Setari Cookie-uri

Chist ovarian

Bunaa ! Sunt noua pe aici si sper ca postez subiectul unde trebuie ..
Sunt destul de tanara 22 ani..Am si eu nevoie de sfaturi , de pareri de experientele altor femei..
In urma cu un an de zile dupa un control la ginecolog mi s-a spus ca am un chist pe ovarul drept de vreo 3,5 - 4 cm am urmat tratament de doua ori dar tot ce fac este sa-l tin sub control cat sunt sub tratament ..nu am dureri sau alte simptome insa singurele mele neplaceri ca sa zic asa sunt acelea ca imi deregleaza menstruatia si nu reusesc deloc sa raman insarcinata .. medicul ginecolog mi-a spus sa incercam si cu un tratament cu anticonceptionale insa parca totusi as merge si la un control la endocrinologie pentru ca in afara de acel chiar mai am mici probleme care ma duc cu gandul la ceva dereglari hormonale destul de rele...
Ce parere aveti s-a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie ?? Este posibil ca in urma unui control endocrinologic si ulterior urmarea unui tratament prescris de un astfel de medic sa reusesc sa elimin chistul si sa raman insarcinata ?? Poate sa fie si o cauza hormonala ?? La controlul gincologic in afara de acel chist nu mi s-a spus de alte probleme ..

Va multumesc si sper sa primesc raspunsurile voastre!!

kudika_1015355
Postat pe 29 Iunie 2016 00:30
Aa si imi cer scuze tratamentul cu anticonceptionale pentru reglarea intai a menstruatiei dupa care urmeaza incercarea de a ramane insarcinata ca sa nu se inteleaga gresit .. poate sunt persoane carcotase
kudika_1015355
Postat pe 29 Iunie 2016 00:32
Buna.Si eu am avut acele chisturi si am luat anticonceptionale Gaz.Chisturile mele tin sa mentionez ca au fost cu lichid si se elimina la menstruatie.Daca ale tale sunt in forma solidã va trebui sa faci o intervenție chirurgicalã.Multa sanatate iti doresc.Doar sa te fi ajutat mãcar putin rãspunsul meu .
kudika_37063
Postat pe 17 Iulie 2016 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Transplant sau reconsttructie deget!! 14 De la: kudika020505 1 Iunie 2017 14:30
doneaza sange pt o fetita de 9 ani va rog 1 De la: dariutza21 22 Ianuarie 2009 20:36
infectie urinara cu e coli 2 De la: lover_woman 30 Decembrie 2010 19:24
manipulari manuale ale oaselor- scolioza cine a incercat? 11 De la: Inna30 15 Noiembrie 2014 18:15
hernia de disc 1 De la: kudika003972 24 Martie 2009 11:50