Setari Cookie-uri

Confuzie....sau diferenta de cultura?

Hello ppl...am deshis acest topic in seranta ca poate poate cineva ma ajua sa deschid ochii...situatia sta in felul urmator:

Ma simt foarte atrasa de Baiatul sefului meu(care imi este si coleg in acelasi timp)...lucram impreuna din toamna anul trecut si atractie intre noi a fost de la bun inceput...numai ca nimic concret pana in momentl de fata....am iesit de 2 ori impreuna...iar ultima oara am ramas la el peste noapte...din club ametiti cum eram, dupa ce m-a sarutat "la spartul targului"ne-am dus direct l el si am dormit impreuna...lucrurile nu au mers mai departe de saruturi si imbratisari. A 2-a zi cand s-a trezit m-a luat in brate...una alta dar dupa ce ne-am dezmeticit eu nu am stiut cum s ma comport...ce sa inteleg din seara precedenta...dupa cum s-a purtat si el era la fel de confuz ca si mine...am lasat-o asa. In zilele urmatoare am decis sa-l las p el s faca primul pas in cazul in care chiar ar vrea ceva de la mine...dar lcrurile pareau sa revina la normal intre noi...adica aceleasi tachinari dinainte de eveniment aceleasi glume....dar cu o teta mai apropriata...chestia e ca...el e olandez...eu romanca...dar cateodata imi da impresia ca nu stie cum sa interactioneze cu mine altadata am impresia ca de fapt semnele de la el le percep eronat...chiar sunt confuza pentru ca ma simt ca un copil din cls 1 care se inroseste cand un baiat o priveste....normal nu sunt asa...normal raspund la semne...dau de inteles una alta...da cu el pur si simplu ma blochez,ma fastacesc si de fiekre data knd imi propun sa iau atitudine, in fata lui ma inmoi si ma tre toate cele...Nu mai spun ca toti colegii nostrii sunt constientii de atractia dintre noi si asteapta si ne tachineaza...dar sincer nu stiu cum sa ma comport....HELP PLZ
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 15:45
parerea mea e ca o discutie deschisa si sincera cu el ti-ar rezolva nelamuririle si ai sti cum sa actionezi in continuare
catalina09
Postat pe 21 Februarie 2010 15:51
pai spune'i si lui exact ce ne-ai spus noua... ar trebuii sa iti rezolve problema intr-un fel sau altul :)
Empty
Postat pe 21 Februarie 2010 15:53
De la: Empty, la data 2010-02-21 15:53:49pai spune'i si lui exact ce ne-ai spus noua... ar trebuii sa iti rezolve problema intr-un fel sau altul :)


tocmai asta e problema mea...cred ca e singurul tip cu care mi se intampla s nu pot vorbi despre "ce drq se intampla intre noi?"si cum am spus mai sus in momentul cand ajung seara acasa de la serviciu m ambitionez ca a 2a zi sa fac ceva in legatura cu asta,sa clarific lucrurile....chiar daca eu nu fac prinmul pas niciodata, intotdeana am fost capabila de a oferii celuilalt impulsul necesar pt a-l face el...in schimb cum ajung l munca a 2a zi...S-a dus toata vitejia mea....nuj ce dracu...zici k nu am mai avut prieten pana akm s-a dus dracu toata experienta mea
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 15:58
plus ca mie tare frica sa nu pic de proasta in cazul in care se adevereste ca toate"semnele" le-am interpretat gresit
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 16:00
De la: Risha, la data 2010-02-21 15:58:31
De la: Empty, la data 2010-02-21 15:53:49pai spune'i si lui exact ce ne-ai spus noua... ar trebuii sa iti rezolve problema intr-un fel sau altul :)


tocmai asta e problema mea...cred ca e singurul tip cu care mi se intampla s nu pot vorbi despre "ce drq se intampla intre noi?"si cum am spus mai sus in momentul cand ajung seara acasa de la serviciu m ambitionez ca a 2a zi sa fac ceva in legatura cu asta,sa clarific lucrurile....chiar daca eu nu fac prinmul pas niciodata, intotdeana am fost capabila de a oferii celuilalt impulsul necesar pt a-l face el...in schimb cum ajung l munca a 2a zi...S-a dus toata vitejia mea....nuj ce dracu...zici k nu am mai avut prieten pana akm s-a dus dracu toata experienta mea

inseamna ca tipul e special pentru tine
eu, in locul tau, mi-as lua inima in dinti si i-as spune ca-l plac. Nu ai ce pierde: ori te place si el si duceti relatia mai departe, ori afli ca nu te place asa cum il placi tu si relatia ramane la nivelul de acum.
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2010 16:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-21 16:07:14
De la: Risha, la data 2010-02-21 15:58:31
De la: Empty, la data 2010-02-21 15:53:49pai spune'i si lui exact ce ne-ai spus noua... ar trebuii sa iti rezolve problema intr-un fel sau altul :)


tocmai asta e problema mea...cred ca e singurul tip cu care mi se intampla s nu pot vorbi despre "ce drq se intampla intre noi?"si cum am spus mai sus in momentul cand ajung seara acasa de la serviciu m ambitionez ca a 2a zi sa fac ceva in legatura cu asta,sa clarific lucrurile....chiar daca eu nu fac prinmul pas niciodata, intotdeana am fost capabila de a oferii celuilalt impulsul necesar pt a-l face el...in schimb cum ajung l munca a 2a zi...S-a dus toata vitejia mea....nuj ce dracu...zici k nu am mai avut prieten pana akm s-a dus dracu toata experienta mea

inseamna ca tipul e special pentru tine
eu, in locul tau, mi-as lua inima in dinti si i-as spune ca-l plac. Nu ai ce pierde: ori te place si el si duceti relatia mai departe, ori afli ca nu te place asa cum il placi tu si relatia ramane la nivelul de acum.


Mda...se pare k incep sa ma aprind destul de rau...problema mea e k de cand m-am mutat in Olanda...dupa ce ameisit din shokul resectiv....m-am interiorizat si am devent foarte introvertita...de fapt akm practic eu nu am viata sociala...cea ce este total opusul vietii si persoanei care eram in Romania...dar am invatat sa ma accet si sa iau lucrurile asa cum sunt..de aceea in momentul de fata mi-e greu sa fac lucruri care altadata mi s-ar fi parut floare la ureche....cum ar fi sa marturisesc una alta persoanelor d langa mine...plus ca...adevarul este ca, cateodata nu ma deranjeaza jocul asta dintre noi...cateodata si eu ii dau cu flit apoi ii fac ocheada...e incitant si funny numai ca, k o racoaica veritabila care sunt ...in 5 min ma pot bosumfla si demoaliza
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 16:13
De la: Risha, la data 2010-02-21 15:58:31
De la: Empty, la data 2010-02-21 15:53:49pai spune'i si lui exact ce ne-ai spus noua... ar trebuii sa iti rezolve problema intr-un fel sau altul :)


tocmai asta e problema mea...cred ca e singurul tip cu care mi se intampla s nu pot vorbi despre "ce drq se intampla intre noi?"si cum am spus mai sus in momentul cand ajung seara acasa de la serviciu m ambitionez ca a 2a zi sa fac ceva in legatura cu asta,sa clarific lucrurile....chiar daca eu nu fac prinmul pas niciodata, intotdeana am fost capabila de a oferii celuilalt impulsul necesar pt a-l face el...in schimb cum ajung l munca a 2a zi...S-a dus toata vitejia mea....nuj ce dracu...zici k nu am mai avut prieten pana akm s-a dus dracu toata experienta mea


eh lasa ca toti patim asa , eu de ex chiar si cand eram impreuna si nu prea imi gaseam cuvintele sau imi pierdeam curajul sa ii spun ei cate ceva ii dadeam mesaj pe telefon si ii explicam .. chiar daca era langa mine :P
Empty
Postat pe 21 Februarie 2010 16:20

[/quote]eh lasa ca toti patim asa , eu de ex chiar si cand eram impreuna si nu prea imi gaseam cuvintele sau imi pierdeam curajul sa ii spun ei cate ceva ii dadeam mesaj pe telefon si ii explicam .. chiar daca era langa mine :P [/quote]

Probabil ca daca as stii mai multe despre el mi-as permite sa-i trimit mesaje in miez de noapte...sau ceva de genu.tot ce stiu despre el este ca 1. imi este coleg 2.este "bad boy" 3.akm vre-o 4 luni a incheiat o relatie d 2 ani juma'cu o tipa pe care continua sa o vada aproape zilnic dk nu m insel...in fine asta nu conteaza f mlt pt mine pt ca si eu sunt "friend with benefits"cu iubitul meu de akm 5 ani cu kre am avut o rel de 2 ani... dar imi dau seama ca ma simt atat de neputincioasa din kuza faptului ca nu pot sa-l citesc atat de usor cum reusesc sa citesc alti baieti..romani de ex...de unde si teama mea cum ca diferenta d ecultura poate sa conteze mult in situatiile astea
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 16:28
diferenta de cultura poate fi o atractie in cazurile astea
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2010 16:34
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-21 16:34:38diferenta de cultura poate fi o atractie in cazurile astea


Mie-mi spui ....in fine...odata si odata terbuie sa m enervez eu tare tare si sa-mi iau pipota in dinti sa fac ceva...nu vreau sa ajung sa iubesc in tacere o pers cu care lcrez....ce dracu nu mai sunt a 5-a
Risha
Postat pe 21 Februarie 2010 16:36
Risha, sa stii ca este adevarat ,cu dif.de cultura.Eu sint in tara lor de multi ani.Ar trebui sa fii directa.Ei asa sint joaca pe timizii dar nu sint de loc asa.Vor initiativa fenmeii ca apoi sa te poata trata cum isi doreste. Ai grija cum si ce vrei sa obtii.Sa nu te coste apoi locul de munca.Eu traiesc aici f. bine printre ei dar nu mi-am facut prietenii cu ei.De ce pt.ca au o politete f.a parte de politetea ce noi o stiam.O masca pe care de multe ori nu o poti penetra.Totusi incearca si surprinde-l altfel sau direct cum ti-am spus si daca vrei poti dar asuma-ti si riscurile.Mult succes!

Postat pe 27 Februarie 2010 12:22
De la: Risha, la data 2010-02-21 16:28:18
eh lasa ca toti patim asa , eu de ex chiar si cand eram impreuna si nu prea imi gaseam cuvintele sau imi pierdeam curajul sa ii spun ei cate ceva ii dadeam mesaj pe telefon si ii explicam .. chiar daca era langa mine :P [/quote]

Probabil ca daca as stii mai multe despre el mi-as permite sa-i trimit mesaje in miez de noapte...sau ceva de genu.tot ce stiu despre el este ca 1. imi este coleg 2.este "bad boy" 3.akm vre-o 4 luni a incheiat o relatie d 2 ani juma'cu o tipa pe care continua sa o vada aproape zilnic dk nu m insel...in fine asta nu conteaza f mlt pt mine pt ca si eu sunt "friend with benefits"cu iubitul meu de akm 5 ani cu kre am avut o rel de 2 ani... dar imi dau seama ca ma simt atat de neputincioasa din kuza faptului ca nu pot sa-l citesc atat de usor cum reusesc sa citesc alti baieti..romani de ex...de unde si teama mea cum ca diferenta d ecultura poate sa conteze mult in situatiile astea [/quote]




... mai fata ... aparent nu vrei multe ... vrei sa te scarpini, in primul rind, si apoi sa mai si iasa ceva ... dar nu de rau ...
... in afara de latini ... restul vesticilor sint foarte ''alambicati'' la minte ... de un egoism si cinism feroce ... e posibil sa te apropii de el pina la urma dar sa iti pierzi timpul intr-o alta relatie de ''friends with benefits'' ... ceea ce inseamna IEFTINEALA ... adica decit sa dai bani pentru sex mai bine mimezi sentimente ... nordicii sint bine penalizati de femei ... multe au 2-3 copii din tineretze si apoi traiesc de urma pensiei ... cei mai ''smecheri'' prefera relatiile cu persoane ''intelegatoare'' ...

... cunosc o tipa care a stat cu prietenul ei (friends w benefits) pina la 38 de ani ... toate bune si frumoase dar cind a realizat ca o femeie nu poate fi doar obiectul cuiva a incercat sa puna lucrurile pe un fagas mai serios, incluzind si copii ... raspunsul ... ar fi de acord ... dar peste exact 15 ani !!! ... o palma in halul asta nu credea ca va primi ... dar poate tu vei fi mai norocoasa ...



marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 17:47
..hai ca o iau si io ca altii...cu indoiala...deci daca e adevarat ce spui...ai facut o afirmatie ca tu esti romanaca si el e olandez...si seful tau pe deasupra...daca ai fi o fiintza cu picioarele pe pamant...ar fi trebuit sa iti dai seama pana acum....ca nici nu ar trebui sa te gandesti macar la asta...sau chiar daca te gandesti....gandeste/te in mintea ta...dar da/ti seama ca n/ai ce viitor sa ai...nu tre sa/ti explic eu de ce...pe un forum public...ca/mi fac shi mai multi dushmani decat am deja...ashadar...
...vezi/ti lungul nasului!!!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Februarie 2010 01:16
De la: kudika099747, la data 2010-02-27 12:22:15Risha, sa stii ca este adevarat ,cu dif.de cultura.Eu sint in tara lor de multi ani.Ar trebui sa fii directa.Ei asa sint joaca pe timizii dar nu sint de loc asa.Vor initiativa fenmeii ca apoi sa te poata trata cum isi doreste. Ai grija cum si ce vrei sa obtii.Sa nu te coste apoi locul de munca.Eu traiesc aici f. bine printre ei dar nu mi-am facut prietenii cu ei.De ce pt.ca au o politete f.a parte de politetea ce noi o stiam.O masca pe care de multe ori nu o poti penetra.Totusi incearca si surprinde-l altfel sau direct cum ti-am spus si daca vrei poti dar asuma-ti si riscurile.Mult succes!


Mersi pt sfat....am uitat s precizez un lucru...el nu este olandez 100%....mama lui e filipineza si tatal olandez....si am observat k este destul de diferit fata de olandezii veritabili care sunt foarte superficiali si etc....ideea e ka de cand am deschis postul asta s-a mai intamplat ceva...ai mei au plecat cu ai lui in romania si am ramas amandoi singuri acasa...si de vineri pana azi o singura noapte nu am petrecut-o impreuna...nu s-a ajuns la relatie sexuala pt k nu consider ca e momentul desi ma atrage f mult,imi trebuie ceva timp sa ajung "in pat" cu cineva,dar il simt aproape de mine si am avut mult timp sa vorbim cum nu am vorbit pana acum si socant a fost ca desi avem culturi diferite si am crescut in mediuri diferite avem o gramada de lucruri in comun si gandim 80%in acelasi mod...adica parca l-as cunoaste de o viata si parca o parte din mine se reflecta in el...iar referitor la locul de munca ...fratele lui care lucreaza cu noi(e mai mare) stie despre noi dar evitam sa ne facem "publicitate". Am avut un acord mutual ca munca e munca si ca in restul timpului putem face ce vrem,ai lui s-au intors azi din Romania si si-au dat seama ca e ceva intre noi...ideea e ca eram inca confuza pentru ca,desi am stat f mult timp impreuna,cat am fost doar noi 2 ne-am comportat ca un cuplu,in res,treburile se schimbau in alte imprejurari,pana astazi cand m-a sarutat de "la revedere" de fata cu Sefu(tatal lui) si mama lui...cu toate astea am inca nelamuriri pe care cel mai bine le voi discuta cu el....desigur dupa un pahar, doua, de whisky oricum la mine e inca gri treaba si am nevoie sa stiu daca e alba sau neagra...dar nu vreau sa precipit lucrurile
Risha
Postat pe 3 Martie 2010 22:06
De la: marco918, la data 2010-02-27 17:47:48
De la: Risha, la data 2010-02-21 16:28:18
eh lasa ca toti patim asa , eu de ex chiar si cand eram impreuna si nu prea imi gaseam cuvintele sau imi pierdeam curajul sa ii spun ei cate ceva ii dadeam mesaj pe telefon si ii explicam .. chiar daca era langa mine :P


Probabil ca daca as stii mai multe despre el mi-as permite sa-i trimit mesaje in miez de noapte...sau ceva de genu.tot ce stiu despre el este ca 1. imi este coleg 2.este "bad boy" 3.akm vre-o 4 luni a incheiat o relatie d 2 ani juma'cu o tipa pe care continua sa o vada aproape zilnic dk nu m insel...in fine asta nu conteaza f mlt pt mine pt ca si eu sunt "friend with benefits"cu iubitul meu de akm 5 ani cu kre am avut o rel de 2 ani... dar imi dau seama ca ma simt atat de neputincioasa din kuza faptului ca nu pot sa-l citesc atat de usor cum reusesc sa citesc alti baieti..romani de ex...de unde si teama mea cum ca diferenta d ecultura poate sa conteze mult in situatiile astea [/quote]




... mai fata ... aparent nu vrei multe ... vrei sa te scarpini, in primul rind, si apoi sa mai si iasa ceva ... dar nu de rau ...
... in afara de latini ... restul vesticilor sint foarte ''alambicati'' la minte ... de un egoism si cinism feroce ... e posibil sa te apropii de el pina la urma dar sa iti pierzi timpul intr-o alta relatie de ''friends with benefits'' ... ceea ce inseamna IEFTINEALA ... adica decit sa dai bani pentru sex mai bine mimezi sentimente ... nordicii sint bine penalizati de femei ... multe au 2-3 copii din tineretze si apoi traiesc de urma pensiei ... cei mai ''smecheri'' prefera relatiile cu persoane ''intelegatoare'' ...

... cunosc o tipa care a stat cu prietenul ei (friends w benefits) pina la 38 de ani ... toate bune si frumoase dar cind a realizat ca o femeie nu poate fi doar obiectul cuiva a incercat sa puna lucrurile pe un fagas mai serios, incluzind si copii ... raspunsul ... ar fi de acord ... dar peste exact 15 ani !!! ... o palma in halul asta nu credea ca va primi ... dar poate tu vei fi mai norocoasa ...



[/quote]


@ MArco...Cred ca nu ai inteles ce am spus...ma refeream ca avand in vedere ca si eu mai vorbesc zilnic cu un baiat cu care am avut o relatie de 2 ani(acum 5 ani)si atunci cand ne intalnim,daca nu avem alte relatii fiecare , petrecem cateva zile impreuna...nu am nimic impotriva ca tipul asta(baiatul de care-mi place)sa o mai vada sau sa mai vorbeasca cu fosta lui iubita....raspunsul tau s-a referit mai mult la relatia mea de "friends with benefits" dintre mine si fostul meu iubit...si ca sa-ti raspund...eu nu am asteptari de la rel asta pt ca tipul este in primul rand cel mai bun prieten al meu iar apoi "fostul gagik cu care mi-o mai trag din cand in cand" ca sa fiu pe aceasi lungime de unda cu "scarpinatul "tau.
Risha
Postat pe 3 Martie 2010 22:13
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-28 01:16:28..hai ca o iau si io ca altii...cu indoiala...deci daca e adevarat ce spui...ai facut o afirmatie ca tu esti romanaca si el e olandez...si seful tau pe deasupra...daca ai fi o fiintza cu picioarele pe pamant...ar fi trebuit sa iti dai seama pana acum....ca nici nu ar trebui sa te gandesti macar la asta...sau chiar daca te gandesti....gandeste/te in mintea ta...dar da/ti seama ca n/ai ce viitor sa ai...nu tre sa/ti explic eu de ce...pe un forum public...ca/mi fac shi mai multi dushmani decat am deja...ashadar...
...vezi/ti lungul nasului!!!!!



Draga mea andreea...nu ai inteles...nu este seful meu, este baiatul sefului...firma in care lucrez este una de familie...iar toti copii sefului muncesc acolo.Tipul are 21 de ani si este ca un angajat oarecare...munceste chiar mai mult decat mine si de cate ori am nevoie,isi lasa munca lui si ma ajuta pe mine..si relationat cu cei ai spus mai sus....cred ca singurul inconvenient ar fi ca lumea sa creada ca stau cu el din interes ceea ce m-ar demoraliza si inhiba f mult
Risha
Postat pe 3 Martie 2010 22:16
De la: Risha, la data 2010-03-03 22:13:00
De la: marco918, la data 2010-02-27 17:47:48
De la: Risha, la data 2010-02-21 16:28:18
eh lasa ca toti patim asa , eu de ex chiar si cand eram impreuna si nu prea imi gaseam cuvintele sau imi pierdeam curajul sa ii spun ei cate ceva ii dadeam mesaj pe telefon si ii explicam .. chiar daca era langa mine :P


Probabil ca daca as stii mai multe despre el mi-as permite sa-i trimit mesaje in miez de noapte...sau ceva de genu.tot ce stiu despre el este ca 1. imi este coleg 2.este "bad boy" 3.akm vre-o 4 luni a incheiat o relatie d 2 ani juma'cu o tipa pe care continua sa o vada aproape zilnic dk nu m insel...in fine asta nu conteaza f mlt pt mine pt ca si eu sunt "friend with benefits"cu iubitul meu de akm 5 ani cu kre am avut o rel de 2 ani... dar imi dau seama ca ma simt atat de neputincioasa din kuza faptului ca nu pot sa-l citesc atat de usor cum reusesc sa citesc alti baieti..romani de ex...de unde si teama mea cum ca diferenta d ecultura poate sa conteze mult in situatiile astea





... mai fata ... aparent nu vrei multe ... vrei sa te scarpini, in primul rind, si apoi sa mai si iasa ceva ... dar nu de rau ...
... in afara de latini ... restul vesticilor sint foarte ''alambicati'' la minte ... de un egoism si cinism feroce ... e posibil sa te apropii de el pina la urma dar sa iti pierzi timpul intr-o alta relatie de ''friends with benefits'' ... ceea ce inseamna IEFTINEALA ... adica decit sa dai bani pentru sex mai bine mimezi sentimente ... nordicii sint bine penalizati de femei ... multe au 2-3 copii din tineretze si apoi traiesc de urma pensiei ... cei mai ''smecheri'' prefera relatiile cu persoane ''intelegatoare'' ...

... cunosc o tipa care a stat cu prietenul ei (friends w benefits) pina la 38 de ani ... toate bune si frumoase dar cind a realizat ca o femeie nu poate fi doar obiectul cuiva a incercat sa puna lucrurile pe un fagas mai serios, incluzind si copii ... raspunsul ... ar fi de acord ... dar peste exact 15 ani !!! ... o palma in halul asta nu credea ca va primi ... dar poate tu vei fi mai norocoasa ...



[/quote]


@ MArco...Cred ca nu ai inteles ce am spus...ma refeream ca avand in vedere ca si eu mai vorbesc zilnic cu un baiat cu care am avut o relatie de 2 ani(acum 5 ani)si atunci cand ne intalnim,daca nu avem alte relatii fiecare , petrecem cateva zile impreuna...nu am nimic impotriva ca tipul asta(baiatul de care-mi place)sa o mai vada sau sa mai vorbeasca cu fosta lui iubita....raspunsul tau s-a referit mai mult la relatia mea de "friends with benefits" dintre mine si fostul meu iubit...si ca sa-ti raspund...eu nu am asteptari de la rel asta pt ca tipul este in primul rand cel mai bun prieten al meu iar apoi "fostul gagik cu care mi-o mai trag din cand in cand" ca sa fiu pe aceasi lungime de unda cu "scarpinatul "tau.[/quote]



... dute si regleaza-te ... deschizi un topic pentru ca nu stii cum sa faci cu baiatul sefului si apoi spui ca ''ti-o tragi si cu fostul gagik'' pentru ca nu mai ai asteptari de la el ... ... d-zeu cu mila de unele ca tine ... dupa ce termini si cu baiatul sefului, o sa il adaugi si pe el in lista de ''scarpinatori'' ? ... dar dupa ce te mariti ? ... mamaaaaa ... si mai spuneti ca nu va meritati soarta ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 13:43
@Marco 1.: Clar nu ai citit bn postul meu....2.discutia despre fostul meu a fost un raspuns la afirmatia ta anterioara. 3. claaaarrr ai o minte astupata si principii comuniste dar asta nu-ti da nici un drept sa ma jignesti pe mine sau pe alti participantii ai acestui forum...atata timp cat nu-ti placea postul nu trebuia nici macar sa te mai chinui sa-l urmaresti si punct. Sunt complet de acord cu dreptul la exprimarea libera a propriei opinii si respect lucrurl acesta atata timp cat si ceilalti ma respecta si nu ma jignesc. tu deja ai intrecut orice masura si daca am deschis topicul asta a fost ptr ca aveam nevoie de parerea unor oameni maturi, care poate s-au aflat in situatia mea. Din partea mea poti s te duci....undeva departe...ca s fiu fata finutza si s nu ma cobor l un nivel de inteligenta superficiala. O zi buna dragule
Risha
Postat pe 7 Martie 2010 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata!! 4 De la: fluturas_mov 2 August 2012 20:42
Relație proasta 4 De la: kudika_1000086 30 Ianuarie 2016 15:22
bine sau rau , m-am aruncat cu capul inainte prea devreme>? 21 De la: kudika_pudika 2 Iunie 2011 12:39
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 22 Iunie 2010 21:12
Increderea... 3 De la: Osmopos 16 Octombrie 2014 12:27