Setari Cookie-uri

Marimea conteaza ?

http://www.kudika.ro/articol/relatii/4660/Adevarul-despre-cat-de-mult-conteaza-marimea/pagina-3.html


Am dat un search si nu am gasit acest subiect discutat pe forum , am gasit in schimb un articol de doi lei de acum 2 ani.

Mai devreme mi-a spus un barbat de pe forum cum ca marimea ar conta,de aici curiozitatea mea legata de acest subiect.
Probabil ca barbatul respectiv a avut nesansa sa citeasca acest articol si de atunci a ramas cu ideea cum ca pentru femei marimea ar conta.

Ei bine , nu ,NU CONTEAZA atunci cand il iubesti , atunci cand stii ce sa faci cu ea oricat de micuta ar fi,atunci cand il vrei pe el si nu te gandesti sa cauti alta .

O sa spun si de ce cred asta.

Am discutat acest subiect acum 2 ani impreuna cu alte 5 fete ,majoritatea spuneau ca marimea conteaza , ca daca e mica nu se simt bine si ca ele in mod sigur i-ar da papucii unui tip mai slab dotat.
Masura cat de cat ideala era orice peste 18 cm.

Una dintre fete a spus clar ca ea fara cel putin 20 cm nu se simte bine motiv pentru care schimba barbatii mai des decat chiloteii
Dupa un an de zile s-a casatorit fata , ne-am reintalnit toate si evident ca am ajuns la acelasi subiect.
Sotul ei face parte din categoria barbatilor slab dotati (in jur de 14 cm ) si cu toate astea se pare ca face minuni in pat.
Am intrabat-o daca isi aminteste ce spunea legat de minimul 20 cm necesari ca sa se simta bine iar raspunsul a venit imediat : ,,da,dar pe asta il iubesc si chiar nu conteaza marimea''

As mai adauga faptul ca eu am avut un iubit,am iesit cu el vreo doua luni timp in care ne intalneam zilnic ,uneori ramanea la mine dar fara sa se intample nimic
Un tip extraordinar, frumos,destept,amuzant..le avea pe toate mai putin marimea necesara.
Avusese doua tentative de prietene inaintea mea care imediat dupa ce se culcase cu ele l-au parasit.
Motivul : o avea de fix 8 cm !

Cele doua prietene de dinaintea mea cand i-au vazut jucaria au inceput sa rada si aici s-a rupt filmul .
Si eu am inceput sa rad doar ca la noi nu s-a rupt nici un film , am fost impreuna 6 luni de zile fara sa ma plang macar o singura data ca nu as fi fost satisfacuta sexual.

Secretul consta in cine sta deasupra si cat de bine se misca !

Ok, parerea mea o cunoasteti , as vrea sa citesc si alte pareri legate de acest subiect !
iris_4_ever
Postat pe 28 Iulie 2008 23:19
Cred ca ai ci nu se pot baga decat femeile. Noi nu prea avem ce comenta


_fantoma_
Postat pe 30 Iulie 2008 23:41
nu marimea conteaza ci cat de bine va potriviti.poti da peste un tip foarte bine dotat,dar sa fie prea dotat pentru tine,sau peste unul nu neaparat mai putin datat,sa zicem potrivit de dotat,dar care face minuni in pat.ce ar trebui sa facem?sa ne conducem viata,mai ales cea sexuala dupa cat de doatat sau nu este partenerul?eu cu iubitul meu ne potrivim de minune,si iesim amandoi din fiecare partida de sex foarte ciufuliti si satisfacuti...nu stiu ce inseamna sa nu ai orgasm...de oricare ar fi el...si nu e exagerat de dotat...pentru mine e perfect,pentru ca intr-adevar face minuni in pat.
fluffy
Postat pe 31 Iulie 2008 09:35
Ma asteptam la mai multa activitate aici dar se pare ca m-am inselat.
Am deschis topicul in urma unui comentariu facut de un barbat cum ca marimea ar conta .....
Ca si Rachel eu spun ca nu conteaza dar sunt alte persoane care nu gandesc la fel , ar fi interesat de aflat de ce....
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 16:21
sa-mi bag si io parerea putin . doar putin!
marimea conteaza. conteaza pentru femeile cu apetit sexual hamesitor si vagin cat marea egee!
doar nu vrei sa spui ca un creionas e in stare sa-i provoace cataclisme la mare adancime unei doamne cu buzele falfaind a groapa marianelor!?

Postat pe 31 Iulie 2008 17:12
Si eu cred k marimea nu conteaza.....am avut in general iubiti destul de dotati,dar orgasm niciodata ...chiar credeam ca am eu o problema...insa am un iubit cu dimensiuni medii cu care am orgasm de fiecare data....deci conteaza foarte mult potrivirea dintre parteneri...
annk48
Postat pe 31 Iulie 2008 22:12
De la: geo32, la data 2008-07-31 17:12:54sa-mi bag si io parerea putin . doar putin!
marimea conteaza. conteaza pentru femeile cu apetit sexual hamesitor si vagin cat marea egee!
doar nu vrei sa spui ca un creionas e in stare sa-i provoace cataclisme la mare adancime unei doamne cu buzele falfaind a groapa marianelor!?


Pai tocmai tu mi-ai dat ideea de deschide subiectul dar modul in care expui problema ma cam lasa fara replica

Ai si tu dreptatea ta , ce sa zic ? ca nu cred ca-s multe femei cu mare adancime cum le spui tu nu are rost sa spun ca deja banuiesc ce replica o sa dai
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 22:48
LoL firar acum am eu o dilema?! ce inseamna mare adancime?! o dimensiune ceva?! n`am avut decat 2 experiente dar eu cred ca marimea conteaza:D da Doamne sa ma`nsel dar nu cred:))
Amaruie
Postat pe 1 August 2008 16:18
AH GEO CAT POTI FI TU DE IRONIC SI CINIC....
matracucu
Postat pe 4 August 2008 09:11
mie imi place cat mai nmik.nu m-am potrivit niciodata cu cineva care o avea mare.mik si jucausa. si tine si mult.
s26
Postat pe 5 August 2008 01:16
De la: laurathegirl, la data 2008-08-04 09:11:07AH GEO CAT POTI FI TU DE IRONIC SI CINIC....



ma stradui si io!
ar trebui sa inchidem ochii sau sa-i intoarcem spre dreapta cand vedem un asemenea subiect!?


cat de mica? cat aia de furnica?

Postat pe 5 August 2008 01:30
iar sperii fetele?

Postat pe 5 August 2008 01:34
Marimea conteaza si ea in functie de femeie. geo32 are f mare dreptate. daca fata e larguta nu ai ce sa faci cu una micuta, mai ales daca e vb de o aventura. In rest daca mai sunt si implicatii sentimentale intensitatea senzatiilor creste. Cand am o aventura e normal sa vreau un barbat dotat, in caz ca e prea mare imi iau eu cat imi trebuie, ideea e sa am de unde sa iau; daca e mica...mai mult ma chinui sa gasesc o pozitie sa ma simt si eu bine si deja incep sa nu mai simt nici o placere. Cand fac sex cu un barbat pt. care simt ceva...chiar daca o are mai mica e alta treaba, intervine tot ceea ce simt eu pt. el si senzatiile sunt mai puternice.
cnmoha86
Postat pe 5 August 2008 03:07
da geo cat aia de furnik. ptr mine aia e cea mai buna.
s26
Postat pe 5 August 2008 08:30
ma stradui si io!
ar trebui sa inchidem ochii sau sa-i intoarcem spre dreapta cand vedem un asemenea subiect!?


cat de mica? cat aia de furnica?
[/quote]

nu geo,nu trebuie sa intoarcem capul...dar nici "groapa marianelor "sau "marea egee" nu sunt tocmai potrivite ca termen de comparatie pt un vagin mai larg.....
asa cum "marimea nu conteaza"nu ar trebui ca nici largimea sa nu conteze?
nasoala treaba intr-adevar...si nici nu stiu de cine sa imi fie mai mile in conditiile astea...de ea sau de el?
matracucu
Postat pe 5 August 2008 12:43
Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea..., deci fetelor aveti grija la bagheta

Postat pe 5 August 2008 12:50
da..conteaza...mai ales pt..cele fara fond si largime definita....

Postat pe 5 August 2008 13:04
ei acuma.. nu conteaza.. Normal ca nu conteaza atunci cand ne referim la una de marime normala in sus.. Dar cand avem de lucru cu una in miniatura, nu-mi spuneti voi ca sunteti cele mai fericite, indiferent de ,, fond si largime,,.. Imaginati-va cum ar fi sa nu va dati seama daca a inceput, a terminat sau doar ii place sa stea deasupra..?

Postat pe 5 August 2008 13:10
sau: ce sa fac cu ea? sa ma scobesc intre dinti!!!?

Postat pe 5 August 2008 13:21
marimea nu conteaza ci ceea ce stii sa faci k morcovelul(doar sa nu vb de unul pe care trebuie sa il apuci k penseta ).pt k un baiat k una mare de atarna pe picior poate f bine sa nu iti ofere nici o placere,pe cand unul k una normala sa te faca sa te urci pe pereti.si nu conteaza cat de adanca este "gaura neagra",nu trebuie sa ii dai de fund,poate doar cat de larga pt k un morcovel f subtirel va fi un pic greu de depistat.
acy_mik
Postat pe 5 August 2008 14:33
fetelor,nu exista vagin mic,normal,mare ori imens,toate sunt la fel....EI sunt problema...o au normala ori minuscula...ca de giganta doar pe youtube....asa ca nu va mai stresati,lasati-i pe ei sa isi bata capul...
iar faza cu"marimea conteaza?" ...ce?..lumea s-a oprit la un singur barbat ???
mai vreti una??ati vazut de multe ori cat de fericite va face un degetzel...eeeee?????....si atunci chiar conteaza marimea??????
matracucu
Postat pe 5 August 2008 16:25
De la: s26, la data 2008-08-05 08:30:33da geo cat aia de furnik. ptr mine aia e cea mai buna.

atunci cu mine nu ai ce discuta....sigur a avut mama natura mai multa grije de mine decat de o amarata de furnicutza

Postat pe 14 August 2008 18:54
La majoritatea barbatilor sexul inseamna coit si din ac motiv pt ei marimea conteaza.Sex inseamna si preludiu.Si daca ai parte de un preludiu bun atunci chiar ca marimea nu conteaza.
claudea69
Postat pe 14 August 2008 22:21
Mare dreptate Claudea....maaaare!








Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.


Felicia_29
Postat pe 15 August 2008 10:38
nu conteaza marimea ci cat de mult poti sa o tii in p pe fata sa io tragi mult si sa o simta tare acolo unde o arde

Postat pe 16 August 2008 07:03
cat a fost cea mai mare cand ai facut sex?

Postat pe 16 August 2008 07:05
Marimea conteaza ???????????
Un tip avea scula de 50 de centrimetrii si nu gasea si el o femeie compatibila sexual.
Intr-o zi se duce la o vrajitoare sa ii dea ceva sa se micsoreze.Vrajitoarea ii spune sa ceara in casatorie o broasca si daca zice NU atunci se micsoreaza cu 10cm.
Se duce omu si ia o broasca si:
El:- Te casatoresti cu mine?
Broasca:- NU!
Deodata se face de 40cm.
El:- Mai zic o data.Te casatoresti cu mine?
Broasca:- NU!
30cm
El:Mai zic o data si gata.Te casatoresti cu mine?
Broasca:NU!NU!NU!
mirela_busteni
Postat pe 17 August 2008 03:49
Parerea mea!
Conteaza...dar intrebare este cum? Hmmmmmm pai, cel mai usor e sa dai vina pe partener k nu te satisface, drept urmare se aude o replica de genul: "O ai prea mica".uuupppsss. Mica sau mare...cum ar fi tot nu e bine (mik nu satisface iar mare doare), dar niciuna nu va spune k vaginul ei nu se poate acomoda cu marimea penisului partenerului sau, ca o are ("pasarica") fie prea adanca fie prea ...cisterna sau cisterna + galeata
Asa ca nu se poate spune ca este doar vina partenerului
Ceea ce stiu sigur este k ...atat timp cat iti poti misca bine limba, totul e ok - vb aceea - CAT AI DEGETE SI LIMBA NICI O LEGE NU SE SCHIMBA - , iar in privinta "viermisorului" ... cu cat mai gros cu atat mai bine



mirela_busteni
Postat pe 17 August 2008 04:03
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-14 18:54:54
De la: s26, la data 2008-08-05 08:30:33da geo cat aia de furnik. ptr mine aia e cea mai buna.

atunci cu mine nu ai ce discuta....sigur a avut mama natura mai multa grije de mine decat de o amarata de furnicutza



pai cei bine dotati nu rezista mult de asta! dar dak faci cat o armata de furnicutza ma faci curioasa!
s26
Postat pe 17 August 2008 16:10
De la: s26, la data 2008-08-17 16:10:12
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-14 18:54:54
De la: s26, la data 2008-08-05 08:30:33da geo cat aia de furnik. ptr mine aia e cea mai buna.

atunci cu mine nu ai ce discuta....sigur a avut mama natura mai multa grije de mine decat de o amarata de furnicutza



pai cei bine dotati nu rezista mult de asta! dar dak faci cat o armata de furnicutza ma faci curioasa!
si treaba cu rezistenta este cu dus si intors.sunt femei la care muncesc o noapte intreaga si sunt femei cu care dupa o ora ma culc.mai depinde si cu cine ai dea face ......

Postat pe 17 August 2008 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s p0@te? 1 De la: anastasia_m 11 Iunie 2010 22:10
Sub masca ID-ului poate fi o baba sau un mos, cu nume de copil. 100 De la: Don_Quijote 21 Iunie 2013 20:34
fantezii 28 De la: guru_ion 8 Ianuarie 2012 21:29
ce parere aveti despre homosexuali 24 De la: Apocalipse 27 Iulie 2009 19:47
Sex la lumina lumanarii 205 De la: koph 15 Iunie 2010 18:07