Setari Cookie-uri

Cine vrea sa se lase de fumat?

http://www.etigari.ro/index.php?aff_code=d8e7f2312a3aee3fe25f
petramarioaralucia
Postat pe 22 Martie 2010 09:05
De la: petramarioaralucia, la data 2010-03-22 09:05:50http://www.etigari.ro/index.php?aff_code=d8e7f2312a3aee3fe25f

si daca nu fumez?
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:32
De la: petramarioaralucia, la data 2010-03-22 09:05:50http://www.etigari.ro/index.php?aff_code=d8e7f2312a3aee3fe25f
#


o da?????????????



tin sa te anunt ca nimic nu functioneaza cu exceptia mintii ..... fumatorului!!!!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:47
stiu ca unii/unele reactioneaza ,,urat '' daca le zici ,,vointa'' dar asta pana la urma te poate ajuta..cunsc pe cineva care se ascunde in loc sa se lase
iulia069834
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:22
Eu m-am lasat recent (am deja 14 zile) cu tigara electronica si lichid fara nicotina (deci am renuntat si la doza de nicotina pe care o gasesti in guma si plasturi). Merge perfect!
picassita
Postat pe 8 Aprilie 2010 09:13
si eu sunt una dintre persoanele care au reusit sa se lase de fumat....am aproximativ 3 saptamani sper sa rezist cat mai mult...nu de alta dar am mai incercat si alta data cea mai amre performanta a fost 8 luni si dupa m-am apucat iar si FARA NICIUN FEL DE TRUC m-am lasat pur si simplu din proprie initiativa fara sa inlocuiesc tigarile cu altceva ;) asa ca celor care vor sa faca lucrul asta Multa bafta!!!
madalina_20
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:05
felicitari pt cele ce s-au lasat de fumat..

sper sa aveti incapatanarea de a nu pune tigara in gura..

eu abia m-am apucat de un an :))) spre rusinea mea
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:11
BUNA FETELOR. PT.CELE CARE SE LASA SAU DEJA S-AU LASAT. CINE ZICE K NU SE POATE LASA DE FUMAT NU E ADEVARAT.. TOTUL TINE DE VOINTA SI ATAT. FARA TIGARI ELECTRONICE, PLASTURI S.A.M.D. ATAT TE LASI SI GATA. EU M-AM LASAT O PERIOADA DE 14 ZILE NUMAI CU GANDUL K NU-MI FACE BINE, ESTE O BOALA SI A MERS.DAR DIN PACATE AM LUAT-O DE LA INCEPUT SI IMI DORESC DIN SUFLET SA MA LAS DE TOT. FETELOR DAK AVETI CREDINTA IN D-ZEU RUGATI-VA SI VA VA AJUTA F F MULT. SUCCES
FLORYT_A
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:48
eu m-am lasat de fumat din data de 6 ianuarie anul acesta....in prezent nu simt nevoia sa fumez.....chestie de vointa si in dorinta de a fi sanatoasa....in momentul in care ai sanatatea afectata din cauza tutunului...incepi sa devii tematoare...si te cam lasi de fumat....dar este bine sa nu se ajunga atat de departe si sa renuti din timp....stiti fetelor ce am observat?...barbatii au mai multa vointa ca femeile...ei se lasa mai usor de fumat decat noi...oare noi nu mai avem vointa?

Barbie39
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:03
buna si eu mam lasat de tzigari nu o data ,daca nu fumam 5 zile nici nu mai imi trebuia tzigara si daca trageam un fum in piept mi se facea greatza de la nicotina ,un fumator e mult mai nervos ca unul care nu fumeaza,o data trebuie sa se gindesca tot timpul cind i se termina tzigarile sasi cumpere altele sa nu ramina fara apoi cind poate sasi ia urmatoarea pauza de tzigara nici la mincare nu se gindeste asa ca la tzigara cind ramine fara tzigari atunci e cam grav ori ce neplaceri are cu ceilaltzi din jur tot la tzigara ajunge ca si cum tzigara ar fi un prieten care sal sustzina ca un oxigen
peter07
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:23
ma gindesc la vreo cunostintza care sa lasat de fumat dar nu stiu sa se fi lasat nici una de droguri de lasa omul mai usor decit de tzigari asta am observat ,am vrut sa ma apuc din nou de tzigari cind tocmai a murit tatal meu care a facut cancer de doua ori tot din cauza tzigari atunci mam speriat si am renuntzat nici nu vroiam sa vad tzigari dupa mine cine fumeaza isi bate joc de propriul lui corp daca cineva ar merge in vizita la un spital de TBC si ar vedea cum sufera acei oameni care au cancer pulmonar si pt uni nu mai este cale de intoarcere ca si condamnatzi la moarte cind iatzi vedea vatzi ingrozi totzi fumatori cind fumeaza treiesc doar clipa nu se gindesc ce se poate intimpla mai tirziu ei se cred nemuritori sau se mint pe ei .
peter07
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:37
si eu sunt fericita ca am putut renunta la fumat
am 1 an si 3 luni....sper sa se faca cat mai mult.chiar nu e un lucru sanatos
dragdana
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate:Eu Balanta-El Capricorn 6 De la: Barbie30_ 1 Martie 2011 19:44
Eu pesti, el varsator..:-s 5 De la: PinkMichelle 23 Septembrie 2010 22:37
curiozitate ! 11 De la: deliza20 26 Mai 2010 17:16
fecioara vs. pesti? 4 De la: special4u 1 Iulie 2009 23:54
barabtul scopion 27 De la: Eve89 13 Mai 2011 01:51