Setari Cookie-uri

intamplari haioase

Scuze ca deschid subiectul aici, dar hai sa vorbim si despre lucruri placute. Ma gandeam sa povestim cateva intamplari haioase din viata noastra. Spre exemplu eu eram zilele trecute cu colegele de birou prinse intr-o discutie despre "defrisare". Eram sigure ca suntem singure la birou si eram in toi cu povestitul. Bineinteles ca nu eram. si cum povesteam noi ca am vrea cu model dar ca ne e cam aiurea sa ii spunem tipe de la cosmetica sa nei faca unul, auzim o voce din spate care ne roaga sa ii facem o cafea. Era seful caruia ii este lene sa isi faca singur. ne inrosim toate 3 si speram sa nu fi auzit discutia. La care el ne spune inainte de a iesi din birou:" si ce vreti?semnul de la playboy?".
Si acum trebuie sa dam zi de zi nas in nas cu el. Destul de incomod, nu?
ina_tina
Postat pe 11 Iunie 2009 09:42
mi-am adus aminte de o intamplare haioasa din liceu (pt ca dupa parerea mea cele mai haioase sunt din vremea adolescentei) aveam niste colegii nebunii si knd profa de romana a intrat in clasa unul din ei i-a dat celuilalt pantalonii jos:))=)) si profa se holba=)) parca vedea pt prima data
yumy
Postat pe 11 Iunie 2009 09:44
din liceu am si eu foarte multe. Imi aduc aminte ca eram prin clasa a9a si era iarna. in ziua aia m-am hotarat sa ma imbrac in fustita si cu cizmulita cu toc.Si cum urcam eu ca o toapa mandra scarile la a 3a treapta m-am impiedicat si am cazut ca o baleguta. Toata lumea a lesinat ed ras dar eu , in loc sa las capul in jos de rusine m-am ridicat foarte increzuta si am dat sa intru in liceu. doar ca am intrat direct in usa:(. Vreo luna nu am stat decat in clasa de rusine:(
ina_tina
Postat pe 11 Iunie 2009 14:11
din liceu:) n-am cum sa uit de profa de fizica nou-venita cand eram prin a 10-a identica cu bety cea urata :))=)) la care ne zice ea"ma vedeti pe mine mai tinerica dar nu ma duceti de nas" ne-am umflat toti de ras faceau baietii misto de ea ca avea si un defect la un picior
odata i-au pus guma in documentele pe care le cara in punga, ba un coleg cu tupeu atunci knd ea ne-a dat proiecte de facut pe cd pe langa proiect i-a dat si un virus de i-a facut calculatorul praf=))
si atunci mi-era asa o mila de ea dar ne amuzam ca ea vine la ore si ii zice lui ala nu ai reusit sa imi virusezi calculatotul ca m-am uitat la proiectul tau la un internet cafe=))
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 06:43
ce o sa va povestesc este de necrezut....eram mai micuta prin generala asa si intr-o zi de duminica ma suna prietena mea cea mai buna (...eram nedespartite )sa ma intrebe daca nu cumva vreau sa merg la biserica cu ea si cu surioara ei mai mica.Am zis ok(ma plictiseam oricum).Eu stau prin dristor si am mers la o biserica de la olimpia.....la olimpia e o cofetarie si noi am luato pe acolo ca sa ajungem bineinteles la bisericutza....in fata cofetariei 2 gay(era o noutate pt noi)sarutandu-se!Cum prietena mea nu se putea abtine niciodata tin sa o citez"iiiiiuuu ce gretos"la care tipii"fa ia veniti incoace ..."ne-au dracuit si am rupto la fuga ei s-au facut ca vin dupa noi si noi am luato de buna pana la biserica....in timp ce fugeam speriate,surioara ei era la mijloc si o tineam de manute...efectivzbura saracuta,in drum ne-am mai speriat si de caini.Ajungem in sfarsit la biserica,eu nu prea le am cu biserica .....ele s-au spovedit si impartasit si eu la urma sa fac acelasi lucru...ma spovedesc ,dupa care cand sa trec prin fata altarului ,voioasa cu lumanarea aprinsa in mana (ca asa se face),constat la un moment dat ca imi miroase puloverul a ars,ma uit pe umar...foc am dat cu palma sa il sting dar s-a extins si prin par...simteam cum imi arde chelia(aveam un par luuung).La un mom dat am scos un sunet ceva de genul unui planset....popa speriat imi dadea cu palma in cap.In fine mi-a stins popa focul din cap,m-am uitat in sus numai par si fum....babele:"a intrat satana in biserica"Prietena mea radea in hohote iar eu plangeam upa parul meu si e rusine....Cum miroseam eu a porc parlit am luato usor usor spre casa...suparata...pe racari alti caini care ne-au fugarit ....pana cand a intervenit un nene ca altfel ne mancau si cainii!Nu m-am mai dus niciodata la biserica aceea!
AndradaD
Postat pe 26 Iunie 2009 10:22

da una amuzant s-a intamplat la examene acum
il sun eu pe un coleg(obisnuiam sa ne asteptam sa intram in grup in sala ca sa ne mai ajutam) si el zice hai ca acum vin. ok toate bune si frumoase la care zic eu colegei mele ca era cald sa coboram sa iau niste suc si ii sa ii asteptam jos ok vine si cealalta colega si ea zice sa mergem in sala dar eu stai sa il asteptam si pe cristi si el nu mai venea cand colo il vedem ca iese din facultate el deja daduse examenul ( a si picat) si a crezut ca noi nu-l mai asteptam ;)) asa am pierdut noi timpul degeaba si crisit a si picat ca de i-a fost greu sa ne sune sa ne intrebe unde suntem
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 10:28
aaa inca o faza...vara trecuta pe la mare cu niste prieteni....mergeam cu masina spre o piscina prin mamaia ca mai aveam un prieten pe acolo(deci moca)eu stateam in dreapta langa sofer,aveam geamurile deschise(ca era cald normal).Oprim masina iar el(soferul)inchide si geamurile,il striga amicul de la piscina ca nu a parcat bine,si el "ce?!"scotzand capul pe geamul masinii .....DA!GEAMUL ERA INCHIS!
AndradaD
Postat pe 26 Iunie 2009 10:28
tocmai acum imi povesteste pe mess o tipa ca nu ii merge internet explorelul dar ii merge mess-ul desi nu e conetata la internet
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 10:32
Cand eram micuta eram foarte tare pusa pe sotii!Era Craciunul!Eu mai am 2 surori mai mari,una mai mare cu 4 ,ani alta cu 6(fata de mine).Cea mai mare(Ana )obisnuia sa manance toate bomboanele si sa lase decat ambalajul si imi zicea mie si surorii mele mijlocii(Elena)sa nu mai mancam....sa arate pomul frumos!Noi doua suparate pe ea ce ne gandim noi sa facem....Eu colectionam pietricele de diferite forme si marimi si culori.....Am mancat si noi bomboane cat dormea ea(Ana astepta sa dormim si o mai fura somnul si pe ea),de data asta ne-am facut noi ca dormim.Si cum spuneam pe intuneric mancam bomboanele din pom si puneam cate o pietricica in locul bomboanei!Atrecut seara cu pricina...ne-am facut ca dormim si am prinso pe Ana cum manca bomboanele...bineinteles noi o pandeam!Cand am vazut ca jupaneasa ana isi sparge dintisorii am rupt-o la fuga la mama in pat Bineinteles ca nu am scapat de injuraturi...ne-a certat mama pe toate !
AndradaD
Postat pe 26 Iunie 2009 10:38
Tot cu Ana pe care deja o cunoasteti....I-am mai facut o farsa cand eram micute(ca doar asa eram eu)Vine ea obosita de la scoala...era vreo 14 00 ceasul,s-a pus in pat si a adormit.Mama obisnuia sa stranga paine uscata sa o duca la tara (pt porci).
Ce ma gandesc eu ....tai din painea uscata bucatele mici ca anafura....Ma duc cu vreo 2 bucatele la Ana....o trezesc si ii spun asa"fata a venit popa,ia anafura si mananca si inchinate de 3 ori"Ea era intre vis si realitate si executa ordinele....ii dau si ceallta bucatica "de anafura"si ii zic"ia si a doua si inchinte de 3 ori ca asa trebuie"....bineinteles ca a executat dupa care s-a prins eu radeam in hohote!
AndradaD
Postat pe 26 Iunie 2009 10:44
dulcyka
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el fecioara, eu sagetator 3 De la: ice_flower 14 Aprilie 2010 16:28
single caut femeie pentru prietenie 1 De la: Lais_Ionut_Antonel_1 3 Aprilie 2015 11:56
Chiar exista acele persoane care sustin ca si-au gasit jumatatea?? 45 De la: FRANNNCE 10 Februarie 2009 09:45
Fidelitate - Sexualitate = ??? 6 De la: arhanghel 15 Martie 2010 01:37
baiatul din ziua de azi 965 De la: battleofwits 4 Aprilie 2011 15:06