Setari Cookie-uri

Ac/Dc !!

Hey there :)
Daca este cineva care nu are cu cine sa mearga la concert sau vrea pur si simplu sa mearga cu un grup mai mare si sa cunoasca oameni noi ,astept sa imi dati PM!
Ps: Eu sunt din Bv ,dar nu conteaza de unde sunteti :)
CHEERS !!
blondiewishes
Postat pe 7 Martie 2010 16:12
La Agalloch in Bucuresti nu mergi ?acolo am nevoie de companie !
muninn
Postat pe 7 Martie 2010 21:59
da' la un sex in grup care se baga?
Diavolyta_
Postat pe 7 Martie 2010 22:40
De la: muninn, la data 2010-03-07 21:59:04La Agalloch in Bucuresti nu mergi ?acolo am nevoie de companie !


pai daca ei canta si in Bv,de ce sa mai merg pana in Bucuresti ?!
blondiewishes
Postat pe 8 Martie 2010 20:29
De la: Metal_spell, la data 2010-03-08 20:29:19
De la: muninn, la data 2010-03-07 21:59:04La Agalloch in Bucuresti nu mergi ?acolo am nevoie de companie !


pai daca ei canta si in Bv,de ce sa mai merg pana in Bucuresti ?!


Pentru ca or sa cante alte melodii .or so they say...in Bv o sa fie mai atmosferic iar in Bucuresti mai pe latura metal.Eu asa am inteles.Plus ca poate vrei sa ii asculti si pe Alcest .
muninn
Postat pe 10 Martie 2010 14:52
Agalloch in Bv foarte fain
ACDC..o sa vedem dar sunt convinsa ca isi vor face meseria asa cum stiu ei mai bine.
veve20
Postat pe 22 Martie 2010 12:14
Cu siguranta
blondiewishes
Postat pe 22 Martie 2010 22:34
Pentru cine nu are bilete la AC/DC sa apeleze la mine. 100 ron varianta normal circle.
teo_lina69
Postat pe 13 Aprilie 2010 13:01
merg eu la ac dc :D
dennissse
Postat pe 7 Mai 2010 23:35
De la: dennissse, la data 2010-05-07 23:35:15merg eu la ac dc :D

iuhuhuh
8 ZILE
blondiewishes
Postat pe 8 Mai 2010 20:55
yeeep :D
can't wait :d/
dennissse
Postat pe 10 Mai 2010 00:10
weekendul astaaaaaaaaaaa! :D:D
blondiewishes
Postat pe 10 Mai 2010 12:37
wtf....am ascultat si eu o mel de la astia de pe youtube, care avea 8.5 milioane de vizionari...dar sa-i traiasca familia lu' ala de ragea ca nebunu, de nu zicea thunder la fiecare 3 cuvinte ce mel sunt astea fratilor? eu nu inteleg oamenii astia. ce poti sa transmiti tu doar printr-un sg cuv repetat la interval de 3 secunde timp de vreo 5 min? lasand la o parte sunetul ala de chitara care te zapaceste...chitaristu ala cred ca are dopuri in urechi, ca daca stau sa ascult asa ceva timp de 10 min ma ia ameteala sa nu mai zic de aia de se duc la concerte si stau ca boii in fata sa se pishe aia de pe scena pe ei ma rog, fiecare cu gusturile lui, dar vad ca cei care au postat sunt de-a dreptul entuziasmati si ar fi in stare sa si-o bata si pe bunica, doar ca sa vina aia mai repede sa cante poate imi explica si mie vreun pasionat de asa ceva, dc ii place, ce simte cand asculta asa ceva? ca eu sincer rad si cu fundu de asemenea "genuri de muzica" si de cei care asculta asa ceva; asa cum rad de cocalarii si manelarii aia care nu cunosc nici notele muzicale, dar ei fac muzica, asa rad si de astia...
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 10:35
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 10:35:15wtf....am ascultat si eu o mel de la astia de pe youtube, care avea 8.5 milioane de vizionari...dar sa-i traiasca familia lu' ala de ragea ca nebunu, de nu zicea thunder la fiecare 3 cuvinte ce mel sunt astea fratilor? eu nu inteleg oamenii astia. ce poti sa transmiti tu doar printr-un sg cuv repetat la interval de 3 secunde timp de vreo 5 min? lasand la o parte sunetul ala de chitara care te zapaceste...chitaristu ala cred ca are dopuri in urechi, ca daca stau sa ascult asa ceva timp de 10 min ma ia ameteala sa nu mai zic de aia de se duc la concerte si stau ca boii in fata sa se pishe aia de pe scena pe ei ma rog, fiecare cu gusturile lui, dar vad ca cei care au postat sunt de-a dreptul entuziasmati si ar fi in stare sa si-o bata si pe bunica, doar ca sa vina aia mai repede sa cante poate imi explica si mie vreun pasionat de asa ceva, dc ii place, ce simte cand asculta asa ceva? ca eu sincer rad si cu fundu de asemenea "genuri de muzica" si de cei care asculta asa ceva; asa cum rad de cocalarii si manelarii aia care nu cunosc nici notele muzicale, dar ei fac muzica, asa rad si de astia...


nu ai putea sa-ti vezi de treaba ta ? fiecare asculta ce-i place ! nu intra pe topic daca nu ti place muzica rock !!

rock rules !!!
coldwind
Postat pe 11 Mai 2010 10:40
coldwin, tu asta ai inteles din tot mesajul meu? ca nu as avea ce face decat sa stau sa critic niste animale? citeste tot mesajul si nu mai te simti cu orgoliul ranit probabil ca nici tu nu stii dc asculti asa ceva...si nu ai avut altceva ce sa scrii decat sa-mi zici sa vad de treaba mea....wow, dar stiu ca ai multe de zis.... daca iti place rockul zi si mie sa nu mor prost...ce anume te incanta la asa ceva?
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 12:41
esti si tu mic si nebagat in seama
kitty_krieger
Postat pe 11 Mai 2010 14:02
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-11 14:02:38esti si tu mic si nebagat in seama

si in plus il fu..e si o grija mare de altii!
one_size
Postat pe 11 Mai 2010 14:05
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 12:41:50coldwin, tu asta ai inteles din tot mesajul meu? ca nu as avea ce face decat sa stau sa critic niste animale? citeste tot mesajul si nu mai te simti cu orgoliul ranit probabil ca nici tu nu stii dc asculti asa ceva...si nu ai avut altceva ce sa scrii decat sa-mi zici sa vad de treaba mea....wow, dar stiu ca ai multe de zis.... daca iti place rockul zi si mie sa nu mor prost...ce anume te incanta la asa ceva?


in general nu ma deranjez sa raspund ! fac o exceptie pt tine ( desi nu cred ca meriti deranjul)
De ce am inceput sa ascult aceasta muzica (oricum cu mult timp inainte sa te nasti tu ) ? Cred ca tine mult de suflet si bucuria ritmului.....
Rockul e stare de spirit pe care nu o poate trai oricine. E acel extaz ....si energie .... drog... nu pot sa-mi explic, dar daca ai trai senzatia m-ai intelege . Sau cel putin sper...
Dar tu nu ai de unde sa intelegi !??? Pentru tine sunt doar animale....... ! Si m-ai si jignit ! Chiar crezi ca nu am nimic in cap !! Vai steaua ta ......!
coldwind
Postat pe 11 Mai 2010 16:29
O vai, esti in stare sa articulezi mai multe cuvinte, f tare era greu sa spui lucrul asta de la inceput , in loc sa tastezi...vezi de treaba ta? nu mai poti tu ca te-am jignit sau nu....si da, cred ca dupa mesajele astea 2, nu prea ai mare lucru in cap. ;) m-am referit la animale, la modul in care va comportati in special la concerte, dar si asa in general in cluburi. cel mai bun prieten al meu e rocker, dar din dorinta de a nu strica prietenia nu l-am intrebat niciodata de ce asculta asa ceva sau ce ii place. nu m-am referit la capacitatile tale intelectuale, nu stiu unde ai citit tu la mesajul meu ca te-am facut prosta, analfabeta, inculta...dar ma rog. vezi, asta e megalomani...sa crezi ca cel care nu se modeleaza pe comportamentul si atitudinea majoritatii e ciudat sau stiu eu cum. ma uit pe youtube si la niste mel de descreierati vad...10-15 mil vizionari sau am ramas de-a dreptul socat si 26 si ceva de milioane de vizionari la un clip. Poate rockul vechi sa fie ceva de capul lui...dar ce se canta acum si intra mai mult ca sigur (dupa cunostintele mele) in sfera asta, nu se poate numimuzica ci mai degraba "un loc organizat in care niste frustrati drogati si betivi se intalnesc si bubuie acolo ceva, asa numita muzica". Imi zici sa imi vad de treaba mea? Pai pe unde ma uit, prin metrou, la stiri, toata lumea zici ca e tampita cu AC DC astia...si cand dau si eu un search pe google ce vad...unu care pt a scoate niste cuv din gura , tre sa urle si niste "draci" prin jurul lui. De aici nelamurirea.... "E acel extaz ....si energie .... drog... nu pot sa-mi explic" se vede , nici tie nu iti poti explica, dar la altul, hai stai in banca ta sunt curios ce vor mai scrie si altii ca sigur imi vor sari in cap dupa mesajele postate aici
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 16:47
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 16:47:28O vai, esti in stare sa articulezi mai multe cuvinte, f tare era greu sa spui lucrul asta de la inceput , in loc sa tastezi...vezi de treaba ta? nu mai poti tu ca te-am jignit sau nu....si da, cred ca dupa mesajele astea 2, nu prea ai mare lucru in cap. ;) m-am referit la animale, la modul in care va comportati in special la concerte, dar si asa in general in cluburi. cel mai bun prieten al meu e rocker, dar din dorinta de a nu strica prietenia nu l-am intrebat niciodata de ce asculta asa ceva sau ce ii place. nu m-am referit la capacitatile tale intelectuale, nu stiu unde ai citit tu la mesajul meu ca te-am facut prosta, analfabeta, inculta...dar ma rog. vezi, asta e megalomani...sa crezi ca cel care nu se modeleaza pe comportamentul si atitudinea majoritatii e ciudat sau stiu eu cum. ma uit pe youtube si la niste mel de descreierati vad...10-15 mil vizionari sau am ramas de-a dreptul socat si 26 si ceva de milioane de vizionari la un clip. Poate rockul vechi sa fie ceva de capul lui...dar ce se canta acum si intra mai mult ca sigur (dupa cunostintele mele) in sfera asta, nu se poate numimuzica ci mai degraba "un loc organizat in care niste frustrati drogati si betivi se intalnesc si bubuie acolo ceva, asa numita muzica". Imi zici sa imi vad de treaba mea? Pai pe unde ma uit, prin metrou, la stiri, toata lumea zici ca e tampita cu AC DC astia...si cand dau si eu un search pe google ce vad...unu care pt a scoate niste cuv din gura , tre sa urle si niste "draci" prin jurul lui. De aici nelamurirea.... "E acel extaz ....si energie .... drog... nu pot sa-mi explic" se vede , nici tie nu iti poti explica, dar la altul, hai stai in banca ta sunt curios ce vor mai scrie si altii ca sigur imi vor sari in cap dupa mesajele postate aici


zaaaat ! ca am copil de varsta ta ..........!
coldwind
Postat pe 11 Mai 2010 16:52
De la: coldwind, la data 2010-05-11 16:52:59
zaaaat ! ca am copil de varsta ta ..........!

Pfff degeaba. crezi ca nu am citit de pe profil ce varsta ai? mda, asta e nivelul la care poti conversa. vezi, tot la niste interjectii am ajuns "zaaat" sa ii zici tu lu'.....si lu'....(la pct de suspensie, pui tu ce membrii din fam ta vrei)
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 16:55
esti distractiv ! nu ma angajez in polemici cu tine ! chiar nu meriti deranjul ! esti prost crescut ! la atat te duce capul ! la buna vedere !
coldwind
Postat pe 11 Mai 2010 17:10
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 16:55:29
De la: coldwind, la data 2010-05-11 16:52:59
zaaaat ! ca am copil de varsta ta ..........!

Pfff degeaba. crezi ca nu am citit de pe profil ce varsta ai? mda, asta e nivelul la care poti conversa. vezi, tot la niste interjectii am ajuns "zaaat" sa ii zici tu lu'.....si lu'....(la pct de suspensie, pui tu ce membrii din fam ta vrei)


Nu crezi ca ai spus destule ? Lasa pe fiecare sa asculte ce vrea , sa mearga la concerte vrea , nu e problema ta ce se intampla acolo si cine si de ce se manifesta intr-un anume fel!
Ador sa ascult rock , cu ce te afecteaza pe tine! Nu orice manifestare a cuiva spune musai care e gradul de inteligenta , de educatie si cultura pe care il are doar pentru ca merge la concerte rock.
Si nu cred ca esti tu mai in masura ca altii sa caracterizezi lumea pe aici dupa mintea ta!

Postat pe 11 Mai 2010 17:12
Cred ca aveti mari probleme in citirea unui text :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 17:15
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 17:15:04Cred ca aveti mari probleme in citirea unui text :)


iti repet, du-ti grija ta si lasa-i pe altii in pace , daca nu stii decat sa carcotesti ca o baba senila.
Indiferent ce crezi tu ca avem sau nu avem , nu te roaga nici sa le bagi in seama nici sa le rezolvi problemele.Auguri!

Postat pe 11 Mai 2010 17:19
De la: coldwind, la data 2010-05-11 17:10:25esti distractiv ! nu ma angajez in polemici cu tine ! chiar nu meriti deranjul ! esti prost crescut ! la atat te duce capul ! la buna vedere !


las-o pe Betty trece printr-o perioada de negare,,,,,,,,,,,,,,din nou!!!

pup coldule!!!
Dontyyy
Postat pe 11 Mai 2010 17:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-05-11 10:35:15wtf....am ascultat si eu o mel de la astia de pe youtube, care avea 8.5 milioane de vizionari...dar sa-i traiasca familia lu' ala de ragea ca nebunu, de nu zicea thunder la fiecare 3 cuvinte ce mel sunt astea fratilor? eu nu inteleg oamenii astia. ce poti sa transmiti tu doar printr-un sg cuv repetat la interval de 3 secunde timp de vreo 5 min? lasand la o parte sunetul ala de chitara care te zapaceste...chitaristu ala cred ca are dopuri in urechi, ca daca stau sa ascult asa ceva timp de 10 min ma ia ameteala sa nu mai zic de aia de se duc la concerte si stau ca boii in fata sa se pishe aia de pe scena pe ei ma rog, fiecare cu gusturile lui, dar vad ca cei care au postat sunt de-a dreptul entuziasmati si ar fi in stare sa si-o bata si pe bunica, doar ca sa vina aia mai repede sa cante poate imi explica si mie vreun pasionat de asa ceva, dc ii place, ce simte cand asculta asa ceva? ca eu sincer rad si cu fundu de asemenea "genuri de muzica" si de cei care asculta asa ceva; asa cum rad de cocalarii si manelarii aia care nu cunosc nici notele muzicale, dar ei fac muzica, asa rad si de astia...

Deci, presupun ca ai ascultat thunderstruck.ok.
Problema ta e ,nu faptul ca ti-ai spus parerea....sunt de acord.Fiecare are dreptul la o parere.Nu-ti sare nimeni in cap.Problema e modul in care ai spus-o.
Iti spun clar si raspicat!Dom'le ce drept ai tu sa jignesti muzica rock din moment ce ai ascultat o singura melodie?Si chestia e ca nu toata muzica rock se aseamana cu Ac/Dc.
Daca ai avea putina cultura muzicala,ai realiza faptul ca Ac/Dc s-au remarcat prin stilul lor unic!
Cand o sa ai la activ multi,multi ani de ascultat aceasta muzica!muzica!!!!pentru ca aceasta se poate numi muzica ADEVARATA!....dupa...mai discutam.
Pana atunci iti recomand sa te mai abtii de la comentarii tampite daca nu stii absolut nimic despre lucrurile pe care le critici... ca nu merge asa.
Ps: daca ai impresia ca solistul de la Ac/DC rage ,atunci iti recomand Anorexia Nervosa,Immortal,God dethroned etc ca sa vezi metale in care se...'rage'...
blondiewishes
Postat pe 11 Mai 2010 17:53
Multumesc metall spell, multumesc de nimic. Nici macar nu am sa incerc sa ascult asa ceva. Si nu, nu e aia sg mel rock pe care am ascultat-o. Intr adevar , mesajul a fost dur din anumite pct de vedere, insa nu am vrut sa ma refer exclusiv la acdc, desi recunosc ca's cam "terorizat" de atata reclama de care se bucura. oricum daca se dorea a se extrage esenta din mesajul meu si nimic mai mult, nu se ajungea la o discutie asa de lunga si plictisitoate, cu niste personaje la fel de plictisitoate gen muierile de mai sus oricum , ceva tot am retinut si de la tine: si tu consideri ca in muzica tre sa "ragi"...ma, e ceva... Daca e sa compar cu ceea ce ascult eu, nu as putea sa pun semnul de egalitate, nu as putea sa fac de fapt comparatie dar cum am mai spus si in primul post, dar fragment care se pare ca nu a fost citit, sau nu a vrut sa fie citit de cei care au participat la discutie, "ma rog, fiecare cu gusturile lui"
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 18:10
stai linistit ca am citit toata discutia.
Si nu consider ca in muzica tre' sa ragi.
Dar fiecare cu gusturile lui...unii prefera smokie,altii cannibal corpse.
Acum nu o sa incep sa vorbesc aiurea,dar fiecare se regaseste intr-o muzica si asta nu cred ca trebuie sa devina un motiv de cearta.
Eu ma regasesc in rock,poate tu in muzica clasica.E ceva si asta.
ps: daca incerci sa asculti niste muzica rock de pe la inceputul anilor 50-60 vei face diferenta.
Cheers!
blondiewishes
Postat pe 11 Mai 2010 18:29
Eh, uite ca unele mel de la smokie imi plac, sau ma rog unele mel de la unu din fostii cantareti ai trupei. Dar ce am vazut asa pe sarite la acdc....ma bufneste rasu cand ii vad pe disperatii astia care parca asteapta venirea lui Dumnezeu pe pamant
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Mai 2010 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lectii de Vioara pentru Toate Varstele Boem Club 2 De la: kudika_970539 18 Ianuarie 2015 17:53
Intrebare muzica 6 De la: healthy005533 6 Iulie 2015 13:38
Peninsula (Tg. Mures) 4 De la: Gabrielalala 19 August 2010 01:51
rap-eri din Romania... 26 De la: Katte02 8 Octombrie 2015 19:22
Caut o melodie! 64 De la: guru_ion 18 Decembrie 2011 22:39