different times

Voteaza:
Rating curent different times: (1 din 1 vot)

kudika067504 Avatarul lui kudika067504

79 mesaje
Oras: timisoara

chiar e necesar sa iesi prin cluburi, sa te imbeti, sa fumezi pentru a avea o viata sociala bogata? sau pt a avea prieteni? fiindca observ ca oamenii care nu fac aceste lucruri sunt mai marginalizati, si mi se pare aiurea. personal, imi place sa merg la o cafea, suc, la un restaurant, sa ies la bowling de exemplu, vara, la strand, la iarba verde, sa calatoresc, sa innot, sa ma plimb, as merge la un concert etc etc. dar nu sunt o fana a cluburilor, si pur si simplu toata lumea pe care o stiu fumeaza si face aceste lucruri, si joaca poker etc. sa fumez nu imi place, sa joc poker nu stiu, nu mi-am batut capul sa inteleg regulile, sau sa ma imbat. chefurile nu imi plac, fiidca e full de manele.alcool mai beau uneori, dar in limite normale. toata lumea vorbeste despre petrecerea la care a fost , studentii au restante din aceasta cauza. chiar exista doar nuante de alb si negru? gri nu exista?
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Exista si nunate de gri..Asa cum exista si petreceri fara manele, iar daca se imbata cativa fraieri, nu ai ce sa le faci, si pana la urma nu este treaba ta ca altii se imbata !
Eu nu am vazut marginalizarea de care tu vorbesti, oamenii sunt diferiti, au preocupari, hobby-uri diferite, nu trebuie decat sa iti gasesti un aturaj cu aceleasi preferinte ca si tine !
well behaved women never made history

79 mesaje

cunosc persoane care au aproximativ aceleasi preferinte ca mine. dar problema e ca persoanele respective nu sunt prietene. sa formez un grup care sa impartaseasca aceleasi idei ca mine e cam greu. poate marginalizarea asta e doar in mintea mea. da nah, cam asa ma simt. lumea automat presupune ca daca refuz sa merg in club, nu imi place sa fac nici altceva. si e cam aiurea. la prima vedere nimeni nu pare cum este de fapt.

79 mesaje

ar fi o lumea ideala ca persoanele pe care le cunosti sa aiba rabdare sa te cunoasca.
Fosta membra Kudika.ro
Mai sunt si oameni deosebiti, dar ii gasesti rar.

79 mesaje

pai da, tocmai asta e. ii gasesti rar. si pur si simplu m-am saturat ca lumea sa ma considere o persoana timida, retrasa, si sa faca aluzii intr-una. daca vin in tm, in ce club ma duci? este foarte enervant. fiindca desi imi sunt persoane apropiate, nu ma cunosc cu adevarat. si sa presupuna lucruri este frustrant pt mine.

79 mesaje

acum vorbesc despre familie. tot timpul ma bat la cap, daca am prieten, ca pe vremea lor erau toata ziua la chefuri si altele. si ajung sa ma gandesc ca ar trebui sa fac si eu toate astea doar ca sa nu ma mai bata la cap. dar stiu ca daca as trece la extrema cu cluburile, nu le-ar conveni.
Fosta membra Kudika.ro
Draga mea, faci ceea ce iti place, nu ceea ce faceau ai tai cand erau de varsta ta, sau ce fac altii !
Iar daca mergi intr-un club, nu inseamna ca treci intr-o extrema si o iei razna, sau ca iti afecteaza scoala, evident ca nu te vei duce in club duminica stiind ca luni ai de la ora 8 un laborator sau mai stiu eu ce. Inclub te duci ca sa te distrezi, sa dansezi, daca nu iti place genul acesta de distractie, zici pas...
well behaved women never made history
Fosta membra Kudika.ro
Asa e nui poti multumui pe toti.Nu trebue sa ne uitam ce spun altii despre noi noi sa raminem cu mintea curata cu capul pe umeri sa nu ne aplecam la ce vor altii de la noi.Sa gindim mereu corect si sa distingem binele de rau, traind asfel cu demnitate si buna cuviinta.
nicossia Avatarul lui nicossia

1042 mesaje

Lasa prostiile,sus tupeul!Schimba gasca si-asta e.Nepotrivire,tata!Fiecare se distreaza in felul lui,in locul unde se simte bine.Sa te tarai dupa ei numai ca sa zici ca te "distrezi" si c-ai iesit...nu merita.Si apoi,fumatu' pasiv e la fel de naspa ca alalalt,doar o idee mai ieftin.
marco918 Avatarul lui marco918

8603 mesaje
Oras: caracal

De la: kudika067504, la data 2010-02-27 23:13:30chiar e necesar sa iesi prin cluburi, sa te imbeti, sa fumezi pentru a avea o viata sociala bogata? sau pt a avea prieteni? fiindca observ ca oamenii care nu fac aceste lucruri sunt mai marginalizati, si mi se pare aiurea. personal, imi place sa merg la o cafea, suc, la un restaurant, sa ies la bowling de exemplu, vara, la strand, la iarba verde, sa calatoresc, sa innot, sa ma plimb, as merge la un concert etc etc. dar nu sunt o fana a cluburilor, si pur si simplu toata lumea pe care o stiu fumeaza si face aceste lucruri, si joaca poker etc. sa fumez nu imi place, sa joc poker nu stiu, nu mi-am batut capul sa inteleg regulile, sau sa ma imbat. chefurile nu imi plac, fiidca e full de manele.alcool mai beau uneori, dar in limite normale. toata lumea vorbeste despre petrecerea la care a fost , studentii au restante din aceasta cauza. chiar exista doar nuante de alb si negru? gri nu exista?

... au fost multe sfaturi bune ... dar trebuie sa intelegi si contextul acestei paranoia a ''socializarii'' ... o generatie formata din copii singuri, crescuti ca gainile in baterii (apartamente), fara nici o activitate concreta in afara de cele ''standardizate'' (scoala si ceva sporturi sau hobiuri) a caror singura grija ulterioara va fi sa munceasca pentru a isi plati ''luxul'' de a primi apa gata incalzita la robinet si pentru a isi ''trai viata'' cit mai ''aventuros'' in masura conditiilor permise ... asa ca taiatul frunzelor la ciini si ''socializarea'' haotica si fara reguli si principii este ceea ce cred unii ca este viata ... iar tu nu trebuie sa ii iei ca exemplu sau sa te simti deranjata de ''marginalizarea'' lor ... sint atitia care stiu sa se bucure de viata fara sa o arda si fara sa se minta singuri ...

79 mesaje

da, cam aveti dreptate. decat sa ma simt singura in mijlocul unei multimi...
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika067504, la data 2010-02-27 23:13:30chiar e necesar sa iesi prin cluburi, sa te imbeti, sa fumezi pentru a avea o viata sociala bogata? sau pt a avea prieteni? fiindca observ ca oamenii care nu fac aceste lucruri sunt mai marginalizati, si mi se pare aiurea. personal, imi place sa merg la o cafea, suc, la un restaurant, sa ies la bowling de exemplu, vara, la strand, la iarba verde, sa calatoresc, sa innot, sa ma plimb, as merge la un concert etc etc. dar nu sunt o fana a cluburilor, si pur si simplu toata lumea pe care o stiu fumeaza si face aceste lucruri, si joaca poker etc. sa fumez nu imi place, sa joc poker nu stiu, nu mi-am batut capul sa inteleg regulile, sau sa ma imbat. chefurile nu imi plac, fiidca e full de manele.alcool mai beau uneori, dar in limite normale. toata lumea vorbeste despre petrecerea la care a fost , studentii au restante din aceasta cauza. chiar exista doar nuante de alb si negru? gri nu exista?

Trebuie neaparat sa fi intr-un anume fel ? Nu e deajuns sa fi tu insati?
Ce-ti pasa tie ce fac ceilalti, e treaba lor, sunt optiunile lor.
Dince ai scris tu ai acolo mai degraba tind sa cred ca ai un oaresce complex, dar solutia e simpla, fi tu insati si gata! tocmai asta te va ajuta sa te afirmi.
si de ce sa fi "neagra", "alba" sau "gri" ? De ce sa nu fi verde? Pur si simplu, tu.