Setari Cookie-uri

Impachetari

Buna,

Sunt maseuzã si am inceput de curand sa fac si impachetari. Clientele mi-au cerut sa le ajut sa slabeasca si am cautat solutii. Am vorbit cu prietenele mele care lucreaza in domeniu si mai multe mi-au recomandat sa cer oferta de parargil. In prima faza mi s-a parut mai degraba amuzant numele si nu m-a interesat prea tare. Mi-am cumparat de la supermarket 2 creme de slabit si am inceput sa le folosesc pe clientele mele. Spre dezamagirea lor si rusinea mea, nu se alegeu decat cu placerea masajului si a muzicii din camera. Abia atunci, o luna mai tarziu, m-am gandit ca trebuie sa fac altceva ca sa nu plece de la mine.
Am gasit pe google, oferta celor de la Edru Cosmetics, chiar cu parargilul de care imi spusesera prietenele mele. I-am cautat si i-am intrebat ce face acel parargil. Prima lor intrebare m-a lasat cu gura cascata si anume daca am metru de croitorie. Presupun ca deja banuiti de ce. Ca sa nu mai lungesc povestea, am inceput sa fac si eu impachetarile cu parargil in salon. Am avut si noroc ca sefa mea si-a permis cumpararea unui tunel cu infrarosii ca sa am eficienta maxima a impachetarii. Clientele mele au zis ca fac misto de ele cand le-am pus sa se dezbrace si am inceput sa le masez cu metrul, dar la finalul tratamentului le-am lasat eu cu gurea cascata cand au vazut ca au dat jos aproape 5 centimetri din talie, toate avand problema cu burta.
De aceea, eu va recomand voua, daca doriti sa slabiti rapid si fara urme sa cautati aceste impachetari. acum eu sunt curioasa sa incerc si celelalte impachetari pe care le ofera pentru ca mai nou, clientele vor impachetari cu ciocolata si am vazut ca au si asa ceva.
Daca va sperie pretul sa stiti ca eu am cautat mult si nu am gasit impachetari mai ieftine decat asta. Daca sunteti din Brasov, va invit sa deveniti clientele mele si va asigur ca dupa prima sedinta o sa fiti foarte multumite si va veti aduce si prietenele la mine sa slabeasca.
Partea faina este ca am inceput deja sa lucrez cu o crema antivergeturi de la ei si, la fel, rezultatele sunt fantastice.
pustoaika20
Postat pe 16 Martie 2010 18:14
DA,SI MARMOTA INVELEA CIOCOLATA IN STANIOL!.........SI EU SUNT FFF UIMITA DE CE ACEE CITESC!................SI TE-AU INVADAT CLIENTELE!
kudika116300
Postat pe 26 Martie 2010 22:35
moisadana
Postat pe 27 Martie 2010 12:57
asa si care e concluzia?
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 10:36
si eu fac asa ceva si iti garantez ca paragilul este pt celulita nu pt slabit....................eu fac inpachetari cu ciocolata si am niste rezultate nemaipomenite...............conteaza cel mai mult si cum reactioneaza organismul clientei................in zece sedinte poti slabi si 7 cm in talie daca sti cum sa faci
lavynnyalavynnya
Postat pe 30 Martie 2010 11:26
De la: lavynnyalavynnya, la data 2010-03-30 11:26:25si eu fac asa ceva si iti garantez ca paragilul este pt celulita nu pt slabit....................eu fac inpachetari cu ciocolata si am niste rezultate nemaipomenite...............conteaza cel mai mult si cum reactioneaza organismul clientei................in zece sedinte poti slabi si 7 cm in talie daca sti cum sa faci
........apropo si eu folosesc tunelul cu inflarosu...............daca te mai pot ajuta te ajut cu mare drag
lavynnyalavynnya
Postat pe 30 Martie 2010 11:29
De la: pustoaika20, la data 2010-03-16 18:14:21Buna,

Sunt maseuzã si am inceput de curand sa fac si impachetari. Clientele mi-au cerut sa le ajut sa slabeasca si am cautat solutii. Am vorbit cu prietenele mele care lucreaza in domeniu si mai multe mi-au recomandat sa cer oferta de parargil. In prima faza mi s-a parut mai degraba amuzant numele si nu m-a interesat prea tare. Mi-am cumparat de la supermarket 2 creme de slabit si am inceput sa le folosesc pe clientele mele. Spre dezamagirea lor si rusinea mea, nu se alegeu decat cu placerea masajului si a muzicii din camera. Abia atunci, o luna mai tarziu, m-am gandit ca trebuie sa fac altceva ca sa nu plece de la mine.
Am gasit pe google, oferta celor de la Edru Cosmetics, chiar cu parargilul de care imi spusesera prietenele mele. I-am cautat si i-am intrebat ce face acel parargil. Prima lor intrebare m-a lasat cu gura cascata si anume daca am metru de croitorie. Presupun ca deja banuiti de ce. Ca sa nu mai lungesc povestea, am inceput sa fac si eu impachetarile cu parargil in salon. Am avut si noroc ca sefa mea si-a permis cumpararea unui tunel cu infrarosii ca sa am eficienta maxima a impachetarii. Clientele mele au zis ca fac misto de ele cand le-am pus sa se dezbrace si am inceput sa le masez cu metrul, dar la finalul tratamentului le-am lasat eu cu gurea cascata cand au vazut ca au dat jos aproape 5 centimetri din talie, toate avand problema cu burta.
De aceea, eu va recomand voua, daca doriti sa slabiti rapid si fara urme sa cautati aceste impachetari. acum eu sunt curioasa sa incerc si celelalte impachetari pe care le ofera pentru ca mai nou, clientele vor impachetari cu ciocolata si am vazut ca au si asa ceva.
Daca va sperie pretul sa stiti ca eu am cautat mult si nu am gasit impachetari mai ieftine decat asta. Daca sunteti din Brasov, va invit sa deveniti clientele mele si va asigur ca dupa prima sedinta o sa fiti foarte multumite si va veti aduce si prietenele la mine sa slabeasca.
Partea faina este ca am inceput deja sa lucrez cu o crema antivergeturi de la ei si, la fel, rezultatele sunt fantastice.
incearca sa folosesti creme si tot ce se poate la inpachetari de la contrast impex daca aveti acolo de la noche y dya sunt extrordinare
lavynnyalavynnya
Postat pe 30 Martie 2010 11:32
De la: kudika116300, la data 2010-03-26 22:35:08DA,SI MARMOTA INVELEA CIOCOLATA IN STANIOL!.........SI EU SUNT FFF UIMITA DE CE ACEE CITESC!................SI TE-AU INVADAT CLIENTELE!


Ce am scris, nu este o reclama pentru produs ci pentru doamnele/domnisoarele din Brasov, care doresc impachetari.
Comparatia ta cu marmota, ma bucura fiindca ai inteles cat de cat bine si apropiat de nivelul tau intelectual ce este o impachetare. Ai grija insa, ca s-ar putea sa te pacaleasca daca la un moment dat vrei sa-ti faci o impachetare la un salon. Probabil insa trebuie sa atingi intai varsta la care ai ce epila ca sa ajungi sa ai nevoie si de impachetari un pik mai tarziu.

Cat despre parargil repet un pik diferit cele scrise mai sus :
Prin incalzire, parargilul (o argila cu adaos de parafina) devine fluid. Sub efectul de incalzire al unui tunel cu infrarosii, acesta se usuca si se intareste rapid. Porii sunt deshisi in prealabil cu un peeling. Parargilul uscat deja de catre aparate, absoarbe prin porii deschisi, cu usurinta, apa de la nivelul tesutului adipos (desigur aceea nu este apa de la robinet). Acea apa de la nivelul tesutului adipos, contine si un anumit grad de molecule , de grasime, de la nivelul acelui tesut. Astfel, cand sedinta de tratament s-a incheiat, (parargilul care in primele minute s-a uscat si in urmatoarele zeci de minute a absorbit apa din tesutul adipos ) clienta a slabit. Accentuez, a slabit in urma tratamentului cu parargil si acum sper ca este mai clar modul in care functioneaza. Gasiti pe internet o sumedenie de articole despre mecanica eliminarii de lichide din tesuturi. Aceasta este doar una dintre metode si care, in cazul meu, da rezultate excelente.
Multumesc pentru raspusuri si pentru faptul ca cititi acest subiect.
Cum bine zici, pentru Timisoara, exista Contrast , iar pentru Brasov, Edru Cosmetics (tot Contrast, dar local)
pustoaika20
Postat pe 31 Martie 2010 17:41

este disperata aceasta pustoaika, a invadat forumul cu reclama pentru salonasul ei si cu siteul ei de super produse.
kudika_serif
Postat pe 25 Aprilie 2010 01:02
De la: kudika_serif, la data 2010-04-25 01:02:02
este disperata aceasta pustoaika, a invadat forumul cu reclama pentru salonasul ei si cu siteul ei de super produse.


Ma bucur ca ti-ai facut cont special sa-mi raspunzi mie, dar de obicei cand te gandesti sa postezi pe un forum, postezi ceva util si la subiect.
Pentru linistea ta sufleteasca, nici salonul nu e al meu si nici site-ul. Salonul e al sefei si site-ul al unor prieteni de unde-mi cumpar produsele.
Daca tu zici de mine ca-s disperata atunci, probabil, tu te dai cu capul de pereti cand te uiti la tv si vezi vreo reclama.Prin faptul ca-mi promovez serviciile aici, pe forum, si le ofer cititoarelor din Brasov posibilitatea sa vina la mine, nu cred ca-ti fac tie nici un rau.
Nu te forteaza nimeni sa stai sa te uiti la tv la reclame si nici sa citesti aceste forumuri. De obicei primesc asemenea mesaje de la fetele din concurenta, probabil ca si tu faci parte din ea.
Daca tot te semnezi serif si afirmi ca esti barbat, ai macar atata curaj sa spui si din partea cui esti
Altfel, quit TTF si contribuie cu ceva util in discutie.
Ca sa zici ca te-am injurat si ca sa nu faci "efortul" sa cauti ce inseamna TTF=trolling the forums.
Numai bine !
pustoaika20
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:17
De la: pustoaika20, la data 2010-03-31 17:41:32
De la: kudika116300, la data 2010-03-26 22:35:08DA,SI MARMOTA INVELEA CIOCOLATA IN STANIOL!.........SI EU SUNT FFF UIMITA DE CE ACEE CITESC!................SI TE-AU INVADAT CLIENTELE!


Ce am scris, nu este o reclama pentru produs ci pentru doamnele/domnisoarele din Brasov, care doresc impachetari.
Comparatia ta cu marmota, ma bucura fiindca ai inteles cat de cat bine si apropiat de nivelul tau intelectual ce este o impachetare. Ai grija insa, ca s-ar putea sa te pacaleasca daca la un moment dat vrei sa-ti faci o impachetare la un salon. Probabil insa trebuie sa atingi intai varsta la care ai ce epila ca sa ajungi sa ai nevoie si de impachetari un pik mai tarziu.

Cat despre parargil repet un pik diferit cele scrise mai sus :
Prin incalzire, parargilul (o argila cu adaos de parafina) devine fluid. Sub efectul de incalzire al unui tunel cu infrarosii, acesta se usuca si se intareste rapid. Porii sunt deshisi in prealabil cu un peeling. Parargilul uscat deja de catre aparate, absoarbe prin porii deschisi, cu usurinta, apa de la nivelul tesutului adipos (desigur aceea nu este apa de la robinet). Acea apa de la nivelul tesutului adipos, contine si un anumit grad de molecule , de grasime, de la nivelul acelui tesut. Astfel, cand sedinta de tratament s-a incheiat, (parargilul care in primele minute s-a uscat si in urmatoarele zeci de minute a absorbit apa din tesutul adipos ) clienta a slabit. Accentuez, a slabit in urma tratamentului cu parargil si acum sper ca este mai clar modul in care functioneaza. Gasiti pe internet o sumedenie de articole despre mecanica eliminarii de lichide din tesuturi. Aceasta este doar una dintre metode si care, in cazul meu, da rezultate excelente.
Multumesc pentru raspusuri si pentru faptul ca cititi acest subiect.
Cum bine zici, pentru Timisoara, exista Contrast , iar pentru Brasov, Edru Cosmetics (tot Contrast, dar local)
.....HA,HA!....CATA DESTAPATACIUNE!...Daca ai fia sa de buna in meseria ta,nua r trebui sa-ti faci reclama pe acest site!.....o maseuza buna as cum te dai tu ,ar trebui sa te recomande clientele pe care cred ca inca nu le ai!.......Dar hai treaca de la mine bafta la masaj!....Doar si asta e o arta!
kudika116300
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:01
Buna , am citit cu atentie tot ce s-a scris aici despre impachetari si masaj ....eu locuiesc chiar in Brasov si m-ar interesa sa stiu unde este acest salon ...chiar caut de ceva timp asa ceva ...ma interesau mult de tot cateva sedinte de masaj anticelulitic ...nu am facut niciodata si speram sa gasesc pe cineva care sa-mi povesteasca cum e ....astept detalii...multumesc mult !
Leontinagaby
Postat pe 12 Iunie 2010 22:36
Buna......unde te gasim in Brasov ?......vreau sa fac masaj la salon si tot urmaresc aici pe forum daca mai posteaza cineva detalii despre impachetari si masaj anticelulitic ....asteptam un raspuns de la pustoaik20....
CRRY
Postat pe 27 Iunie 2010 23:32
Eu cred ca impachetarile ajuta doar daca sunt asociate si cu o dieta. Persoanele care slabesc la impachetari, dar mananca oricat sunt persoane care slabesc oricum si cu, si fara impachetari.
Eu personal am slabi dupa nastere cu dieta personalizata tinuta 3 luni ca la carte, cu impachetari si cu masaj.
Cred de asemenea ca sunt foarte importante si produsele pe care le folosesti. Eu nu cred in impachetarile cu ciocolata, mi se par doar mici placeri de relaxare.
Produsele pe care le-am folosit si le folosesc in continuare sunt cele pe baza de parika, creme thermo, etc. pe care apropo, le-am gasit mai nou pe un site www.aseyda.ro, la niste preturi foarte convenabile. A comandat cineva la ei, sunt seriosi?
carmen_bratu
Postat pe 2 Iulie 2010 15:49
Am avut 73 de kg si am facut impachetari cu ciocolata in tunel cu inflarosi cam 10 sedinte si cu parafango 6 si am slabit 10 kg,bineinteles ca am mai tras si de la gura ,si ma uitam si la ore,am dat 10 kg jos centrimetrii nu mai tin minte .Dar decat pastle .ceaiuri ...mai bine 70 de grade
kudika276167
Postat pe 22 Iulie 2010 00:59
Impachetarile pentru slabire si tonifiere cu alge Ecovital, sunt profesionale si mi s epar fff bune, mai ales pt partea de tonifiere. pentru slabire tre sa ne mai si miscam putin funduletele si sa pastram o dieta sanatoasa.
MarinaIonescu
Postat pe 22 Iulie 2010 20:13
Cu dieta si sport, nu ai probleme...partea cu crema minune e vrajeala...
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent plllssssss 7 De la: quantex 3 August 2009 14:27
gambe groase :( Help! 8 De la: krisutza 30 Mai 2010 20:08
Frumoasa si Sanatoasa cu Fiziokinetic Center 1 De la: 29 Ianuarie 2010 21:54
good news-am slabit cu PowerPlate! 12 De la: alina_plocon 16 Octombrie 2009 12:02
Celulita,bat-o focul! 33 De la: missteeq29 21 Mai 2010 15:36