Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac

Nu va suparati am si eu nevoie de un ajutor, de niste sfaturi, de niste pareri...Dupa o relatie de 11 luni care eu zic ca au fost miunate, dar ca in orice cuplu au fost si certuri si impacari s-a ajuns la nedorita ruptura dintr-un motiv :"el nu suporta sa comentez si sa tip", ceea ce eu am cam facut mult in relatia asta...Acum as vrea sa stiu cum l-as putea recastiga, daca ultima certa, atunci cand s-a produs ruptura a fost chiar foarte urata...Il iubesc si nu vreau sa-l pierd, dar nici nu stiu cum sa-l readuc langa mine, asta chiar daca este zilnic cate 7-8 ore pe zi doar langa mine.va rog da-ti-mi si mie un sfat, un ajutor
yiulyia
Postat pe 28 Martie 2010 08:39
De la: yiulyia, la data 2010-03-28 08:39:12Nu va suparati am si eu nevoie de un ajutor, de niste sfaturi, de niste pareri...Dupa o relatie de 11 luni care eu zic ca au fost miunate, dar ca in orice cuplu au fost si certuri si impacari s-a ajuns la nedorita ruptura dintr-un motiv :"el nu suporta sa comentez si sa tip", ceea ce eu am cam facut mult in relatia asta...Acum as vrea sa stiu cum l-as putea recastiga, daca ultima certa, atunci cand s-a produs ruptura a fost chiar foarte urata...Il iubesc si nu vreau sa-l pierd, dar nici nu stiu cum sa-l readuc langa mine, asta chiar daca este zilnic cate 7-8 ore pe zi doar langa mine.va rog da-ti-mi si mie un sfat, un ajutor


Cam greu, dar nu imposibil. Daca sunteti mereu in preajma, e mai usor. Incearca sa fii zambitoare, amabila si nu te mai certa. Cred insa ca firea ta vulcanica nu se va schimba definitiv, doar daca iti impui s-o faci gandindu-te ca poti pierde ce iubesti
danielaluchian
Postat pe 28 Martie 2010 09:19
De la: danielaluchian, la data 2010-03-28 09:19:34
De la: yiulyia, la data 2010-03-28 08:39:12Nu va suparati am si eu nevoie de un ajutor, de niste sfaturi, de niste pareri...Dupa o relatie de 11 luni care eu zic ca au fost miunate, dar ca in orice cuplu au fost si certuri si impacari s-a ajuns la nedorita ruptura dintr-un motiv :"el nu suporta sa comentez si sa tip", ceea ce eu am cam facut mult in relatia asta...Acum as vrea sa stiu cum l-as putea recastiga, daca ultima certa, atunci cand s-a produs ruptura a fost chiar foarte urata...Il iubesc si nu vreau sa-l pierd, dar nici nu stiu cum sa-l readuc langa mine, asta chiar daca este zilnic cate 7-8 ore pe zi doar langa mine.va rog da-ti-mi si mie un sfat, un ajutor


Cam greu, dar nu imposibil. Daca sunteti mereu in preajma, e mai usor. Incearca sa fii zambitoare, amabila si nu te mai certa. Cred insa ca firea ta vulcanica nu se va schimba definitiv, doar daca iti impui s-o faci gandindu-te ca poti pierde ce iubesti
daca el nu te mai vrea degeaba mai insisti...dragoste cu forta nu se poate...asa ca mai bine lasa-l poate are pe alta...
kudika029282
Postat pe 28 Martie 2010 10:35
Spui cã cele 11 luni au fost minunate. Atunci de ce v-aþi despãrþit? Spui cã el "nu suporta sa comentez si sa tip", eu de aici deduc faptul cã nu aþi vãzut relaþia voastrã la fel. Poate cã numai pentru tine a fost minunatã... Poate eºti agresivã ºi þipi, dar nu realizezi asta. Sau poate cã nu înþelegi cã pe altcineva þipetele îl deranjeazã, cãci pe tine nu te deranjeazã.Poate el exagereazã. Asta numai tu poþi înþelege, dar numai dacã o faci cu sinceritate. Nu conteazã pãrerea noastrã, conteazã ca pãrerea ta sã fie cât mai aproape de realitate.
Eu personal nu cred în recuceriri... Eu nu vãd dragostea ca pe un rãzboi, în care mereu cucereºti sau recucereºti... Sã dai unei relaþii mereu puþinã sare ºi piper, asta e cu totul altceva...ºi þine de seducþie.
Sã ºtii cã este foarte uºor aduci un bãrbat în pat! Greu este sã-l pãstrezi într-o cãsnicie frumoasã...
Ana_Armanca
Postat pe 28 Martie 2010 11:58
probabil ca-i plac fetele mai supuse, nu stiu

vezi unde anume ai comentat si de ce ai tipat in trecut. Daca nu ai schimba nimic, duca-se... inseamna ca nu sunteti compatibili.
kitty_krieger
Postat pe 28 Martie 2010 13:06
Il iubesti ? atunci de ce certuri ? sau doar crezi ca este iubire ,in iubire scandalul si vb grele nu au ce sa caute............trezirea cat inca nu este tarziu asltfel te vei intreba mereu de ce?
vaalmy
Postat pe 29 Martie 2010 13:12
urat ca tipi...eu n-as suporta sa se tipe in discutie!de comentat treaca mearga ca toti comentam!
one_size
Postat pe 29 Martie 2010 13:39
De la: one_size, la data 2010-03-29 13:39:08urat ca tipi...eu n-as suporta sa se tipe in discutie!de comentat treaca mearga ca toti comentam!


poate ca el are probleme cu urechile(sau nu vrea s-o auda ) asa ca nu-i ramane fetei decat sa tzipe
Dontyyy
Postat pe 29 Martie 2010 13:45
De la: Dontyyy, la data 2010-03-29 13:45:53
De la: one_size, la data 2010-03-29 13:39:08urat ca tipi...eu n-as suporta sa se tipe in discutie!de comentat treaca mearga ca toti comentam!


poate ca el are probleme cu urechile(sau nu vrea s-o auda ) asa ca nu-i ramane fetei decat sa tzipe

aha...e atunci sa tipe linistita..da acum nu mai are la cine!
one_size
Postat pe 29 Martie 2010 13:54
De la: one_size, la data 2010-03-29 13:54:20
De la: Dontyyy, la data 2010-03-29 13:45:53
De la: one_size, la data 2010-03-29 13:39:08urat ca tipi...eu n-as suporta sa se tipe in discutie!de comentat treaca mearga ca toti comentam!


poate ca el are probleme cu urechile(sau nu vrea s-o auda ) asa ca nu-i ramane fetei decat sa tzipe

aha...e atunci sa tipe linistita..da acum nu mai are la cine!


sa stea in fatza oglinzii
Dontyyy
Postat pe 29 Martie 2010 14:00
fii mai maleabila si cauta sa aplanezi certurile pe cat posibil...mi se pare normal ca un barbat sa nu reziste prea mult intr-o relatie in care nici o zi nu e fara cearta,reprosuri si tipete.eu ca barbat imi doresc o iubita care sa imi faca zilele mai frumoase si sa vina cu o vorba buna cand am zile proaste in nici un caz sa ma cert si sa tipe la mine toata ziua buna ziua.e greu asa,si tu ca femeie ai rezista cu un barbat care sa fie atat de vulcanic si dificil?nu cred.
razz
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:37
De la: razz, la data 2010-04-06 15:37:19fii mai maleabila si cauta sa aplanezi certurile pe cat posibil...mi se pare normal ca un barbat sa nu reziste prea mult intr-o relatie in care nici o zi nu e fara cearta,reprosuri si tipete.eu ca barbat imi doresc o iubita care sa imi faca zilele mai frumoase si sa vina cu o vorba buna cand am zile proaste in nici un caz sa ma cert si sa tipe la mine toata ziua buna ziua.e greu asa,si tu ca femeie ai rezista cu un barbat care sa fie atat de vulcanic si dificil?nu cred.
si daca el are chef de cearta si tot timpul iti reprosaza lucruri pe care nu le poate uita si atunci ce faci cu un astfel de om...merita sa iti mai maninci zilele cu el..???
kudika029282
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:55
pune-te si tu in locul lui...incearca sa simtzi ce simte si el...insista o data...dak nu se poate face ceva las-o balta...inseamna k nu mai vrea sa riste sa mai tipi la el, nu e placut pt un barbat k femeia sa tipe la el cum nici pt o femeie nu e placut sa tipe barbatul la ea, intre voi n-a existat comunicare, iar aceasta e un lucru esential intr-o relatie, dak ai gresit, acum trage..trebuie sa ne asumam greselile si sa paltim pt ele
angel_de_la_noche
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:09
pai am specificat ca e valabila si inversa...nici o femeie nu poate sta cu un barbat imposibil
razz
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:47
Certuri exista in orice relatie, cand spun certuri nu inseamna scandaluri sau cine stie ce mai intelegeti voi, insa oricum, macar polemici, dicutii in contradictoriu la volum mic tot exista ! Asta nu inseamna ca la prima neintelegere zici gata, pas, ca aia nu mai e relatie, tocmai asta e ideea, sa te intelegi cu cel de langa tine, sa comunici...Altfel, din orice fleac ne-am desparti !
Si eu obisnuiesc sa ridic tonul la prietenul meu cand face ceva aiurea...asta este felul meu de a fi, pana la urma imi da dreptate..sau nu, si inteleg eu ca am gresit, imi cer scuze etc
El in schimb nu este genul de agitat, cum sunt eu, si ma ia mai usor, insa rezultatul este acelasi, ne intelegem !

De cele mai multe ori din cate am observat, barbatii care nu suporta discutiile in contradictoriu, vor niste femei supuse, si stiu bine ce spun, am stat in aceeasi casa timp de 2 ani cu 2 fete de acest gen, care nu indrazneau sa scoata un cuvant in fata iubitilor lor, iar ei faceau totul dupa capul lor, ele erau niste sclave, ca niste servitoare...Insa deh, relatia mergea ca pe roate pt ei, iar ele se multumeau ! Bullshit, asta nu e viata...cand ai ceva de spus, zici, in felult au, fara sa depasesti limitele bunului simt, asta face parte dinc omunicare, parerea mea !
Summer_
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:08
De fiecare data cand incepe o noua runda de joc , va puteti alege premiul.

-PSP Sony
-Nokia 5800
-Ipod Nano 8Gb
-Monitor 19' TFT Dell
-Sistem audio 5.1 Logitech
-Tastatura+Mouse A4Tec

Jocul este foarte simplu si se bazeaza pe prietenii, colegii si cunostintele pe care le aveti.

click aici http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=kitty_21&id_user=11221
Cristinakitty
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:29
De la: razz, la data 2010-04-06 23:47:21pai am specificat ca e valabila si inversa...nici o femeie nu poate sta cu un barbat imposibil
mai ales divortatii astia sunt afurisiti si imposibili...nu isi pot uita nici cum fosta nevasta ...si tot timpul vorbesc de fosta. iar cand ceva nu le convine indata se impaca cu fosta care il primeste cu bratele deschise....
kudika029282
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:35
De la: kudika029282, la data 2010-04-07 19:35:10
De la: razz, la data 2010-04-06 23:47:21pai am specificat ca e valabila si inversa...nici o femeie nu poate sta cu un barbat imposibil
mai ales divortatii astia sunt afurisiti si imposibili...nu isi pot uita nici cum fosta nevasta ...si tot timpul vorbesc de fosta. iar cand ceva nu le convine indata se impaca cu fosta care il primeste cu bratele deschise....


da' cam catzi divortzatzi ai de vorbesti la plural?
Dontyyy
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:16
De la: Dontyyy, la data 2010-04-09 15:16:04
De la: kudika029282, la data 2010-04-07 19:35:10
De la: razz, la data 2010-04-06 23:47:21pai am specificat ca e valabila si inversa...nici o femeie nu poate sta cu un barbat imposibil
mai ales divortatii astia sunt afurisiti si imposibili...nu isi pot uita nici cum fosta nevasta ...si tot timpul vorbesc de fosta. iar cand ceva nu le convine indata se impaca cu fosta care il primeste cu bratele deschise....


da' cam catzi divortzatzi ai de vorbesti la plural?


...mmmm...putina aberatie aici...nu kiar toate fostele sunt dispuse sa ii primeasca pe fosti cu bratele deschise......NU GENERALIZA.....nu toate divortatele suntem la fel.....poate ca doar tu ai intalnit asemenea tipi si asemenea ''divortate'' care nu stiu sa mai traiasca fara ''fostii''.....
kudika272966
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:34
De la: yiulyia, la data 2010-03-28 08:39:12Nu va suparati am si eu nevoie de un ajutor, de niste sfaturi, de niste pareri...Dupa o relatie de 11 luni care eu zic ca au fost miunate, dar ca in orice cuplu au fost si certuri si impacari s-a ajuns la nedorita ruptura dintr-un motiv :"el nu suporta sa comentez si sa tip", ceea ce eu am cam facut mult in relatia asta...Acum as vrea sa stiu cum l-as putea recastiga, daca ultima certa, atunci cand s-a produs ruptura a fost chiar foarte urata...Il iubesc si nu vreau sa-l pierd, dar nici nu stiu cum sa-l readuc langa mine, asta chiar daca este zilnic cate 7-8 ore pe zi doar langa mine.va rog da-ti-mi si mie un sfat, un ajutor


daca iti petreci atatea ore zilnic langa iubitul tau...nu e greu sa il recuceresti ,daca intr-adevar te iubeste si el.....akm e momentul sa ii poti demonstra ca poti fi si altfel.....nu va fi greu pentru el sa te observe si sa constate ca intr-adevar vrei si poti fi si altfel....Nu am fost adepta tipetelor de nici o parte nici eu...am evitat pe cat posibil sa ridic glasul mai mult decat necesar.....problemele daca existau intre voi gandesc ca le puteai rezolva mult mai simplu prin comunicare si vorbe dulci....kiar daca el era cel ce gresea....inainte sa ii vorbesti pt a nu mai isca certuri si tipete numara pana la 10 si vorbeste-i calm despre ceea ce te nemultumeste.....poate ca si el are ceva de zis....dar nu tipa.....
kudika272966
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:40
De la: kudika272966, la data 2010-04-09 16:34:30
De la: Dontyyy, la data 2010-04-09 15:16:04
De la: kudika029282, la data 2010-04-07 19:35:10
De la: razz, la data 2010-04-06 23:47:21pai am specificat ca e valabila si inversa...nici o femeie nu poate sta cu un barbat imposibil
mai ales divortatii astia sunt afurisiti si imposibili...nu isi pot uita nici cum fosta nevasta ...si tot timpul vorbesc de fosta. iar cand ceva nu le convine indata se impaca cu fosta care il primeste cu bratele deschise....


da' cam catzi divortzatzi ai de vorbesti la plural?


...mmmm...putina aberatie aici...nu kiar toate fostele sunt dispuse sa ii primeasca pe fosti cu bratele deschise......NU GENERALIZA.....nu toate divortatele suntem la fel.....poate ca doar tu ai intalnit asemenea tipi si asemenea ''divortate'' care nu stiu sa mai traiasca fara ''fostii''.....
nu e deloc aberatie de unde stii ca nu toate fostele ii primesc pe fostii cu bratele deschise..eu cred ca se poate generaliza si cam toate divortatele isi regreta fostii mai ales dupa ce iau pierdut...sunt multe divortate care nu pot sa traiasca fara fostii...dupa care plang dupa ce iau pierdut....uneori dragostea e mai intensa dupa despartire....
kudika029282
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:50
Vorbeste cu el,spunei ca vrei sa te schimbi si ti-ai dori sa iti spuna ce-l deranjeaza la tine.
Apropo..tu de ce tipai si comentai?,probabil aveai motive,ca doar nu tipai de bine ce iti era..
Si ar fi f bine sa se schimbe si el,sa nu-ti mai de'a motive sa tipi.
cami_goanga10
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:03
Ma acum eu nu stiu cat de impulsiva esti tu eu nu cred ca va-ti despartit doar din cazua ta...fiecare are partea lui de vina...nu stiu propunei sa iesiti in orash fa-i cinste la un restaurant un vin rishu(bun pt barbati) sh poate va impakati printr-o partda buna de sex...who noes:)):)):))
Andree_a
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:31
De la: Andree_a, la data 2010-04-11 10:31:49Ma acum eu nu stiu cat de impulsiva esti tu eu nu cred ca va-ti despartit doar din cazua ta...fiecare are partea lui de vina...nu stiu propunei sa iesiti in orash fa-i cinste la un restaurant un vin rishu(bun pt barbati) sh poate va impakati printr-o partda buna de sex...who noes:)):)):))
numai ca nu totdeauna impacarea se poate face printr-o partida de sex..mai ales ca el nu are chef..si atunci ce faci ..il parasesti..???
kudika029282
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
patnerul de cuplu (prieten, iubit, soþ, amant, etc). 16 De la: r_girl 20 Mai 2009 12:10
STIM DE CE NE IUBESC BARBATII , MA ROG PRESUPUNEM ... DAR NOI DE CE II IUBIM PE EI? DE CE IUBIM BARBATII? 5 De la: kudika059440 6 Octombrie 2009 18:55
Stop! Femeia la urma... - O carte gratuita impotriva misoginismului romanesc 3 De la: rashela 14 Februarie 2011 21:54
Barbatilor!!! 23 De la: Denver 5 Octombrie 2009 10:56
Este atat de greu sa traiesti o iubire imposibila.... 5 De la: kudika119944 2 Mai 2010 09:22