Setari Cookie-uri

Ce urasc la Barbati & Femei !!!!


super super tare! ai foarte multa dreptate!totul este adevarat,iar pe masura ce o sa primesti mii de injurii de la cei care se simt "cu musca pe caciula" o sa mai completezi topicul...
bibisi19
Postat pe 12 Noiembrie 2008 01:06
inca nu am primit injuraturi prin pm.....ca la topic nu are nimeni curaj vad ca sa zica ceva
remus22
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:06
Urasc e mult spus ... ar insemna ca imi pasa... mai bine zis , nu bag in seama femeile neingrijite , nenaturale , needucate , nescolite , necitete ... si nesimtite

Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:23
eu nu urasc pe nimeni! doar imi displac tipurile de oameni mentionati de tine si ca atare ii ocolesc cat pot de mult. dupa parerea mea, cei mai urati oameni sunt cei ipocriti1 nu-i suport sub nicio forma.

bun topic
bangla_soul
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:32
Trecand peste limbajul... ...pe care o sa-l iau doar ca unitate de masura in cuantificarea urii...daca candidezi la presedintie ai votul meu
Asta nu inseamna insa ca nu mai imi pun rujul rosu! Si nici ca nu imi mai fac ochii cu tus!
tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 00:18
mai remus22, tu esti suparat rau de tot, se vede dupa libaj.....
sunt de acord cu tine, si mie-mi displac acelasi tip de oameni, dar prefer sa-i ignor si sa nu-i am in anturaj..........
daca as uri, m-as infuria, si zau vreau sa traiesc 100 de ani....
daca ai fi votat presedinte, alege-ma prim ministru sa te mai temperez, ca te impusca astia pana sa-ti termini mandatul
MARTHE
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:54
remus ai dat copy paste?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:00
NEATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA LUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEE CE MAI FACETI?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:07
bine spus :)
chiar daca, si eu cred ca "urasc" e cam mult spus

cu toate astea...sunt si ei oameni, pana la urma, nu?

Nimeni nu-i perfect
ralukiss
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:22
De la: remus22, la data 2008-11-12 00:53:46
Le-as calca in picioare si le-as scuipa intre ochi
...... ...ai putea deveni un bun habotnic!....deja te vad aruncand cu piatra...
nu am comentat daca ai sau nu dreptate , dar de ce urasti?!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:02
Eu ii urasc!
Stiti de ce? Pentru ca acum sunt in occident si aceste minunate specimene au lasat urme "frumoase" pe unde au trecut. Si cand aud strainii ca sunt romanca ma privesc altfel,
dupa care incep sa-mi insire "povesti nemuritoare" despre ce au facut "romanii" pe aici. Noi nu generalizam in tara, recunoastem specimenele de la o posta, le evitam anturajul, dar strainii, da, generalizeaza, ne baga pe toti intr-o oala. Si mi-e a dracului de greu sa lupt cu mentalitatea asta. Si in timpul asta as putea fi un porsche ce merge cu 200 la ora. In schimb ma tarai ca o dacie rablagita ( e exagerat spus...anyway...). Dar efortul pe care il fac e de motor de porsche. Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun.
tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:30
tally_weijl cei drept.....foarte adevarat ce ai spus tu :) daca mergi dincolo...si zici ca esti romanca intrun club....mai ca nu iti pune lumea bani pe masa pt cateva clipe de fericire in baie ..... Cand am fost in spania ...deci acolo pic de rusine nu au romancele....in tramvai vorbeau de parca erau acasa....." ca aseara sa vezi...ca am fost la ala..si am supt asa...si mio bagato asa...si tralalala... " si 90% din lume erau romani...sau pe strada...vai si amar :|...acest gen de femei...chiar ..
remus22
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:20
Mie mi-e rusine cand cineva imi spune ca "stii cunosc undeva un roman, o sa ti-l prezint" si eu "nu,nu, multumesc!!!" si se uita la mine ca la o ciudata si eu nu stiu ce sa le explic... Cand am plecat de acasa mi-a spus toata lumea "fereste-te de romani". Aici am inteles de ce. Unii ma intreaba daca batutul iubitei/sotiei la noie sport national... O romanca manelista a incercat sa-mi fure iubitul... La mama prietenului meu i-au spus cunoscutii sa-i spuna fiului ei sa nu se insoare cu mine ca sunt romanca. Oamenii aia nu m-au vazut macar o data in viata lor. Un altul mi-a spus ca romancele sunt periculoase, pisici care zgarie. Vai de mama noastra... MI-E JENA. Si cate si mai cate... Si prietenul meu m-a intrebat ce fel de iubiti am avut pana acum ca romanii sunt toti alcoolici, isi bat iubitele, omoara, fura, violeaza, etc. Si eu nu mai stiam cum sa-i exlic ca eu in asa cercuri nu m-am invartit in Romania. Si ca chiar nu sunt toti asa. Doare rau. Asa cum n-am stiut sa-i explic manelele, pana nu i-am tradus cateva versuri...No comment...
tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:39
De la: Ralukiss, la data 2008-11-13 11:22:17bine spus :)
chiar daca, si eu cred ca "urasc" e cam mult spus

cu toate astea...sunt si ei oameni, pana la urma, nu?

Nimeni nu-i perfect


Astia sunt oameni imperfecti, zici tu?
Daca ai pasi in urma lor n-ai mai fi asa indulgenta.
tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:42
Cine e curios, mai am exemple, dar mi-a venit unul acum in minte : intr-un targ un roman a inceput sa urle la sotia lui ca o da cu capul de asfalt ca biata femeie nu se putea hotara intre doua modele de rochii...
...astia sunt oameni?...
E o insulta la adresa conceptului de om, care se presupune ca a coborat deja din copac. Desi acum jignesc maimutele si nu merita...
tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:49
De la: tally_weijl, la data 2008-11-13 21:49:19Cine e curios, mai am exemple, dar mi-a venit unul acum in minte : intr-un targ un roman a inceput sa urle la sotia lui ca o da cu capul de asfalt ca biata femeie nu se putea hotara intre doua modele de rochii...
...astia sunt oameni?...
E o insulta la adresa conceptului de om, care se presupune ca a coborat deja din copac. Desi acum jignesc maimutele si nu merita...


Biata femeie - de parca cine stie ce inteligenta s-ar fi casatorit cu un cretin ca ala!
Kathara
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:15
De la: remus22, la data 2008-11-13 21:20:05tally_weijl cei drept.....foarte adevarat ce ai spus tu :) daca mergi dincolo...si zici ca esti romanca intrun club....mai ca nu iti pune lumea bani pe masa pt cateva clipe de fericire in baie ..... Cand am fost in spania ...deci acolo pic de rusine nu au romancele....in tramvai vorbeau de parca erau acasa....." ca aseara sa vezi...ca am fost la ala..si am supt asa...si mio bagato asa...si tralalala... " si 90% din lume erau romani...sau pe strada...vai si amar :|...acest gen de femei...chiar ..

foarte adevarat!cam acelasi lucru se intimpla si in italia!pacat ca suportam noi toti consecintele!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:24

sunt perfect de acord cu voi, dar as mai avea de completat cu cateva genuri de oameni de care mi-e scarba:
femeile care au ca principala activitate dupa cele mentionate de voi sa barfeasca, care vorbeasc frumos in fata dar in spate sa caute sa iti faca rau, sa iti faca o imagine proasta, sau care cand stau de vorba cu tine "descoperi" ca aveti aceleasi idealuri, aceleasi simpatii si antipatii, aceleasi gusturi, cand stau cu altcineva fac la fel, pupincuristele, cele care nu sunt in stare sa se mentina pe pozitie in fata nimanui, carpele mai corect spus..........
cele care se rup in figuri, si nu mai stiu cum sa iasa in evidenta cand vad o masina straina oprita la stop, si barbatii care admira astfel de femei sunt mai rau ca ele

barbatii care se lauda cu femeile pe care le-au avut sau le au, mincinosii, profitorii, materialistii, cei care se uita sa le dai bani, sau se bucura cand scot un suc sau un pachet de tigari de la prietena, cei care spun te iubesc de la prima intalnire, sau chiar inainte de ea exista si dinastia, cei care isi vorbesc de rau iubitele pe la spate
femeile si barbatii care "dau din casa" cei care isi asuma merite inexistente, cum ca daca i-a dat iubitul cadou o geanta scumpa, sau daca i-a facut pe plac odata inseamna ca l-a prostit, sau ca e ea mai desteapta, si invers.....
cand mai imi amintesc revin

Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:52
http://www.youtube.com/watch?v=GCmwgK6vhE0

Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:28
z_zt de acord cu ce ai spus tu...da stai cam slabutz cu gramatica...citez "cand mai imi amintesc revin" ..."mai" in contextul folosit de tine se pune intotdeauna in fata verbului...niciodata in fata pronumelui ...spun asta nu pentru a te jigni...dar am vazut o multime de oameni care fac greseala asta...deci fratilor se zice :cand imi mai amintesc revin "
bibisi19
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:49
De la: bibisi19, la data 2008-11-14 01:49:43z_zt de acord cu ce ai spus tu...da stai cam slabutz cu gramatica...citez "cand mai imi amintesc revin" ..."mai" in contextul folosit de tine se pune intotdeauna in fata verbului...niciodata in fata pronumelui ...spun asta nu pentru a te jigni...dar am vazut o multime de oameni care fac greseala asta...deci fratilor se zice :cand imi mai amintesc revin "


Doamna profesoara...aaa...sa stiti ca si colegii de mai sus au facut greseli gramaticale dar pe ei i-ati trecut clasa!

Si pe mine ma zgarie la ochi greselile gramaticale, dar asta nu inseamna ca ma apuc sa aplic sanctiuni in stanga si-n dreapta, mai ales daca vad ca de gandit gandesc "fara greseli gramaticale". Ca sa-ti dau un exemplu sa pricepi : care varianta preferi?
1.Iubitul iti scrie sms:draga mea m-am saturat de tine, ai avut dreptate, mi-am gasit pe altineva, n-o sa ajung in seara asta acasa, de fapt niciodata.Cu respect, Nutzu.
2.Iubitul iti scrie:draga mea, mam saturat sa traiesc fara tine, incerc sa te uit, dar oricat ma invart cand mai imi amintesc de tine, innebunesc.
Bineanteles ca le-am "tras un pic de par" variantele, dar asta ca sa ma fac inteleasa.
Si am facut asta pentru ca m-am ofticat ca nici macar nu te-ai obosit sa postezi ceva la subiect. Deci esti si
Pe bune, erai chiar la ora de corectat tezele? Si noi te-am deranjat, altfel nu-mi explic ce cautai pe forum.
Si eu "spun asta nu pentru a te jigni"...
Si, va rog, sa nu se oboseasca cineva sa-mi sara in cap acum ca fiecare are dreptul sa scrie ce vrea, ca stiu deja. De-asta am si raspuns, ca si eu am dreptul.
tally_weijl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 03:57
De la: tally_weijl, la data 2008-11-13 21:39:21Mie mi-e rusine cand cineva imi spune ca "stii cunosc undeva un roman, o sa ti-l prezint" si eu "nu,nu, multumesc!!!" si se uita la mine ca la o ciudata si eu nu stiu ce sa le explic... Cand am plecat de acasa mi-a spus toata lumea "fereste-te de romani". Aici am inteles de ce. Unii ma intreaba daca batutul iubitei/sotiei la noie sport national... O romanca manelista a incercat sa-mi fure iubitul... La mama prietenului meu i-au spus cunoscutii sa-i spuna fiului ei sa nu se insoare cu mine ca sunt romanca. Oamenii aia nu m-au vazut macar o data in viata lor. Un altul mi-a spus ca romancele sunt periculoase, pisici care zgarie. Vai de mama noastra... MI-E JENA. Si cate si mai cate... Si prietenul meu m-a intrebat ce fel de iubiti am avut pana acum ca romanii sunt toti alcoolici, isi bat iubitele, omoara, fura, violeaza, etc. Si eu nu mai stiam cum sa-i exlic ca eu in asa cercuri nu m-am invartit in Romania. Si ca chiar nu sunt toti asa. Doare rau. Asa cum n-am stiut sa-i explic manelele, pana nu i-am tradus cateva versuri...No comment...
Nu stiu ce se intampla cu natiunea noastra ....cred ca la noi sfarsitul lumii vine mai devreme ca la ceilalti! ...stii expresia aia romaneasca "a intrat in anul mortii"....zici ca au inebunit mare parte din compatriotii nostri....deci daca plec din tara tot nu scap?....unde dracu nu sunt romani (din astia de la cooperativa) ca eu acolo vreau sa merg

Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:04
Sa stii ca si eu de-aia am plecat, pentru a trai in civilizatie. Aici vanzatoarele vorbesc frumos, nu se uita acru, te saluta chiar si cei care aranjeaza marfa pe rafturi in magazinele mari (de te simti si prost). La banca, la posta, la finante etc iti iei numar si astepti sa-ti vina randul, nu stai calarita de cei din spatele tau care pufaie ca nu mai termini o data, si toti peste operatoarea de la ghiseu ce nu se mai poate concentra sa lucreze si ajunge dupa 8 ore de munca sa-si blesteme serviciul si viata si sa nu-si mai suporte copiii si barbatul cand ajunge acasa. Nu mai vorbesc de ce conditii am gasit in spital (la dusuri sunt prosoape de toate marimile, halate de baie, gel de dus, sampon si foehn (de marca, ar fi constatat orice fata normala) si cum am fost tratata (asistenta imi aranja patul si perna in fiecare zi si nu iesea din salon pana nu ma intreba daca sunt ok si daca am nevoie de ceva). Iar daca intr-o seara la 10 am spus ca mi-e foame mi-a purtat mancare. Apa naturala sau minerala,ceaiul nu lipseau.Si n-am bagat la nimeni nici un ban in buzunar!!! Probabil asa e in romania in clinicile private. Asta numesc eu viata civilizata. Nu de lux, civilizata. Intr-un spital din Ro unde am fost internata la un moment dat nici macar nu se inchidea usa de la wc...Ce intimitate!...Ca animalele. Ca sa nu mai vorbesc cat de murdar era.
Au un grad de civilizatie pe care noi in Ro nu cred ca-l vom ajunge niciodata pentru simplul motiv ca ne indreptam in directia opusa. La noi se merge la greu pe tupeu. Vezi postarile la "Tupeu vs bun simt". Eu decat sa ma schimb (degradez) ca om, am preferat sa schimb mediul. Macar copiii mei sa nu traiasca asa ceva. Daca te duci in Ro si te simti inconfortabil ca stai la o coada si cel din spate iti sufla in ceafa mult prea aproape de-ti flututa parul si il rogi sa stea la o distanta decenta, ti se raspunde ca "ce fite ai in cap". Daca stai la coada si unul intra cu tupeu in fata si indraznesti sa comentezi ceva, te ia la palme, stiu caz concret. Si atunci cum sa ajungem la civilizatie pe strada asta?
Din pacate aici umblam "stigmatizati", asta e una.
Si alta e ca, am avut o discutie cu un membru al familiei prietenului meu, caruia i-am spus ca si aici constat cu durere ca libertatea e prost inteleasa si copiii o iau razna. Mi-a zis ca asta se intampla de cand au venit modelele din est (rusi, albanezi, turci, romani etc). No comment. Si eu ma intreb unde m-as putea duce sa nu mai dau peste rahaturi de genul asta si in loc sa-mi risipesc energia in a dovedi ca nu sunt ca alti romani, sa mi-o folosesc facand ceva constructiv. Inca n-am gasit raspuns. Daca afli ceva, anunta-ma si pe mine. Promit sa nu te fac de rusine daca vin si eu in "dreamland".
Si ce ma doare cel mai tare, e ca nici ei nu sunt tocmai perfecti. In Italia asta vara in vacanta, Posta mi-a furat din bagaje. Nu romanii. Sau poate erau romani ce lucrau la Posta?
Si nu sunt nici mai inteligenti decat multi dintre noi. Dimpotriva. Doar ca stau pe alta craca mai sus in copac( stiti bancul).
Da, si eu ma gandesc de multe ori cum ne mai rabda Dzeu. Si imi pare tare rau ca-mi vorbesc asa de rau conationalii, nu asa ar trebui sa fie. Dar nu e vina mea. Eu doar constat.
Oare sunt ? Ca m-am luat cu vorba...
tally_weijl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:54
stai linistita draga mea, oricum nu poti sa ma jignesti, chiar de-ar fii asta intentia ta
si in legatura cu subiectul, mi-am amintit sa mentionez si prostii care se dau destepti, pe ei ii sarisem se pare

Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:56
De la: z_zt, la data 2008-11-14 15:56:13stai linistita draga mea, oricum nu poti sa ma jignesti, chiar de-ar fii asta intentia ta
si in legatura cu subiectul, mi-am amintit sa mentionez si prostii care se dau destepti, pe ei ii sarisem se pare


...sau pe cei care nu vad padurea de copaci
tally_weijl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:45
''Urasc pe cei aroganti, care se considera cei mai destepti, dar demonstreaza aceste lucruri doar prin critica la adresa celorlalti!''
si tu ce vrei sa demonstrezi cu atata critica?
da, stai linistit ca te iarta Domnul...trebuie sa inteleaga....ura e specifica la noi...ca noi ne uram natia, ne uram intre noi...ne uram limba ...ca buni crestini ce suntem...
dar in schimb ne plangem...daca toti am gandi ca tine, ce-am face cand de exemplu una dintre ,,persoanele '' pe care le urasti tu, ne-ar cere ajutor?
pai..am ,,scuipa-o intre ochi'', nu? ca doar e un om arogant, prost ( da, te rog definitia prostiei), betiv, razbunator sau nu are personalitate, iar noi cum suntem superiori si perfecti , ne permitem sa le ,,calcam in picioare''...si pur si simplu sa ...le uram..
mda, buna solutia.. se rezolva totul prin ura...genial..asa o sa ajunga romanul sa fie ,,cel mai urat dintre pamanteni''.
ma duc sa citesc o carte si sa-mi mangai catelusa, ca e o dulce ...
crina_metal
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:33
da' de ce va consumati voi energia ...urand???
nu mai bine ignorati?

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:45
urasc, chiar urasc caci nu-i pot ignora, pe manelisti!!! si smecherii care se dau mari scule, dar cand ii intrebi cine-i eminescu spun ca probabil e vreun strain...
si femeile pitzipoance si proaste
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:02
pe mine ma amuza...si rad cu atata pofta incat nu ii pot ura, serios cum sa urasti pe cineva care face pe bufonul?????

ma amuz teribil ....

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:03
urasc prostia lor! si cand vecina ma trezeste in week-ens cu manele de la 7 dimineata, zau ca nu pot ignora!
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATI!!!!PAREREA VOASTRA CONTEAZA!!!! 86 De la: kudika074856 23 Noiembrie 2009 19:46
astept pareri 37 De la: felixcat 26 Octombrie 2009 14:26
Aspect intinerit al pielii in 15 minute ?! Da, se poate! 5 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:14
l 5 De la: Barbie30 14 Septembrie 2010 18:09
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49