Setari Cookie-uri

prietenii

Am format un numar de telefon pentru a afla daca mai este in folosinta acelei persoane... Nu mai vorbisem de cativa ani, 5 cred, sau poate 6, undeva pe aici... Imi raspunde. Aceeasi voce care-mi spune la randu-i, inainte ca eu sa ma prezint, " stiu cine esti". M-a impresionat in mod placut si recunoasterea, si discutia, si sentimentul ce l-am incercat, totul... Mai exista oameni frumosi (figurat vorbind) si prietenii frumoase... Ne-am cunoscut in urma cu multi ani 12-13,intr-un tren care mergea spre mare...timp de cativa ani ne-am vorbit si ne-am scris. Apoi ne-am revazut dupa 5 ani, el in trecere prin oras, eu in pauza de lucru... Mi-a adus un buchet de crini portocalii pe care eu la randu-mi i-am daruit unei colege si am privit-o cum se departa cu buchetul de flori vrand parca sa-mi iau ramas bun...de la ele, de la cel care mi le daruise...In anii ce au urmat au mai fost cateva telefoane, apoi liniste pana azi...Am fost doar niste oameni care si-au vorbit o perioada,despre orice...nimic mai mult. Ne facea placere sa purtam dialoguri.
nadyuta
Postat pe 26 Martie 2010 16:07
De la: nadyuta, la data 2010-03-26 16:07:43 Am format un numar de telefon pentru a afla daca mai este in folosinta acelei persoane... Nu mai vorbisem de cativa ani, 5 cred, sau poate 6, undeva pe aici... Imi raspunde. Aceeasi voce care-mi spune la randu-i, inainte ca eu sa ma prezint, " stiu cine esti". M-a impresionat in mod placut si recunoasterea, si discutia, si sentimentul ce l-am incercat, totul... Mai exista oameni frumosi (figurat vorbind) si prietenii frumoase... Ne-am cunoscut in urma cu multi ani 12-13,intr-un tren care mergea spre mare...timp de cativa ani ne-am vorbit si ne-am scris. Apoi ne-am revazut dupa 5 ani, el in trecere prin oras, eu in pauza de lucru... Mi-a adus un buchet de crini portocalii pe care eu la randu-mi i-am daruit unei colege si am privit-o cum se departa cu buchetul de flori vrand parca sa-mi iau ramas bun...de la ele, de la cel care mi le daruise...In anii ce au urmat au mai fost cateva telefoane, apoi liniste pana azi...Am fost doar niste oameni care si-au vorbit o perioada,despre orice...nimic mai mult. Ne facea placere sa purtam dialoguri.


foarte frumos....ai mai vrut sa scri ceva?si eu m-am intalnit abia acum cu o prietena pe care nu o mai vazusem din primara
iulia069834
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:14
Ok..suna ff frumos, dar ce doresti?
iacinta
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el scorpion + ea pestii =......?????? 9 De la: kudika174057 8 Iulie 2010 18:05
Multumesc pentru sfaturi . 3 De la: dulcyka 21 August 2009 15:57
De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia? 59 De la: tonikana 26 Ianuarie 2009 17:01
o intrebare?!?! 24 De la: cinderella 23 August 2009 16:33
Citate de dragoste superbe de Sorin Cerin 166 De la: Nonaflowermay 18 Februarie 2012 16:59