Setari Cookie-uri

oare este cea mai buna decizie:)

Sunt intr-o relatie deja de 2 ani si cateva luni ..el este din bucuresti ,eu alexandria .. de aproape 2 ani ma duc numai eu la el si cu trenul ca nu ne permitem microbuz fac 10 ore pe drum ajung noaptea la 1 acasa. In ultimele 2 luni ne certam foarte des din orice ii sar nervi si incepe sa ma jigneasca foarte urat vorbe de genul zdreanto , rupta dracu,si altele mult mai urate ..am incercat sa il inteleg ca face asta doar pt ca lucreaza mult si are probleme cu masina, dar care e vina mea in toate astea .Aseara nu am mai suportat si iam zis ca nu mai pot cedez psihic de la altatea jigniri am cosmaruri nu pot sa mai fac nimic(sunt clasa a - 12-a ,bacul) .Mi-a spus in fata ca eu sunt de vina ca l-am iertat , mia zis ca ar fi curios sa se mai culce si cu altele .. am ajuns sa spun ca decat sa ma jigneasca prefer sa se duca la altele..si a zis ca gandesc aiurea ca mai bine nu ma jigneste si nu ma inseala el .. eu una nu mai pot o tine in felul asta de 1 an si ceva ma refer la injuraturi ... si nici fatza de mine nu are cine stie ce comportament nimic nu ii convine . Nu reusesc sa imi gasesc vina eu sunt o fata ok am fost cu el de la primul sarut am facut tot ce a spus el ..ii gatesc imi place sa gatesc..am grija de el in sensul ca ii spal rufele daca este sa stau la el mai mult o saptamana de exemplu fac curatenie.. iar la schimb primesc jigniri,indiferentza..
Azi e sambata o sa ma sune sa ma duc sa ne vedem imi este frica ca voi spune iar ca defapt totul este in capul meu si este cum spune el ca sunt eu prea nemultumita cand nu am motive .
Dupa 2 ani de sacrifici cea mai buna decizie este oare sa nu il mai caut?
sdadsadsa
Postat pe 27 Martie 2010 10:41
ady din bucuresti oare tu mai ai ceva pt el ma intreb dupa cate iti face tu ce crezi de cuviinta ca mai are vreun rost sa te duci sa te intalnesti cu el gandeste-te bine ca daca de acum a inceput sa te injure mai tarziu o sa dea si in tine este grav am citit mesajul tau o sa fie un calvar el da dovada de gelozie fiindca vrea sa te aiba mereu langa el de asta face asa daca vrei sa mai comunicam eu sant disponibil oricand
kudika152443
Postat pe 27 Martie 2010 10:58
Ok, esti inca micuta asa ca nu o sa-ti dau palme virtuale pentru ca ai acceptat asa ceva.

Acest baietel (ca asta e), nu te merita si, de fapt, nu merita nici o femeie. Trebuia sa te desparti de el din prima clipa in care te-a jignit. In momentul in care i-ai spus "te iert pentru acea jignire", e ca si cum i-ai fi spus "poti sa ma jignesti in continuare caci nu vor fi consecinte"; e ca si cum i-ai fi dat acceptul sa nu te respecte.

Sa nu mai permiti nimanui sa te jigneasca si sa te exploateze! Daca te vei iubi mai mult, vei si iubita mai mult!
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2010 16:45
De la: kudika152443, la data 2010-03-27 10:58:23 el da dovada de gelozie fiindca vrea sa te aiba mereu langa el de asta face asa


cu tot respectul, asta e o tampenie

el face asa pentru ca e un rasfatat si pentru ca i se permite (de catre ea). Daca era asa preocupat de prietena lui, ii facea cel putin o vizita in 2 ani.
Chiar ma amuza gandirea ta e ca si cum el ar spune "Ce te iubesc, proasta dracului" "Vreau sa fim mereu impreuna, zdreanto"
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2010 16:49
Daca se comporta in halul acesta eu zic ca nu merita efortul !
Nu-ti pierde respectul fata de propria persoana !
Summer_
Postat pe 27 Martie 2010 17:09
Gagico...in primul rand, spune-i ca "zdreanta" e ma-sa ca l-a fatat! In al doilea rand nu-i mai gati ca nu esti bucatareasa lui, nu-i mai face curatenie, ca nu esti menajera lui, nu-i mai fii fidela pe degeaba, ca nu esti fraiera lui... si in al treilea rand... nu mai fii cu el deloc!
darksukkubus69
Postat pe 27 Martie 2010 22:39
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-27 16:45:59Ok, esti inca micuta asa ca nu o sa-ti dau palme virtuale pentru ca ai acceptat asa ceva.

Acest baietel (ca asta e), nu te merita si, de fapt, nu merita nici o femeie. Trebuia sa te desparti de el din prima clipa in care te-a jignit. In momentul in care i-ai spus "te iert pentru acea jignire", e ca si cum i-ai fi spus "poti sa ma jignesti in continuare caci nu vor fi consecinte"; e ca si cum i-ai fi dat acceptul sa nu te respecte.

Sa nu mai permiti nimanui sa te jigneasca si sa te exploateze! Daca te vei iubi mai mult, vei si iubita mai mult!



De acord. Dar crezi ca o sa priceapa ea ? Sau o sa incerce sa " faca lucrurile sa mearga ?", ca o fata buna?
anissya
Postat pe 27 Martie 2010 23:01
...
sdadsadsa
Postat pe 28 Martie 2010 14:18
daca zici ca s/a purtat asha cu tine....mai bine ..lasa/l!!!..mai bine singura decat cu unu care sa te chinuie...desi nu v/ati luat inca cu acte!!!...ca daca ramaneti impreuna...si va luati si cu acte...cred ca mananci 3 batai pe zi...in loc de 3 mancari!!!..mancaruri...mese adica!!...deci rupe/o de pe acum...ca sa nu ajungi la mai rau!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 14:29
In primul rind el nu te respecta.Si ma intreb oare te mai iubeste? sau a intervenit alta, si are acest, comportament ca sa te faca sa renunti la el? e si nesimtit, iti spune ca vrea si cu altele.Doamne oare cum de mai suporti?Cum te recompenseaza el pe tine, dupa tot cei faci?Eu una la tine nu vad nici o greseala.E normal sa-ti esi si tu din pepeni si sai raspunzi.Esti om nu animal.Parerea mea e ca inainte de a lua o decizie in privinta lui, ar fi bine sa ai o discutie cu el dar de data asta definitorie in care sai pui conditia schimbarii lui.Daca nu accepta sau sa zicem ca-ti promite si nu respecta ceia ce tia promis ar fi bine , sal lasi in pace si sa-ti vezi de viata ta.Nici o femeie din lumea asta , nu merita sa fie jicnita, nici cu o privire urita dar decum, cum se comporta el.
kudika098645
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dupa 16 ani. 9 De la: kudika_22929 16 Ianuarie 2013 11:33
nu inteleg... 33 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 13:49
Ma simt singura 37 De la: kudika143360 2 Septembrie 2011 16:48
Citindu-va mesajele...am realizat.si sunt trista. 7 De la: evelyne15 29 Octombrie 2010 10:34
Vreau sa ma impac cu iubita meu Ajutatima va rog 34 De la: kudika_3463 10 Aprilie 2012 20:52