Setari Cookie-uri

Herpes

Buna ziua. As vrea sa stiu daca este posibila mutarea eruptiei herpesului de pe buze pe alta parte a corpului unde este mai putin vizibil si incomod. Daca da, ce ar presupune si cat ar costa o astfel de interventie ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 17:32
e gratis daca faci sex cu unul nespalat. si iti muta el herpesul
Shhh
Postat pe 22 Februarie 2010 17:35
Am pus o intrebare normala, la care asteptam un raspuns normal. Daca nu esti in masura sa dai unul, abtine`te.
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 18:02
si cui ai pus tu intrebarea aia?:
Shhh
Postat pe 22 Februarie 2010 18:03
Am pus intrebarea pe un forum, nu cuiva anume. Daca voiam sa o trimit cuiva personal, nu o scriam pe forum, ci intr`un mesaj privat. Nu ti se pare logic ?
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 18:04
si ce esti draga asa irascibila?
Shhh
Postat pe 22 Februarie 2010 18:08
Imi permit sa fiu irascibila atata timp cat tu mi`ai dat un asemenea raspuns, probabil ca sa iti maresti numarul de posturi.
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 18:11
Din pacte nu se poate muta locul eruptiei. Singurul lucru pe care il poti face este sa constientizezi cauzele declansatoare ale eruptiei si sa incerci sa stopezi evolutia herpesului, incercand diverse modalitati pt a vedea la care reactioneaza cel mai bine organismul tau.
Summer_
Postat pe 22 Februarie 2010 18:26
Nu, din pacate nu este posibila, va erupe intotdeauna acolo( sau pe-acolo) unde a erupt primele dati, si astfel acest loc va fi vulnerabil si la urmatoarele

Uite cu ce imi trece mie de obicei, mai repede (dar tot dureaza cateva zile!)

- Zovirax unguent (contine tot Aciclovir, dar mai contine si niste excipienti care parca il fac mai bun decat celelalte)

-intre aplicarile de Zovirax, in timpul zilei, tamponata usor zona cu spirt si apoi pus talc metolat - previne suprainfectiile si usuca mai repede

-pe cat posibil, sa nu zgandaresti locul, asteapta sa cada coaja de la sine

- ar fi indicat sa iei in paralel si ceva pt intarirea sistemului imunitar (acesta scade si apare herpesul)

succes
ice_flower
Postat pe 22 Februarie 2010 18:32
of Multumesc pentru raspunsuri.
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 19:40
De la: RaLl, la data 2010-02-22 18:11:53Imi permit sa fiu irascibila atata timp cat tu mi`ai dat un asemenea raspuns, probabil ca sa iti maresti numarul de posturi.

nu stiu cum de ai ghicit, da esti tare
Shhh
Postat pe 22 Februarie 2010 19:57
normal ca nu stii, fiecare cu cat il duce capul.
RaLl
Postat pe 22 Februarie 2010 20:41
in cazul acesta cel mai indicat este sa te duci la ginecolog ca el stie ce medicamente sa iti dea(tie si partenerului tau-asta doar in cazul in care este vorba de herpes genital)...(nu este scumpa o rezervare)....iar daca nu vrei sa apelezi la ginecolog(ai tu motivele tale)cel mai indicat este aciclovirul...si spalarile cu ceai de musetel sau de sunatoare (seara)...e un tratament naturist care ajuta mult...
si sa stii ca herpesul nu o sa dispara niciodata...toata viata ta o sa il ai in corp...numai ca nu o sa isi faca aparitia...de obicei apare toamna sau primavara...dar nu e regula...sanatate multa..papa
argint_viu
Postat pe 28 Februarie 2010 19:05
era vorba despre un herpes pe buze, nu genital. nu am de ce sa ma duc cu herpesul meu la ginecolog.
RaLl
Postat pe 2 Martie 2010 09:13
Herpesul este un Virus si asa cum a descris si Ice Flower, apare in perioadele mai ales cand persoana este obosita si sistemul Imunitar este scazut. Sfaturile lui Ice Flower sunt foarte corecte si odata capatat revine cand esti foarte obasita.
Daca nu incomodez sa intervin, cred ca Shhh nu a vrut sa Te necajeasca ci sa spuna doar un OF. Tratamentul Herpesului e foarte cosistitor si trebuie observat cu atentie de un Virolog numai in perioada cand apare si depinzand de natura lui daca se poate vindeca sau nu.
kudika074856
Postat pe 2 Martie 2010 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
laptop 4 De la: bestiutza_relouded 24 August 2009 16:20
...am nevoie de parerile voastre... :( 7 De la: tayita 30 Iulie 2009 02:26
oare?? 19 De la: IMF 15 Mai 2009 12:55
femeia leu si barbatul varsator 2 De la: geo_xx 1 Noiembrie 2009 16:45
salut 5 De la: coffeeta 29 Martie 2009 16:15