:22
De la: mirabela_miron, la data 2010-01-29 10:55:37sunt de 3 ani cu el..primul an a fost cel mai frumos , al doilea na fost haotic deoarece am stat mai mult separati unul de altul eu fiind cu ai mei el fiind la munca in afara tarii iar de un an suntem impreuna in afara tarii.il credeam iubitor, tandru ... multe calitatii ii atribuiam pana sa ajungem sa locuim impreuna si sa muncim pt noi.visam sa intemeiez o familie cu el eram convinsa ca totul va fi perfect intre noi insa decand neam mutat impreuna si muncim am descoperit ca nu e asa cum il credeam eu ba chiar e rece momentele de tandrete nu sunt deloc dese munca nu ii place absolut deloc momentan eu fiind singura care muncesc si castig destul de putin iar el e cel ce ia banii si face platile insa cand ma apuc sa fac socoteala nimic nu e cum ar trebui.colac peste pupaza am aflat zilele trecute ca la inceputul relatiei ma inselat si o scotea pe respectiva in oras pe bani mei(el nu muncea atunci) si ia zis unei f bune prietene ca statea cu mine mai mult din mila.
acum am ajuns la capatul puterilor nu mai pot munci ca sa stea el acasa nu mai pot sa ii indur mofturile si crizele de gelozie (cu toate ca nu ii dau nici cel mai mic motiv; eu sunt contra infidelitatii nu conteaza sub ce forma e )
credeti ca se merita sa ii mai dau o sansa?




decat a doua sansa , i-ar fi mai folositor un picior in ...dos !Excroc sentimental, parazit...numai ,,calitati '' ! Scapa de belea !
Lumos_Forever
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere maritala ONLINE 1 De la: Consiliere_Maritala 9 Februarie 2009 14:33
Suferinta este cauzata de destin sau de propria noastra persoana? 13 De la: SweetHappyButterfly 12 Martie 2009 18:45
DO NOT BE EMO!!! 27 De la: anybody 1 Iulie 2009 17:47
Petreceri pentru singles 2 De la: SERPICO 2 Februarie 2012 09:51
:) 12 De la: battleofwits 15 Decembrie 2010 08:36