Setari Cookie-uri

Voua vi se pare ok?

Buna...am nevoie de niste pareri...de obicei ma descurc singura si nu prea cer sfaturi,insa nici nu stiu cum sa le mai iau...sunt cu un baiat de 1 an si 3 luni,suntem din orase diferite,asa ca se mai intampla extrem de rar sa plece in orasul lui pentru cateva zile...zilele alea sunt un calvar pentru ca ne certam incontinuu...eu sunt o fire mai sociabila,insa din multimea de prieteni pe care o aveam odata,acum am ramas doar cu cativa si daca vreau sa ies cu ei cat timp este plecat sau chiar sa ies numai cu fetele,se supara.
Nu am stiut niciodata sa mint si in relatia asta am invatat pentru a putea merge mai departe...nu e deloc sanatos si nici ok...mint doar pentru lucruri banale...numai sa nu i se para iar aiurea,suspicios si asa mai departe...
Ma rog...intrebarea mea de fapt este daca vi se pare normal sa nu pot iesi cu fetele...?Se poate asa ceva?
Anok
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:34
draga nu e bine deloc...ultimul q care am fost era exact ca gagiu-u....am iesit si eu q fetele iar el si-a dat seama....iar eu ca sa-i demonstrez ca nu a fost asa mi-am pus piciorul in ghips....anyway....long story

....dar sa stii ca nu-i normal ce face,e dus q p...luta ...bafta
freakbabe
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:29
Normal ar fi sa-si vada de lungul nasului! Pune-l la punct sau scapa de el!
darksukkubus69
Postat pe 4 Februarie 2010 21:21
sunteti din orase diferite?deci va vedeti rar? sau stati in acelasi oras dar proveniti din orase diferite?
iacinta
Postat pe 5 Februarie 2010 08:48
De la: iacinta, la data 2010-02-05 08:48:16sunteti din orase diferite?deci va vedeti rar? sau stati in acelasi oras dar proveniti din orase diferite?

mai conteaza>??:))
Shhh
Postat pe 5 Februarie 2010 08:50
daca o tzinetzi in ritmul asta cat de curand vei iesi din casa numai cu bilet de voie si musai inainte de ora 19,oo trebuie sa fi inapoi acasa
Dontyyy
Postat pe 5 Februarie 2010 08:57
De la: Shhh, la data 2010-02-05 08:50:59
De la: iacinta, la data 2010-02-05 08:48:16sunteti din orase diferite?deci va vedeti rar? sau stati in acelasi oras dar proveniti din orase diferite?

mai conteaza>??:))

pai nu am inteles mai nimic
iacinta
Postat pe 5 Februarie 2010 10:36
De la: Anok, la data 2010-01-31 20:34:42Buna...am nevoie de niste pareri...de obicei ma descurc singura si nu prea cer sfaturi,insa nici nu stiu cum sa le mai iau...sunt cu un baiat de 1 an si 3 luni,suntem din orase diferite,asa ca se mai intampla extrem de rar sa plece in orasul lui pentru cateva zile...zilele alea sunt un calvar pentru ca ne certam incontinuu...eu sunt o fire mai sociabila,insa din multimea de prieteni pe care o aveam odata,acum am ramas doar cu cativa si daca vreau sa ies cu ei cat timp este plecat sau chiar sa ies numai cu fetele,se supara.
Nu am stiut niciodata sa mint si in relatia asta am invatat pentru a putea merge mai departe...nu e deloc sanatos si nici ok...mint doar pentru lucruri banale...numai sa nu i se para iar aiurea,suspicios si asa mai departe...
Ma rog...intrebarea mea de fapt este daca vi se pare normal sa nu pot iesi cu fetele...?Se poate asa ceva?


E foarte trist ca in numele iubirii (asa cum o numiti voi).. stati luni, apoi ani.. de zile langa ei, apoi, epuizate psihic incepeti sa va intrebati ce nu merge, cine-i de vina, cu ce am gresit?...
Pana si tu iti pui intrebarea asta .. dupa 1 an si un pic. Cam ce ar trebui sa-ti spuna cei din jurul tau (sau noi) ca sa intelegi ca, intotdeauna, fara nicio exceptie, ni se ofera ceea ce permitem. Nu am citit in mesajul tau ca ai pus piciorul in prag si l-ai trimis la plimbare macar o singura adata cand a ridicat tonul la tine si ti-a interzis ceva. FFS!!! Iti interzice sa fii om intre oameni??? Duca-se!!! Chiar nu realizezi ca e doar inceputul unui sir lung de certuri, plecaciuni, compromisuri.. si asa mai departe?
rashela
Postat pe 5 Februarie 2010 12:48
helllo move on,crezi ca el sta doar cu familia cat e departe ?
mikiduta39
Postat pe 5 Februarie 2010 12:54
De la: mikiduta39, la data 2010-02-05 12:54:13 helllo move on,crezi ca el sta doar cu familia cat e departe ?

Asa cum am putea sta noi doi?
heroes
Postat pe 5 Februarie 2010 12:56
mikiduta39
Postat pe 5 Februarie 2010 13:08
Nu e normal, eu cred ca e bolnav, ori e prea gelos ori nu are incredere in tine, daca e prea gelos e aiurea se poate ajunge la multe chestii urate, daca e vorba de incredere e chestiune ce se poate rezolva daca vreti
oana84onutza
Postat pe 5 Februarie 2010 18:15
Suntem din orase diferite,dar el locuieste aici...se duce la familia lui foarte rar si sta cateva zile...
Nu este vorba de pus piciorul in prag...nu avem astfel de probleme...daca s-ar alege un dominant,aceea as fi eu,deci nu aici este problema.
Asta este el pur si simplu...fiecare om are defecte...astea sunt ale lui...este intr-adevar foarte gelos...il supara lucrurile astea tocmai pentru ca el nu le face...si da,mikiduta...el cand se duce la el acasa sta numai cu familia,insa stiu ca nu ar face asta daca ar avea prieteni acolo...insa nu are pentru ca ai lui s-au mutat de putini ani in acel oras si el statea aici deja si deci nu a avut cand sa isi faca prieteni...
Ma rog...nu e ok,stiu...insa problemele astea ma macina mai mult atunci cand este plecat...acum,cand este aici,este din nou totul ok.
Multumesc pentru raspunsuri!
Anok
Postat pe 8 Februarie 2010 22:29
De la: Anok, la data 2010-02-08 22:29:04Suntem din orase diferite,dar el locuieste aici...se duce la familia lui foarte rar si sta cateva zile...
Nu este vorba de pus piciorul in prag...nu avem astfel de probleme...daca s-ar alege un dominant,aceea as fi eu,deci nu aici este problema.
Asta este el pur si simplu...fiecare om are defecte...astea sunt ale lui...este intr-adevar foarte gelos...il supara lucrurile astea tocmai pentru ca el nu le face...si da,mikiduta...el cand se duce la el acasa sta numai cu familia,insa stiu ca nu ar face asta daca ar avea prieteni acolo...insa nu are pentru ca ai lui s-au mutat de putini ani in acel oras si el statea aici deja si deci nu a avut cand sa isi faca prieteni...
Ma rog...nu e ok,stiu...insa problemele astea ma macina mai mult atunci cand este plecat...acum,cand este aici,este din nou totul ok.
Multumesc pentru raspunsuri!


s-ar putea totusi sa fie un fel de dominare..si in nici un caz
nu tu pari a fi dominantul..a aparut un fel de ...sa ii spunem lista,
in care el ''va scrie'' pe parcurs ce ai voie si ce nu

deocamdata nu ai voie sa iesi cu fetele..vezi ce urmeaza..

iar ca sfat pentru asa zisele crize de gelozie:

PLATESTE-I CU ACEASI MONEDA

succes
kudika105787
Postat pe 8 Februarie 2010 22:47
eu am stabilit de la inceput asta cu iubitul meu.nu mi-a interzis niciodata nimic.are incredere in mine.dorm la prietenele mele,ies cand vreau si vin cand vreu..dar sa stie si el,asa e normal.in cazul tau nu stiu,ori ii e frica sa nu te piarda ..gelozia bat-o vina ori n-are pic de incredere in tine,ceea ce nu e bine deloc.o sa urmeze si alte lucruri mai aiurea.discuta cu el deschis despre asta sau vezi-ti de drumu' tau!!
missscorpyo
Postat pe 9 Februarie 2010 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greu sa impaci ratiunea cu ceea ce vrea inima... 8 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:37
mi`e greu sa trec peste asta ! 25 De la: kudika003451 14 Mai 2009 16:33
PARERI VA ROG 0 De la: 19 August 2009 16:44
Faze penibile "din dragoste" 16 De la: Mirciu 13 Septembrie 2009 10:38
Nu stiu ce sa mai cred... 10 De la: alissya 29 Decembrie 2010 12:19