Setari Cookie-uri

Ajutor!!!!!!!!!!!!!

Bunã tuturor. Am vãzut cã pe acest site se discutã o grãmadã de probleme ºi se dau ºi numeroase sfaturi. Sper sã nu vã plictisesc însã chiar nu mai ºtiu ce sã fac, aºa cã poate mã luminaþi voi. Viaþa mea este urmãtoarea, am avut o viaþã uºoarã pânã acum . Toate îs în regulã aparent, cine mi-ar cunoaºte viaþa,dar am o problemã foarte mare, de fapt o dorinþã ºi anume de a ajunge un fotomodel cunoscut. Eu acum am 24 de ani ºi visul meu a început de la vârsta de 15 ani, însã pãrinþii mei nu au fost de acord. Prin urmare am aºteptat cu sufletul la gurã sã ajung majorã ca sã fac ceva în legãturã cu visul meu. Pânã sã ajung la o agenþie mi se pãrea cã eram în regulã cu toate, pânã m-am "lovit" de înãlþime, de aici a început chinul atât în ceea ce priveºte modelingul cât din pãcate ºi în viaþa de zi cu zi. Þin sã vã spun cã sunt obsedatã când vãd o domniºoarã înaltã, mã trece un sentiment de inferioritate de nedescris. Nu ºtiu daþi-mi un sfat, unde e de fapt problema, faptul cã prin visul care îl am sunt veºnic refuzatã din cauza înãlþimii ºi deja psihicul îl ia ca pe un defect, pe care nu ºtiu cum sã-l repar? Totuºi ca sã vã formaþi o pãrere despre complexul meu cred cã ar fi indicat sã vã spun ºi înãlþimea 1.63. Sau poate mã puteþi îndruma ºi în legãturã cu visul meu. Sper cã nu v-am plictisit. Aºtept sfaturi. Vã pup ºi mulþumesc anticipat. O zi frumoasã în continuare.
ba_byd_oll
Postat pe 4 Martie 2010 15:14
....ca sa iti fac putin in ciuda vreau sa-ti spun ca am 1.77 inaltime ....
freakbabe
Postat pe 4 Martie 2010 16:09
De la: ba_byd_oll, la data 2010-03-04 15:14:03 Bunã tuturor. Am vãzut cã pe acest site se discutã o grãmadã de probleme ºi se dau ºi numeroase sfaturi. Sper sã nu vã plictisesc însã chiar nu mai ºtiu ce sã fac, aºa cã poate mã luminaþi voi. Viaþa mea este urmãtoarea, am avut o viaþã uºoarã pânã acum . Toate îs în regulã aparent, cine mi-ar cunoaºte viaþa,dar am o problemã foarte mare, de fapt o dorinþã ºi anume de a ajunge un fotomodel cunoscut. Eu acum am 24 de ani ºi visul meu a început de la vârsta de 15 ani, însã pãrinþii mei nu au fost de acord. Prin urmare am aºteptat cu sufletul la gurã sã ajung majorã ca sã fac ceva în legãturã cu visul meu. Pânã sã ajung la o agenþie mi se pãrea cã eram în regulã cu toate, pânã m-am "lovit" de înãlþime, de aici a început chinul atât în ceea ce priveºte modelingul cât din pãcate ºi în viaþa de zi cu zi. Þin sã vã spun cã sunt obsedatã când vãd o domniºoarã înaltã, mã trece un sentiment de inferioritate de nedescris. Nu ºtiu daþi-mi un sfat, unde e de fapt problema, faptul cã prin visul care îl am sunt veºnic refuzatã din cauza înãlþimii ºi deja psihicul îl ia ca pe un defect, pe care nu ºtiu cum sã-l repar? Totuºi ca sã vã formaþi o pãrere despre complexul meu cred cã ar fi indicat sã vã spun ºi înãlþimea 1.63. Sau poate mã puteþi îndruma ºi în legãturã cu visul meu. Sper cã nu v-am plictisit. Aºtept sfaturi. Vã pup ºi mulþumesc anticipat. O zi frumoasã în continuare.



Apuca -te de cantat ...sub dush !!
blaa
Postat pe 4 Martie 2010 16:19
tu la 24 de ani nu stii ce sa faci sau mai bine zis ce trebuia sa faci ca sa cresti in inaltime?? ca doar nu te'a refuzat o singura agentie si aia acu la varsta asta... oricum eu pe pozele alea nu dau 24 cat zici tu ca ai dar ... hu chers...
Shhh
Postat pe 4 Martie 2010 16:24
vreau sa iti spun ca esti mare cat o prajina si ---------- doar ca sa iti fac in ciuda
PUREKKA
Postat pe 4 Martie 2010 16:29
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:09:17....ca sa iti fac putin in ciuda vreau sa-ti spun ca am 1.77 inaltime ....

nu esti complexata ca esti o paluga?
PUREKKA
Postat pe 4 Martie 2010 16:30
De la: PUREKKA, la data 2010-03-04 16:29:51vreau sa iti spun ca esti mare cat o prajina si ---------- doar ca sa iti fac in ciuda

poti sa si explici?
Shhh
Postat pe 4 Martie 2010 16:31
De la: PUREKKA, la data 2010-03-04 16:30:58
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:09:17....ca sa iti fac putin in ciuda vreau sa-ti spun ca am 1.77 inaltime ....

nu esti complexata ca esti o paluga?


dc?...pt ca te scuip in cap si te sterg q cotul?....
freakbabe
Postat pe 4 Martie 2010 16:42
tu ai scris ca vrei sa devii un FOTOmodel cunoscut,nu model.pentru fotomodel ai nevoie de aspect fizic placut,fata expresiva pentru a fi potrivita pentru diferite reclame,calendare etc.in "meseria" de model ai nevoie de minim 1.70 (pt defilari,participari la evenimente organizate de agentia cu care ai contractul etc ).si eu am 1.66 m,dar mai am ceva timp sa cresc ... si am fost "agatata" de o agentie intr-un club :D deci se poate.ce sa mai zic... cum a spus si cineva de mai sus ... nu ai stiut ce sa faci pana la varsta asta sa mai cresti?bafta si sper sa iti indeplinesti visul
kudika048490
Postat pe 4 Martie 2010 16:54
multumeste-te asa cum esti. se putea si mai rau
dragdana
Postat pe 6 Martie 2010 22:24
nu lua in seama rautatie celorlalti(e)...esti frumoasa,simte-te frumoasa si da-o naibii de inaltime! daca vrei ceva in domeniul asta neaparat,cauta un job in media! esentele de parfum sunt in sticlute mici! multa bafta!
amircristian
Postat pe 17 Martie 2010 11:13
doamne nu m-ai puneti titluri cu '' ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!!'' ma lasa inima !!!!!!!!!!!!!!!

asta da problema ! si sigur ca are si rezolvare!

e frumos sa copilaresti dar o sa te maturizezi si tu intr-o buna zi si atunci o sa-ti treaca
anastasia_m
Postat pe 19 Martie 2010 20:09
tre s stii cu cine si cand sa ti-o pui ca sa ajungi fotomodel cunoscut...nu vezi si stramba aia de columbeanca care si-o punea prin curtea scolii ce a ajuns?
dar na...fara "sacrificii" nu prea reusesti in zilele noastre mai ales cand observ ca femeile sunt tratate cu inferiorritate de catre diversi cetateni
prozatos
Postat pe 23 Martie 2010 16:01
Din punctul meu de vedere...............esti frumoasa.Dar viata in modeling este fff dura.Ca ai nevoie de pile asta este de inteles.Daca vezi ca nu merge axeaza te pe alt cv spre exemplu...........stewardesa.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Martie 2010 17:40
buna....am vazut ca ai o problema shi imi pare raw....nu trebuie sa ii complexata mai nou in lumea modei daca nu ai cel putin 1:80 nici nu te baga in seama....stiu din propria mea experienta...problema cu inaltimea a aparut mai exact in urma cu 2 ani...eu am fost modela am prezentat de cateva ori pe pasarela dar dupa 1 an de modeling....mau refuzat din cauza inaltimii....sa precizez ca am o inaltime de 1,76 shi numa pt 4 centimetri mau refuzat....eu spun sa incerci shi sa nu renunti la visul taw...iti doresc succes shi sper sa se termine cu toata chestia de inaltime...pt ca ii aiurea de tot
fionna19
Postat pe 23 Martie 2010 23:08
Stai linistita, nu-ti face probleme. Dumnezeu iubeste pe fiecare creatura, pt. Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie. N-are nimic, eu am 1,59. E drept ca nu vreau sa ma fac model, daca as fi vrut, poate ar fi fost si asta o mica problema.
kudika081126
Postat pe 24 Martie 2010 01:48
ca sa fii model iti trebuie intr-adevar o anumita inaltime....dar ca fotomodel nu e necesar...asa ca ai o alternativa...
okishori
Postat pe 1 Aprilie 2010 07:54
eu am 1.80 si nu mi se pare ca sunt deloc paluga...
broken_not_defeated
Postat pe 14 Mai 2010 00:11
si ps:arati ff bine asa ca nu te mai simti inferioara..exista si pers mai inalte ca tine dar poate si ele cand trec pe langa tine se simt inferioare ca nu au chipul tau.. sau ca baiatul pe care il plac au inaltimea ta :D
broken_not_defeated
Postat pe 14 Mai 2010 00:12
Va multumesc foarte mult pentru timpul acordat si pentru parerile voastre. Au fost anumite persoane care au inteles prin ce trec, altele care mai putin, insa nu conteaza, eu va multumesc tuturor. Asa cum ziceau unele persoane la acest topic, pentru fotomodele inaltimea nu conteaza. Eu am reusit sa castig ceva concurs de photo si am facut un drum pana la Bucuresti, acum mai ramane sa astept ofertele unor firme. O zi placuta sa aveti si multumesc inca o data pentru ca mi-ati raspuns la acest topic
ba_byd_oll
Postat pe 18 Mai 2010 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
videochatul afacere sau capcana? 15 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:38
work and travel :P 1 De la: broken_not_defeated 14 Mai 2010 00:08
buna 1 De la: kudika227372 17 Iulie 2010 15:45
Ma insel sau nu? 1 De la: heleaa 31 Octombrie 2008 12:00
Invatamant 20 De la: kudika326097 18 Octombrie 2010 18:00