Setari Cookie-uri

va rog, ajutati-ma cu un sfat!

Am fost 2 ani impreuna, il iubesc simt ca nu-mi voi putea gasi vreodata pe altcineva care sa mi se potriveasca atat de bine(in momentele in care ne intelegm bine). Chestia e ca in acesti 2 ani, cred k am avut mai multe certuri decat momente fericite...mi-a vorbit urat, desi l-am rugat in toate felurile sa nu mai vorbeasca sau sa se poarte asa pt ca ma va pierde. Am avut doua tentative de despartire, mi-a jurat ca nu-mi mai vorbeste asa si ca isi va controla nervii, dar...a facut-o din nou, Simt ca nu ma respecta....el acum, cand vede ca am hotarat sa ne despartim definitiv, a spus ca se schimba, ca face asta pentru a nu ma pierde, ca nu si-a dat seama pana acum, etc.Eu, pentru ca el sa nu mai insiste, i-am spus ca nu-l mai iubesc, dar...am mintit, il iubesc din tot sufletul. Am cerut sfaturi in toate partile, atat de mult imi doresc sa cred ca se va schimba, dar mi-e teama sa nu fie si mai rau...Tot timpul imi sta gandul la el, ma trezesc dimineata si plang, seara la fel, uneori simt ca o iau razna....nu stiu ce sa fac,am facut bine ca m-am despartit de el, credeti ca mai merita inca o sansa, ca asa ceva, adica violenta verbala, se mai poate schimba? Sper ca am fost coerenta....nu judec prea limpede acum si sunt si la servici, pe sustache :) V amultumesc antitcipat
pisukblonda
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:54
De la: pisukblonda, la data 2009-11-11 13:54:47Am fost 2 ani impreuna, il iubesc simt ca nu-mi voi putea gasi vreodata pe altcineva care sa mi se potriveasca atat de bine(in momentele in care ne intelegm bine). Chestia e ca in acesti 2 ani, cred k am avut mai multe certuri decat momente fericite...mi-a vorbit urat, desi l-am rugat in toate felurile sa nu mai vorbeasca sau sa se poarte asa pt ca ma va pierde. Am avut doua tentative de despartire, mi-a jurat ca nu-mi mai vorbeste asa si ca isi va controla nervii, dar...a facut-o din nou, Simt ca nu ma respecta....el acum, cand vede ca am hotarat sa ne despartim definitiv, a spus ca se schimba, ca face asta pentru a nu ma pierde, ca nu si-a dat seama pana acum, etc.Eu, pentru ca el sa nu mai insiste, i-am spus ca nu-l mai iubesc, dar...am mintit, il iubesc din tot sufletul. Am cerut sfaturi in toate partile, atat de mult imi doresc sa cred ca se va schimba, dar mi-e teama sa nu fie si mai rau...Tot timpul imi sta gandul la el, ma trezesc dimineata si plang, seara la fel, uneori simt ca o iau razna....nu stiu ce sa fac,am facut bine ca m-am despartit de el, credeti ca mai merita inca o sansa, ca asa ceva, adica violenta verbala, se mai poate schimba? Sper ca am fost coerenta....nu judec prea limpede acum si sunt si la servici, pe sustache :) V amultumesc antitcipat

eu cred ca ai facut bine...trebuie sa te respecte...daca vb urit mai tirziu poate sa iti dea si o palma...si uite asa inca o relatie esuata....eu cred ca meriti sa fi iubita..respectata....mai bine plingi acum..suferi...si iti va trece....meriti mai mult..sa nu iti para rau....urasc barbatii care injura si isi bat femeile....tu ai avut curaj sa te desparti..este un lucru bun arata ca esti o fire tare..mergi pina la capat...bafta
cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:03
Parerea mea este ca de la violenta verbala la cea fizica nu este decat un pas. Daca nu a putut sa se controleze si a continuat cu injuriile desi i-ai explicat ff bine care e situatia, nu cred ca se va schimba nici de acum incolo. In concluzie, doare, dar cred ca e cel mai bine asa decat sa continuati agonia.
ffbianca85
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:24
De la: ffbianca85, la data 2009-11-11 14:24:18Parerea mea este ca de la violenta verbala la cea fizica nu este decat un pas. Daca nu a putut sa se controleze si a continuat cu injuriile desi i-ai explicat ff bine care e situatia, nu cred ca se va schimba nici de acum incolo. In concluzie, doare, dar cred ca e cel mai bine asa decat sa continuati agonia.

asa este leutule ...daca nu exista respect intr-o relatie ..nu va functiona niciodata....
cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:27
V a multumesc mult ca mi-ati raspuns atat de repede...sper sa fi facut ce trebuie si sa ma lumineze Doamne Doamne ... Va pup
pisukblonda
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:03
De la: pisukblonda, la data 2009-11-11 15:03:49V a multumesc mult ca mi-ati raspuns atat de repede...sper sa fi facut ce trebuie si sa ma lumineze Doamne Doamne ... Va pup

incearca singura sa te luminezi....este viata ta...meriti respect...meriti iubire..nu injuraturi....iubeste si fi iubita...respecta si fi respectata.....suferi acum....insa timpul vindeca rana...crede-ma bafta ..sa ne zici ce ai mai facut
cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:18
Mai lasa-l putin in pace...poate are frustrarile lui, incearca sa vb cu el...insa nu renunta asa usor.
Ce ,,sfaturi'' poti gasi pe forumuri..?!?..totul depinde de tine si de el , ai incredere in D-zeu. Dar nu renunta, mai ai putina rabdare.
Timeea_Patricia
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:14

buna draga mea
singurul sfat este sa stai linistita. ai procedat bine, dar dragostea este oarba cateodata.de iubit te iubeste de asta sa fii sigura. Dar are o incredere oarba in tine. vezi sotul meu avea un comportament foarte ciudat dupa casatorie aveam sa ma gandesc la divort, dar cu rabdare si iubire l-am schimbat. nu vb uraty cu min dar ma trata oribil. si iata dupa 2 ani de chin de la nunta
am reusit sa-l schimb
si vreau sa-ti spun ca o viata avem
daca vrei sa otraiesti atunci fa ce iti dicteaza inima. sper sa ne mai auzim.
ai grija de tine
te pup
pa pa
kudika086754
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:18
stii ce cred eu?? ca el te inseala si cand simte ca are alta fata langa el si e sigur pe ea iti joaca tie feste si iti vorbeste urat cu alte cuvinte te face la psihic, te intimideaza...evident ca din orgoliu barbatesc no sa te lase sa ii dai papucii pentru ca asteapata sa ti dea el...deci fa ceva repede...nuti irosi viata langa asa un animal
lexy50
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:59
De la: Timeea_Patricia, la data 2009-11-11 19:14:07Mai lasa-l putin in pace...poate are frustrarile lui, incearca sa vb cu el...insa nu renunta asa usor.
Ce ,,sfaturi'' poti gasi pe forumuri..?!?..totul depinde de tine si de el , ai incredere in D-zeu. Dar nu renunta, mai ai putina rabdare.


dar tu ce cauti aici? de ce postezi? tot un sfat ai dat si tu
de primit, va primi multe idei pe care le va tria si va alege ce se potriveste mai bine situatiei si in functie de mentalitatea ei

adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:07
pt pisukblonda: deja ai vrut sa te desparti de el de 2 ori din cauza limbajului, a jignirilor
de fiecare data ti-a promis ca se va schimba, dar nu a facut-o
daca vrei neaparat sa mai dai o sansa relatiei, fa-o
dar daca nici de data asta nu se schimba nimic - lasa-l balta! nu se merita

pana la urma si dragostea e trecatoare
cat poti rezista asa?

adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:13
michaela23
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:18
De fapt tu nu vrei sa se schimbe,nu vrei sa recunosti ca il iubesti asa cum este el:nerespectuos cu tine.aici e de fapt problema.Tu il iubesti asa cum este,d-asta ai acceptat sa iti vorbeasca urat.Parerea mea este ca tu trebuie sa te schimbi,sa iti impui alte standarde si ai sa vezi ca o sa fie mai bine.Ti-o spun din proprie experienta.
matza87
Postat pe 27 Noiembrie 2009 07:58
trebuie sa ai mare grija
kudika086384
Postat pe 27 Noiembrie 2009 09:45
In primul rand nu aveai ce cauta cu prietenul ei cu asta ai ranit-o foarte mult eu daca eram in locul ei nu te mai bagam niciodata in seama cu asta nu ai dovedit ca esti o prietena buna este normala sa se poarte asa cu tine.Cat despre faptul ca te vorbea de rau nu iti era o prietena buna in concluzie voi nu erati prietene mai bine las-o . Si eu am avut prietene la care am tinut foarte mult si m-au dezamagit cel mai bine este sa lasi totul in urma nimik nu va mai fi ca la inceput ati gresit amandoua
liliana_2007
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:11
SCUMPA MEA..CE SE CLADESTE PE NISIPURI MISCATOARE,INTR-O ZI ....VA CADEA...........NU CONSTRUI O IUBIRE,CARE SA DUREZE ....PE NISIP...VA CADEA.AM AVUT O AMICA ,IN ACEASTA SITUATIE.....TOATA LUMEA II SPUNEA SA NU SE MARITE CU EL....CA E CATASTROFA...............EA,NU...DOREA SA SE MARITE.....SI INZIUA NUNTII,SI-A RATACIT VOALUL.......A TREBUIT SA MEARGA LA MODISTA, CU O JUMATE DE ORA INAINTE DE CUNUNIE....SA II FACA ALTUL....MICI ACCIDENTE,I-AU DAT DE GANDIT....DAR EA NU....A MERS INAINTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SI AZI?????????????CATASTROFA!!!!!!!!!!! A FACUT UN COPIL...CARE E BOLNAV,DIN NASTERE....ACUM S-AU DESPARTIT, DUPA ANI DE CERTURI ,AMENINTARI, BATAIE,PENTRU BUNURI.....SI EA ESTE IN PRAGUL COLAPSULUI.....MAI BINE, ASTEPTI....SI II DAI O PLAJA DE TIMP SI SPATIU.....DAR,DOAR ATAT.....SI APOI, VEZI CE SE INTAMPLA......BAFTA....ASTA E LOTERIA VIETII!!!!!!!!!!!!!! MA-RA
kudika083724
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:24
De la: liliana_2007, la data 2009-11-30 10:11:37 In primul rand nu aveai ce cauta cu prietenul ei cu asta ai ranit-o foarte mult eu daca eram in locul ei nu te mai bagam niciodata in seama cu asta nu ai dovedit ca esti o prietena buna este normala sa se poarte asa cu tine.Cat despre faptul ca te vorbea de rau nu iti era o prietena buna in concluzie voi nu erati prietene mai bine las-o . Si eu am avut prietene la care am tinut foarte mult si m-au dezamagit cel mai bine este sa lasi totul in urma nimik nu va mai fi ca la inceput ati gresit amandoua


tu pe ce topic esti?
amondineeee
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:20
De la: pisukblonda, la data 2009-11-11 13:54:47Am fost 2 ani impreuna, il iubesc simt ca nu-mi voi putea gasi vreodata pe altcineva care sa mi se potriveasca atat de bine(in momentele in care ne intelegm bine). Chestia e ca in acesti 2 ani, cred k am avut mai multe certuri decat momente fericite...mi-a vorbit urat, desi l-am rugat in toate felurile sa nu mai vorbeasca sau sa se poarte asa pt ca ma va pierde. Am avut doua tentative de despartire, mi-a jurat ca nu-mi mai vorbeste asa si ca isi va controla nervii, dar...a facut-o din nou, Simt ca nu ma respecta....el acum, cand vede ca am hotarat sa ne despartim definitiv, a spus ca se schimba, ca face asta pentru a nu ma pierde, ca nu si-a dat seama pana acum, etc.Eu, pentru ca el sa nu mai insiste, i-am spus ca nu-l mai iubesc, dar...am mintit, il iubesc din tot sufletul. Am cerut sfaturi in toate partile, atat de mult imi doresc sa cred ca se va schimba, dar mi-e teama sa nu fie si mai rau...Tot timpul imi sta gandul la el, ma trezesc dimineata si plang, seara la fel, uneori simt ca o iau razna....nu stiu ce sa fac,am facut bine ca m-am despartit de el, credeti ca mai merita inca o sansa, ca asa ceva, adica violenta verbala, se mai poate schimba? Sper ca am fost coerenta....nu judec prea limpede acum si sunt si la servici, pe sustache :) V amultumesc antitcipat



nu te mai amagi...si nu da inapoi.ai luat cea mai buna decizie
amondineeee
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:21
Eu una nu cred ca se va schimba, e greu prima oara caci dupa se invata.Crede-ma am trecut prin asa ceva.la mine de trei ani se tot schimba si nu a mai reusit.sau poate ai tu noroc...BAFTA
gigela_plesanu
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:39
era pt altcineva am inchis si cand am vrut sa scriu am nimerit in alta parte am obs dar am lasat asa ce era sa mai fac asta este cat despre acest subiect mai bine singura decat cu un om care nu te respecta are balta peste
liliana_2007
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand partenerul e de nerecunoscut... 13 De la: hystria1 13 Octombrie 2010 02:33
cum poti iubi 2 femeii in acelasi timp? 23 De la: battleofwits 19 Martie 2011 17:06
o asa zisa despartire 4 De la: nebuna94 11 Iulie 2009 23:30
relatie de 6 ani pe punctul de a fi istorie... 5 De la: INTELIGENTUL_INTELIGENT 11 August 2013 12:42
i need some help :| 33 De la: Dor_a 6 Decembrie 2009 11:38