Setari Cookie-uri

HELLO

nici nu stiu cum sa incep,..cred ca cel mai bine o iau cronologic
august 2009: eram in bucuresti am cunoscut un tip din galati si am crezut ca e ceva unic pentru mine luand in considerare ca in perioada aceea facusem o interventie chirurgicala pentru a slabi si credeam ca daca ma accepta asa cum eram atunci inseamna ca tine la mine,..eu fiind din braila si fiind naiva am zis ca mai bine ma mut in braila si sunt mai aproape de el
sept 2009: m-am mutat in braila totul a fost ok pe moment
oct 2009: au inceput ceva discutii in ceea ce priveste banii in sensul ca el nu muncea ,..eu oricum fac bani caci pentru a traduce diverse documente si a face proiecte in corel sau photoshop nu implica sa fiu in buc,..aveam mereu de munca deci bani,..cum ziceam el nu muncea nu avea bani si era ceva de genu ca mereu trebuia sa platesc eu pt tot,..si imi tinea cont la orice ban ce il scoteam din cont,..
nov 2009: am purtat o discutie in legatura cu ceea ce ma stresa la el i-am zis ca nu mai imi permit relatia din punct de vedere financiar si a inceput si el sa lucreze sa se intretina singur, dar problema cu banii nu era singura mai era si modul in care credea ca are dreptul sa imi controleze fiecare miscare sa imi urmareasca conversatiile pe messenger apelurile ce le primeam si tot asa
dec 2009: am tacut si nu mai am zis nimic si am inceput sa o iau ca atare dar simteam ca nu merge ceva,..
ianuarie 2010,..am ajuns la targetul meu propus am slabit am alta perspectiva in viata mi s-a oferit un job spectaculos in bucuresti,..si simt cum eu nu am incheiat socoteliele cu bucurestiul ca vreau sa fac ceva mai mult ca am nevoie sa demonstrez ca pot face ceva mai bun decat absolvirea unei facultati,..el mai nou ma conditioaneaza si m-a pus sa aleg intre el si a sta acasa la mine cu mama,..dar modul in care m-a conditioant a fost unul crunt. El acum e decis pe faptul ca eu sa ma mut la el,..dar eu nu i-am zis ca de fapt vreau inapoi in bucuresti,si sa zic ca nu ar fi optinuea de a ma muta inapoi in buc. tot nu vreau sa ma mut la el, eu am nevoie de spatiul meu si el este pe principiul ca mereu sa fim impreuna sa facem chestii impreuna dar nu intelege ca am nevoie de loc sa respir si pe bune ca uneori am impresia ca nu am cum sa respir din cauza ca mereu este langa mine si imi "sufla in ceafa"..Practic acolo imi este viata,..am ajuns sa regret decizia de a reveni acasa,..simt cum ca pe zi ce trece sunt din ce in ce mai apatica si numai la asta ma gandesc,.
m-am gandit ca poate mai multe ideii sunt binevenite oricand ....
plss help
stonedcat
Postat pe 4 Februarie 2010 04:20
normal nu era sa ii permiti sa o ia razna inca de la inceput, acu omu normal ca se simte cu drepturi. muta-te la bucuresti, fati o facultate, o cariera, lasa-l pe asta ca nimic bun nu-ti va aduce. nu vezi ca nu te intelegi cu el, pt ce sa te chinui. el are nevoie de una de aia care sta la bataie si spune ca-i place. imi place de tine ca esti fata isteata si vrei sa muncesti, sa-ti faci si tu un rost, asa ca fii isteata pana la capat si pune punct relatiei.
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 05:19
fa-ti
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 05:20
trebuie sa ai curaj sa i spui in fatza clar cum stau lucrurile, daca totusi ati vorbit si el nu a facut nimic in privinta asta inseamna k tu nu ai fost destul de convingatoare in ceea ce priveste intimitatea ta.lasa l si intoarce te la bucuresti ca nu este locul tau langa el, si hotaraste te repede ca pierzi timpul si o sa ti para rau..
kudika099575
Postat pe 4 Februarie 2010 05:59
octombrie 2010.Am inceput cursurile la facultatea X din Bucuresti (sau Londra?-cu orasele nu le am!) si ma grabesc spre casa,sa-i povestesc noului meu prieten ce mi s-a intamplat azi.
E o continuare posibila.Place?
nicossia
Postat pe 19 Februarie 2010 19:09
Shhh
Postat pe 19 Februarie 2010 19:19
De la: Shhh, la data 2010-02-19 19:19:25
yumy
Postat pe 19 Februarie 2010 19:21
long story!!
Un rezumat ceva ??
blaa
Postat pe 19 Februarie 2010 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nelamurire.. 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:39
pe scurt povestea mea...vreau o parere? 13 De la: eeuu 12 Ianuarie 2011 12:44
Cum gandesc femeile... 99 De la: alfredodecurtofreco 28 Octombrie 2010 18:29
stop probleme! 29 De la: alina_luminita 9 Ianuarie 2009 11:58
Dilema....frumos sau mai putin simpatic??? 5 De la: Albinuta33 21 Septembrie 2008 02:24