Setari Cookie-uri

Cum sa fac?????

Buna.
Am si eu o mare problema....
In urma cu 7 ani am intalnit un baiat de care m am indragostit dar timpul a facut sa nu fim impreuna niciodata decat sa ne cicalim. El ca orice barbat a tot incercat cu toate colegele mele de clasa sau doar cunostinte, eu insa am tot ast si am ast pana la un punct cand m am hotarat sa spun STOP si sa mi fac o relatie cu o persoana speciala.
Timpul a trecut si dupa 4 ani de relatie am inceput iar sa mi pun intrebari daca.....? daca......?
Acum am ajuns sa fiu indiferenta si sa nu mi mai doresc nimic, decat poate o discutie libera cu ambii. Insa..........mi e frica sa nu fiu inteleasa de persoana cu care sunt si cu el (celalalt),nu stiu cum sa fac sau daca se mai merita............
kudika105565
Postat pe 5 Martie 2010 22:27
De la: kudika105565, la data 2010-03-05 22:27:58Buna.
Am si eu o mare problema....
In urma cu 7 ani am intalnit un baiat de care m am indragostit dar timpul a facut sa nu fim impreuna niciodata decat sa ne cicalim. El ca orice barbat a tot incercat cu toate colegele mele de clasa sau doar cunostinte, eu insa am tot ast si am ast pana la un punct cand m am hotarat sa spun STOP si sa mi fac o relatie cu o persoana speciala.
Timpul a trecut si dupa 4 ani de relatie am inceput iar sa mi pun intrebari daca.....? daca......?
Acum am ajuns sa fiu indiferenta si sa nu mi mai doresc nimic, decat poate o discutie libera cu ambii. Insa..........mi e frica sa nu fiu inteleasa de persoana cu care sunt si cu el (celalalt),nu stiu cum sa fac sau daca se mai merita............





... am impresia ca ai dat de bine ... de prea mult bine ... si nu stii cum sa te intorci inapoi ...

marco918
Postat pe 5 Martie 2010 22:38
si un sfat. ca de bn nu stiu daca am dat inca
kudika105565
Postat pe 6 Martie 2010 21:54
spui ca ai intalnit o persoana speciala cu care ai o relatie...banuiesc ca o relatie tot speciala. ce vrei mai mult?!! pastreaza relatia asta asa cum e, no strica!
dragdana
Postat pe 6 Martie 2010 22:39
eu n'am inteles ce vrei tu de fapt?nici ce intrebari ti'ai pus... dar am inteles: timpul e dusmanul tau. mama ei de viata.
Shhh
Postat pe 6 Martie 2010 22:42
eu zic sa ramai la actualul,daca va este bine,si lasa trecutul in urma...sa nu iti para rau de ce vei avea de pierdut! think twice!
amircristian
Postat pe 17 Martie 2010 12:10
ce-i trecut,e bun trecut...nu ai reactionat atunci...acum nu-ti ramane decat sa te gandesti la acel "daca"....sa-ti amintesti surazand de acel "daca"si sa traiesti din plin prezentul gandindu-te ca traiesti pt acel "daca"
kudika120382
Postat pe 21 Martie 2010 00:16
Se pare ca-l mai iubesti pe primul, daca te mai gindesti acum la el si esti asa de trista(nu vrei nimic..) E cam rau sa nimeresti intr-o astfel de situatie, pentru ca, atunci cind nu mrge ceva in relatia actuala asa cum iti doresti, imediat te gindesti ca era mai bine sa fi fost cu celalalt
Inga77
Postat pe 21 Martie 2010 02:18
Buna:) Daca cel cu care esti acum este mai special, si a trecut atata tim, si nu ti`a facut ce iti facea celalalt...de esti indecisa? ramai cu el si nu iti mai pune intrebarea : daca...? ;)) eu una m`am `scarbit` de baieti..barbati... :)
kudika065281
Postat pe 21 Martie 2010 09:10
buna;) ai foarte mare dreptate....la un moment dat asa se intampla....:)
ramonik11
Postat pe 21 Martie 2010 12:06
De la: kudika105565, la data 2010-03-05 22:27:58Buna.
Am si eu o mare problema....
In urma cu 7 ani am intalnit un baiat de care m am indragostit dar timpul a facut sa nu fim impreuna niciodata decat sa ne cicalim. El ca orice barbat a tot incercat cu toate colegele mele de clasa sau doar cunostinte, eu insa am tot ast si am ast pana la un punct cand m am hotarat sa spun STOP si sa mi fac o relatie cu o persoana speciala.
Timpul a trecut si dupa 4 ani de relatie am inceput iar sa mi pun intrebari daca.....? daca......?
Acum am ajuns sa fiu indiferenta si sa nu mi mai doresc nimic, decat poate o discutie libera cu ambii. Insa..........mi e frica sa nu fiu inteleasa de persoana cu care sunt si cu el (celalalt),nu stiu cum sa fac sau daca se mai merita............

eu zic sa ramai la actualul, nu te mai gandi la trecut pt ca nu merita, stiu ca e greu dar asa iti faci rau singura. poate prietenul din trecut e si el cu altcineva, daca ziceai ca te cicalea doar (sunt unii baieti care asa isi arata dragostea fata de cineva) dar oricum daca te iubea nu putea trai fara tine timp de 4 ani. probabil te vedea ca si pe o amica/sora. lasa-l, nu iti pierde timpul cu asta. gandeste-te la lucrurile frumoase ce ti s-au intamplat cu actualul, petreceti mai mult timp impreuna si lasa-l pe celalalt, chiar nu merita. pupici
clau19
Postat pe 21 Martie 2010 18:46
intotdeauna se va intampla asa ...sa ne ispiteasca exact ce este interzis....si nu realizam ce avem langa noi ...asa ca tine de ce ai acum daca stii ca este o persoana speciala ,nu are rost sa o pierzi pt X ...ai grija si gandeste-te bine
dalma
Postat pe 22 Martie 2010 00:01
pai mai oameni buni....daca va iubiti...de ce sa stricati totul.....iubitiva ca viata este asa cum este nu o mai ingreunati si voi ......pupici
kudika141952
Postat pe 22 Martie 2010 11:56
adica intr-un cuvant vrei sa mai schimbi ................... si nu stii cum sa faci
georgik07
Postat pe 23 Martie 2010 21:06
intr un cuvant...NU STII CE VREI.oameni ca tine incurca alte vieti
kudika132555
Postat pe 23 Martie 2010 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat sau o parere 9 De la: Diana_2187 15 Ianuarie 2012 22:03
Thoughts... 10 De la: battleofwits 11 Iunie 2011 21:20
dupa interviu 2 De la: ella_c 31 Martie 2010 12:35
Bac 2009 23 De la: Laura1 7 Iulie 2009 22:00
HELP SFAT pentru a suporta CRIZA 1 De la: IOANA1947 24 Ianuarie 2010 07:36