Setari Cookie-uri

probleme vopsirea parului saten-blond

Incearca sa folosesti nuantator ala nu iti strica parul plus ca e bun.Si poti alege orice nuanta de blond eu asa ma fac.Cel de la L'oreal e bun.
iubytzik22
Postat pe 7 Martie 2010 11:55
Am facut si eu prostia de a ma vopsi blond.La fel ca si tine parul meu este saten deschis cu firul subtire.Dupa un an imi cazuse jumatate din par :D si restu era ars...Plus ca nu mai crestea!
M-am dus la un salon acum 5 luni unde i-am zis coafezei ca vreau sa revin la nuanta de saten deschis.Tipa m-a pus sa aleg intre Joico si Wella.Bineinteles ca am ales Joico pentru ca este mult mai hidratanta.In fine..am suferit mult dupa blond,dar este o mare greseala sa te faci acasa!!!Plus ca ajungi cu 3 fire in cap dupa o perioada...
Decat sa ai parul ars,rar si blond mai bine mergi pe un par natural si sanatos.Dar daca tii neaparat la blond si inca nu ti-ai ars parul asa rau iti recomand sa te duci la un salon(fereste-te de alea de fitze ca iti mananca toti banii si nu rezolvi nimic) unde se lucreaza cu Joico sau Wella(dupa parerea mea sunt mai bune decat L'oreal).
Sper sa faci alegerea potrivita!
krisutza
Postat pe 12 Martie 2010 14:12
Eu nu am scapat de tonurile diferite de culoare decat la coafor...acum sunt tot blonda dar o nuanta mai inchisa si nu mai am probleme!
corinapitesti
Postat pe 14 Martie 2010 17:49
Draga mea, am avut aceeasi problema multi ani, desi mergeam la un coafor de fite celebru din Dorobani ( nu ma dau banii afara din casa dar ptr parul meu fac orice) si dadeam 4 mil lei per programare, orice blond imi punea in par ( natural saten inchis) iesea roscat. Deja ma resemnasem, pana cand am descoperit vopseaua profesionala Bacchara Star Color, a fost fara exagerare singura care mi-a scos blond cenusiu de la prima aplicare desi eram efectiv roscata
Ti-o recomanda, am testat-o pe pielea mea si este exceptionala, acum ma fac numai cu ea de 6 luni, parul arata superb. Bafta!
lacrimma2010
Postat pe 14 Martie 2010 20:03
de unde ai cumparat acea vopsea? se gaseste doar la saloane?
dhoria
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:14
OFERTA : COAFOR toate procedurile la jumatate de pret de LUNI pana MIERCURI intre 10-16 www.sezenstil.com/jolie vezi promotii programari la tel 0727827629 joliesalon poare va ajuta
isheila
Postat pe 29 Octombrie 2010 15:45
De la: mysteria, la data 2010-02-27 23:40:01Salutare,



Apelez la voi in speranta ca cineva are un sfat si pentru mine

Am parul natural saten deschis, acum un an m-am vopsit blond deschis fara sa ma decolorez si mi-a iesit super. Nu ma decolorez deoarece am parul foarte rar si firul subtire, daca mai pun si decolorant raman fara poboaba capilara

Ma vopsesc la 2-3 luni, si desi folosesc aceeasi vopsea, aceeasi nuanta, imi iese de fiecare data cu o nuanta mai inchisa :((
De data asta am luat o nuanta mai deschisa la vopsea, si mi-a iesit aproape roscat

Vreau sa am din nou blondul ala stralucitor fara sa apelez la decolorant.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat??

Mersi mult


poti merge la un salon sa iti faca un decapaj, acesta scoate practic vopseaua din firul de par dar nu ataca parul cum face decolorantul, dezavantajul este ca un decapat este destul de scumput
visan_georgiana
Postat pe 29 Octombrie 2010 16:19
u ai facut o prostie ca te-ai vopsit intr-o nuanta ma deschisa cand u foloseai noante la fel la fiecare vopsire atunci cand ti-sa schimbat culoarea parului in roscatttrb sa folosesti in continuare vopssea cu noanta blonda
fia_fisoi
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:53
vopseaua oricum contine amoniac si distruge parul plus ca tot timpul o sa-ti iasa radacinile cu o nuanta mai inchisa din cauza ca, esti inchisa la culoare si amoniacul din vopsea nu e destul de puternic sa deschida firul de par eu te sfatuiesc sa te decolorezi cu crema joico si sa folosesti tratamentul k in 4 pasi-pak
oana200320
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:10
te duci la salon sa ti-l decoloreze cu joico si sa folosesti tratamentul in patru pasi sa nu se deteriorerze foarte tare parul
oana200320
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:11
Incearca COLOR OFF, este un produs rusrsc ce decoloreaza parul fara sa il arda, eu l-am folosit si din bruneta m-am facut blonda si nu mi-am ars parul!!! danila_marina@yahoo.com
colorOFF
Postat pe 14 Septembrie 2012 17:53
COLOR OFF pt decolorarea parului dar sa stii ca nu ajungi cu el din negru in blond, deschide 5-6 tonuri deci din negru ajungi la un caramiziu deschis spre blond, dar parul intr-adevar ramine sanatos!.. danilamarina84@yahoo.com
colorOFF
Postat pe 2 Iunie 2013 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea de par: roscat cu aspect natural 1 De la: vulturash 8 Iunie 2011 13:07
Cea mai buna vopsea de par 3 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01
apa de mare 14 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:49
Par prea pufos 33 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:37
par 6 De la: kudika113311 16 Octombrie 2013 20:09