Setari Cookie-uri

Ceva ne spune NU!

Stiu,am doar 16 ani din pacate,poate nu-s prea coapta la minte,dar asta nu-mi da dreptul sa nu iubesc..!Am fost cu un baiat timp de mai bine de jumate de an el are 20-21 de ani ,au fost certuri,si despartiri,dar mereu cu o impacare minunata,nu suntem din acelasi oras..distanta este principalul motiv,al doilea ar fi ca ai mei nu prea sunt de acord cu relatia mea care am avut-o cu el,zic ca am avut-o deoarece ne-am despartit..de ceva timp!Mama in principal,este cam impotriva,deoarece mi-a interzis sa ma vad cu el,mi-a spus ca pot sa vorbesc cu el,dar doar ca amici,ea crede ca el nu este bun pentru mine,dar ...cred ca se inseala,de ce zic asta?!Pentru ca:
->Mereu s-a purtat frumos fata de mine si fata de ea
->De fiecare data cand ne-am certat tot el venea desi de cele mai multe ori eram eu devina
->Cand sunt cu el,ma simt foarte fericita,si nu-i numai vorba de fluturi in stomac si alte cele,dar cu fiecare inbratisare pe care mi-o oferea,si fiecare sarut pe care mi-l daruia ma facea sa-mi doresc tot mai mult compania lui,tin sa mentionez ca nu-i prima iubire a mea,dar...desi am ramas prieteni..cand nu vorbesc cu el ma simt trista,simt un gol imens in sufletul meu,uneori noptiile il simt atat de aproape de mine,desi el este acolo unde este iar eu singura,
->Imi sopteste ca ma iubeste,desi eu i-am cerut sa ne despartim,ma alinta de fiecare data cand are ocazia,inainte-mi spunea ca eu i-am schimbat viata in bine,si ca pentru el eu sunt ca un inger care mereu-l vegheaza
Eu am ales sa ma despart de el deoarece am crezut ca asa este cel mai bine pentru noi amandoi..deoarece de la un timp ma simteam stanjenita deoarece eu il iubesc si stiu ca si el ma iubeste,dar distanta si mama pe o pare m-au facut sa zic "PUNCT",desi nu era cea ce-mi doream eu..eu as vrea sa ma reimpac cu el,pentru ca stiu ca ma iubeste si eu il iubesc,dar vreau sa o fac sa inteleeaga ca el ma face fericita,este singurul care mereu ma asculta si incearca sa ma inteleaga de fiecare data cand imi este greu,el mi-a fost alaturi desi distanta ne desparte,a luptat si a incercat sa fie bine,si intr-un timp atat de scurt,am ajuns sa-l cunosc atat de bine..si nu vreau sa renunt asa de usor cu una cu doua la relatia asta,pentru ca stiu ca nici el nu vrea,si as vrea sa o fac sa inteleaga ca ne iubim si vrem sa fim fericiti impreuna,dar cu aceste piedici din partea ei nu putem..m-ati putea ajuta cumva sa pot sa o fac sa inteleaga,ca el imi reda fericirea si zambetul pe buze?!
Si da poate am sa aud atat de putin ati stat impreuna,si-l iubesti atat de mult?!Si da-l iubesc si el ma iubeste pe mine,si am incercat in timpul asta cat nu-s cu el sa vorbesc cu altcineva,dar dupa vreo doua trei conversatii pur si simplu simteam cum mi se face scarba de aceea persoana si numai puteam continua conversatie...din nici eu nu stiu ce motive..!Dar stiu ca sentimentele noastre sunt pure,din amandoua partile,dar as vrea sa ma ajutati sa fac in asa fel incat sa pot sa o conving ca el este ce-mi doresc deocamdata,pentru ca cine stie ce va fi pe parcurs,dar deocamdata tot ce-mi doresc este sa fiu fericita alaturi de el...stiu ca sunt mame pe aici care au copii de varsta mea,poate m-ar putea ajuta va rog frumos !
SpongeBob
Postat pe 21 Iunie 2010 16:52
in primul rand, pt cei 16 ani ai tai, ai un stil f concis si clar de a scrie, spre deosebire de multitudinea de pustoaice care ne bombardeaza cu limbajul ala idiot de mess...bravo
acum te rog sa-mi raspunzi la urmatoarele chestiuni:
- s-a modificat cumva situatia ta scolara cat ai fost cu baiatul?
- in afara de distanta care si pe tine te deranjeaza ,ce ii reproseaza mama ta concret?
miss_darine
Postat pe 21 Iunie 2010 20:14
Ai incercat sa vorbesti cu mama mai serios? eu cred ca mama ta are dreptate si se gindeste la binele tau.In primul rind cred ca esti eleva.SI MAMA se gindeste ca intii sa-ti termini studiile si pe urma sa fiti impreuna daca va iubiti asa mult.Si ar mai fi o chestie, sa nu fie un actor bun sa profite de tine sa te faca sa te simti in al 9-lea cer si dupa cei cazi la pat adio.II dau dreptate mamei cind tia spus ca poti vorbi cu el ca prieten amici.Inca ai o virsta foarte frageda si periculoasa..............Asculta-ti mama ptr. ca iti vrea doar binele.
kudika098645
Postat pe 21 Iunie 2010 20:24
mama ta nu o sa isi schimbe parerea despre el decat foarte greu si pt a-i demonstra asta trebuie sa vorbesti si cu el si asta este o munca deloc usoara
yumy
Postat pe 21 Iunie 2010 21:51
De la: miss_darine, la data 2010-06-21 20:14:36in primul rand, pt cei 16 ani ai tai, ai un stil f concis si clar de a scrie, spre deosebire de multitudinea de pustoaice care ne bombardeaza cu limbajul ala idiot de mess...bravo
acum te rog sa-mi raspunzi la urmatoarele chestiuni:
- s-a modificat cumva situatia ta scolara cat ai fost cu baiatul?
- in afara de distanta care si pe tine te deranjeaza ,ce ii reproseaza mama ta concret?


Nu deci cat am fost cu el,parca invatam mai bine:),el imi spune din contra sa invat ca este bine pentru ca in viata de zi cu zi fara scoala nu ai ce face,si stiu asta,deci nu scoala mea nu s-a modificat,mama nu i-a reprosat lui nimic,ci mie,mi-a spus ca el nu este pentru mine,ca vrea un baiat care sa munceasca si sa faca si sa dreaga,dar i-am zis ca are mari visuri el,si simt ca le va implini,poate nu un doi,bate din palme si gata,dar stiu si simt ca el nu este o persoana rea in sinea lui el ma iubeste ca un nebun sa zic asa,si de unde stiu asta?!..pentru ca am simtit-o si-o simt zilnic,chiar daca suntem doar prieteni,niciiodata nu m-a lasat..asta-mi reproseaza ca nu-i de mine,dar vreau s-o fac sa intelegeaga ca desi ea crede ca el nu este pentru mine,sa ma lase pe mine sa fiu pentru el ,pentru ca ne iubim..si il vreau inpoi
SpongeBob
Postat pe 22 Iunie 2010 20:28
De la: kudika098645, la data 2010-06-21 20:24:57Ai incercat sa vorbesti cu mama mai serios? eu cred ca mama ta are dreptate si se gindeste la binele tau.In primul rind cred ca esti eleva.SI MAMA se gindeste ca intii sa-ti termini studiile si pe urma sa fiti impreuna daca va iubiti asa mult.Si ar mai fi o chestie, sa nu fie un actor bun sa profite de tine sa te faca sa te simti in al 9-lea cer si dupa cei cazi la pat adio.II dau dreptate mamei cind tia spus ca poti vorbi cu el ca prieten amici.Inca ai o virsta foarte frageda si periculoasa..............Asculta-ti mama ptr. ca iti vrea doar binele.


Eu am fost cu el de mai bine de jumate de an,si il cunosc cam mai bine de un an,si in tot acest timp nu mi-a cerut asa ceva,imi respecta decizia
SpongeBob
Postat pe 22 Iunie 2010 20:30
De la: yumalai, la data 2010-06-21 21:51:50mama ta nu o sa isi schimbe parerea despre el decat foarte greu si pt a-i demonstra asta trebuie sa vorbesti si cu el si asta este o munca deloc usoara


Stiu..si el a facut acest lucru s-a comportat ca find el insusi nu s-a dat alt om decat este,dar nu inteleg la urma urmei ce-o nemultumeste? ..ca nu lucra inca.. ..nu stiu si asta ma da peste cap pentru ca nu-mi prea zice multe...ci doar astea mi-a zis
SpongeBob
Postat pe 22 Iunie 2010 20:32
De la: SpongeBob, la data 2010-06-22 20:28:59
Nu deci cat am fost cu el,parca invatam mai bine:),el imi spune din contra sa invat ca este bine pentru ca in viata de zi cu zi fara scoala nu ai ce face,si stiu asta,deci nu scoala mea nu s-a modificat,mama nu i-a reprosat lui nimic,ci mie,mi-a spus ca el nu este pentru mine,ca vrea un baiat care sa munceasca si sa faca si sa dreaga,dar i-am zis ca are mari visuri el,si simt ca le va implini,poate nu un doi,bate din palme si gata,dar stiu si simt ca el nu este o persoana rea in sinea lui el ma iubeste ca un nebun sa zic asa,si de unde stiu asta?!..pentru ca am simtit-o si-o simt zilnic,chiar daca suntem doar prieteni,niciiodata nu m-a lasat..asta-mi reproseaza ca nu-i de mine,dar vreau s-o fac sa intelegeaga ca desi ea crede ca el nu este pentru mine,sa ma lase pe mine sa fiu pentru el ,pentru ca ne iubim..si il vreau inpoi

Ehh, iubirea asta cruda ce frumoasa mai este...mama ta doar vrea sa te tina inca departe de pb si a gasit o scuza in faptul ca nu lucreaza( la 20-21 n-are cum sa aiba mari realizari, hai sa fim serioase)...deci sfatul meu este sa aveti rabdare, daca si el te iubeste isi va vedea de visurile lui in continuare si in timp v-a demonstra mamei tale prin fapte ca s-a inselat asupra lui...sau nu!
miss_darine
Postat pe 22 Iunie 2010 21:43
Ehh, iubirea asta cruda ce frumoasa mai este...mama ta doar vrea sa te tina inca departe de pb si a gasit o scuza in faptul ca nu lucreaza( la 20-21 n-are cum sa aiba mari realizari, hai sa fim serioase)...deci sfatul meu este sa aveti rabdare, daca si el te iubeste isi va vedea de visurile lui in continuare si in timp v-a demonstra mamei tale prin fapte ca s-a inselat asupra lui...sau nu![/quote]

Da tocmai:),ca eu-i stiu visurile si are visuri mari,acuma trebe sa fac cumva sa-l primesc si pe el inapoi:(,si sa o impac si pe politista:)),e greu:(,dar pentru noi o fac:D..si-am sa reusesc..sper..oricum va mai anunt:D,ce se mai intampla:)
SpongeBob
Postat pe 23 Iunie 2010 00:05
eu sant mama .si stiu despre mine ca pot fi convinsa cu putina rabdare si argumente de IUBIRE.
oricare mama considera ca alesul nu este cel mai potrivit.
situatia ta se poate schimba. aveti rabdare! daca este in destinul tau sa fii cu el , degeaba se pune unul si altul impotriva.
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: sufletsel 18 Aprilie 2010 11:19
Relatia cu un barbat mai mare cu 20 de ani 39 De la: lexxya88 11 Octombrie 2014 19:28
Fidelitatea..un termen relativ!!! 16 De la: tzache 21 Septembrie 2009 13:10
Feteleeeeeeee,heeellllllp!!!:D:D>:D 16 De la: Arutzu28 11 August 2011 16:18
ce conteaza mai mult intr-o relatie: sexul, aspectu,sau sentimentele? 28 De la: sweet_sugar 3 August 2010 09:21