Setari Cookie-uri

Motduri de a recuceri fostul prieten? help :|

Am fost impreuna acum 2 ani.a fost cu altcineva..apoi am ramas prieteni..ne-am certat ne-am impacat...cat timp eram "amici"...ne mai intalneam pe ascuns doar noi 2..:>..am fost impreuna la munte si ma rog peste tot eram impreuna...si ne comportam aproximativ ca 2 iubiti numai ca nu de fata cu restul si nu ne numeam asa :P...ideea era ca nu vroiam eu sa se afle ca inca mai avem ceva impreuna.Suferisem prea mult din cauza lui...si prietenii si familia m-ar fii batut la cap incontinuu daca aflau ca inca ma intalnesc cu el...acum ceva timp ne-am certat urat si nu am vrut sa-l mai vad...acum vorbim din nou...dar eu vreau sa fim impreuna oficial..fara ascunzisuri...si sa fim pe bune impreuna..dar cred ca lui nu i se pare o idee buna...n-am discutat despre asta si nici n-ar fii o idee buna inainte sa-i ofer cateva motive bune pentru a fii impreuna...as vrea sa aflu si eu daca stie cineva cum as putea sa procedez sa-i demonstrez ca suntem ok impreuna...si totul va fii ok daca avem o relatie...
Monica123
Postat pe 4 Februarie 2010 03:44
greierash_is_back
Postat pe 4 Februarie 2010 13:21
De la: greierash_is_back, la data 2010-02-04 13:21:15


greieras ..ce de probleme a?
on tombic :
pai spune-i ca ...doar incercati ,spune-i sa" iti dea o sansa" sa va datzi o sansa ...si sa vada /vedeti..daca va merge ...
spune-i ca daca a mers cu "ascunzisuri " dc nu ar merge si asa ???
blaa
Postat pe 4 Februarie 2010 13:40
greierash_is_back
Postat pe 4 Februarie 2010 14:52
Faptul ca ai acceptat sa fiti impreuna pe ascuns...se pare ca l-ai invatat cu narav, explica-i ca vrei sa fiti impreuna si daca refuza, inseamna ca e un nesimtit caruia ii place sa mearga in paralel, tu pe ascuns si altele pe fata, si mai mult inseamna ca nu tine la tine cu adevarat si nu te aprecieaza, vrea doar sa se folosesca de tine. Prin urmare pune-l sa aleaga: impreuna pe fata, sau adio
oana84onutza
Postat pe 9 Februarie 2010 18:01
as vrea sa aflu si eu daca stie cineva cum as putea sa procedez sa-i demonstrez ca suntem ok impreuna...si totul va fii ok daca avem o relatie... [/quote]

Am o singura intrebare legata de mesajul asta:
De ce trebuie TU sa-i DEMONSTREZI LUI CEVA?
Barbatii (baietii) trebuie sa se agite, sa gaseasca solutii, sa vina cu idei pentru a fi impreuna, si tu sa-i refuzi la inceput, nu sa accepti imediat, (ca sa-i tii pe jar) sa -i lasi sa faca eforturi pentru a te vedea, si sa primesti omagiile lor ca o regina , multumindu-le cu un zambet distant .. doar asa o sa te aprecieze si o sa lupte pentru relatia voastra pentru ca a investit eforturi in ea.
Aminteste-ti ca in dragoste cel care da cel mai putin primeste cel mai mult .. se pare ca barbatii au inteles asta primii...
Nu zic sa fii nesimtita cu el, doar ca nu te mai grabi asa sa-i demonstrezi ce mult va potriviti voi si ce bine o sa va mearga impreuna. Asta el trebuie sa te convinga pe tine (cu fapte concrete, nu vorbe). Daca nu face chestia inseamna ca A) l-ai invatat prost inainte si acum nu considera ca trebuie sa depuna efort ca sa te cucereasca,( si atunci schimbi persoana) B. nu e foarte serios cu relatia asta, (si atunci nu are rost sa mai tragi tu de el. In ambele cazuri, e preferabil sa astepti sa te caute el, dar in timpul asta iesi si cunoaste alte persoane si Respecta-te mai mult ! Multa bafta !

kudika052198
Postat pe 18 Februarie 2010 16:53
De la: oana84onutza, la data 2010-02-09 18:01:53Faptul ca ai acceptat sa fiti impreuna pe ascuns...se pare ca l-ai invatat cu narav, explica-i ca vrei sa fiti impreuna si daca refuza, inseamna ca e un nesimtit caruia ii place sa mearga in paralel, tu pe ascuns si altele pe fata, si mai mult inseamna ca nu tine la tine cu adevarat si nu te aprecieaza, vrea doar sa se folosesca de tine. Prin urmare pune-l sa aleaga: impreuna pe fata, sau adio


ªi dacã ei îi place sã fie folositã,care dracu-i problema ta?Salva-þi-ai coafura!
misoginu
Postat pe 18 Februarie 2010 20:17
De la: Monica123, la data 2010-02-04 03:44:24Am fost impreuna acum 2 ani.a fost cu altcineva..apoi am ramas prieteni..ne-am certat ne-am impacat...cat timp eram "amici"...ne mai intalneam pe ascuns doar noi 2..:>..am fost impreuna la munte si ma rog peste tot eram impreuna...si ne comportam aproximativ ca 2 iubiti numai ca nu de fata cu restul si nu ne numeam asa :P...ideea era ca nu vroiam eu sa se afle ca inca mai avem ceva impreuna.Suferisem prea mult din cauza lui...si prietenii si familia m-ar fii batut la cap incontinuu daca aflau ca inca ma intalnesc cu el...acum ceva timp ne-am certat urat si nu am vrut sa-l mai vad...acum vorbim din nou...dar eu vreau sa fim impreuna oficial..fara ascunzisuri...si sa fim pe bune impreuna..dar cred ca lui nu i se pare o idee buna...n-am discutat despre asta si nici n-ar fii o idee buna inainte sa-i ofer cateva motive bune pentru a fii impreuna...as vrea sa aflu si eu daca stie cineva cum as putea sa procedez sa-i demonstrez ca suntem ok impreuna...si totul va fii ok daca avem o relatie...


Ai apelat la cine trebuie,fãtucã:1.pentru început fã-þi o himenoplastie;2.propune-i s-o aduci în pat ºi pe prietena ta cea mai bunã,ºtii prea bine cã bãrbaþii sunt ºi ei suflete,se plictisesc sã ducã pionierul la aceeaºi ecluzã;3.spalã-i maºina, habar n-ai ce anevoios poate fi când claxonezi una bunã ºi nu-þi poate citi nr. de îmatriculare cã e stropit cu balegã...4.surprinde-l! fi spontanã!...de ex epileazã-i inghinal prietena în timp ce ei sunt adormiþi;5.stimuleazã-l din punct de vedere financiar de câteva ori pe sãptãmânã,bãrbaþii nu pot stãpâni lumea dacã nu au cu ce.Sfaturi ar fi multe draga mea, tot de ce ai nevoie este puþinã voinþa ºi-i vei demonstra cã puteþi avea o relaþie ok.
misoginu
Postat pe 18 Februarie 2010 20:41
De la: kudika052198, la data 2010-02-18 16:53:51as vrea sa aflu si eu daca stie cineva cum as putea sa procedez sa-i demonstrez ca suntem ok impreuna...si totul va fii ok daca avem o relatie...


Am o singura intrebare legata de mesajul asta:
De ce trebuie TU sa-i DEMONSTREZI LUI CEVA?
Barbatii (baietii) trebuie sa se agite, sa gaseasca solutii, sa vina cu idei pentru a fi impreuna, si tu sa-i refuzi la inceput, nu sa accepti imediat, (ca sa-i tii pe jar) sa -i lasi sa faca eforturi pentru a te vedea, si sa primesti omagiile lor ca o regina , multumindu-le cu un zambet distant .. doar asa o sa te aprecieze si o sa lupte pentru relatia voastra pentru ca a investit eforturi in ea.
Aminteste-ti ca in dragoste cel care da cel mai putin primeste cel mai mult .. se pare ca barbatii au inteles asta primii...
Nu zic sa fii nesimtita cu el, doar ca nu te mai grabi asa sa-i demonstrezi ce mult va potriviti voi si ce bine o sa va mearga impreuna. Asta el trebuie sa te convinga pe tine (cu fapte concrete, nu vorbe). Daca nu face chestia inseamna ca A) l-ai invatat prost inainte si acum nu considera ca trebuie sa depuna efort ca sa te cucereasca,( si atunci schimbi persoana) B. nu e foarte serios cu relatia asta, (si atunci nu are rost sa mai tragi tu de el. In ambele cazuri, e preferabil sa astepti sa te caute el, dar in timpul asta iesi si cunoaste alte persoane si Respecta-te mai mult ! Multa bafta !

[/quote]

ai uitat sã ne spui ce fel de cearã foloseºti ca sã-þi epilezi mustaþa.
misoginu
Postat pe 18 Februarie 2010 20:45
si daca nu merge.........dai.PAS
kudika107643
Postat pe 18 Februarie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult suntem dispusi sa sacrificam pentru nefericirea noastra? 3 De la: jenesaispas 25 Mai 2009 00:09
Vise 15 De la: ViSuRi_DuLcI 1 Iulie 2009 22:20
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08
Infidelitate sau nu ? 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:35