Setari Cookie-uri

sa am incredere in el?

buna! sunt noua pe aici,dar va rog sa ma ajutati:(...deci...sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni jumate...acu a aparut un baiat si imi spune ca prietenul meu ma inseala...ca are pe alta etc.(lui ii place de mine)...dar nu vad nici o schimbare la prietenul meu.totul e ok.ne intalnim la liceu in fiecare zi,cand il suna cineva stam imbratisati si vorbeste la telefon....nush ce sa cred. ...voi ce spuneti?ce sa cred?
adeea06
Postat pe 27 Martie 2010 21:38
Eu zic ca nu ar mai trebui sa te intereseze gura lumii. Daca tu spui ca e ok nu merita sa ai indoieli, Asta nu inseamna sa dai in extrema cealalta sa crezi absolut ori ce tampenie ti se spune. Pe de alta parte este posibil ca tipul care ti-a dat informatia sa te placa si sa fi vrut sa bage bete in roate. Apropo cati ani ai?
deea90
Postat pe 27 Martie 2010 21:58
am 16:D
dc?:d
adeea06
Postat pe 27 Martie 2010 21:59
Multi inainte:P Intrebam pt ca nu ii tot una sa ai dilema asta la varste diferite
deea90
Postat pe 27 Martie 2010 22:02
ah:D si plus ca in fiecare zi imi spune ca ma iubeste,ca il completez...etc...e chiar f dulce...si nu prea as crede...
adeea06
Postat pe 27 Martie 2010 22:04
Asa pot sa iti spun si eu ca te iubesc in fiecare zi, Important ii sa iti demonstreze asta. Daca tu simti ca totoul e ok nu trebuie sa il banui doar pt ca cutare ti-a spus nush ce tampenie. Vor fi multe cazuri in care altii vor spune verzi si uscate doar ca sa iti strice tie fericirea
deea90
Postat pe 27 Martie 2010 22:07
Buna!! Are dreptate ce zice Deea ...lumea vorbeste si e invidioasa...invata de pe acum pana nu vezi sa nu crezi !! Iti poti da seama doar prin anumite schimbari a partenerului tau dak te inseala ...pana atunci dak e totul bn si frumos nu are rost sa te infrunti cu gandurile rele ce ti le spune alte pers ...kisss ..si mult noroc !!
silionsteluta
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:10
pai...daca chiar daca ar fi asha ..ma gandesc ca nu prea ai cum sa verifici treaba asta...si tocmai ca nu ai cum sa verifici tu...ar putea fi si o minciuna...ca ala si daca te/ar insela n/ar fi asha de prost incat sa nu se ascunda bine...
...oricum ...nu stiu de ce...dar se poate sa nu ramai pe termen lung nici cu actualul...mai ales daca sunteti in vizorul unor astfel de persoane...bagaretze...e clara treaba!!!
andreea_n_x
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:43
discuta cu el despre asta....vezi reactia lui si asa iti vei da seama d adevar.comunikrea e cea mai importanta intr-un cuplu.nu tine acest lucru in tn va poate afecta relatia.important e dak: u ai incredere in el?
madalinam11
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:25
De la: adeea06, la data 2010-03-27 21:38:18buna! sunt noua pe aici,dar va rog sa ma ajutati:(...deci...sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni jumate...acu a aparut un baiat si imi spune ca prietenul meu ma inseala...ca are pe alta etc.(lui ii place de mine)...dar nu vad nici o schimbare la prietenul meu.totul e ok.ne intalnim la liceu in fiecare zi,cand il suna cineva stam imbratisati si vorbeste la telefon....nush ce sa cred. ...voi ce spuneti?ce sa cred?


Gandestete "de ce" acel baiat iti spune aceste lucruri despre prietenul tau...Raspunsul deja l-ai dat tu singura: "îi place de tine". Deci ar putea doar sa doreasca sa va desparta, ca sa poata fi el cu tine. Cel putin a reusit sa-ti creeze suspiciuni si sa te intrebi daca este adevarat ce spune.

Iar in mod normal, atunci cand nu ai interese persoanale sau nu esti rautacios/a din fire, nu te amesteci in relatiile altora, ci stai in banca ta;-). In cazul in care stii anumite lucruri, nu te implici sa devii samanta de scandal pentru altii;-)

De la: kudika162314, la data 2010-04-17 09:25:14discuta cu el despre asta....vezi reactia lui si asa iti vei da seama d adevar.comunikrea e cea mai importanta intr-un cuplu.nu tine acest lucru in tn va poate afecta relatia.important e dak: u ai incredere in el?


Asta mi se pare un sfat foarte bun si asa as proceda si eu in locul tau.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:51
SALUT MA NUMESC ROMEO SI VREAU SATI SPUN CA ATATA TIMP CAT PRIETENUL TAU VORBESTE LA TELEFON CU TINE IMBRATISATA EU ZIC SA AI INCREDERE IN EL .UITE HAI SATI SPUN CEVA DACA AR MAI FI AVUT PE ALTCINEVA EU CRED CA SAR RETRAGE PUTIN SAU AR INVENTA CEVA SA VORBESCA MAI RETRAS ATUNCI CAND AR VORBI LA TELEFON,DAR DUPA CATE SPUI TU EL NU FACE ASA CEVA DECI ESTE CLAR CA NUL INTERESEAZA NIMIC ATUNCI CAND ESTE CU TINE ,DECI AI INCREDERE IN EL.CU MULT RESPECT DE LA ROMEO DIN SEVERIN .
kudika097380
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:51
De la: adeea06, la data 2010-03-27 21:38:18buna! sunt noua pe aici,dar va rog sa ma ajutati:(...deci...sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni jumate...acu a aparut un baiat si imi spune ca prietenul meu ma inseala...ca are pe alta etc.(lui ii place de mine)...dar nu vad nici o schimbare la prietenul meu.totul e ok.ne intalnim la liceu in fiecare zi,cand il suna cineva stam imbratisati si vorbeste la telefon....nush ce sa cred. ...voi ce spuneti?ce sa cred?


Daca as fi in locul tau as cere dovezi concrete amicului care inventeaza zvonuri. dar nu l-as cauta eu pe el . doar cand aduce el vorba . daca are ceva concret, sa arate . daca nu sa taca din gura si sa stea in banca lui .
oricum el vrea doar sa testeze cat de puternica e increderea voastra, asa ca orice indoiala a ta ii produce lui satisfactie .

ATENTIE !!! Daca sa zicem iti spune ca are niste dovezi pe care vrea sa ti le arate intr un loc retras, SA NU TE DUCI SINGURA !!! poate fi o capcana si ele de fapt sa i fi spus si prietenului tau ca tu ai o aventura pe la spatele lui ...cel mai sigur e sa il iei pe prietenul tau cu tine!!! ai 2 avantaje .
1, ca nu te ascunzi de prieten..( daca te duci cu o fata prietenul tau o sa banuiasca ca ai pus -o pe ea sa minta pentru tine ..etc.. cine stie poate si prietenului tau ii spune acelasi lucru ca tu ai de fapt o aventura pe la spatele lui ..
2. il pui pe impostor ( oricare ar fi ala ) intr o pozitie prosta. ( daca amicul tau cu zvonurile a facut niste poze false , prietenul tau va fi acolo sa le declare false ;tu nu te stresezi mintal sa te gandesti daca e posibil sau nu sa fie adevarate sau false ...iar daca prietenul tau este vinovat, vei vedea pe fata lui reactia la momentul ala .in felul asta tu vei sti cu adevarat care este situatia fara sa pici tu prost.

din momentul asta, intrerupe orice comunicare cu acest amic care imprastie zvonuri , pentru ca orice mesaj sau email pe care i l-ai putea scrie se poate interpreta contra ta. ( Nu-l cauta tu pe el , nu l suna si nu -i scrie nimic , daca te suna la telefon vorbeste acolo de fata cu prietenul tau , chair daca iti zice la telefon ca vrea sa sti zica ceva secret si sa te duci intr un loc retras. ( e posibil sa fie o capcana si sa l faca pe prietenul tau sa fie suspicios si sa te banuiasca el pe tine .. ) .

baga la cap sfaturile astea ca o sa -ti prinda bine . as fi vrut eu sa -mi spune mie cineva astea la 16 ani !


kudika052198
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadoul mult asteptat... 22 De la: glumeatza 27 Iulie 2009 23:56
De ce barbatii se cred superiori, cand ei de fapt... 9 De la: yumalai 20 Mai 2009 15:36
Metrosexualii!! 19 De la: cristiana_cris 6 Noiembrie 2009 16:28
Ce credeti ca gandesc barbatii/baietii despre fete? 30 De la: poitiers 19 Iulie 2012 14:16
In pielea unui barbat divortat 222 De la: Eva32 20 Septembrie 2011 22:54